Slub nie w kosciele, a na trawie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-26, 17:51   #1
karolina i lukasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 13

Slub nie w kosciele, a na trawie


witam wszytskich planujacych i szukajacych

sale mamy juz wybrana i marzylam o weselu w namiocie, ale okolicznosci nie pozwolily, za to z drugiego marzenie nie zrezygnuje, mianowicie SLUB NA TRAWIE. Chcialam, zeby na trawie ustawic krzeselka (gdyby lalo, to bedziemy mieli namiot otwart na boki), oltarz i kolo zamku sobie slubowac.

Czy ktos cos takiego juz robil? Jakies doswiadczenia? Podpowiedzi? JAkie formalnosci trzeba spelnic i od czego zaczac???

Help!
karolina i lukasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 18:09   #2
chilanes
Zakorzenienie
 
Avatar chilanes
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 11 126
Dot.: Slub nie w kosciele, a na trawie

w mojej okolicy nie dałoby się namówić księdza na "wyprowadzenie uroczystosci z kościoła", najlepiej zglosić się do proboszcza i zapytać, w końcu Bóg jest wszędzie? Powodzenia
__________________
chilanes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-26, 22:10   #3
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Slub nie w kosciele, a na trawie

Czytałam kiedyś o takim ślubie (ale organizowany był przez konsultanta), przede wszystkim idź do proboszcza, zapytaj.
Wiem też, że w miejscu takim musi być zbudowny ołtarz i chrześcijańskie symbole.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 07:25   #4
edytka27101982
Rozeznanie
 
Avatar edytka27101982
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 804
Dot.: Slub nie w kosciele, a na trawie

1.musisz w parafi swojej lub TŻta zdobyć licencję na ślub,
wtedy
2.wybierasz sobie PARAFIĘ w której chcesz ślubować idziesz do Proboszcza danego miejsca dajmy na to ten zamek leży w obrębie jakiejś parafii - i proboszcz TEJ parafii musi wyrazić zgodę na slub, bez tego choćbyś miała udzielany ślub przez biskupa nie bedzie on ważny.
3. jeśli proboszcz się zgodzi organizujesz ołtarz, bieliznę liturgiczną, komunikanty itp. i odprawiana jest normalan msza od chmurką/ na trawie i udzielacie sobie ślubu,


Prościej jest u Protestantów - ich pastorowie są przyzwyczajeni do ślubów w ogrodach,
bierzesz wcześniej cywilny w USC a potem liturgia na trawie.
__________________


edytka27101982 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 08:30   #5
Lowczyni
Zakorzenienie
 
Avatar Lowczyni
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 3 067
Dot.: Slub nie w kosciele, a na trawie

Karoliona i Lukasz życzę Wam powodzenia w realizacji planów. Sama miałam kiedyś takowe, ale załatwiania jest co nie miara chociaż ślubu udzielałby mój kuzyn. Tak jak pisała Edytka, zgoda z parafii twojej i twojej kobiety i parafii na której terenie będzie ślub. Musi być zrobiony ołtarz (np stół) z symbolami religijnymi.
Ale tak na prawdę zniechęciło mnie do tego brak pewnej pogody. Żyjemy w takim kraju że nawet w lato nie masz pewności że nie będzie padało. A jeśli by tak było wszystko np z samego rana musicie przenosić do kościoła, informować gości o zmianie planów. I ogóle zamówić wcześniej na wszelki wypadek godzinę w kościele najbliższym.
Mimo wszystko życzę powodzenia i trzymam kciuki. Jakby co zamieście zdjęcia i opis jak się Wam udało
__________________
04.09.2010 szczęśliwa Żona a od 12.09.2011 mama
Profesjonalny poradnik kosmetyczny przed ślubem mojego autorstwa https://wizaz.pl/forum/showpost.php?p...postcoun t=4130
Lowczyni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-27, 12:39   #6
Miira
Zadomowienie
 
Avatar Miira
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 346
GG do Miira
Dot.: Slub nie w kosciele, a na trawie

Cytat:
Napisane przez Lowczyni Pokaż wiadomość
Karoliona i Lukasz życzę Wam powodzenia w realizacji planów. Sama miałam kiedyś takowe, ale załatwiania jest co nie miara chociaż ślubu udzielałby mój kuzyn. Tak jak pisała Edytka, zgoda z parafii twojej i twojej kobiety i parafii na której terenie będzie ślub. Musi być zrobiony ołtarz (np stół) z symbolami religijnymi.
Ale tak na prawdę zniechęciło mnie do tego brak pewnej pogody. Żyjemy w takim kraju że nawet w lato nie masz pewności że nie będzie padało. A jeśli by tak było wszystko np z samego rana musicie przenosić do kościoła, informować gości o zmianie planów. I ogóle zamówić wcześniej na wszelki wypadek godzinę w kościele najbliższym.
Mimo wszystko życzę powodzenia i trzymam kciuki. Jakby co zamieście zdjęcia i opis jak się Wam udało
Dokładnie. My mieliśmy ślub 20 czerwca niby wtedy zazwyczaj jest pogodnie a u nas lało! Z tego co mi wiadomo inna para (która miała wesele w tym samym lokalu co my) musiała zrezygnować ze ślubu w ogrodzie i na gwałt przenosić wszystko do pobliskiego kościoła.
__________________
I'm running from the light, running from the day to night
Miira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:38.