Ratownik medyczny - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes > Służby mundurowe

Notka

Służby mundurowe Służby mundurowe to forum, na którym dyskutujemy o pracy, szkołach i możliwości zatrudnienia w policji, straży granicznej, wojsku. Podziel się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-18, 15:26   #1
monija7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65

Ratownik medyczny


chcialabym sie cos o tym dowiedziec. jakis kurs trzeba przejsc? jakie zarobki? chodzi mi o Wrocław
monija7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-18, 21:16   #2
caye
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 43
Dot.: Ratownik medyczny

Chodzi Ci o pracę ratownika medycznego w szpitalu?
Niestety muszę Cię zmartwic - żaden kurs nie da Ci uprawnień. Musisz miec skończone przynajmniej 2-letnie policealne studium zawodowe z zaliczonymi praktykami a najlepiej studia licencjackie bądź magisterskie. Na tym oczywiście nie koniec - corocznie musisz odbywać określoną liczbę szkoleń-płatnych oczywiście z własnej kieszeni. Przynajmniej takie przepisy obowiązywały w zeszłym roku-nie wiem jak jest teraz.
Co do płacy-w większości przypadków ratownicy pracują na tzw. kontrakcie czyli muszą miec własną działalność gospodarczą i we własnym zakresie płacą wszelkie składki i zaliczki na podatek dochodowy. Płace są uzależnione od konkretnego kontraktu/regionu - ok 4-5 tys. brutto.
caye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 17:12   #3
Tuppence_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 397
Dot.: Ratownik medyczny

Weszłam na ten wątek przypadkiem i...zdziwiłam się. Czym jest uzasadnione to, że ratownicy mają zazwyczaj własną działalność gospodarcza? Myślałam, że są normalnie zatrudniani na etacie (przez szpital).
Tuppence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-19, 18:32   #4
caye
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 43
Dot.: Ratownik medyczny

Prawdę mówiąc nie wiem czym jest to uzasadnione, musiałby się wypowiedziec jakiś ratownik.
Coraz więcej szpitali reguluje stosunek pracy z pielęgniarkami i innym personelem medycznym również w formie kontraktów.
Z tego co się orientuję-personel finansowo lepiej na kontraktach "wychodzi".
caye jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-27, 22:32   #5
stoicka
Raczkowanie
 
Avatar stoicka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Gdzie inni nie dotarli.
Wiadomości: 65
Dot.: Ratownik medyczny

jezeli chodzi o ratownictwo to "cieki" zawód, jesli chodzi o etet to 1000zl max. a na kontakt trudno sie załapać, ja parcuje na kotrakie i zarabiam ook 1500zl na miesiac. (mieszkam w powiecie nowosadeckim)
__________________
By pomagać innym .
stoicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-28, 19:42   #6
iloneczka1
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 453
Dot.: Ratownik medyczny

A czy teraz nie jest tak, że jest taki kierunek studiów? Mój kolega pracuje w bielskim szpitalu, i najpierw obywał się bez studiów (sanitariusz) ale teraz cos wspominal, ze musi isć na studia. Jeździł karetką ale robią mu jakieś trudności.
__________________
Poszukujesz kota/psa? Nie zależy ci na rodowodzie? Nie kupuj w pseudohodowlach
Zajrzyj TU i TU
-----
Kotka Trufelka z białaczką, przygarnij..........
iloneczka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 09:24   #7
tuptusienka
Raczkowanie
 
Avatar tuptusienka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 178
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez iloneczka1 Pokaż wiadomość
A czy teraz nie jest tak, że jest taki kierunek studiów? Mój kolega pracuje w bielskim szpitalu, i najpierw obywał się bez studiów (sanitariusz) ale teraz cos wspominal, ze musi isć na studia. Jeździł karetką ale robią mu jakieś trudności.
przepisy unijne okreslaja ze kazdy kierowca karetki musi miec teraz wyksztalcenie ratownicze (przynajmiej studium 2letnie skonczone) tak wiec pełno jest teraz osob nawet po 55 ktore robia studium- inaczej ich z pracy mogą zwolnic.
dziewczyny wybierajac ten kierunek wezcie pod uwagę przepisy ktore okreslaja ze kobieta moze dzwigac do 25 kg, tak wiec szpitale wolą zatrudniac jednak mężczyzn. Osobiscie spotkalam sie tylko z ratowniczkami w szpitalu dzieciecym.
Na temat zarobkow niestety nie mam pojecia.
tuptusienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 18:03   #8
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Ratownik medyczny

