Kosmetyki naturalne - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-06, 12:22   #451
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja mam nadzieję, że powstanie jakiś przepis prawny, który będzie karał tego typu nadużycia i robienie w balona nas klientów.
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 13:20   #452
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Testowalam dzisiaj ten podklad i .. tragedia, kolor pomaranczowy, robi straszne plamy, i w ogole jest taki tlusty ble ble i do tego ten zapach no naprawde ohyda nie kryje zbytnio ale za to robi takie piekne plamy i wszystko pdkresla ze szok,

jesli ktos chce moge go odsprzedac, uzylam go raz no i mnie nie pasuje w ogole


a szkoda, myslalam ze chociaz makijazem poprawie sobie chwilowo cere, bo mam jej dosc!
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 18:00   #453
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Testowalam dzisiaj ten podklad i .. tragedia, kolor pomaranczowy, robi straszne plamy, i w ogole jest taki tlusty ble ble i do tego ten zapach no naprawde ohyda nie kryje zbytnio ale za to robi takie piekne plamy i wszystko pdkresla ze szok,

jesli ktos chce moge go odsprzedac, uzylam go raz no i mnie nie pasuje w ogole


a szkoda, myslalam ze chociaz makijazem poprawie sobie chwilowo cere, bo mam jej dosc!

Ja wlaśnie mialam Cię pytac jak on się spisuje, bo bym odkupila w razie czego, a który odcień masz? Bo mnie nie pasują cieple kolory, tylko chlodne róże.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-06, 19:55   #454
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

o, mam ten cieply odcien.. sable, wystawie go na allegro za jakas nizsza sumke niech po prostu idzie bo ja i tak w nim sie czuje zle
ehh musze dorwac jakis podklad ktory bedzie ladnie wygladal na mojej buzi, juz mam jej dosc, chce chociaz ladnie ja pomalowac!
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 14:35   #455
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Użyłam dzisiaj tego żelu do mycia twarzy z Dr Schellera, nie mogłam się powstrzymać. Cóż mogę powiedzieć...
Po pierwsze: Jak go szukałam to najpierw byłam w super-pharmie gdzie go nie było, ale było mleczko i tonik z tej samej serii. Mleczko dla mnie ś m i e r d z i a ł o. Myślałam, że jest przeterminowane, ale data była okay, wzięłam kolejne opakowanie i znowu ten sam zapach. Jak dla mnie po prostu 'pachniało' to tak jakby ktoś za dużo zapachu nawalił i po prostu przedobrzył. Obok była drogeria natura i tam również było to mleczko i też tak waliło. Był i żel... i o dziwo żel tak nie śmierdzi, w ogóle nie śmierdzi. Ma ładny, że tak powiem spokojny zapach. Uff... ulżyło mi, bo nie wiem czy tamto bym zniosła.
Po drugie: Po jednym myciu mogę na pewno stwierdzić, że żel mnie nie podrażnia. Nic mnie nie piekło, nic nie szczypało, a naprawdę już nie raz i nie dwa miałam z tym problem z 'normalnymi' kosmetykami, więc na duży +. Skóra nie jest ściągnięta, a co do reszty to zobaczymy jak zacznę go systematycznie używać, bo na razie wykańczam inne kosmetyki, te 'normalne'.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 09:32   #456
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wiecie może gdzie można kupić ajurwerdyjskie kosmetyki a konkretnie chodzi mi o szampon Sidha i mydło Chandrika?
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 13:58   #457
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Od tego tygodnia jest w super-pharmie Dr Scheller tańszy o 30% Gdybym poczekała te równe 7 dni to dałabym za żel 13,99 a nie 19,99. Aj, aj.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 14:45   #458
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Od tego tygodnia jest w super-pharmie Dr Scheller tańszy o 30% Gdybym poczekała te równe 7 dni to dałabym za żel 13,99 a nie 19,99. Aj, aj.

Ech, no nie przewidzisz
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 18:40   #459
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

I peeling, który kupiłam w Rossmannie w poniedziałek czy wtorek dzisiaj też na promocji i znowu przepłaciłam. Podwójny dzisiaj...

