Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć? - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-16, 13:38   #151
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Korepetycje-jak prowadzi�,od czego zacz��?

Tez mysle ze to strata czasu przeds wszystkim po drugie nie widze celu by robic to z uczniem skoro potrzebna jest do tego jedna osoba dlugopis i karteczki i to on ma zapamietac piszac. Nie ja.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 13:14   #152
MeredithGrey
Zadomowienie
 
Avatar MeredithGrey
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 468
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Ja bym poszukała w internecie zadań dla szóstoklasistów. Gry
__________________
Książki 2015
5/52
ROLKOholizm! Jesien 2014. ..
MeredithGrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 14:56   #153
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Korepetycje-jak prowadzi�,od czego zacz��?

ja gry najczęściej stosuję w nagrodę np po trzech unitach i sprawdzianie za dobre nauczenie się mamy rozrywkę. małe dzieci są jeszcze zmotywowane do tego starsze nie, więc z nimi umawiam się inaczej :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 13:56   #154
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: Korepetycje-jak prowadzi�,od czego zacz��?

Przylacze sie do watku. Dawałam korki z ang. U jednego chłopca(8 lat) byłam dwa razy i mamusia się już nie odezwała. U drugiego byłam raz i mamusia urwała kontakt. Nie wiem o co chodziło, ale nie cierpię jak ludzie nie potrafią powiedzieć wprost co im nie pasuje grrrr....
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 14:12   #155
Ann_Ann91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 11
Korepetycje przez internet z matematyki- praca

Cześć Co myślicie na temat korepetycji przez internet (za pomocą Skype'a/gg/maila) z matematyki? Matematyka do poziomu szkoły średniej na poziomie rozszerzonym (włącznie) to raczej moja mocniejsza strona i myślałam o tym żeby zarabiać w ten sposób, że będę kogoś uczyła przez internet. Mam pewne doświadczenie korepetytora- przez dwa okresy wakacyjne przygotowywałam kogoś do poprawek w szkole średniej. Jednak to nie to samo co przez internet.
Jeśli jesteście na tak, to może poradzicie od czego mogłabym zacząć? No i jest jeszcze jedno "ale"- jestem dobra z matematyki, ale jeden dział jest moją słabą stroną, więc nie wiem jakby to wyszło. Nie mogę przecież napisać w ogłoszeniu, że jestem słaba z tego działu, to dziwnie wyjdzie.
Ann_Ann91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 14:50   #156
Melonkowa
Raczkowanie
 
Avatar Melonkowa
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Śląsk :)
Wiadomości: 97
Dot.: Korepetycje przez internet z matematyki- praca

Nie każdy korepetytor musi umieć wszystko. Jest się tylko ludźmi. Moja korepetytorka np niezbyt ogarniała prawdopodobieństwo ale tylko dlatego, że za jej czasów tego nie uczono . A co do korepetycji przez internet to powiem tak: Gdy ja chodziłam na korepetycje to tylko dlatego, że czegoś nie umiałam. Niektóre zagadnienia są naprawdę trudne i czasami było cięzko coś zrozumieć siedząc przy nauczycielu a co dopiero przez internet. Mi pomagało gdy nauczyciel pokazał mi na mojej kartce błędy, a nie na swojej. A przez Internet możliwości są troszkę ograniczone.

Sądzę jednak, że są również plusy Nie musisz wychodzić z domu czy też do siebie zapraszac obcych ludzi. Rozwiązanie typy Skype będzie jak najbardziej odpowiednie. Gdybyś jeszcze założyła sobie dodatkowy profil na portalu społecznościowym lub zapisała się do grupy korepetytorów to wiadomość szybko by się rozniosła Zamiast tylko typowych lekcji możesz udzielać też krótkich porad po czym podać swoje konto bankowe, uczeń przeleje pieniądze i po kłopocie
Melonkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 16:55   #157
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Korepetycje przez internet z matematyki- praca