ja skonczyłam ratownictwo medyczne, nie pracuje w zawodzie, zaczelam inne studia
to prawda dziewczynom jest duzo ciezej

co do zarobków, od mojej znajomej siostra pracuje na sorze w ktoryms szpitalu wrocławskim, robi mnóstwo nadgodzin i wyciąga jakieś 2-2,5 tysiaca na reke miesiecznie. czy to duzo? jak dla mnie zdecydowanie mało jak na taka odpowiedzialna prace

co do studium, to jest totalna głupota konczyc cos takiego
robisz 2 lata studium i dalej masz srednie, a mozesz zrobic 3 lata i miec licencjat

a jesli chodzi o kontrakty - to tak szpitalom jest wygodniej, teraz jest to bardzo popularne, szczególnie lekarze tak pracują
szpital nie musi sie martwic o twoje skladki, urlopy, chorobowe - wszystko spada na ciebie

tym co zamierzaja tak pracowac - podziwiam, bo jest to bardzo ciezka fizyczna i odpowiedzialna praca niestety płace nie są adekwatne do ponoszonej odpowiedzialnosci - i nie oszukujmy sie do tego trzeba miec powołanie
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-23, 14:47   #9
malenstfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 305
Dot.: Ratownik medyczny

ja w tym roku koncze ratownictwo jak mowily dziewczyny z praca dla kobiet ciezko (sytuacja z czestochowy gdzie dziewczyny byly zwalniane) jak patrze na to wszystko teraz dochodze do wniosku ze bardziej sie oplaca zrobic pielegniarstwo i fajny kurs 1 pomocy- pomzesz jezdzic w karetce a oprocz tego pracowac na kazdym oddziale itd
moim zdaniem nie oplaca sie robic studium chocby z tego wzgledu ze powoli bedzie sie z tego wycofywac i pewnie bedzie potem tak ze i tak studia bedzie trzeba zrobic;]

Edytowane przez malenstfo
Czas edycji: 2010-02-23 o 14:48
malenstfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 18:44   #10
czekolada09
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 29
Dot.: Ratownik medyczny

Na umowę to ok 1500 a na kontraktach w kilku szpitalach ok 4000 można niby wyciągnąć, ale to nie jest łatwa praca. Kobiety mają problemy z zatrudnieniem, bo niestety, ale wolą zatrudnić postawnego mężczyznę niż kobietę nawet z wyższym wykształceniem. Aczkolwiek kobietom też udaje się pracę dostać tylko jest dużo trudniej.
czekolada09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-13, 17:34   #11
coco_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Garwolin
Wiadomości: 49
GG do coco_k
Smile Dot.: Ratownik medyczny

W tym roku kończę liceum i mam zamiar iść na ratownictwo medyczne.
Zdaję sobie sprawę, że to zawód ciężki psychicznie i fizycznie a i z pracą dla kobiet ciężko, ale nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie- wiem, że to powołanie i jeśli go nie wypełnię będę żałować do końca zycia, zastanawiam się jednak nad drugim równoległym kierunkiem
coco_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-14, 08:51   #12
malenstfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 305
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez coco_k Pokaż wiadomość
W tym roku kończę liceum i mam zamiar iść na ratownictwo medyczne.
Zdaję sobie sprawę, że to zawód ciężki psychicznie i fizycznie a i z pracą dla kobiet ciężko, ale nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie- wiem, że to powołanie i jeśli go nie wypełnię będę żałować do końca zycia, zastanawiam się jednak nad drugim równoległym kierunkiem
jasne drugi kierunek zawsze warto miecgdybym ja jeszcze raz miala wybierac chyba poszlabym na pielegniarstwo i zrobila sobie kurs zeby jezdzic w karetce, albo 2letnie studium;]
malenstfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 09:30   #13
morelka78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 129
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez coco_k Pokaż wiadomość
W tym roku kończę liceum i mam zamiar iść na ratownictwo medyczne.
Zdaję sobie sprawę, że to zawód ciężki psychicznie i fizycznie a i z pracą dla kobiet ciężko, ale nie wyobrażam sobie siebie w innym zawodzie- wiem, że to powołanie i jeśli go nie wypełnię będę żałować do końca zycia, zastanawiam się jednak nad drugim równoległym kierunkiem
idź na medycynę, potem zrobisz specjalizację z medycyny ratunkowej i będziesz lekarzem systemu, jako kierownik zespołu będziesz zarabiać konkretne pieniądze, będziesz mieć więcej wolnego czasu dla rodziny, a lekarzy po medycynie ratunkowej brakuje
poprzedzając ataki mówię zupełnie serio, mój tż jest ratownikiem medycznym, wykonuje tą samą pracę co lekarz, czasmi nawet więcej zarabia jedną trzecią tego co lekarz, pracuje o wiele więcej niż lekarz
morelka78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-14, 10:19   #14
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Ratownik medyczny

