Szkoła policealna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-20, 16:50   #1
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814

Szkoła policealna


Dziewczyny poradźcie
obecnie jestem po I roku technologii żywienia człowieka. bardziej się męczę niż studiuję.
interesuje mnie dietetyka a ten kierunek póki co z takową nic wspólnego nie ma..czysta chemia+matematyka i fizyka.
zaczęłam myśleć o rezygnacji z tych studiów i o pójściu do Szkoły Policealnej. znalazłam w Teb'ie dwuletnią Dietetykę zakończoną egzaminem państwowym i tytułem technika dietetyki.

powiedzcie mi, jak to możliwe że po dwóch latach miałabym zawód dietetyka? czym to różni się od zwykłych studiów?
ktoś ma jakieś doświaczenia ze szkołami policealnymi? jak później z pracą?
__________________
Always look on the bright side of life

Edytowane przez NothingElse
Czas edycji: 2012-08-21 o 10:26
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 10:27   #2
NothingElse
Rozeznanie
 
Avatar NothingElse
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 814
Dot.: Szkoła policealna

nikt nic?
__________________
Always look on the bright side of life
NothingElse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 12:09   #3
Eroll
Wtajemniczenie
 
Avatar Eroll
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 272
Dot.: Szkoła policealna

Tak to jest możliwe, że po dwóch latach dostajesz tylko tytuł technika. A nie 'mgr', czy 'mgr inż' jak to jest po studiach. Co jest bardziej opłacalne? Sama sobie odpowiedz na to pytanie Praca dietetyka chyba się trochę różni od pracy technologa żywienia.
A co do pierwszej części Twojego postu, studia techniczne mają to do siebie, że pierwszy rok jest przeładowany fizyką, matematyką i ma mało wspólnego ze studiowanym kierunkiem. W końcu uczelnia kształci przyszłego inżyniera.
Eroll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-21, 12:21   #4
HoneyIlove
Zakorzenienie
 
Avatar HoneyIlove
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: ☠ ☠ ☠ ☠ ☠ ☠
Wiadomości: 3 119
Dot.: Szkoła policealna

Cytat:
Napisane przez NothingElse Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie
obecnie jestem po I roku technologii żywienia człowieka. bardziej się męczę niż studiuję.
interesuje mnie dietetyka a ten kierunek póki co z takową nic wspólnego nie ma..czysta chemia+matematyka i fizyka.
zaczęłam myśleć o rezygnacji z tych studiów i o pójściu do Szkoły Policealnej. znalazłam w Teb'ie dwuletnią Dietetykę zakończoną egzaminem państwowym i tytułem technika dietetyki.

powiedzcie mi, jak to możliwe że po dwóch latach miałabym zawód dietetyka? czym to różni się od zwykłych studiów?
ktoś ma jakieś doświaczenia ze szkołami policealnymi? jak później z pracą?
zacznę tak szkoła policealna to nie studia a technikum!!!
tyle tylko że technikum dzienne trwa 4 lata dlatego że masz tam polski, matematykę, biologie, chemię, fizykę itp. itd oraz przedmioty zawodowe a w policealnej zaocznej masz tylko zawodowe przedmioty bez polskiego, matematyki, fizyki, geografii, chemii itp. itd. a końcowy egzamin jest taki sam jak w zwykłym technikum...
na studiach masz swój kierunek bardziej rozszerzony a w policealnej tylko trochę z każdego przedmioty... ja właśnie skończyłam policealną ale administracje... a i do policealnej nie potrzebujesz matury tylko wykształcenie średnie a na studia bez matury ani rusz...
__________________
"... czasem to wspomnienia są jedynym pocieszeniem a śmierć jedynym wyjściem..."
HoneyIlove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 15:06   #5
rudy_kot
Wtajemniczenie
 
Avatar rudy_kot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 333
Dot.: Szkoła policealna

Ja obecnie jestem na II roku dietetyki w szkole policealnej. Powiem Ci tak: wszystko zależy od tego na ile Ty chcesz być dietetykiem i gdzie chcesz później pracować. W policealnej materiał jest okrojony o niektóre przedmioty (typu chemia, fizyka itp.). Są natomiast:

-mikrobiologia
-dietetyka
-biochemia
-towaroznawstwo
-wyposażenie techniczne
-bhp
-podstawy żywienia
-anatomia i fizjologia
-podstawy chorób klinicznych (dużo więcej godzin niż miałam na studiach z promocji zdrowia)
-prawo i ekonomika
-pracownia (gotujemy potrawy dla poszczególnych diet)
-psychologia, pedagogika, etyka

Faktem jest, że trzeba sporo doczytać, ale to tak samo jak i na studiach. Starsze pokolenie dietetyków to właśnie ludzie po takich szkołach.

