wpadka ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-19, 21:11   #1
Maciekja32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5

wpadka ?


witam.mam 20 lat, moja dziewczyna 18.2 dni temu kochalismy sie i ponioslo nas troche ,gdyz nie uzylismy prezerwatywy.Dodam,ze robilismy to pierwszy raz.Moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne lecz zdarza jej sie nie przestrzegac pory zazywania oraz zdarzylo jej sie tez nie wziasc.Tego dnia tabletke wziela.Mamy obawy,ze moglismy wpasc.Minely 2 dni i od tamtej pory boli ja brzuch.

jesli ,,wpadlismy" to po ilu dniach mozemy sie o tym dowiedziec z testow ciazowych z apteki?

czy takie testy sa wiarygodne ?

czy wystarczy jeden test czy trzeba powtarzacc?

po ilu dniach od stosunku nalezy zrobic taki test ?

czy bol brzucha moze byc spowodowany tym,ze to byl jej pierwszy raz ?

Edytowane przez Maciekja32
Czas edycji: 2014-01-19 o 21:13
Maciekja32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 21:59   #2
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wpadka ?

Po co brać tabletki, skoro nie bierze się ich regularnie? Antykoncepcja nie jest zachowana przy takim wybiórczym stosowaniu. Nie ma znaczenia, że tego dnia wzięła tabletkę. Test w dniu spodziewanej miesiączki. Najlepiej zrobić betę z krwi 10 dni po stosunku i jest wtedy pewność. I douczcie się oboje o antykoncepcji ( jeśli nie będzie wpadki, bo jest bardzo możliwa).


Cytat:
Napisane przez Maciekja32 Pokaż wiadomość
witam.mam 20 lat, moja dziewczyna 18.2 dni temu kochalismy sie i ponioslo nas troche ,gdyz nie uzylismy prezerwatywy.Dodam,ze robilismy to pierwszy raz.Moja dziewczyna bierze tabletki antykoncepcyjne lecz zdarza jej sie nie przestrzegac pory zazywania oraz zdarzylo jej sie tez nie wziasc.Tego dnia tabletke wziela.Mamy obawy,ze moglismy wpasc.Minely 2 dni i od tamtej pory boli ja brzuch.

jesli ,,wpadlismy" to po ilu dniach mozemy sie o tym dowiedziec z testow ciazowych z apteki?

czy takie testy sa wiarygodne ?

czy wystarczy jeden test czy trzeba powtarzacc?

po ilu dniach od stosunku nalezy zrobic taki test ?

czy bol brzucha moze byc spowodowany tym,ze to byl jej pierwszy raz ?
Jeszcze zacytuję na wszelki wypadek.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 23:11   #3
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: wpadka ?

Co to znaczy przede wszyystkim, że dziewczyna nie przestrzega pory brania tabletek? Jak duże są opóźnienia? Do 12h ochrona jest zachowana.

Kiedy zapomiała tabletki?
Jeśli minimum na 7 dni przed stosunkiem brała tabletki poprawnie antykoncepcja jest zachowana, jeśli nie mogło dojść do zapłodnienia. Nie ma znaczenia, że tabletka była poprawnie wzięta w dzień stosunku.

Testy apteczne, jeśli się nie myle to 14 dni od stosunku, z krwi po 10.

Zdarzają się przypadki bólu brzucha po pierwszym razie.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 00:03   #4
Zakochana09
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 43
Dot.: wpadka ?

