Głębia ostrości mniejszych elementów - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-12, 20:55   #31
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Głębia ostrości mniejszych elementów

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
Ponieważ kompakt ma małą matrycę i brak mu obiektywu o odpowiednio długiej ogniskowej
Ja bym się nie zakładał, stawiałbym raczej na to, że może zabraknąć miejsca aby się odpowiednio daleko odsunąć
Autorka wątku ma dobry kompakt (właściwie "hybrydę"), Fuji S2950, a to coś ma obiektyw o odpowiedniku ogniskowych 28–504/3.1-5.6
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 21:03   #32
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Głębia ostrości mniejszych elementów

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Ja bym się nie zakładał, stawiałbym raczej na to, że może zabraknąć miejsca aby się odpowiednio daleko odsunąć
Autorka wątku ma dobry kompakt (właściwie "hybrydę"), Fuji S2950, a to coś ma obiektyw o odpowiedniku ogniskowych 28–504/3.1-5.6
o wow tego to nie sprawdziłam, przyznaję, że przed oczami miałam takie proste cuś chowane do kieszeni bo wszędzie widziałam słowo 'kompakt'
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 21:49   #33
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Głębia ostrości mniejszych elementów

Cytat:
Napisane przez SALIX Pokaż wiadomość
przyznaję, że przed oczami miałam takie proste cuś chowane do kieszeni bo wszędzie widziałam słowo 'kompakt'
Nie, nie, nie . Toż moje aparacisko to hybryda, a nie jakaś tam małpka

---------- Dopisano o 22:49 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

snowflake_fall, też bardzo lubię fotografię Zmysłowskiej . Szczerze mówiąc nie sprawdziłam nawet tego co mi podałaś, tak tylko dla przykładu wkleiłam.
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 21:56   #34
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Głębia ostrości mniejszych elementów

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość

snowflake_fall, też bardzo lubię fotografię Zmysłowskiej . Szczerze mówiąc nie sprawdziłam nawet tego co mi podałaś, tak tylko dla przykładu wkleiłam.
Tutaj poczytaj o sprzęcie, jakim wykonuje swoje zdjęcia:
http://alicjazmyslowska.blogspot.com...h/label/Sprzet

P.S. Też mam hybrydę, ale trochę bardziej zaawansowaną ;-).
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 22:46   #35
wild_horse
Zakorzenienie
 
Avatar wild_horse
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 855
Dot.: Głębia ostrości mniejszych elementów

Ooo, na jej bloga nie wchodziłam - wszystkie zdjęcia oglądam na facebooku
A jaką hybrydę masz?
__________________
love
wild_horse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-14, 23:10   #36
Alexzus
Rozeznanie
 
Avatar Alexzus
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 877
Dot.: Głębia ostrości mniejszych elementów

Cytat:
Napisane przez wild_horse Pokaż wiadomość
No ale jednak jest różnica między "rozmiarem" modelki na 1. i 2. zdjęciu.
O o o, na przykład to zdjęcie https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...85227444_n.jpg jest cudne: pies nie jest tutaj dużym elementem i jest ostry, a drzewa za nim rozmyte. Zdjęcie generalnie mi się bardzo podoba (jak zresztą cała twórczość Ali), ale fakt faktem, że jego autorka dosyć mocno przerabia swoje prace.
Jejuniu.. takiego efektu nie uzyskasz kompaktem choćby się paliło i waliło, mam swój który jest cudowny ale przy portretach rozmazywał nieźle tylko przy długiej ogniskowej/niskich przysłonach (pamiętaj też że zwiększając ogniskową zwiększa się przysłona, i np 3.1 czyli pełnej dziury przy dużej ogniskowej nie ustawisz, bo taką masz tylko przy niskich ogniskowych.), oraz gdy tło było o wiele dalej od modelki, najlepiej jakieś krajobrazy. By wyciągnąć największe rozmycie ze swojego aparatu dobry byłby statyw, bo przy długich ogniskowych nie da się uniknąć rozmazań, do tego wpada mniej światła przez dłuższy otwór. Przy tym tryb av byłby rzeczywiście niezły, lepiej bawić się z balansem bieli i eq, ustawić sobie też najniższą przesłonę, niż martwić się, że źle dobrana migawka zrobi za ciemne lub prześwietlone zdjęcie. W czymś takim migawka jest mało ważna, uwierz (tiaa szczególnie jest nieważna przy próbie zmniejszenia głębi ostrości, jak z początku nie sądziłaś), jednak nikt nie będzie Cię przekonywał i zrobisz sama jak zechcesz, ale ewentualnie miej do siebie pretensje gdyby jasność zdjęcia nie podpasowała
A zdjęcie pieska które dodałaś wygląda magicznie, a to dlatego że obiektyw jest jasny, ale obiektyw lustrzanki. W kompaktach takich parametrów nie znajdziesz. Przeróbka raczej ma tu niewielkie znaczenie, ogólny efekt rozmycia jest uzyskany przez obiektyw
__________________
Do pupy z tym wszystkim

skromna wymianka, głównie kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=59150636 zakończona - kwiecień
Alexzus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:47.