Ja udzielam korepetycji z matematyki ale "bezpośrednio". Nie wiem jak dużo osób korzysta z korepetycji przez internet, ale wydaje mi się, że w przypadku matematyki jest to trochę problematyczne, kiedy ktoś pisze coś na kartce a ty tego nie widzisz. W każdym razie możesz próbować i sama stwierdzisz czy to dobre rozwiązanie. Ja bym się nie przyznawała, że nie umiem jakiegoś działu w ogłoszeniu. Najwyżej później już na korepetycjach można o tym wspomnieć, ale w ogłoszeniu to tak jakby strzelić sobie w piętę.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 18:56   #158
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Korepetycje z angielskiego

Witam
Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie zacząć dawać korków z angielskiego. Dostałam się na anglistykę, ale zrezygnowałam po kilku miesiącach. Obecnie jestem studentką innego kierunku w większym mieście i nie jest mi się łatwo tam utrzymać. Mam certyfikat poziomu B2. Mam sporo notatek, repetytoriów, książek. Dobrze zdałam też nową maturę rozszerzoną. Byłam na kilku wymianach międzynarodowych. Sporo osób mnie pyta o jakieś porady jeśli chodzi o języki, bo się nimi interesuję (lubię nie tylko angielski). Słucham dużo piosenek i wydaje mi się, że to ma głównie wpływ, ale łapię go w sumie z różnych źródeł (może komuś też to podpasuje) Czy wiecie gdzie mogłabym się "ogłosić"? Jeśli ktoś z Wizażu byłby chętny, to proszę o wiadomość prywatną (wtedy podam miasta itd.).
Zaznaczam, że chodzi mi o to, żeby pomóc komuś najlepiej jak potrafię- nie będę chciała więc zbyt dużych opłat za to. Chodziłam sama na korki i wiem ile kosztują. Języki są ważne, a angielski to już prawie podstawa. Nie chcę nikogo straszyć czy coś, bo dużo osób go zna i dobrze sobie z nim radzi, ale spotkałam się też ze strasznymi "przypadkami", które ani be ani me Mam naprawdę dużo materiałów z różnych kursów i myślę, że byłabym w stanie przekazać, to co wiem. Jeśli stresujecie się czymkolwiek: egzaminem gimnazjalnym, maturą (podstawową/ rozszerzoną) albo znacie kogoś kto byłby chętny, to jak najbardziej możemy się jakoś dogadać
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 19:40   #159
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Korepetycje przez internet z matematyki- praca

nie widze korepetycji z mamty przez skype..
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 20:03   #160
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Korepetycje z angielskiego

Już był tu podobny temat. Moim zdaniem to niezbyt profesjonalne uczyć języka, którego się tak do końca nie zna. Nikomu nie poleciłabym korepetytora, który nie jest filologiem.
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 20:15   #161
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Korepetycje z angielskiego

Cytat:
Napisane przez czukcza Pokaż wiadomość
Już był tu podobny temat. Moim zdaniem to niezbyt profesjonalne uczyć języka, którego się tak do końca nie zna. Nikomu nie poleciłabym korepetytora, który nie jest filologiem.
Nie znalazłam w tym dziale takiego wątku. Podasz linka? Zgadzam się, masz rację, ale znalazłam za to w innych działach wątki typu: "znów oblałam maturę/ znowu poprawka", więc nie wiem czy nie przydałaby się komuś moja nieprofesjonalna pomoc
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-23, 20:54   #162
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Korepetycje z angielskiego

Cytat:
Napisane przez scotiii Pokaż wiadomość
Nie znalazłam w tym dziale takiego wątku. Podasz linka? Zgadzam się, masz rację, ale znalazłam za to w innych działach wątki typu: "znów oblałam maturę/ znowu poprawka", więc nie wiem czy nie przydałaby się komuś moja nieprofesjonalna pomoc
Udzielałam korepetycji nawet na pierwszym roku anglistyki. I nie tylko ja, większość moich kolegów i koleżanek z roku tak jechało. Jak już znajdziesz pierwszych uczniów i będą zadowoleni, to pózniej przyprowadzą Ci nowych uczniów. Powodzenia.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 20:59   #163
scotiii
Raczkowanie
 
Avatar scotiii
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 456
Dot.: Korepetycje z angielskiego