Jak coś to pytaj, chętnie odpowiem.
__________________
Oto ja leżę tu, jestem piękna jak ze snu,
tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę...
rudy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 21:56   #6
rokita_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
Dot.: Szkoła policealna

Cytat:
Napisane przez NothingElse Pokaż wiadomość
Dziewczyny poradźcie
obecnie jestem po I roku technologii żywienia człowieka. bardziej się męczę niż studiuję.
interesuje mnie dietetyka a ten kierunek póki co z takową nic wspólnego nie ma..czysta chemia+matematyka i fizyka.
zaczęłam myśleć o rezygnacji z tych studiów i o pójściu do Szkoły Policealnej. znalazłam w Teb'ie dwuletnią Dietetykę zakończoną egzaminem państwowym i tytułem technika dietetyki.

powiedzcie mi, jak to możliwe że po dwóch latach miałabym zawód dietetyka? czym to różni się od zwykłych studiów?
ktoś ma jakieś doświaczenia ze szkołami policealnymi? jak później z pracą?

Od tego roku nie ma już tego kierunku w szkołach policealnych dwuletnich, tylko ewentualnie w rocznych, gdzie nie dostajesz państwowego świadectwa. Są też kursy kwalifikacji zawodowych, to jest nowość w szkołach, dowiedz się dokładnie, co ta szkoła Teb CI proponuje, bo tak jak mówię kierunek ze szkoły policealnej został wycofany.

Edytowane przez rokita_1988
Czas edycji: 2012-09-09 o 21:57
rokita_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-10, 12:00   #7
rudy_kot
Wtajemniczenie
 
Avatar rudy_kot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 333
Dot.: Szkoła policealna

Czyli jestem ostatnim rocznikiem? Możliwe, bo nie robili u nas naboru na pierwszy rok
__________________
Oto ja leżę tu, jestem piękna jak ze snu,
tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę...
rudy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 22:08   #8
rokita_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
Dot.: Szkoła policealna

Cytat:
Napisane przez rudy_kot Pokaż wiadomość
Czyli jestem ostatnim rocznikiem? Możliwe, bo nie robili u nas naboru na pierwszy rok
No chyba Ci się udało jeszcze w ostatniej chwili na to zapisać
rokita_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-12, 08:55   #9
rudy_kot
Wtajemniczenie
 
Avatar rudy_kot
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 333
Dot.: Szkoła policealna

Teraz drugi rok robię, nikt mi nawet nie mówił, że zlikwidowano kierunek. Jak dobrze, że zdążyłam
__________________
Oto ja leżę tu, jestem piękna jak ze snu,
tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę...
rudy_kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 08:42   #10
pmimezja
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna

Co do głównego pytania – a może by tak spróbować równolegle zacząć szkołę policealną, nie rezygnując jeszcze ze studiów? Obecnie sytuacja z pracą jest taka, że im więcej masz kwalifikacji tym lepiej. Przetrwałaś już 1 rok, a to zwykle najcięższy etap, wiem coś o tym Ja po 1 roku turystyki też miałam mieszane uczucia, bo wydawało mi się, że „to nie jest to” – takie ogólne, większość przedmiotów z podróżowaniem nie miało nic wspólnego ;( Chciałam konkretniejszych kwalifikacji, ale całkowita rezygnacja ze studiów byłaby sporym zawodem dla rodziców, bardzo się cieszyli jak się dostałam. Znajoma pracująca jako sekretarka w sporej firmie poleciła mi Szkołę Policealną Alternatywa no jakos tak wyszlo ze poszlam.Dojazd miałam tam wygodny, ze studiami nie kolidowało, bo weekendowo…spróbowałam. Trochę wysiłku i po 2 latkach mam już konkretny zawód Dodatkowo w wakacje robiłam praktyki żeby nabrać doświadczenia, i już mam propozycje pracy od jednej z firm. Także nie rezygnuj, tylko dodatkowo inwestuj w siebie, to na pewno Ci się opłaci. Powodzenia!
pmimezja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 19:30   #11
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Szkoła policealna