Ja w tym roku kończę licencjat i wybieram się na magisterium ze specjalności medycyna ratunkowa Po ukończeniu mgr nie trzeba być stricte ratownikiem,można pracować w administracji szpitala,jako przedstawiciel farmaceutyczny itp.Nie wyobrażam sobie pracy w innym zawodzie.Zdaję sobie sprawę(po praktykach w karetce i szpitalach),że nie jest to łatwa praca dla kobiety,ale mam koleżanki,które jeżdżą "na karetkach" i są bardziej zadowolone z tego niż z wcześniejszej pracy na SOR-ze szpitalnym Studiuję na UM w Łodzi.Co do zarobków zależy od wykształcenia,z mgr są oczywiście wyższe,zależy również od stanowiska w zespole i stażu pracy.Wiadomo,że kierownik zespołu zarobi więcej,ale spoczywa na nim również większa odpowiedzialność.Zarobki w zależności od miasta mogą sięgać do 6 tys.,możliwa jest praca również w sektorze prywatnym-zależy tylko od tego jak chcemy spożytkować i jaką wiedzę mamy oraz umiejętności.W sektorze prywatnym jest to głównie transport medyczny.Jeżeli chodzi o studium-osoby takie obecnie studiują u nas zaocznie( do podjęcia studiów potrzebny dyplom po 2-letnim studium).Jeżeli chodzi o kształcenie ustawiczne obejmuje ono nas podobnie jak lekarzy po ukończeniu studiów,jest określona liczba pkt do osiągnięcia,rozliczenie z nich co 5 lat,jest określona liczba pkt-ów za udział w konferencjach,przeprowadz anie kursów itp.Nie uzyskując odpowiedniej liczby punktów tracimy prawo dalszego wykonywania zawodu,później są jakieś dodatkowe egzaminy chyba z tego co pamiętam. Z tego co dowiedzieliśmy się na propedeutyce prawa ratownicy kształcenie ustawiczne mają opłacane,lekarze muszą finansować je z własnej kieszeni,nie wiem(jeszcze) jak ta sytuacja ma się do rzeczywistości.Życzę powodzenia osobom,które mają zamiar kształcić się w tym kierunku,podejmijcie właściwą decyzję-do tego zawodu trzeba być twardym zarówno psychicznie jak i fizycznie,stres jest tutaj codziennością...

