Małe cenne rady dla włosów ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-08-10, 15:43   #1
martyna_baranczak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2

Małe cenne rady dla włosów !


Macie włosy wysokoporowate? Jak sobie z nimi radzić ? Co to wgl znaczy ? Zacznę pisać prostym językiem.

Moje włosy są bardzo trudne. Są suche, cienkie, rozdwajające się, wypadające,matowe - po prostu chyba wszystko najgorsze w jednym. Długo zajmowało mi by znaleźć dobry sposób na nie.

Największym problemem było dla mnie wypadanie włosów, z tym chyba najbardziej nie potrafię sobie poradzić. Brałam różne tabletki na włosy, korzystałam z ampułek z seboradin, szampony i maski , liotony i balsamy z seboradin na włosy, ale wszystko pokolei.

Pamiętajmy że na każdego różne produkty mogą działać inaczej. Będę komentować różne marki,te które najwięcej poświęciłam uwagi , o wielu nie powiem bo testowałam już wiele rzeczy naprawdę.

Wszystko zaczęło się od tego że swoje włosy poddawałam codziennie prostownicy , nie było dnia bez prostownicy. To bym krok do zniszczenia włosów. Zauważyłam kruszenie włosów, wypadanie. Czytalam wiele w necie. Swoją przygodę w celu odratowania włosów zaczęłam od Seboradin przeciw wypadania i przerzedzaniu się włosów. Zainwestowałam też w ampułki tego samego rodzaju ,ale zaprzestanie używania ampułek sprawiło że moje włosy zaczęły bardziej wypadać... Jednak mimo to uważam że Seboradin odratował moje włosy,ale efekty zauważyłam dopiero później. Wydaje mi się że wypadanie było spowodowane tym że wypadały mi te słabe włosy, szampon dosyć silny, a moje włosy po prostu wszystko wchłaniają. Efekty były takie że włosy szybciej mi urosły i pojawiły się małe, tzn babyhair. Wystarczy cierpliwości.
Mimo efektów nie wracałam do seboradin bo jednak są to troszkę koszty a z moim myciem włosów codziennie...

Zaczął się okres gdzie przestałam przejmować się włosami. Używałam zwykłych szamponów , najtańszy z Joanny, zaczęłam farbować włosy przez co stały się matowe.

Później czytałam w internecie że trzeba zwracać uwagę na składy itd. Czytałam że ziołowe szampony są najlepsze i najtańsze. Zaczęłam od Redical. Jeśli chodzi o babyhair to były ale włosy wypadaly mi po nim strasznie. Ale to dlatego że chyba moja głowa nie lubi ziół bo jak farbowałam henną później później to też źle reagowała moja skóra głowy.
No i znów uruchomiła się we mnie włosomaniaczka. Nie chciałam wydawać dużo pieniędzy W internecie trafiłam na garnier therapy z olejkiem argenowym. Chciałam po prostu mieć mięciutkie włosy a nie takie suche... Szukałam rad w internecie. Nie rozumiałam dlaczego wszystkim olejki kokosowe pomagają czy olejki argenowe a mi nie.. zaczęłam czytać o porotowości włosów i wtedy znalazłam swoje lekarstwo na moje włosy.
TO OLEJ LNIANY
Ja zaczęłam olejować włosy olejem sezamowo rzepakowym, gdzie kupiłam go w Tesco. Zaszalałam i nałożyłam na całe włosy i to na całą noc. Bałam się że nie będę mogła tego oleju domyć. Ale po nim moje włosy były piękne w porównaniu do tego jakie były dzień wcześniej. Czytałam że dużo składników odżywczych do włosów są w tym oleju i u mnie się sprawdził.

Doszłam do wniosku że im bardziej o te włosy dbałam tym bardziej im szkodziłam. Najbardziej szkodziłam tym że używałam zwykłych szamponów ziołowych nie nakładając żadnych odżywek.

DZIEWCZYNY ! jeśli macie zniszczone włosy to bez odżywek,masek ani rusz. Naprawdę.

Przechodząc do sedna. Moje rady:
1. Myj włosy najpierw odżywką ,potem szamponem, a potem odżywką.

