Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-12, 21:34   #1
Donika
Przyczajenie
 
Avatar Donika
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 6

Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć?


Od (żeby nie skłamać) jedenastego lutego staram się poprawić stan mojej cery przez codzienne picie drożdży (1/4 opakowania zalana gorącym mlekiem i rozpuszczona), zażywanie doustne witaminy A (2 kapsułki dziennie) i oleju z wiesiołka (2 kapsułki dziennie, stosuję go już od bardzo dawna, na trądzik wpłynął pozytywnie ale w małym stopniu, natomiast zbawienne działania miał na suchość mojej skóry, z którą pod tym kątem nie mam już problemów).

Generalnie moja skóra ma jakiś wielkich skłonności do wyprysków, ale nie przybierało to jakiś szczególnie makabrycznych form, czasami zdarzyło się, że coś nowego wyskoczy, zwłaszcza przed miesiączką, potem leczę to tydzień i jakoś się trochę uspokaja, jednak jest to uciążliwe i zdecydowałam się tego pozbyć, różnież przez zmianę diety.

Jeśli chodzi o dietę wykluczyłam wszystkie słodycze, słodkie napoje, przetworzone w sposób straszliwy produkty, staram się pić dużo wody i zrezygnować z alkoholu całkowicie.

WYNIKI:
Mniej więcej po 2 tygodniach od rozpoczęcia stosowania tego wszystkiego miałam makabryczy wysyp, którego dawno nie widziałam na swojej twarzy... chyba gdzieś od czasów początku szkoły średniej. Teraz (po prawie miesiącu od rozpoczęcia) skóra zaczęła się uspokajać, nadal wyskakuje co nieco, ale już nie w takiej ilości, jednak nadal moja skóra wygląda bardzo nieciekawie i poprawa nie jest jakaś wielka, a na pewno (co mogę stwierdzić) moja skóra dużo gorzej wygląda niż przed rozpoczęciem kuracji. Wierzę, że jest to kwestia oczyszczania organizmu i po tym całym horrorze moja skóra w końcu będzie pozbawiona tego problemu, ale tracę już powoli wiarę.

Czy to normalne żeby wysyp utrzymywał się tak długi czas ? Czytałam, że nie na każdego oczywiście dobrze drożdże wpływają, jednak może któraś z Was je stosowała i miała ten sam problem co ja, jednak po pewnym czasie wszystko się unormowało?

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, bo jestem już na skraju załamania...
Donika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-12, 23:14   #2
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć?

daj sobie spokój, poważnie.

a takich wątków było już mnóstwo.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 09:40   #3
alexa93
Raczkowanie
 
Avatar alexa93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć?

Warto przeczekac, kuracja trwa ok 3 miesiecy. Stosowalam ja wiele razy i od tygodnia znowu do niej wrocilam, ze wzgledu na przyspieszenie porostu wlosow i gladkiej buzki
__________________
Nie mow rzeczy, w ktore sam nie wierzysz.
alexa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 19:44   #4
Ewussiaa
Przyczajenie
 
Avatar Ewussiaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć?

Hej, trochę późno piszę, ale jestem ciekawa, jak sobie poradziłaś z tym wysypem, czy on minął itp. Jestem w trakcie kuracji, dziś mija 3tyg odkąd piję drożdże, wysyp mam od tygodnia i jest coraz gorzej... już nie wiem co robić, jestem załamana... pić drożdże dalej czy nie pić...
Ewussiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 22:07   #5
SATURNINPOL1992
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 9
Dot.: Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć?

U mnie też występowały długotrwałe problemy z trądzikiem i były podejmowane różne próby oraz kupowane przeróżne kosmetyki. Oczywiście nic nie zadziałało. Dlatego lepiej się nie męczyć tylko pójść do dermatologa po antybiotyk doustny i po 2-3 miesiącach mieć problem z głowy. U mnie tak było. Teraz po 1,5 roku od terapii antybiotykowej raz na jakiś czas 1-2 małe pryszcze się pojawią i szybką znikają.
SATURNINPOL1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 21:35   #6
Ewussiaa
Przyczajenie
 
Avatar Ewussiaa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6
Dot.: Picie drożdży, a wysyp. Czy warto się męczyć?

Byłam u dermatologa kilka miesięcy temu, dostałam punktową maść, po takiej terapii widziałam efekty ale teraz miałam na twarzy jakąś masakrę, wydaje mi się, że to właśnie po drożdżach. Nie będę wznawiała tej kuracji bo ewidentnie mi nie służy. Powrócę do maści. Dziękuję za odpowiedź ja całe życie mam problemy z cerą, antykoncepcja hormonalna pomogła, ale odstawiłam i nie chcę już do niej powracać, zostawiła spustoszenie na moim organizmie... szkoda opowiadać. Ale może i masz rację, że warto się przejść do lekarza jeszcze raz po tą kurację antybiotykową i mieć już spokój - o ile zadziała
Ewussiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-01 21:35:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:21.