Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-01-30, 10:33   #1
martuan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4

Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach


Witam,
5 stycznia bylam u kosmetyczki w celu oczyszczenia twarzy, chcialam powoli przygotowywac sie do wesela, ktore mam w czerwcu. Kosmetyczka zrobila mi kwasy, nalozyla najpierw 10%kwasy, zmyla raz, nalozyla 20%kwasy, zmyla raz, nalozyla 30% kwasy, zmyla raz, potem nalozyla jakis krem. Powiedziala, ze przez trzy dni bede miala "sciagnieta" twarz, ogolnie kazala smarowac mocno nawilzajacymi, odzywczymi kremami. Jeszcze tego samego dnia mialam pol twarzy w ogromnych ranach, po czym zrobily mi sie w tych miejscach strupy. Skontaktowalam sie z kosmetyczka, powiedziala, ze to normlane (szkoda, ze wczesniej nic o tym nie wspomniala, nigdy bym jej nie pozwolila robic tych kwasow!!!!). Strupy zeszly po tygodniu, na ich miejscu pozostaly mi mocno czerwone plamy, dodam, ze bylo ich 15!! myslalam ze mi zejda po paru dniach, ale po nastepnym tygodniu uslyszalam od innej kosmetyczki, mojej kolezanki, ze te plamy wygladaja zle, ze moga zostac mi po nich blizny. Poradzila mi kupic krem Dermalogica "Barrier repair", tak zrobilam. Po kilku dniach smarowania rzeczywiscie plamy zrobily sie ciut jasniejsze, jakby troszke mniejsze, dwie zeszly zupelnie. Bylam dobrej nadziei. Niestety proces zanikania plam sie zatrzymal i teraz juz nie widze zadnego postepu. Plamy sa takie jakie byly, a jak przestalam smarowac miejsce po plamie, ktora juz zniknela, to ostatnio pojawila sie znowu.

Czy jest cos co moglabym zrobic? Nie chce, zeby zostalo mi na twarzy 14 plam, bo sa one w widocznych miejscach, wrecz szpeca buzie..nigdy nie mialam zadnych wypryskow, plam ani niczego..teraz mam ich 14! Jeszcze ryzyko, ze zostana po nich blizny! Ran, ani strupkow, ani teraz tych plam nie drapalam, jedynie smarowalam, no chyba to im nie zaszkodzilo. Co poszlo nie tak? I co robic, zeby mi to zniklo? Prosze o rady, bo jestem zalamana. To jest twarz!
martuan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 10:27   #2
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

poszlo nie tak to, ze kosmetyczka nieprawidlowo przeprowadzila zabieg zluszczania. 10% kwas owszem na poczatek, to tzw. prepeeling. nastepnie naklada sie kwas docelowy w twoim przypadku powinno to byc 20% (oczywiscie zalezne jeszcze od pH kwasu) i prawidłowo zabieg powinien sie zakonczyc maska lagodzaca i regenerujacym kremem. w twoim przypadku niepraiwdlowosc polega na dodaniu jeszcze po 20%, 30% kwasu (bo jesli dobrze zrozumialam zwiekszenie stezenia odbylo sie podczas jednego zabiegu?) . zeby zapobiec bliznom mozesz zastosowac la roche posay cicaplast, zinalfat, cepan, contratubex. daj znac jak rzecz sie rozwinie. a i oczywiscie uswiadom kosmetyczke co ci zrobila
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 18:42   #3
martuan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Witam

Dziekuje serdecznie za odpowiedz. Teraz jak mi napisalas o masce lagodzacej, to wydaje mi sie, ze tez mi ja nalozyla. No ale to chyba szczegol. Cala reszta sie zgadza, 30 % kwas nalozyla mi podczas tego samego zabiegu.

Kosmetyczke oczywiscie uswiadomilam.

Dzieki za nazwy kremow/masci, czyli rozumiem, ze moge sobie stosowac je naprzemiennie z "Barrier repair". Na przyklad rano i wieczorem "Barrier repair" i w ciagu dnia ktorys z tych kremow, czy jak najlepiej?