Cytat:
Napisane przez Hvid Pokaż wiadomość
Udzielałam korepetycji nawet na pierwszym roku anglistyki. I nie tylko ja, większość moich kolegów i koleżanek z roku tak jechało. Jak już znajdziesz pierwszych uczniów i będą zadowoleni, to pózniej przyprowadzą Ci nowych uczniów. Powodzenia.
Nie dziękuję
scotiii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 17:33   #164
sense_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 34
Dot.: Korepetycje z angielskiego

jak miały by wygladac korepetycje przez internet?
sense_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 10:18   #165
bartus48
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 2
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Polecam Poradnik korepetytora, w którym opisane są wszystkie aspekty związane z udzielaniem korepetycji, promowaniem się, rozliczaniem itp.

http://www.ekademia.pl/ebook/Poradni...etytora#t42882
bartus48 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-30, 20:43   #166
michalis12
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 6
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

A ja tam proponuję zaczać od zarejestrowania się na jakimś portalu np Need a School i daniu ogłozenia o tym, że udziela się korepetycji. Zawsze to wiecej osób o Tobie bedzie wiedzieć. Potem tylko jakieś dobre książki i nauka, temat za tematem
michalis12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 14:17   #167
letitiah
art at its finest.
 
Avatar letitiah
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 673
Dot.: Korepetycje-jak prowadzić,od czego zacząć?

Kiedyś dawałam korepetycje - zaczęłam po prostu od dodania ogłoszenia na każdej możliwej stronie, a ludzie zaczynali sami dzwonić. Po jakimś czasie zostałam polecona, to wszystko kręciło się dalej. Najlepiej jest dodać atrakcyjne ogłoszenie w okolicach połowy wakacji albo ferii ;p
Wcale nie ma się czego bać, ważne jest być pewnym swojej wiedzy i niepewnym wiedzy tych, których masz uczyć. Ale uwierz mi - im uczeń na wyższym poziomie, tym lepiej się z nim współpracuje Ważne jest wyłapywać błędy, bo każdy je popełnia, a w językach zwłaszcza w podstawie, którą przerabiało się dużo lat temu. Wyłapywać i poprawiać.
Konwersacje są najprzyjemniejszą formą nauki, oczywiście gramatykę też trzeba przerobić, ale nie skupiać się tylko na tym. Tak naprawdę to biorąc korepetycje, oczekuję, że jeśli czegoś nie zrozumiem, to korepetytor mi to wytłumaczy.
__________________
मेरे भारत में, सब कुछ सुन्दर है
þú ert engillinn efst á trénu mínu
letitiah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 16:03   #168
niebieskajaktrawa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 10
Post Korepetycje! POMOCY

Jestem studentką psychologii.. i jak każdy student chciałabym troszkę zarobić. Wpadłam więc na pomysł udzielania korepetycji z języka angielskiego. Tylko, że .... nie wiem jak zacząć. Czy trzeba mieć jakieś kursy? i przede wszystkim czy jest konieczność zgłaszania tego? Bardzo proszę o pomoc.
niebieskajaktrawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:38   #169
abacef
Raczkowanie
 
Avatar abacef
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 91
Dot.: Korepetycje! POMOCY

Najważniejsze jest to, żebyś faktycznie potrafiła nauczać angielskiego. Kursy językowe / studia językowe na pewno są atutem, ale szczerze mówiąc nikt nigdy tego nie sprawdzał w moim przypadku, wystarczyło to, że dzieciaki robiły postępy (jestem po studiach językowych). A cała procedura jest prosta - ogłaszasz się na portalu i czekasz na telefon Nigdzie tego nie zgłaszałam, ale też nigdzie tego nie mogę udokumentować, tzw. praca na czarno.
abacef jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 21:24   #170
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 246
Dot.: Korepetycje! POMOCY

Cytat:
Napisane przez niebieskajaktrawa Pokaż wiadomość
Jestem studentką psychologii.. i jak każdy student chciałabym troszkę zarobić. Wpadłam więc na pomysł udzielania korepetycji z języka angielskiego. Tylko, że .... nie wiem jak zacząć. Czy trzeba mieć jakieś kursy? i przede wszystkim czy jest konieczność zgłaszania tego? Bardzo proszę o pomoc.
Udzielając korepetycji masz dochód, a on podlega obowiązkowi podatkowemu, więc Twoim obowiązkiem jej ten dochód wykazać.
Inna sprawa, że połowa, jak nie więcej osób tego nie robi.
Chociaż "życzliwych" ludzi czasem nie brakuje

Udzielając korepetycji może się tak zdarzyć (ale nie musi), że rodzic/kursant będzie chciał jakieś potwierdzenie Twoich kwalifikacji.