A dziewczyny mam pytanie, tylko nie śmiejcie się proszę. Co to właściwie znaczy, że krem zapycha? Czy powoduje wągry? Np. ja na nosie mam wągry i od zawsze używałam tam innego kremu niż na resztę twarzy, ponieważ śliskie kremy (tak ja je nazywam) nos mi podrażniały, więc musiałam mieć "tępy" krem, tzn. gęsty. Czy to dlatego mam tam wągry, bo mnie zapchał? Nos to jedyne chyba miejsce na twarzy gdzie mam bardziej suche niż tłuste.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 19:18   #460
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wągry to zanieczyszczenia, tak jest to rodzaj zapychania, jednak dotyczy raczej nadmiaru wydzielania sebum i slabego oczyszczenia niż zapychania przez kosmetyki. Nadmiar sebum może być spowodowany przesuszeniem. Na pozbycie sie wągrów genialne są szczoteczki do mycia twarzy. Moją ulubioną jest szczoteczka z Rossmanna Jeśli masz wagry, to musisz oczyszczać, w innym razie przewlekle zaleganie zanieczyszczeń w porach powoduje ich trwale rozszerzenie.
Natomiast zapychanie przez kosmetyki powoduje wypryski, trądzik i stany zapalne oraz prosaki i zaskórniki. Kosmetyki zapychajace powodują brak dostepu do skóry tlenu, oraz brak ujścia dla sebum wydzielanego przez gruczoly lojowe w skórze, wedy powstają zmiany o przeróżnych rodzajach. Sebum wraz zanieczyszczeniami zbiera się w porach i zaczyna je rozsadzać powodując stan zapalny nierzadko z nadkażeniami bakteryjnymi.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-11 o 19:20
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 19:21   #461
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wągry to zanieczyszczenia, tak jest to rodzaj zapychania, jednak dotyczy raczej nadmiaru wydzielania sebum i slabego oczyszczenia niż zapychania przez kosmetyki. Nadmiar sebum może być spowodowany przesuszeniem. Na pozbycie sie wągrów genialne są szczoteczki do mycia twarzy. Moją ulubioną jest szczoteczka z Rossmanna Jeśli masz wagry, to musisz oczyszczać, w innym razie przewlekle zaleganie zanieczyszczeń w porach powoduje ich trwale rozszerzenie.
Natomiast zapychanie przez kosmetyki powoduje wypryski, trądzik i stany zapalne oraz prosaki i zaskórniki. Kosmetyki zapychajace powodują brak dostepu do skóry tlenu, oraz brak ujścia dla sebum wydzielanego przez gruczoly lojowe w skórze, wedy powstają zmiany o przeróżnych rodzajach. Sebum wraz zanieczyszczeniami zbiera się w porach i zaczyna je rozsadzać powodując stan zapalny nierzadko z nadkażeniami bakteryjnymi.

Po pierwsze dziękuję ponownie za wyczerpującą wypowiedź.
Po drugie mam tą szczoteczkę. Dostałam od mamy na gwiazdkę i do tej pory jej nie używałam i na dodatek wyrzuciłam niechcący zakrętkę chroniącą do niej. -.-'
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-11, 22:47   #462
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wągry to zanieczyszczenia, tak jest to rodzaj zapychania, jednak dotyczy raczej nadmiaru wydzielania sebum i slabego oczyszczenia niż zapychania przez kosmetyki. Nadmiar sebum może być spowodowany przesuszeniem. Na pozbycie sie wągrów genialne są szczoteczki do mycia twarzy. Moją ulubioną jest szczoteczka z Rossmanna Jeśli masz wagry, to musisz oczyszczać, w innym razie przewlekle zaleganie zanieczyszczeń w porach powoduje ich trwale rozszerzenie.
Natomiast zapychanie przez kosmetyki powoduje wypryski, trądzik i stany zapalne oraz prosaki i zaskórniki. Kosmetyki zapychajace powodują brak dostepu do skóry tlenu, oraz brak ujścia dla sebum wydzielanego przez gruczoly lojowe w skórze, wedy powstają zmiany o przeróżnych rodzajach. Sebum wraz zanieczyszczeniami zbiera się w porach i zaczyna je rozsadzać powodując stan zapalny nierzadko z nadkażeniami bakteryjnymi.
Korah, świetnie napisane