Czy dobrze jest robic jakies peelingi lub maseczki odzywcze, czy poki co dac sobie spokoj?
martuan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 19:26   #4
martuan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Aha, buzie przemywam plynem miceralnym, czy dobrze?
martuan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-31, 21:54   #5
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Cytat:
Napisane przez martuan Pokaż wiadomość
Witam,
5 stycznia bylam u kosmetyczki w celu oczyszczenia twarzy, chcialam powoli przygotowywac sie do wesela, ktore mam w czerwcu. Kosmetyczka zrobila mi kwasy, nalozyla najpierw 10%kwasy, zmyla raz, nalozyla 20%kwasy, zmyla raz, nalozyla 30% kwasy, zmyla raz, potem nalozyla jakis krem. Powiedziala, ze przez trzy dni bede miala "sciagnieta" twarz, ogolnie kazala smarowac mocno nawilzajacymi, odzywczymi kremami. Jeszcze tego samego dnia mialam pol twarzy w ogromnych ranach, po czym zrobily mi sie w tych miejscach strupy.

Czy jest cos co moglabym zrobic? Nie chce, zeby zostalo mi na twarzy 14 plam, bo sa one w widocznych miejscach, wrecz szpeca buzie..nigdy nie mialam zadnych wypryskow, plam ani niczego..teraz mam ich 14! Jeszcze ryzyko, ze zostana po nich blizny! Ran, ani strupkow, ani teraz tych plam nie drapalam, jedynie smarowalam, no chyba to im nie zaszkodzilo. Co poszlo nie tak? I co robic, zeby mi to zniklo? Prosze o rady, bo jestem zalamana. To jest twarz!
Cytat:
Napisane przez martuan;38971099[B
]Aha, buzie przemywam plynem miceralnym, czy dobrze?[/B]

Ehh, to mnie przestraszyłas, sama też myśle o zabiegach z kwasami przed ślubem, ale z drugiej strony nie mam zaufanej kosmetyczki, a to jak widac podstawa żeby sobie krzywdy nie zrobić
Z tego co piszesz to sprawa jest poważna, może warto pójść do dermatologa?
A micelem przemywasz wieczorem, podczas demakijażu czy częściej? Bo tak na dzień chyba lepsza by była woda termalna.
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 08:18   #6
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

ja bym odpuscila peelingi ziarniste, chyba ze delikatne enzymatyczne zastosujesz, wydaje mi sie ze kremy te mozesz stosowac naprzemiennie, jednak najlepiej zapytaj farmaceuty, bo reki se uciac nie dam. plyny micelarne to bardzo dobry pomysl maseczki tez jak najbarzdiej mozesz stosowac

biala17a, mysle ze nie ma co generalizowac, u nas jest tak, ze nie trzeba miec nawet papieru kosmetyczki zeby otworzyc salon, dlatego zawsze warto pytac o certyfikaty i dyplom, a takze certyfikat z kwasow, bo niestety w przypadku szkol policealnych nie ma kwasow w programie nauczania, nie wiem jak w przypadku szkol wyzszych
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-01, 20:35   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
niestety w przypadku szkol policealnych nie ma kwasow w programie nauczania, nie wiem jak w przypadku szkol wyzszych
U mnie na studiach były kwasy

Autorko,
czy kosmetyczka zwróciła Ci pieniądze za zabieg lub też chociaż ich część?
Ja bym tak tego nie zostawiła.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 16:21   #8
martuan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 4
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Dzieki za wpisy dziewczyny,

Ta kosmetyczka, u ktorej bylam, jest moja znajoma i wlasnie dlatego myslalam, ze ide do zaufanej osoby i ze nie mam sie co martwic...szkoly pokonczyla, z kwasami pracuje od kilku lat wiec myslalam, ze wie co robi.

Pieniedzy zadnych nie dostalam, ani za zabieg, ani za kremy, ktore musze teraz kupowac, bo sie jeszcze nie upomnialam. Poki co jestem za granica i wyslalam jej wiadomosc o tym co narobila..nie bede jeszcze wydawala dodatkowych pieniedzy na telefon do niej, ale tylko bede w kraju to sie do nej wybiore, z rachunkami.