W takim razie po co bierze tabletki skoro bierze je kiedy ijak chce ? To nie mozliwe , zeby po 2 dniach wystapily juz objawy ciazy z marsa sie urwales .? Najwidoczniej boi sie co dziala na podswiadomosc czyli sobie 'wkreca' , ze moze byc w ciazy. Jesli tego dnia wziela tabletke to watpie ze cos moze z tego byc.
Zakochana09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:06   #5
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez Zakochana09 Pokaż wiadomość
W takim razie po co bierze tabletki skoro bierze je kiedy ijak chce ? To nie mozliwe , zeby po 2 dniach wystapily juz objawy ciazy z marsa sie urwales .? Najwidoczniej boi sie co dziala na podswiadomosc czyli sobie 'wkreca' , ze moze byc w ciazy. Jesli tego dnia wziela tabletke to watpie ze cos moze z tego byc.
Dodam od siebie, ze tabletki moga byc przepisane ne cere, wiec tu uwierze, ze dziewczyna bierze je jak chce
Do autora: tak, mozecie byc w ciazy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 07:31   #6
nephelin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez Maciekja32 Pokaż wiadomość

jesli ,,wpadlismy" to po ilu dniach mozemy sie o tym dowiedziec z testow ciazowych z apteki?

czy takie testy sa wiarygodne ?

czy wystarczy jeden test czy trzeba powtarzacc?

po ilu dniach od stosunku nalezy zrobic taki test ?

czy bol brzucha moze byc spowodowany tym,ze to byl jej pierwszy raz ?

ad1. po około 6-10 dniach,
ad2. tak są wiarygodne,
ad3. dla pewności zrobić jeden rano i następny po 2-3 dniach,
ad.4. ciężko określić po ilu dniach od stosunku bo to zależy, kiedy kobieta ma owulacje. Plemniki mogą żyć w organizmie kobiety nawet 72h. Jednak tak jak pisałam, po około 2 tyg od stosunku powinno być już coś wiadomo.

Tak przy okazji albo się zabezpieczajcie albo nie uprawiajcie seksu. Nie ma potrzeby bezmyślnie płodzić nieszczęśliwych dzieci, lub "uszczęśliwiać" siebie na siłę. Do decyzji o dziecku trzeba dojrzeć, to nie zabawka. Do seksu trzeba być odpowiedzialnym.
nephelin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 14:18   #7
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez nephelin Pokaż wiadomość
ad.4. ciężko określić po ilu dniach od stosunku bo to zależy, kiedy kobieta ma owulacje. Plemniki mogą żyć w organizmie kobiety nawet 72h.

.
Przymuje się, że plemniki mogą żyć w drogach rodnych 3-7 dni. Do 72h można wziąć tzw. tablętkę ,,po".
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."

Edytowane przez Aaniol_apokalipsy
Czas edycji: 2014-01-20 o 14:19
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 16:59   #8
panna mati_
Zakorzenienie
 
Avatar panna mati_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Płońsk
Wiadomości: 7 831
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez Zakochana09 Pokaż wiadomość
W takim razie po co bierze tabletki skoro bierze je kiedy ijak chce ? To nie mozliwe , zeby po 2 dniach wystapily juz objawy ciazy z marsa sie urwales .? Najwidoczniej boi sie co dziala na podswiadomosc czyli sobie 'wkreca' , ze moze byc w ciazy. Jesli tego dnia wziela tabletke to watpie ze cos moze z tego byc.
Idąc takim tokiem rozumowania, to wystarczy brać tylko tabletki w dzień stosunku, a nie to w antykoncepcji chodzi.
Nie ma znaczenia, czy tabletka była wzięta w dzień stosunku. Ważne jest, czy były pomijane przed i czy będą dalej pomijane po stosunku.
__________________
Każdego dnia, z każdą godziną rośnie liczba osób, które mogą pocałować mnie w d...

Edytowane przez panna mati_
Czas edycji: 2014-01-20 o 17:02
panna mati_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 14:47   #9
chelseaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 209
Dot.: wpadka ?

