sauna odchudza?????????? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-03, 13:42   #1
Alabasterek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 96

sauna odchudza??????????


Czy chodzenie do sauny pomoże mi schudnąć. Proszę doradzcie mi...
__________________
ala baster
Alabasterek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-03, 14:14   #2
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Re: sauna odchudza??????????

I tak i nie.

Sauna pomoże Ci na pewno oczyścić skórę, odtruć organizm, poprawić samopoczucie, ogólnie polepszy metabolizm - a co za tym idzie, pomoże schudnąć, mniej więcej na tej samej zasadzie, co "herbatki odchudzające", bez diety i ćwiczeń nie licz na wiele. Utrata wagi czy zmniejszenie obwodów ciała po wizycie w saunie jest pozorne - to wszystko utrata wody! Którą trzeba bezwzględnie uzupełnić, pijąc dużo mineralki w trakcie (tzn. w czasie przerw między 7-15 minutowymi sesjami, nie w samej kabinie) i pijąc soki albo napoje izotoniczne po (lepiej uzupełnią minerały niż woda).
Spróbuj nie uzupełniać płynów, a omdlenie gwarantowane.

Możesz pójść do sauny po ćwiczeniach (będą mniejsze zakwasy), ale nigdy przed - zwyczajnie nie będziesz miała z resztą na to siły!

Ogólnie saunę bardzo polecam, "ożywia ciało i umysł", że tak to ujmę

pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-28, 08:11   #3
martagg
Rozeznanie
 
Avatar martagg
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 523
Dot.: Re: sauna odchudza??????????

Cytat:
Napisane przez pixie7 Pokaż wiadomość
I tak i nie.

Sauna pomoże Ci na pewno oczyścić skórę, odtruć organizm, poprawić samopoczucie, ogólnie polepszy metabolizm - a co za tym idzie, pomoże schudnąć, mniej więcej na tej samej zasadzie, co "herbatki odchudzające", bez diety i ćwiczeń nie licz na wiele. Utrata wagi czy zmniejszenie obwodów ciała po wizycie w saunie jest pozorne - to wszystko utrata wody! Którą trzeba bezwzględnie uzupełnić, pijąc dużo mineralki w trakcie (tzn. w czasie przerw między 7-15 minutowymi sesjami, nie w samej kabinie) i pijąc soki albo napoje izotoniczne po (lepiej uzupełnią minerały niż woda).
Spróbuj nie uzupełniać płynów, a omdlenie gwarantowane.

Możesz pójść do sauny po ćwiczeniach (będą mniejsze zakwasy), ale nigdy przed - zwyczajnie nie będziesz miała z resztą na to siły!

Ogólnie saunę bardzo polecam, "ożywia ciało i umysł", że tak to ujmę


nigdy nie byłam w saunie. czy może mi ktoś dokładnie napisać jak się do tego przygotować? na ile czasu wejść? co może zaniepokoić? jak się ubrać? w ręcznik?? dodam że chciałabym wejść po treningu fitness.
__________________
martagg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-30, 23:44   #4
mandrake
Raczkowanie
 
Avatar mandrake
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 96
Dot.: sauna odchudza??????????

Do sauny polecam wchodzić w stroju kąpielowym. Klapki zostawiamy na zewnątrz. Zdejmujemy też całą biżuterię - wszystkie wisiorki, itp.

Zaleca się nie jeść ok. godzinę przed sauną, ale to indywidualna sprawa jest.
mandrake jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 15:31   #5
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: sauna odchudza??????????

Sauna odchudza... a bynajmniej w polączeniu z dietą ma takie właściwości. Moja koleżankia w 1,5 miesiąca schudła 8kg. Zaczęła spożywać wysokobiałkową dietę i chodziła na saune 2 razy w tyg, wygląda ślicznie:P
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 16:06   #6
Weronikapr
Wtajemniczenie
 
Avatar Weronikapr
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2 155
Dot.: Re: sauna odchudza??????????

Cytat:
Napisane przez martagg Pokaż wiadomość
nigdy nie byłam w saunie. czy może mi ktoś dokładnie napisać jak się do tego przygotować? na ile czasu wejść? co może zaniepokoić? jak się ubrać? w ręcznik?? dodam że chciałabym wejść po treningu fitness.
Ja wchodzę w samym ręczniku. Wynajmujemy z koleżanką na wyłączność, więc wtedy tak się da. W innych przypadkach najlepiej się sprawdzi kostium kąpielowy, ale bez metalowych elementów (bo gorąco). Zdejmij biżuterię (chociaż ja mam kolczyk w pępku, nie zdejmuję i jest ok - ale w uszach już mnie drażni), przygotuj butelkę wody i klapki, żebyś miała co założyć jak wyjdziesz. No i ręcznik. W zależności od tego jak bardzo nagrzana jest sauna tak długo możesz siedzieć bez przerwy, ja siedzę 30-45min. ale wychodzę tak co 15 na chwileczkę się napić, bo inaczej czasami potrafi mi się robić słabo. Zależy od temperatury.
I jeszcze jedno - czasami boli mnie po saunie głowa. Tak samo jak po treningach. Nie wiem co jest powodem (już raz o tym gdzieś tu pisałam na forum fitnessowym), ale z czasem mija. Więc i na to się na wszelki wypadek przyszykuj.

Aha - no i czasami nakładam na chwilę maseczkę na włosy czy twarz - efekt piorunujący
Weronikapr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:05.