WIOSNA/LATO 2008 - trendy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-09-15, 15:50   #1
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Talking

WIOSNA/LATO 2008 - trendy


Wiem, wiem przed nami dopiero sezon jesień/zima 2007/2008, ale ja postanowiłam te pory zignorować Jako miłośniczka wiosny i lata (no i mody oczywiście) proponuję przygotować się do sezonu o wiele przyjemniejszego (w moim mniemaniu) .

Oto co znalazłam:

Kolekcje resort to wiosenne kreacje. W świecie mody traktowane są jako zapowiedź kolejnego sezonu pret-a-porter.

Pinup Girls
Charakterystyczne, bardzo krótkie spodenki.

Rurki
Tak, tak... mimo że to już nie pierwszy sezon obcisłych, prostych spodni to jeszcze nie powiedziały one ostatniego słowa. Zdaje się, że Kate Moss naprawdę na długo wylansowała ten model spodni. Uwagę przykuwa też mocno podkreślona talia, ale o tym dalej...

Szerokie spodnie
Dwa sprzeczne trendy obok siebie. Rurki i szerokie spodnie. Nikt nie mówił, że trendy wykluczają się wzajemnie. Zdaje się także, że to dopiero sezon wiosna/lato 2008 zakorzeni szerokie spodnie na dłużej. Bo choć przewijały się już one na pokazach i nosiły je gwiazdy, nie przyjęły się na dobre.

Przewiewne tiule
W upalne dni najlepsze są lekkie sukienki. Do takich zaliczają się te z tiulu. Śmiało możesz je kupować, bo oprócz tego, że są praktyczne i bardzo kobiece, to wciąż na czasie!

Pigułka trendów
Donna Karan pokazuje cztery trendy na jednej kreacji: łódkowy dekolt, biało-czarne kolory, podkreśloną talię i rozkloszowaną spódnicę w kształcie litery A. Gucci nie pozostaje dłużny: nadruki, kratka, podkreślona talia i oczywiście duże okulary.

Ognista czerwień
Kolor czerwony wciąż jest na czasie. Wybierz taki odcień, który będzie pasował do twojej karnacji. Modne są zarówno czerwienie koralowe, pastelowe, przydymione, ogniste, jak i te w kolorze wina. Do wyboru... do koloru.

Falbany i falbanki
Mogą być na całej długości, albo tylko fragmentami. Mogą rozpoczynać kreację np. ozdabiając dekolt, albo kończyć ją na dole spódnicy. Mogą być sztywno ułożone lub zwiewne i układające się przy każdym ruchu inaczej.

Bombka
Spódnice i sukienki o tym kroju na dobre zadomowiły się w kolekcjach co najmniej rok temu. I wciąż mają się dobrze. Charakterystyczne zakończenie bombki jest tak oryginalne, że całość może być kwintesencją prostoty, a i tak będzie pięknie!

Paski, paseczki...
Nie tylko paski w talii pozostaną modne. Także te na tkaninach. Nieważne czy pionowe, poziome czy skośne. Najlepiej jednak - podobnie jak Oscar de la Renta - postawić na te w kolorach marynarskich, czyli biały, czerwony i niebieski.

Rękaw 3/4
Bardzo modne w nadchodzącym sezonie będą żakiety z rękawem 3/4. Wydają się one niepraktyczne, bo albo są za zimne, albo zbyt ciepłe. Warto wtedy pamiętać o długich skórzanych rękawiczkach. Wybór ich koloru jest wielki, więc można nimi dodatkowo urozmaicić stylizację.

Podkreślona talia
Po raz kolejny talia. Mocno zaznaczona, a dodatkowo rozkloszowana spódnica lub sukienka. Wygląda toniezwykle kobieco. Możemy zatem spokojnie kompletować kolejne paski, bo jeszcze długo pozostaną one w modzie. Poza tym, czegoś co tak pięknie eksponuje atrybuty kobiecości, nigdy nie powinno zabraknąć w naszej szafie.


Kolor żółty
Rok 2008 będzie należał do koloru żółtego. To co teraz widzimy to dopiero przedsmak sezonu na żółty.

Biel
Biały w wydaniu total look wyraźnie odznaczał się na pokazach resort. Kiedyś cała biała kreacja uchodziła za modowe faux pas. Dzisiaj ten trend lansowany jest w reklamach, w sklepowych witrynach i na czerwonym dywanie oczywiście.

