Dermografizm a tatuaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-02, 14:39   #1
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221

Dermografizm a tatuaż


Witam. Od dawna zastanawiam się nad zrobieniem tatuażu, jednak mam dermografizm (w miejscu dotknięcia pojawia się pokrzywka). Dermografizm ten uniemożliwiał mi np. zrobienie testów skórnych u alergologa. Zastanawiam się czy taki dermografizm może mieć konsekwencje przy tatuażu? Chodzi mi o to czy jak tatuaż się już zagoi to czy przez dermografizm nic się z nią nie będzie działo? Czytałam, że mogą pojawić się jakieś "otoczki" na stałę, ale to bardzo lakoniczne informacje... czy mogę prosić o poradę w tej sprawie?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 11:30   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Dermografizm a tatuaż

A nie szybciej i lepiej po prostu przejść się do kilku salonów tatuażu i spytać? Tam ludzie powinni być kompetentni więc pewnie znają odpowiedź.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 12:14   #3
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dermografizm a tatuaż

Póki co się dopiero zastanawiam, pewnie podpytam w salonie, chociaż nie wiem czy uzyskam odpowiedź, bo to nie aż tak częsta przypadłość.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-10, 08:49   #4
jednaliterajeden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dermografizm a tatuaż

Cześć mam tą samą przypadłość co ty i jakoś pól roku temu zrobiłam tatuaż. na poczatku myślałam nad miejscem. bałam sie reakcji mojej skóry wiec zrobiłam go w mało widocznym miejscu na biodrze, pod bielizną. tam też ciało tak bardzo nie puchnie .. (przynajmniej u mnie) hm tatuaż na poczatku był bardziej spuchniety niż normalny. opuchlizna całkowicie zeszła po .. około 2 dniach. po 8 dniach z jednej strony zrobił sie czerwono a potem fioletowy. strupy nie chciały tam odchodzić ale cały czas dzielnie smarowałam go alantanem. ogl całkiem sie wygoił. dłużej niż noralnie ale teraz jest dobrze. ^ nie ma żadnych otoczek ; ). bedzie cie korcić ale nie drap go wgl przez pierwszy tydzień. strupy odejdą bez pomocy
ale jeżeli chcesz zorobić tatuaż w jakimś widocznym miejscu albo inaczej w miejscu gdzie skóra bardziej puchnie to radzie iść do dematologa i zaczać leczyć lekami przeciwhistaminowymi tak dla bezpieczeństwa. jak całkiem nie zaniknie to napewno skóra już ci tak bardzo pucha nie bedzie.
nie jestem ci w stanie powiedzieć i nikt nie jest co bedzie jak zrobisz ten tatuaż bo nie widomo jak twoja skóa na to zareaguje. znam dziewczyne która zrobiła sobie rękaw z dermografizmem . i w sumie nic jej nie było ale różnie bywa ; DD
jednaliterajeden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 07:10   #5
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dermografizm a tatuaż

Cytat:
Napisane przez jednaliterajeden Pokaż wiadomość
Cześć mam tą samą przypadłość co ty i jakoś pól roku temu zrobiłam tatuaż. na poczatku myślałam nad miejscem. bałam sie reakcji mojej skóry wiec zrobiłam go w mało widocznym miejscu na biodrze, pod bielizną. tam też ciało tak bardzo nie puchnie .. (przynajmniej u mnie) hm tatuaż na poczatku był bardziej spuchniety niż normalny. opuchlizna całkowicie zeszła po .. około 2 dniach. po 8 dniach z jednej strony zrobił sie czerwono a potem fioletowy. strupy nie chciały tam odchodzić ale cały czas dzielnie smarowałam go alantanem. ogl całkiem sie wygoił. dłużej niż noralnie ale teraz jest dobrze. ^ nie ma żadnych otoczek ; ). bedzie cie korcić ale nie drap go wgl przez pierwszy tydzień. strupy odejdą bez pomocy
ale jeżeli chcesz zorobić tatuaż w jakimś widocznym miejscu albo inaczej w miejscu gdzie skóra bardziej puchnie to radzie iść do dematologa i zaczać leczyć lekami przeciwhistaminowymi tak dla bezpieczeństwa. jak całkiem nie zaniknie to napewno skóra już ci tak bardzo pucha nie bedzie.
nie jestem ci w stanie powiedzieć i nikt nie jest co bedzie jak zrobisz ten tatuaż bo nie widomo jak twoja skóa na to zareaguje. znam dziewczyne która zrobiła sobie rękaw z dermografizmem . i w sumie nic jej nie było ale różnie bywa ; DD
Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, właśnie chodziło mi o doświadczenia osoby z taką przypadłością, także jestem Ci bardzo wdzięczna. Wiadomo, że każdy organizm jest inny, każdy inaczej zareaguje, ale przynajmniej już wiem mniej więcej czego się spodziewać.
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 09:45   #6
jednaliterajeden
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2
Dot.: Dermografizm a tatuaż