Jest wiele artykułów w internecie, które o tym mówią, w jaki sposób się z tego rozliczyć, np.
http://www.e-korepetycje.net/artykul...-z-korepetycji
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 246 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 20:41   #171
kasienka99
Przyczajenie
 
Avatar kasienka99
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 18
Dot.: Korepetycje! POMOCY

kursy i certyfikaty zawsze w cenie, pewnie zwłaszcza rodzice patrzą na takie kwalifikacje, ale jak było powiedziane, przede wszystkim ważne jest skuteczne uczenie i realna wiedza poza tym na uczelniach wymagają języka, więc masz kkonkretny poziom jakim możesz się okazać, a do korepetycji do matury chociażby wystarcza B2, C1 w zupełności. no i są jeszcze portale do ogłoszeń, needaschool chociażby, one ułatwiają kwestię certyfikatów, bo dostaje się oceny od osób które korzystały z korepetycji i oceną można wybrnąć z braku udokumentowanych kwalifikacji.
kasienka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 02:12   #172
Monde
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1
Korepetycje - jak zacząć.

Witam

Mam nadzieje, źe wybrałam dobry dział i otrzymam trochę rad od bardziej doświadczonych chciałabym zacząc udzielać korepetycji, ale nie mam zbyt duźego doświadczenia i stąd mam trochę obaw co do róźnych sytuacji jakie mogą sie wydarzyć. Z matematyki zawsze byłam dobra, ale mimo to mam trochę róznych obaw że mogą być sytuacje, w ktorych uczen bedzie potrzebował pomocy z konkretnymi zadaniami które i ode mnie będą wymagały chwilowego zastanowienia. Natomiast z jego strony moźe to być odebrane jako niewiedza. Jak sobie radzicie w sytuacjach, w których nie zawsze znacie odpowiedź na już. Zamierzam poznać oczekiwania ucznia i dowiedzieć sie wcześniej z czym ma problem żeby na bieżąco przygotowywać im materiały, ale wiadomo, że sytuacje są różne, a ja bym chciała być przygotowana na wszystko i w razie takich sytuacji potrafić sobie z nimi poradzić. Jak to wygląda j Was. Zawsze wszystko wiecie czy zdarzają sie sytuacje w których i Wy potrzebujecie chwili. Jak nabrać w tej kwestii pewności, że jednak jesteśmy tylko ludźmi i nie zawsze działamy jak komputer.
Monde jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 06:09   #173
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Korepetycje - jak zacząć.