2. Zwracaj uwagę jakich szamponów używaj. Przede wszystkim unikaj SLS do szamponów którymi myjesz włosów codziennie.

3. Co jakiś czas używaj szamponów z SLS,aby dobrze umyć włosy ale nie za często.

4.Wycieraj włosy koszulką. Naprawdę,głupie a sprawia że nie niszczysz tych włosów i nie szarpiesz.

5. Zainwestuj w dobrą szczotkę,warto.

6. Rób co jakiś czas maseczki.

7. Olej sezamowy możesz nakładać przed każdym myciem. Przytrzymaj chociaż godzine-dwie na włosach. Ja nakładam bezpośrednio, nie podgrzewam. Raz podgrzałam i zaluje.

8.Jeśli masz zamiar nakładać maskę, w ten dzień nie nakładaj oleju. Polecam chociażby z gliss kur taka różowa. Pięknie pachnie i wygładza włosy. <Raz w tygodniu,raz na dwa tygodnie - za dużo to nie zdrowo>

9. Nie musisz być tak ostrożna z kosmetykami jak piszą w internecie. Dostarczaj swoim włosom nawilżenia. Nie bój się nałożyć olejku . Polecam z Avonu repair 7 , tanie a warte polecenia.

10. Drogie kosmetyki nie zawsze znaczy lepsze .

11. Co jakiś czas używaj szamponu seboradin albo Redical, warto ich używać bo potrafią odbudować włosy ale nie za często. Polecam używać np raz w tygodniu albo np co miesiąc przez 3 tygodnie i przerwa.

12. Oszczędzaj prostownice i lokówke.

13. Włosom daj wyschnąć samoistnie. Nie
męcz ich suszarką i naprawdę weź sobie tą radę do serca.

14. Jesli chcesz mieć bwrdziej proste włosy,zamiast używać prostownicy , używaj lepiej szamponów które obciążają włosy i odżywek oraz stosuj olejki. Jeśli będą ci schnąć włosy,czesz je szczotką aby zadbać o to by były mniej więcej proste. Czasami lepiej naturalnie ułożyć włosy niż marnować je prostownicą. Wiadomo,efekt nie będzie jak z prostownicy ale tak lepiej,zdrowiej.

15. Nie śpij w rozpuszczonych. Najlepiej luźny warkocz albo ślimaczek.


Nie przesadzaj z pielęgnacją, po prostu od czasu do czasu maseczki. Używaj odżywek na włosy, mniej się denerwuj,jedz dużo owoców i warzyw. No i przede wszystkim OLEJOWA JE WŁOSÓW. mój numer jeden to olej sezamowy a wy jak dbacie o włosy ?



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
martyna_baranczak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-20, 15:38   #2
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Małe cenne rady dla włosów !

Cześć
Też mam włosy wysokoporowate z natury, nigdy ich nie narażałam na wysokie temperatury od suszarki, prostownicy itp. Zaczęłam się wkręcać w ich pielęgnację ponad 2 lata temu. Internet jest pełen ciekawostek, trzeba eksperymentować (ale z głową) i znajdować swoje ulubione sposoby. A że mam kręci0łki, to żeby wyglądały przyzwoicie nie rozczesuję ich na sucho ani nie macam za dużo. Aktualnie moja pielęgnacja kręci się wokół zapuszczania.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-11-29, 09:00   #3
Versace_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 188
Dot.: Małe cenne rady dla włosów !

Ja mam wysokoporowate i stosuje olej marakujowy, zastanawiam się tez nad kosmetykami profesjonalnymi. Zwłaszcza teraz, kiedy chcę zapuszczać.
Versace_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 11:52   #4
Aneczka7272
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 5
Dot.: Małe cenne rady dla włosów !

Cytat:
Napisane przez Versace_89 Pokaż wiadomość
Ja mam wysokoporowate i stosuje olej marakujowy, zastanawiam się tez nad kosmetykami profesjonalnymi. Zwłaszcza teraz, kiedy chcę zapuszczać.

Olej marakujowy jest najlepszy popieram i używam
Aneczka7272 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-26, 14:27   #5
pasimba
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 20
Dot.: Małe cenne rady dla włosów !

Zawsze po malowaniu włosów, czy to w domu czy u fryzjera muszę co 3 godz myć włosy przez 3 dni, inaczej powstaną strupy. Mam uczulenie na jakiś składnik. Jaki to może być składnik?
pasimba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-26 15:27:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:23.