Zgadzam się z dziewczynami...jeśli dziewczyna nie jest konsekwentna w braniu tabletek to zdecydujcie się może na inną metodę zabezpieczenia. Słyszeliście np o kapturku naszyjkowym? Moja znajoma ma femcap i bardzo sobie chwali
chelseaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-21, 15:17   #10
Maciekja32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: wpadka ?

a czy jesli jest w ciazy a dowiemy sie tego dopiero np po tygodniu to czy do tego czasu jesli bedzie brala tabletki to nie zaszkodzi dla dziecka ? bo tabletki te brala nie ze wzgledu na antykoncepcje a ze wzgledu na wypryski na twarzy
Maciekja32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 13:57   #11
Maciekja32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez chelseaa Pokaż wiadomość
Zgadzam się z dziewczynami...jeśli dziewczyna nie jest konsekwentna w braniu tabletek to zdecydujcie się może na inną metodę zabezpieczenia. Słyszeliście np o kapturku naszyjkowym? Moja znajoma ma femcap i bardzo sobie chwali
czytalem kiedys o tym w ksiazce.Zaglebie sie w temat ,dzieki
Maciekja32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-22, 15:57   #12
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez Maciekja32 Pokaż wiadomość
a czy jesli jest w ciazy a dowiemy sie tego dopiero np po tygodniu to czy do tego czasu jesli bedzie brala tabletki to nie zaszkodzi dla dziecka ? bo tabletki te brala nie ze wzgledu na antykoncepcje a ze wzgledu na wypryski na twarzy
Czytałam kiedyś (artykuł na stronie poświęconej ciąży i dzieciom), że przez jakieś 14 dni po zapłodnieniu (czyli od owulacji do dnia spodziewanej miesiączki) zarodek jest zabezpieczony przed wpływami czynników szkodliwych jak alkohol, ale nie wiem czy to dotyczy również hormonów antykoncepcyjnych.
Ja na jej miejscu przerwałabym przyjmowanie hormonów do czasu potwierdzenia/wykluczenia ciąży. Jeśli okazałoby się, że jest w ciąży to szkoda dziecka narażać.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 18:36   #13
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: wpadka ?

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
Czytałam kiedyś (artykuł na stronie poświęconej ciąży i dzieciom), że przez jakieś 14 dni po zapłodnieniu (czyli od owulacji do dnia spodziewanej miesiączki) zarodek jest zabezpieczony przed wpływami czynników szkodliwych jak alkohol, ale nie wiem czy to dotyczy również hormonów antykoncepcyjnych.
Ja na jej miejscu przerwałabym przyjmowanie hormonów do czasu potwierdzenia/wykluczenia ciąży. Jeśli okazałoby się, że jest w ciąży to szkoda dziecka narażać.
Ja bym jednak nie przerywała, bo pewności ciąży nie ma, a plemniki mogą w drogach w zależności od indywidualnych uwarunkowań przeżyć nawet do 7 dni, więc jeżeli od stosunku nie upłynęło 7 dni, a do zapłodnienia nie doszło to może jeszcze dojść.

Wszystko też zależy od tego kiedy dziewczyna zapomniała tabletki, w jakim tygodniu blistra i jak się zachowała po owej ,,pomyłce".
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 18:56   #14
Maciekja32
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 5
Dot.: wpadka ?

jednak zle napisalem.Nie pominela ani jednej tabletki tylko zdarzylo sie ze 3 razy,ze wziela godzine pozniej.Dzieki za odpowiedzi a co do tego ,ze plod jest ,,zabezpieczony" przez jakis czas to moze i prawda bo jak moja dziewczyna rozmawiala z mama na ten temat to jej mama powiedziala,zeby sie nie przejmowac i zyc normalnie do czasu upewnienia sie i miala tez na mysli alkohol wiec chyba cos w tym jest.
Maciekja32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 19:59   #15
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: wpadka ?

Godzina opóźnienia to żadne opóźnienie. Przy tabletkach dwu i więcej składnikowych opóźnienie jest dopuszczalne do 12h. Co do tej ochrony to ja się do końca nie zgadzam zwłaszcza co do alkoholu. W pierwszych tygodniach ciąży alkohol jest najgroźniejszy dla płodu.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-24 20:59:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:31.