Plynem miceralnym przemywam przed kazdym nalozeniem kremu, czyli rano i wieczorem.

Pozdrawiam i odradzam jakiekolwiek kombinowanie z kwasami, ja mam nauczke..
martuan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 10:25   #9
kokasiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Moim zdaniem buzia po kwasach jest zawsze czerwona i tak ma byc!! To własnie o to chodzi żeby sie łuszczyła, oczywiście blizny to masakra, a le z doświdczenia wiem że wina lezy po srodku. Po takich zabiegach musi byc odpowiednia opieka nad buzią (nie drapiemy nic, zadnych peelingów, tylko kremy i maski odzywcze, nawilzające).
Mysle ze kosmetyczka dobrze chciała (nakłada się rózne steznie na raz!), a strupy nie robią się po kwasach! Mogą zrobic sie po manualnym.
Czegos takiego jak zwrot pieniedzy za usługe wykonana nie ma. Pojade na gokarty, poscigam sie, ale bede miała wypadek podczas pierwszej minuty. I co z tego nikt nie odda mi kasy, robie to na własną odpowiedzialnośc.
Sama robiłam sobie nie raz kwasy, za pierwszym razem buzia jest okropna, podrazniona, czerwona, samo zło ale efekty po sa supeeeeer polecam
kokasiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-05, 19:09   #10
asiunia_28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 335
Dot.: Cala twarz mam w czerwonych plamach po kwasach

Cytat:
Napisane przez kokasiak Pokaż wiadomość
Moim zdaniem buzia po kwasach jest zawsze czerwona i tak ma byc!! To własnie o to chodzi żeby sie łuszczyła, oczywiście blizny to masakra, a le z doświdczenia wiem że wina lezy po srodku. Po takich zabiegach musi byc odpowiednia opieka nad buzią (nie drapiemy nic, zadnych peelingów, tylko kremy i maski odzywcze, nawilzające).
Mysle ze kosmetyczka dobrze chciała (nakłada się rózne steznie na raz!), a strupy nie robią się po kwasach! Mogą zrobic sie po manualnym.
Czegos takiego jak zwrot pieniedzy za usługe wykonana nie ma. Pojade na gokarty, poscigam sie, ale bede miała wypadek podczas pierwszej minuty. I co z tego nikt nie odda mi kasy, robie to na własną odpowiedzialnośc.
Sama robiłam sobie nie raz kwasy, za pierwszym razem buzia jest okropna, podrazniona, czerwona, samo zło ale efekty po sa supeeeeer polecam
co ty wogóle mowisz??? ale czy Ona ma super efekty skoro po miesiącu nadal ma zaczerwienienia i blizny?? Skóra ma prawo być podrażniona ale około 2 dni. Kosmetyczka chyba nie chciala dobrze tylko myslala ze na skórze zrobi cud . Nie nakłada się róznich stężen na raz bo zaczyna się od najsłabszego i robi się kwasy ok raz w tygodniu. to mogła od razu nałożyć 30 % a nie się bawić. Ona już tym 10 % pozbawiła skóre starym naskórkiem i nakładając dalej mocniejsze kwasy po prostu paliła skóre bo nie było juz bariery ochronnej. I przytoczona przez ciebie historyjka o gokartach nie ma nic wspolnego z kwasami bo to kosmetyczka nałozyla na twarz kwasy a nie klientka sama sobie. Ja na miejscu poszkodowanej dziewczyny juz dawno poszłaby do sądu, zdrobiła zdj twarzy zaraz po zabiegu i po kolejnych dniach.

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:04 ----------

Cytat:
Napisane przez martuan Pokaż wiadomość

Pozdrawiam i odradzam jakiekolwiek kombinowanie z kwasami, ja mam nauczke..
Kwasy to super sprawa jak umie je się dobrze wykonać i stosuje się z głową. Jeśli byś miala odpowiedzialną kosmetyczke to byłabys zadowolona i były by efekty a ze twoja kolezanka liczyła na cud i chciala cie odmłodzić o sto lat to są efekty jakie są. Teraz twoja skóra jest przesuszona? w jakim jest stanie ?
asiunia_28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-05 19:09:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.