Szkoła policealna kończy się tytułem TECHNIKA, a 'normalne' studia (czyli takie, jak teraz studiujesz - tak to zrozumiałam) tytułem LICENCJATA czy tam INŻYNIERA, zależy gdzie się uczysz. Z tytułem technika trudno o dobrą pracę. To tak, jakbyć zaraz po gimnazjum poszła do technikum żywienia człowieka - wyszłoby na to samo. Jeśli chcesz w przyszłości załapać ambitną, satysfakcjonującą i dobrze płatną pracę w zawodzie to musiałabyś mieć duże szczęście, żeby udało Ci się to po techniku.

---------- Dopisano o 20:30 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Tak z ciekawości: jak wyglądają czesne w Tebie?
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-13, 10:22   #12
Emilka_92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 17
Dot.: Szkoła policealna

z tego co wiem dietetyka jest dalej w policealkach dwuletnia, z tytułem technika. Wiem ze w Omedze np. jest nabor na wrzesien. Najlepiej zadzwon i dopytaj
Emilka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-19, 11:33   #13
rolkaalka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna

ja w tym roku zapisałam się do goworku w katowicach na dietetykę roczną. potem zobaczę jakie mi studia będą odpowiadały.
rolkaalka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-23, 13:08   #14
lotkinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna

słyszeliście coś o goworku, czy tam warto sie zapisać
lotkinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-24, 07:11   #15
rokita_1988
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 55
Dot.: Szkoła policealna

Cytat:
Napisane przez lotkinka Pokaż wiadomość
słyszeliście coś o goworku, czy tam warto sie zapisać

Raczej Ci nikt nic nie powie, bo z tego co wiem, to jest nowa szkoła przynajmniej w Kat i Krakowie

Edytowane przez rokita_1988
Czas edycji: 2013-08-25 o 08:44
rokita_1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 09:54   #16
kinga33390
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: Szkoła policealna

w Krakowie jest to nowa szkoła ale z tego co wiem jest duże zainteresowanie i nie wiem czy są jeszcze wolne miejsca, ja sie zapisałm
kinga33390 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-26, 17:51   #17
kiika
Zadomowienie
 
Avatar kiika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 099
Dot.: Szkoła policealna

Dziewczyny ja zastanawiam się nad roczną szkołą policealną o kierunku wizaż. Możecie coś polecić/odradzić w Krakowie?
kiika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 12:45   #18
Andzia_0612
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna

Wiecie może, czy w katowicach lub w poblizu jest kierunek dietetyka/technik technologii zywnosci lub kucharz bezpłatnie w ktorejs ze szkoł policealnych?
a jesli nie to czy oplaca się zrobic taka szkole platnie, czy raczej jest takie cos malo wazne pozniej w szukaniu pracy
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Andzia_0612 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-27, 22:40   #19
PRODONITA2975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Szkoła policealna

Po studiach człowiek zawsze będzie miał większe możliwości niż po szkole policealnej. Wiadomo, że studia trudniej skończyć i początki mogą być trudne. Ale nie można się zniechęcać. A matematyka , chemia itd. jest w takim samym zakresie wszystkich studiach technicznych i trzeba przetrwać.
PRODONITA2975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-17, 16:17   #20
katekgal
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 9
Dot.: Szkoła policealna

W Katowicach mogę polecić Omega edukacja, sama skończyłam tam technika usług kosmetycznych i po praktykach dalej pracuję w salonie. Szkoła za darmo, zajęcia tylko w weekendy, sale fajnie przygotowane do zajeć, nigdy niczego nie brakowało
katekgal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-05, 16:00   #21
Malwa6
Przyczajenie
 
Avatar Malwa6
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4
Dot.: Szkoła policealna

Jaką szkołę policealną z kierunkiem "Dietetyka" w Krakowie polecacie ?
Malwa6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-05 17:00:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:56.