Edytowane przez monikaW88
Czas edycji: 2010-04-15 o 18:55
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-25, 22:49   #15
coco_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Garwolin
Wiadomości: 49
GG do coco_k
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez morelka78 Pokaż wiadomość
idź na medycynę, potem zrobisz specjalizację z medycyny ratunkowej i będziesz lekarzem systemu, jako kierownik zespołu będziesz zarabiać konkretne pieniądze, będziesz mieć więcej wolnego czasu dla rodziny, a lekarzy po medycynie ratunkowej brakuje
poprzedzając ataki mówię zupełnie serio, mój tż jest ratownikiem medycznym, wykonuje tą samą pracę co lekarz, czasmi nawet więcej zarabia jedną trzecią tego co lekarz, pracuje o wiele więcej niż lekarz
na medycynę za późno- gdybym wcześniej wiedziała, że właśnie to chcę robić...stety:/ ale zdecydowałam, że najpierw pójdę na inne studia,a potem zrobie ratownika bo jednak chciałabym JAKOŚ żyć, nie do końca życia za 1500 miesięcznie:/
coco_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-26, 09:52   #16
malenstfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 305
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez coco_k Pokaż wiadomość
bo jednak chciałabym JAKOŚ żyć, nie do końca życia za 1500 miesięcznie:/
żyjmy nadzieją, że może w Polsce cos pójdzie do przodu, zaczną nas doceniać itd to może zarobki też pójdą w górę
malenstfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 19:21   #17
coco_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Garwolin
Wiadomości: 49
GG do coco_k
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez malenstfo Pokaż wiadomość
żyjmy nadzieją, że może w Polsce cos pójdzie do przodu, zaczną nas doceniać itd to może zarobki też pójdą w górę
Byłoby wspaniale
coco_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-27, 20:52   #18
malenstfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 305
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez coco_k Pokaż wiadomość
na medycynę za późno- gdybym wcześniej wiedziała, że właśnie to chcę robić...stety:/ ale zdecydowałam, że najpierw pójdę na inne studia,a potem zrobie ratownika bo jednak chciałabym JAKOŚ żyć, nie do końca życia za 1500 miesięcznie:/
na co się wybierasz?coś związanego z medycyną czy nie?
malenstfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 11:32   #19
coco_k
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Garwolin
Wiadomości: 49
GG do coco_k
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez malenstfo Pokaż wiadomość
na co się wybierasz?coś związanego z medycyną czy nie?
niestety nie... myślę o finansach i rachunkowości pielęgniarstwo też przeszło mi przez myśl... intensywnie myślę
coco_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-28, 14:06   #20
malenstfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 305
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez coco_k Pokaż wiadomość
niestety nie... myślę o finansach i rachunkowości pielęgniarstwo też przeszło mi przez myśl... intensywnie myślę

ja chcę teraz zrobić magisterkę albo z zardządzania zasobami ludzkimi albo z finanse i zarządzanie w ochronie zdrowia zawsze mieć lepiejj jakąś alternatywę;]
malenstfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-28, 16:31   #21
Dzieciol
Moderator
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: MOSG
Wiadomości: 386
GG do Dzieciol
Dot.: Ratownik medyczny

Z doświadczenia radze to drugie, "specjalistów" od zarządzania zasobami ludzkimi jest już całkiem sporo a w chwili obecnej, w praktyce, firmy nie bardzo stawiają na miękki HR. Jedynie większe koncerny, jednak osób za to odpowiedzialnych jest bardzo mało. Jest to rodzaj wykształcenia raczej nie predysponujący obecnie do konkretnego stanowiska a jedynie zwiększający twoje walory na stanowisku na którym właśnie jesteś, lub na które w drodze awansu masz zamiar się dostać. Dlatego też zzl radziłbym wziąć na studia podyplomowe a mgr skupić się na bardziej "rzeczowym" wykształceniu.
Pozdro
__________________
Ponad 20 miesięcy i 7000km przejechane, by dostać się do SG... To jeszcze nie koniec ...

Dzieciol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 07:53   #22
malenstfo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 305
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez Dzieciol Pokaż wiadomość
Z doświadczenia radze to drugie, "specjalistów" od zarządzania zasobami ludzkimi jest już całkiem sporo a w chwili obecnej, w praktyce, firmy nie bardzo stawiają na miękki HR. Jedynie większe koncerny, jednak osób za to odpowiedzialnych jest bardzo mało. Jest to rodzaj wykształcenia raczej nie predysponujący obecnie do konkretnego stanowiska a jedynie zwiększający twoje walory na stanowisku na którym właśnie jesteś, lub na które w drodze awansu masz zamiar się dostać. Dlatego też zzl radziłbym wziąć na studia podyplomowe a mgr skupić się na bardziej "rzeczowym" wykształceniu.
Pozdro
dzieki za podpowiedź ja podyplomówkę chce zrobić z zarządzania kryzysowego ale zobaczymy na ile mi starczy chęci, czasu no i kasy
malenstfo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 15:58   #23
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Ratownik medyczny