Męski szyk
Każdy szanujący się projektant, na pokazie resort zaprezentował swoją interpretację kobiecego garnituru. Męski szyk, a z nim wszystkie krawaty, kamizelki, kapelusze i wreszcie garnitury, mocno osadziły się w świecie mody. W spodniach bedzie liczyć się przede wszystkim wysoki stan talii, a w żakiecie rękaw 3/4. Skuś się na taki zestaw, bo wbrew pozorom jest on bardzo seksowny!


informacje pochodzą z www.stylistka.pl
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 15:54   #2
emillkaa
Zadomowienie
 
Avatar emillkaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: POLSKA ;)
Wiadomości: 1 549
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

ciekawe ;]]
__________________
***
emillkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 15:55   #3
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

ehhh super... ja jednak nadal myśle o jesieni i tym co założe
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 16:08   #4
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

Nie, no ja też trochę myslę Trzeba w końcu jakoś wyglądać o każdej porze roku . Ale myslę, ze każda rasowa wizażanka powinna wiedzieć co w trawie piszczy i to z wyprzedzeniem Szczególnie jeżeli to dotyczy wiosny i lata
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 16:34   #5
zffazoffana
Zakorzenienie
 
Avatar zffazoffana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 580
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

dobrze ze juz pojawil sie ten temat
bo strasznie sie ucieszylam jak zobaczylam ze rurki dalej sa trendy mmm kocham rurki
__________________
A jednak potrzeba mi Twoich słów i trzeba Twojej pamięci. Pamiętaj o mnie, dobrze? Może będę się mniej bała, może będę usypiała spokojniej...

[reebok_c]210508[/reebok_c]
bardzo proszę o kliki
zffazoffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 16:41   #6
TuRQoUiS
TuR. Towarzyska und Roztropna.
 
Avatar TuRQoUiS
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 433
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

Cytat:
Napisane przez maxi82 Pokaż wiadomość
Nie, no ja też trochę myslę Trzeba w końcu jakoś wyglądać o każdej porze roku . Ale myslę, ze każda rasowa wizażanka powinna wiedzieć co w trawie piszczy i to z wyprzedzeniem Szczególnie jeżeli to dotyczy wiosny i lata
no wiesz...
po pierwsze fajnie ze rurki dalej beda modne (chociaz mi nie pasuja ale mi sie podobaja i chce kupic sobie szare teraz )
po drugie... chrzanic mode! najlepiej patrzec na to wszystko z dystansu i kupowac to co sie podoba...
__________________

178cm
jest- 71,4
CEL I- 68 kg
CEL II- 64 kg
CEL III- 61 kg
cel ostateczny- 58 kg


TuRQoUiS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-15, 17:29   #7
zffazoffana
Zakorzenienie
 
Avatar zffazoffana
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 6 580
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

tak ale wiesz czasem jest tak ze np pokochasz rurki moda na nie sie skonczy i w sklepach nie bedzie... i co wtedy jak chcesz jakies kupic mi glownie o to sie rozchodzilo
__________________
A jednak potrzeba mi Twoich słów i trzeba Twojej pamięci. Pamiętaj o mnie, dobrze? Może będę się mniej bała, może będę usypiała spokojniej...

[reebok_c]210508[/reebok_c]
bardzo proszę o kliki
zffazoffana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-15, 19:09   #8
besciara
Wtajemniczenie
 
Avatar besciara
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: ... ... ...
Wiadomości: 2 730
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

Maxi 82 ja też zdecydowanie bardziej wolę wiosnę i lato . Cieszy mnie, że wiele trendów pozostanie bez zmian (paski na tkaninach, podkreślanie talii, krótkie szorty, kamizelki i pozostający bez zmian kolor biały). Przeraża mnie tylko "trend żółci" (osobiście trochę się go boję ).
__________________
Carpe diem
NIE dla dyktatury PiS. Nie jestem Polakiem drugiego sortu. Żaden Polak nie jest. Nie dla ustaw w nocy, nie dla polityki autorytarnej.
besciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 12:41   #9
maxi82
Zadomowienie
 
Avatar maxi82
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 123
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

Cytat:
Napisane przez besciara Pokaż wiadomość
Maxi 82 ja też zdecydowanie bardziej wolę wiosnę i lato . Cieszy mnie, że wiele trendów pozostanie bez zmian (paski na tkaninach, podkreślanie talii, krótkie szorty, kamizelki i pozostający bez zmian kolor biały). Przeraża mnie tylko "trend żółci" (osobiście trochę się go boję ).
Niestety, ja też nie przepadam za żółtym, jeżeli chodzi o ubrania <Bo np. jako element w wystroju mieszkania to jak najbardziej > Może sobie najwyżej kupię jakieś fajne dodatki w tym kolorze, bo raczej na nic więcej się nie porwę. Ale czerwień, biel jak najbardziej mi odpowiada; rurki i krótkie szorty także Przynajmniej wiem co na wyprzedażach kupować
maxi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 13:26   #10
Oliffka
Zakorzenienie
 
Avatar Oliffka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 7 606
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

mnie sie nie podoba dekold w łódke.. nie lubie takiego fasonu
__________________
wymiana

proszę, odpisz u mnie
Oliffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-16, 13:51   #11
bemolka
Zakorzenienie
 
Avatar bemolka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: okolice Wrocka
Wiadomości: 3 867
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

szerokie spodnie...hmmmm... w sumie dobrze bo gdzieś w czeluściach szafy zachowały mi się 3 pary szwedów
bemolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-16, 14:22   #12
natalka2
Zakorzenienie
 
Avatar natalka2
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 4 514
Dot.: WIOSNA/LATO 2008 - trendy

nie widzę tu nic nowego

ale dobrze, że jest taki wątek, sama jestem zwolenniczką wiosny i lata, a szczególnie wiosny
__________________

studia

natalka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:22.