Spoko ^^ zawsze możesz zapytać w studiu ale tam rzadko kto wie co to jest . przynajmniej ja na takie trafiałam. dobra ciesze sie że ci jakoś pomogłam . jakbyś coś chciała wiedzieć albo zrobiła tatuaż i coś sie działo możesz pisać .
jednaliterajeden jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 10:02   #7
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dermografizm a tatuaż

Cytat:
Napisane przez jednaliterajeden Pokaż wiadomość
Spoko ^^ zawsze możesz zapytać w studiu ale tam rzadko kto wie co to jest . przynajmniej ja na takie trafiałam. dobra ciesze sie że ci jakoś pomogłam . jakbyś coś chciała wiedzieć albo zrobiła tatuaż i coś sie działo możesz pisać .
Dzięki, jakbym miała jakieś wątpliwości czy pytania to napiszę
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-19, 16:11   #8
puSiia15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 1
Dot.: Dermografizm a tatuaż

hej ;p niedawno sie dowiedziałam, że ta choroba się tak nazywa, a mam ją od jakiś 4 lat -,- i mam dwa tatuaże i nic się nie działo ! pozdro.
puSiia15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:35   #9
pocomito26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Dermografizm a tatuaż

mam dermografizm od ponad 8 lat długo z nimwalczylam chodziłam po lekarzach brałam lekarstwa - zero skutku. Przed zrobieniem pierwszego tatuażu duzo szukałam informacji na temat reakcji mojej skory jedno nic nie znalazłam. Zrobiłam go na biodrze i tak jak u dziewczyny ktora pisała wyżej - strup wrastał w skory opuchlizna zeszłapo 2-3 dniach na cieniowaniach zrobił sie fioletowy i bolał. w koncu sie zagoił ale ile strstu przy tym ... jednak po roku zdecydowałam sie na nastepny. Tatuaż został wykonany na rece opuchlizna schodziła chyba z 4 dni, tusz w pary miejscach sie nie przyjał w paru miejscach rozmazał... ogolnie nie goił sie tak źle jednak jezeli chodzi o fragmenty cieniowania gdzie tatuator jakby delikatnie "szarpie" skore igłami .. w tych miejscu skora zrobiła sie po czesci biała po czesci fioletowa, nie balała bo straciłam na tym fragmencie skory czucie, byłam przerazona po jakims czasie ze strupa ktory wgl nie chciał schodzić zaczeła leciec krew tatuaż goił sie ponad miesiac w studia nie wiedzieli o co chodzi jak rowniez nie wiedzieli co to dermografizm...ja sama bałam sie szukać po googlach bo nie chciałam czytac o przeszczepach skory itp. niby wszystko skonczyło sie dobrze ale osobiscie - nigdy wiecej.
pocomito26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-01, 07:16   #10
Tereskaa
Zakorzenienie
 
Avatar Tereskaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 221
Dot.: Dermografizm a tatuaż

Cytat:
Napisane przez pocomito26 Pokaż wiadomość
mam dermografizm od ponad 8 lat długo z nimwalczylam chodziłam po lekarzach brałam lekarstwa - zero skutku. Przed zrobieniem pierwszego tatuażu duzo szukałam informacji na temat reakcji mojej skory jedno nic nie znalazłam. Zrobiłam go na biodrze i tak jak u dziewczyny ktora pisała wyżej - strup wrastał w skory opuchlizna zeszłapo 2-3 dniach na cieniowaniach zrobił sie fioletowy i bolał. w koncu sie zagoił ale ile strstu przy tym ... jednak po roku zdecydowałam sie na nastepny. Tatuaż został wykonany na rece opuchlizna schodziła chyba z 4 dni, tusz w pary miejscach sie nie przyjał w paru miejscach rozmazał... ogolnie nie goił sie tak źle jednak jezeli chodzi o fragmenty cieniowania gdzie tatuator jakby delikatnie "szarpie" skore igłami .. w tych miejscu skora zrobiła sie po czesci biała po czesci fioletowa, nie balała bo straciłam na tym fragmencie skory czucie, byłam przerazona po jakims czasie ze strupa ktory wgl nie chciał schodzić zaczeła leciec krew tatuaż goił sie ponad miesiac w studia nie wiedzieli o co chodzi jak rowniez nie wiedzieli co to dermografizm...ja sama bałam sie szukać po googlach bo nie chciałam czytac o przeszczepach skory itp. niby wszystko skonczyło sie dobrze ale osobiscie - nigdy wiecej.
To faktycznie traumatyczne wrecz sa Twoje doswiadczenia z tatuazem. Ja sie jednak nie zdecydowalam i pewnie sie nigdy nie zdecyduje ze wzgledu na moja przypadlosc. A jak u Ciebie wygladaja tatuaze po zagojeniu? Nic sie z nimi nie dzieje?
__________________


Jem mniej, bramy raju są wąskie






Tereskaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:06.