Jestem po filologii polskiej. Dwa lata pracowałam w zawodzie, później przez 1,5 roku jako sekretarka medyczna w szpitalu. Niestety szpital się reorganizuje i zostałam zwolniona. Zastanawiam się nad drugim zawodem -w grę wchodzi technik farmaceuta, ratownik medyczny, pomoc stomatologiczna i rachunkowość. Stąd moje pytanie do obecnych ratowników medycznych: jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Czy warto wiązać przyszłość z tym kierunkiem? Jak wyglądają zarobki? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 17:24   #24
monikaW88
Raczkowanie
 
Avatar monikaW88
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 241
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez elkiza81 Pokaż wiadomość
Jestem po filologii polskiej. Dwa lata pracowałam w zawodzie, później przez 1,5 roku jako sekretarka medyczna w szpitalu. Niestety szpital się reorganizuje i zostałam zwolniona. Zastanawiam się nad drugim zawodem -w grę wchodzi technik farmaceuta, ratownik medyczny, pomoc stomatologiczna i rachunkowość. Stąd moje pytanie do obecnych ratowników medycznych: jak wygląda sytuacja na rynku pracy? Czy warto wiązać przyszłość z tym kierunkiem? Jak wyglądają zarobki? Dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
Ja bym nie radziła, już dzisiaj jest ciężko o pracę, szczególnie kobietom, naprawdę gdybym miała drugi raz wybierać-pielęgniarstwo, łatwo o zatrudnienie i na wstępie 2000zł, a nie dyżury do upadłego i ledwo wiążesz koniec z końcem.
monikaW88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 14:36   #25
hrabinadesroutoutou
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 148
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez monikaW88 Pokaż wiadomość
Ja bym nie radziła, już dzisiaj jest ciężko o pracę, szczególnie kobietom, naprawdę gdybym miała drugi raz wybierać-pielęgniarstwo, łatwo o zatrudnienie i na wstępie 2000zł, a nie dyżury do upadłego i ledwo wiążesz koniec z końcem.
Masz rację Jestem pielęgniarką. Szukam roboty, a raczej: czekam aż dyrekcja wyrazi zgodę na moje zatrudnienie. 2050 brutto, we wrocławiu. Mój facet jest ratownikiem,na kontrakcie, pracuje 300h miesięcznie i ma około 3k. w pogotowiu zatrudniają teraz tylko na kontrakt.
robota ciężka jak cholera, tyle powiem. ratowniczki pracują tylko na sorach, bo we wrocławskim pogotowiu na kartetkach we wszystkich podstacjach jeździ może... 10?
hrabinadesroutoutou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-28, 16:37   #26
lenia870
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1
Dot.: Ratownik medyczny

Stanowczo odradzam wszystkim kobietom chcącym spełniać się w zawodzie jako ratownik medyczny! kobiety nie mają racji bytu istnienia w tym zawodzie. sama jestem po licencjacie z ratownictwa medycznego, na dodatek mam magistra ze zdrowia publicznego, uprawnienia do prowadzenia pojazdów uprzywilejowanych oraz przeszkolenie wojskowych służb medycznych. odbyłam 6 miesięczny staż w sor, nie przedłużono ze mną umowy, powód-mają już za dużo zatrudnionych kobiet, dowiedziałam się potem że w moje miejsce przyjęto dziewczynę po studium która była bratanicą jednej z lekarek w szpitalu. od roku jestem na bezrobociu. podczas konkursów ofert dochodzi do przekrętów, przyjmują osoby nie biorące udziału w konkursie, już w kilku miejscach odmówiono mi zatrudnienia, mimo iż spełniałam warunki konkursowe, podając powód taki że jestem kobietą. ostatnio podpisano ze mną umowę, poczym poinformowano mnie że mogę dostać tylko jeden dyżur w miesiącu, a dyrektor powiedział że nie może dać więcej bo jestem kobietą, powiedział mi że miał nadzieję że umowa nie będzie zobowiązująca żadnej ze stron, a dając mi jeden dyżur miesięcznie zmusza mnie żebym to ja sama zrezygnowała, a musiałabym dojechać 100 km, a gdzie tu opłacić ZUS! Nikt nie daje szansy wykazania się kobietom! choć nie jedna z Nas posturą i siłą mogłaby przebić niejednego faceta. jestem rozżalona i żałuję że nie skończyłam pielęgniarstwa.
lenia870 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 12:44   #27
daria05
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 126
Dot.: Ratownik medyczny

witam czy te rozliczenia punktowe co 5 lat są aktualne do dzisiaj? Słyszałam że to już tak nie działa
i czy to liczenie punktów przez 5 lat zaczyna się od ukończenia licencjata czy magisterki jakby się ktoś na nią zdecydował?
daria05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-30, 12:31   #28
BalbinaZwanzig
Raczkowanie
 