Cytat:
Napisane przez Monde Pokaż wiadomość
Witam

Mam nadzieje, źe wybrałam dobry dział i otrzymam trochę rad od bardziej doświadczonych chciałabym zacząc udzielać korepetycji, ale nie mam zbyt duźego doświadczenia i stąd mam trochę obaw co do róźnych sytuacji jakie mogą sie wydarzyć. Z matematyki zawsze byłam dobra, ale mimo to mam trochę róznych obaw że mogą być sytuacje, w ktorych uczen bedzie potrzebował pomocy z konkretnymi zadaniami które i ode mnie będą wymagały chwilowego zastanowienia. Natomiast z jego strony moźe to być odebrane jako niewiedza. Jak sobie radzicie w sytuacjach, w których nie zawsze znacie odpowiedź na już. Zamierzam poznać oczekiwania ucznia i dowiedzieć sie wcześniej z czym ma problem żeby na bieżąco przygotowywać im materiały, ale wiadomo, że sytuacje są różne, a ja bym chciała być przygotowana na wszystko i w razie takich sytuacji potrafić sobie z nimi poradzić. Jak to wygląda j Was. Zawsze wszystko wiecie czy zdarzają sie sytuacje w których i Wy potrzebujecie chwili. Jak nabrać w tej kwestii pewności, że jednak jesteśmy tylko ludźmi i nie zawsze działamy jak komputer.
Jak masz dobrze opanowany materiał to takie sytuacje powinny być sporadyczne, częstszym problemem może być umiejętność wytłumaczenia czegoś na 5 różnych sposobów, bo niestety nie każdy łapie standardowe regułki i wyjaśnienia.
Jak czegoś nie wiesz, czy musisz się zastanowić, to powiedz, żeby uczeń robił kolejne zadanie, a Ty chwilę się zastanowisz i mu odpowiesz na pytanie albo przygotujesz to zadanie na następne zajęcia.
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-24, 08:53   #174
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Korepetycje - jak zacząć.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=366053
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-17, 23:18   #175
jatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Angielski korepetycje - czy jest popyt?

Cześć,
proszę osoby obeznane w temacie o podzielenie się spostrzeżeniami dotyczącymi tego, czy obecnie jest duży popyt na korepetycje z j. angielskiego czy też może prywatni korepetytorzy są wypierani przez średnie/duże szkoły językowe. Pytam, ponieważ rozważam (póki co bardzo wstępnie) w przyszłości nauczanie j. angielskiego w formie prywatnych korepetycji/ treningu językowego. Dziękuję.
jatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-18, 09:24   #176
WomanInTheMirror
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Angielski korepetycje - czy jest popyt?

Hej pierwsze pytanie to gdzie mieszkasz? Małe/średnie/duże miasto, mała miejscowość? I czy jest w okolicy sporo szkół językowych/osób udzielających korki? To jest bardzo ważne, ponieważ jeśli mieszkasz w trochę mniejszej miejscowości, gdzie nie ma zbyt wielu korepetytorów z j. angielskiego, to masz duże szanse, że uda Ci się zdobyć sporo osób na korki (tylko wtedy może to być znowu za małe miasto i nie za wiele osób się zainteresuje, a do tego dochodzi cena, jaką zaproponujesz). Nawet w dużych miastach jest wielu uczniów, którzy potrzebują takich zajęć. Zajęcia w szkołach językowych zaczynają się ok. 16. Więc ''moce przerobowe'' lektorów są dość ograniczone. Z korkami jest ta przewaga, że często dojeżdżasz do ucznia (czyli zajęcia mogą zacząć się nawet ok. 13). Teraz jeszcze pytanie czy ''celujesz'' tylko w dzieci i młodzież, czy w dorosłych też. Jeśli ci ostatni również wchodzą w rachubę to często zajęcia mogą odbyć się też rano (niektórzy zaczynają już ok. 7 rano) zanim ''delikwent'' pojedzie do pracy

Musisz też zorientować się jakie stawki są w okolicy, żeby nie odstraszyć klientów, ale też wyjść na swoje

Na facebooku jest grupa nauczycieli j. angielskiego, gdzie widziałam już kilka osób, które piszą, że zajmują się tylko i wyłącznie korepetycjami i niektórzy z nich mają nawet ok. 10 h dziennie, codziennie, często nawet w soboty. Oni wyrobili sobie już markę i wiele osób ich zna i poleca ich sobie wzajemnie. Ceny za godzinę bardzo się od siebie różnią - część osób ma stawkę min. 1zł za 1 min.

Generalnie, to z tego co się orientuję to popyt na korki z ''anglika'' jest, bo większość osób zdaje egzamin gimnazjalny/maturę z tego przedmiotu i chce się podszkolić, albo nie idą im testy i chcą trochę poćwiczyć, itp. Angielski jest już tak popularny, że można go znaleźć wszędzie i dlatego wiele osób chce się go uczyć. Dorośli zamierzają wyjechać i muszą się trochę podszkolić, uczniowie nie ogarniają materiału w szkole i potrzebują pomocy, itd.