Też mam tą szczoteczkę z Rossa.
I zapominam, że mam bo jej nie używam
Natchnęłaś mnie, zaraz położę ją sobie "na oczach" i od jutra lekkie szorowanie
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 23:07   #463
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

I to faktycznie pomaga?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 23:26   #464
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I to faktycznie pomaga?
Szorowanie?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 23:39   #465
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

co to za szczteczka? Korah mi chyba o nie jwspominala ale hmm..

ja mam wagry od zawsze i mysle ze to wlasnie od zlego oczyszczania, zauwazylam ze glinka oczyszcza ale nie do konca - i musze znalezc cos d demkakijazu bo widze ze nie robie go dobrze a glinka nie usuwa w ogole makijazu... nie chce miec zanieczyszczonej buzki
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 23:45   #466
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Szorowanie?
Tak.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 09:56   #467
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I to faktycznie pomaga?

Tak, wystarczy raz w tygodniu umyć się szczoteczką, nalożyć na twarz żel do mycia i przemasować nią.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
co to za szczteczka? Korah mi chyba o nie jwspominala ale hmm..

ja mam wagry od zawsze i mysle ze to wlasnie od zlego oczyszczania, zauwazylam ze glinka oczyszcza ale nie do konca - i musze znalezc cos d demkakijazu bo widze ze nie robie go dobrze a glinka nie usuwa w ogole makijazu... nie chce miec zanieczyszczonej buzki

Szczoteczka nie nadaje się zbytnio do cery naczyńkowej, dlatego polecam Ci frottę- maly ręczniczek.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 09:57   #468
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

To będę tak robić.
Wiecie, wczoraj wzięłam gazetę Rossmannowską, zawsze o niej zapominam. W ogóle kiedyś przypadkowo dowiedziałam się, że ona jest darmowa. I fajny numer. O naturalnych kosmetykach o tym jak odczytywać etykiety, co znaczy to czy tamto. I np. nigdy nie wiedziałam, co znaczy takie jakby otwarte pudełko i liczby na nim, a to oznacza w ile trzeba kosmetyk zużyć. No i był wywiad z jakąś tam piosenkarką, która żyje eko. Fajny, fajny numer. Jak będziecie to weźcie sobie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 09:59   #469
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Tak, wystarczy raz w tygodniu umyć się szczoteczką, nalożyć na twarz żel do mycia i przemasować nią.

---------- Dopisano o 09:56 ---------- Poprzedni post napisano o 09:34 ----------




Szczoteczka nie nadaje się zbytnio do cery naczyńkowej, dlatego polecam Ci frottę- maly ręczniczek.

reczniczek stosuje
mam ochote zrobic druga parowke

i musze chyba zakupic SENSIBIO H2O do demakijazu tez
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-12, 12:48   #470
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Sekretny Wachlarzu! Brawo za determinacje w zmianie pielegnacji i zdobywaniu przydatnej wiedzy! Tez staram sie to robic, choc duzo informacji mi umyka... I tez jestem niecierpliwa - najchetniej powyrzucalabym juz wszystkie sklepowe kosmwtyki i zamienilabym na naturalne. Korah a przed toba bije poklony za chetne dzielenie sie wiedza co dla Polakow jest niestety nietypowe. Przecietny rodak uwielbia pytac ale nie znosi sie dzielic - w tym wiedza. To smutne, bo ograbiamy sie z przyjemnosci dawania