Avatar BalbinaZwanzig
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Kosmos
Wiadomości: 104
Dot.: Ratownik medyczny

Do tej pory tak to działa,musisz w ciągu 5 lat zdobyć 240 pkt.
5 lat liczy się raczej od okresu rozpoczęcia pracy,ale jeśli przed pracą ale już jako ratownik zrobisz jakiś kurs to te punkty już się liczą.

Ja skończyłam ratownictwo w szkole policealnej ale nie powiodło mi się na egzaminie końcowym,niewiele mi zabrakło,ale trzeba zdawać w czerwcu ponownie.
BalbinaZwanzig jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-13, 10:48   #29
wczorajszy sen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 22
Dot.: Ratownik medyczny

ja mogę powiedziec tyle -NIE IDZIECIE TA DORGA!
przysiac przykuc i lekarski!!!!!! możesz być naprawdę kiepskim wręcz najgorzym lekarzem ale zawsze się godnie utrzymacie i praca będzie zawsze za godne pieniadze! a ratownikow jest nadprodukcja , nasza edukacja jest olewana , jestesm chłopcami i dziewczynakmi do bicia i wylewania całego zla .... od pacjentow po lekarzy! nikt was nie bedzie traktowa powaznie bo to co PAN DOKTOR POWIE TO SWiETE!
na umowy o prace nie zatrudniają ...wręcz sa w pewnych miejscach przymusy przejścia na kontrakt!
niestety rodziny się za to nie utrzyma cyba ze apierdalacie 300h/mies i nie widzicie rodziny!
wczorajszy sen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-09, 16:31   #30
ruda_grazyna666
Raczkowanie
 
Avatar ruda_grazyna666
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 238
Dot.: Ratownik medyczny

Cytat:
Napisane przez wczorajszy sen Pokaż wiadomość
ja mogę powiedziec tyle -NIE IDZIECIE TA DORGA!
przysiac przykuc i lekarski!!!!!! możesz być naprawdę kiepskim wręcz najgorzym lekarzem ale zawsze się godnie utrzymacie i praca będzie zawsze za godne pieniadze! a ratownikow jest nadprodukcja , nasza edukacja jest olewana , jestesm chłopcami i dziewczynakmi do bicia i wylewania całego zla .... od pacjentow po lekarzy! nikt was nie bedzie traktowa powaznie bo to co PAN DOKTOR POWIE TO SWiETE!
na umowy o prace nie zatrudniają ...wręcz sa w pewnych miejscach przymusy przejścia na kontrakt!
niestety rodziny się za to nie utrzyma cyba ze apierdalacie 300h/mies i nie widzicie rodziny!
Dokładnie tak jest,jak mówisz. Gdybym teraz stanęła przed wyborem,to napewno poszłabym na konkretne studia a nie ratownictwo medyczne. Żałuję,że nie przyłożyłam się bardziej do nauki i nie spróbowałam na lekarski,ale w domu było krucho z kasą i z góry miałam zapowiedziane,że studia i mieszkanie w mieście odpadają. A ratownik wydawał się być takim szlachetnym zawodem,jeździsz sobie w karetce i ratujesz ludziom życie,tak się wydawało,a prawda na praktykach okazała się całkiem inna Żeby chociaż łatwiej dało się znaleźć pracę i zatrudnić na normalnych warunkach w tym zawodzie...
wczorajszy sen-pracujesz w zawodzie? Z jakiej miejscowości jesteś? Ja odebrałam dyplom w sierpniu i jak na razie nawet nie wiem za dobrze,jak skutecznie szukać pracy

Edytowane przez ruda_grazyna666
Czas edycji: 2014-12-09 o 16:33
ruda_grazyna666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Służby mundurowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-15 16:46:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.