Reszta to już jest kwestia tego, gdzie, dla kogo, za ile i jaka jest konkurencja

Ja sama planuję otworzyć jednoosobową szkołę językową w Łodzi, a do tego dorzucić ofertę korepetycji, bo trudno jest przewidzieć czy zdobędę tylu klientów, żeby utrzymać się z samej szkoły, więc szukam jakichś dodatkowych rzeczy, które mogłabym dorzucić do oferty A jeszcze dobija mnie spora konkurencja w Łodzi...
WomanInTheMirror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 14:25   #177
jatte
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 5
Dot.: Angielski korepetycje - czy jest popyt?

Dzięki za spostrzeżenia Mieszkam w Bydgoszczy. Trochę tych szkół j.angielskiego jest, ale trudno powiedzieć, czy jest to dużo czy mało w porównaniu z ilością chętnych do nauki.
Zastanawiam się też, czy ludzie częściej wybierają do nauki American English czy British English?
jatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-20, 17:08   #178
WomanInTheMirror
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 29
Dot.: Angielski korepetycje - czy jest popyt?

Cytat:
Napisane przez jatte Pokaż wiadomość
Dzięki za spostrzeżenia Mieszkam w Bydgoszczy. Trochę tych szkół j.angielskiego jest, ale trudno powiedzieć, czy jest to dużo czy mało w porównaniu z ilością chętnych do nauki.
Zastanawiam się też, czy ludzie częściej wybierają do nauki American English czy British English?
Dokładnie, trochę trudno jest określić jak to będzie z chętnymi, ale to niestety ze wszystkim tak jest... Sama się zastanawiam czy mój pomysł wypali, czy po miesiącu będę zbierać manatki

Wydaje mi się, że British English jest standardem jeśli chodzi o naukę w szkołach publicznych i podejrzewam, że w prywatnych, czy językowych również. Przede wszystkim większość podręczników do nauki j. angielskiego uczy Br. E., z ewentualnymi wstawkami z Am. E. Więc ja bym chyba jednak nie ryzykowała wprowadzania Am. E., zwłaszcza na ''korkach'' ze względu na inną wymowę wielu słów (akcent na inne sylaby, krótkie ''a'' zamiast długiego w niektórych wyrazach) nie mówiąc już o słownictwie i gramatyce, więc mogłoby się dzieciakom trochę pomieszać ''co do czego''. Ale myślę, że warto byłoby popytać właśnie na forach (np. ang .pl), czy oni byliby zainteresowani Am. E., czy wolą jednak trzymać się Brytyjskiego. Wiadomo, że to inne miasta, ale zawsze miałabyś jakieś rozeznanie w jaki sposób uczniowie są nastawieni na amerykański akcent
WomanInTheMirror jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 13:17   #179
tessa16
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 235
Jak zacząć udzielać korepetycji?

Hej, właśnie jestem po maturze i chciałabym sobie jakoś dorabiać. Oczywiście będę się rozglądać po różnych restauracjach i kawiarniach za pracą kelnerki/na zmywaku . Swoją drogą boję się, że nie dam sobie rady xd bo nie jestem wystarczająco rozgarnięta. Mam jakąś blokadę... Najchętniej to bym pracowała przy rozkładaniu towaru, tak żeby nie trzeba było się ludziom pokazywać.


Ale nie o tym mam mówić. Chciałam też zacząć udzielać korków. Z angielskiego i niemieckiego . Mam tylko pytanie: skąd wziąć chętnych? Czy dać ogłoszenie na stronie internetowej. Ostatnio przeglądałam i jest takich ogłoszeń mnóstwo. Nie wiem czy moje się czymś wyróżni. Macie jakieś doświadczenia? Dodam, że chcę studiować te języki i pracować w przyszłości jako lektor.
tessa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-25, 14:16   #180
kropka_w_kropke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 37
Dot.: Jak zacząć udzielać korepetycji?

Gdzie dać ogłoszenia? OLX, Gumtree, Lento, może jakieś lokalne serwisy z ogłoszeniami i fora, może lokalna gazetka. Ogłoszenia porozwieszane w pobliżu miejsca zamieszkania i szkół.
kropka_w_kropke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-14 20:53:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:46.