Chcialam sie wam natomiast pochwalic (kolejna polska przypadlosc). A wiec bylam wczoraj w sklepiku organicznym i zakupilam kilka rzeczy. Miedzy innymi byl to dezodorant w krysztale (taki twardy i ciezki) - uzywal ktos? Jak wrazenia? Bo chce mamie go podarowac. Deo jest z firmy Faith In Nature i zaplacilam chyba 3,65 (w funtach ma sie rozumiec). Kupilam tez mydelko indyjskie Chandrika dla mamy (moje ulubione mydlo) za funciaka i przy okazji jakies czekoladowe mydelko lokalnie robione. Co zachwycilo mnie natomiast najbardziej to himalajska sol z platkami rozy!!! Capnelam kilo kiedy tylko zobaczylam! Zaplacilam 5 funtow z groszem. Sol himalajska ma ponoc wiecej mineralow niz sol z morza martwego. Z uwagi na zwiekszona zawartosc zelaza jest rozowa wiec nie wiem czy mozna ja nirmalnie spozywac. Wie ktos? Kupilam ja z zamiarem robienia pilingow olejowo-solnych do calego ciala a szczegolnie twarzy. Trzeba ja tylko rozgniesc w mozdzierzu bo jest malo rozdrobniona. Pomaga tez podobno na stawy i reumatyzm wogole. Wczoraj uzylzm jej pierwszy raz. Jestem bardzo zadowolona. Ma ja ktos?
Kupilam tez paste do zebow Lavera - dobry wybor? Wahalam sie czy nie kupic takiej z Tom's of Main ale miala SLS w skladzie. Coprawda na koncu, ale po co wogole? Polecacie jakas fajna paste wybielajaca i usowajaca kamien? Szukalam na iHerb i znalazlam jedna ale jeden klient pisal o szkodliwym dzialaniu na szkliwo z powodu zawartosci sody oczyszczonej... Czy wogole istnieje jakas bezpieczna pasta usowajaca kamien?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 12:55   #471
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Sekretny Wachlarzu! Brawo za determinacje w zmianie pielegnacji i zdobywaniu przydatnej wiedzy! Tez staram sie to robic, choc duzo informacji mi umyka... I tez jestem niecierpliwa - najchetniej powyrzucalabym juz wszystkie sklepowe kosmwtyki i zamienilabym na naturalne. Korah a przed toba bije poklony za chetne dzielenie sie wiedza co dla Polakow jest niestety nietypowe. Przecietny rodak uwielbia pytac ale nie znosi sie dzielic - w tym wiedza. To smutne, bo ograbiamy sie z przyjemnosci dawania

Chcialam sie wam natomiast pochwalic (kolejna polska przypadlosc). A wiec bylam wczoraj w sklepiku organicznym i zakupilam kilka rzeczy. Miedzy innymi byl to dezodorant w krysztale (taki twardy i ciezki) - uzywal ktos? Jak wrazenia? Bo chce mamie go podarowac. Deo jest z firmy Faith In Nature i zaplacilam chyba 3,65 (w funtach ma sie rozumiec). Kupilam tez mydelko indyjskie Chandrika dla mamy (moje ulubione mydlo) za funciaka i przy okazji jakies czekoladowe mydelko lokalnie robione. Co zachwycilo mnie natomiast najbardziej to himalajska sol z platkami rozy!!! Capnelam kilo kiedy tylko zobaczylam! Zaplacilam 5 funtow z groszem. Sol himalajska ma ponoc wiecej mineralow niz sol z morza martwego. Z uwagi na zwiekszona zawartosc zelaza jest rozowa wiec nie wiem czy mozna ja nirmalnie spozywac. Wie ktos? Kupilam ja z zamiarem robienia pilingow olejowo-solnych do calego ciala a szczegolnie twarzy. Trzeba ja tylko rozgniesc w mozdzierzu bo jest malo rozdrobniona. Pomaga tez podobno na stawy i reumatyzm wogole. Wczoraj uzylzm jej pierwszy raz. Jestem bardzo zadowolona. Ma ja ktos?
Kupilam tez paste do zebow Lavera - dobry wybor? Wahalam sie czy nie kupic takiej z Tom's of Main ale miala SLS w skladzie. Coprawda na koncu, ale po co wogole? Polecacie jakas fajna paste wybielajaca i usowajaca kamien? Szukalam na iHerb i znalazlam jedna ale jeden klient pisal o szkodliwym dzialaniu na szkliwo z powodu zawartosci sody oczyszczonej... Czy wogole istnieje jakas bezpieczna pasta usowajaca kamien?
No niestety tak się nie da. Również bym tak chciała, ale póki co cierpliwe wszystko wykańczam. Niektóre rzeczy oddałam jak np. fluidy czy cienie do powiek, bo i tak się tym nie maluję, ale tak to jest jak Polacy kupują w prezencie byle, co nie wiedząc czy ktoś w ogóle będzie z tego korzystać. No, a lakiery do paznokci i inne takie to wiadomo, że dłużej schodzą, więc trochę mi to wszystko zajmie.

Znam kilka osób, co używają i sobie chwalą.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-12 o 12:59
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 13:13   #472
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Kupilam tez paste do zebow Lavera - dobry wybor? Wahalam sie czy nie kupic takiej z Tom's of Main ale miala SLS w skladzie. Coprawda na koncu, ale po co wogole? Polecacie jakas fajna paste wybielajaca i usowajaca kamien? Szukalam na iHerb i znalazlam jedna ale jeden klient pisal o szkodliwym dzialaniu na szkliwo z powodu zawartosci sody oczyszczonej... Czy wogole istnieje jakas bezpieczna pasta usowajaca kamien?
W sprawie zębów ja bym polecała pasty mające w składzie glinki. Płukanki solankowe też wybielają, ale nie każda solanka tak działa. Szorowanie sola epsom chyba najbardziej działało mi na kamień, ale nie uchroniło przed nawrotami.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 13:45   #473
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Sekretny Wachlarzu! Brawo za determinacje w zmianie pielegnacji i zdobywaniu przydatnej wiedzy! Tez staram sie to robic, choc duzo informacji mi umyka... I tez jestem niecierpliwa - najchetniej powyrzucalabym juz wszystkie sklepowe kosmwtyki i zamienilabym na naturalne. Korah a przed toba bije poklony za chetne dzielenie sie wiedza co dla Polakow jest niestety nietypowe. Przecietny rodak uwielbia pytac ale nie znosi sie dzielic - w tym wiedza. To smutne, bo ograbiamy sie z przyjemnosci dawania

Chcialam sie wam natomiast pochwalic (kolejna polska przypadlosc). A wiec bylam wczoraj w sklepiku organicznym i zakupilam kilka rzeczy. Miedzy innymi byl to dezodorant w krysztale (taki twardy i ciezki) - uzywal ktos? Jak wrazenia? Bo chce mamie go podarowac. Deo jest z firmy Faith In Nature i zaplacilam chyba 3,65 (w funtach ma sie rozumiec). Kupilam tez mydelko indyjskie Chandrika dla mamy (moje ulubione mydlo) za funciaka i przy okazji jakies czekoladowe mydelko lokalnie robione. Co zachwycilo mnie natomiast najbardziej to himalajska sol z platkami rozy!!! Capnelam kilo kiedy tylko zobaczylam! Zaplacilam 5 funtow z groszem. Sol himalajska ma ponoc wiecej mineralow niz sol z morza martwego. Z uwagi na zwiekszona zawartosc zelaza jest rozowa wiec nie wiem czy mozna ja nirmalnie spozywac. Wie ktos? Kupilam ja z zamiarem robienia pilingow olejowo-solnych do calego ciala a szczegolnie twarzy. Trzeba ja tylko rozgniesc w mozdzierzu bo jest malo rozdrobniona. Pomaga tez podobno na stawy i reumatyzm wogole. Wczoraj uzylzm jej pierwszy raz. Jestem bardzo zadowolona. Ma ja ktos?
Kupilam tez paste do zebow Lavera - dobry wybor? Wahalam sie czy nie kupic takiej z Tom's of Main ale miala SLS w skladzie. Coprawda na koncu, ale po co wogole? Polecacie jakas fajna paste wybielajaca i usowajaca kamien? Szukalam na iHerb i znalazlam jedna ale jeden klient pisal o szkodliwym dzialaniu na szkliwo z powodu zawartosci sody oczyszczonej... Czy wogole istnieje jakas bezpieczna pasta usowajaca kamien?

Dziękuję za mile slowa. Co do tego dezodorantu, to mówisz chyba o alunie. Podobno jest bardzo skuteczny, jeśli ktoś nie ma problemów z dużym poceniem i jedna sztuka starcza nawet na 2 lata. Jest to naturalny kamień zawierajacy mineraly i pierwiastki hamujace wydzielanie potu i pochlaniajace wilgoć. Bezzapachowy. Co do naturalnej pielęgnacji zębów, to tak jak "nie ma mnie" slyszalam, że biala glinka jest dobra.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-12 o 13:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 19:28   #474
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
I to faktycznie pomaga?
Wczoraj padł mi Wizaż i nie miałam Ci jak odpowiedzieć, ale w sumie zrobiła to już Korah

I możecie mnie zabić - zapomniałam o szczoteczce
Choć swoją drogą peeling morelowy St. Ives to też niezła szczota
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 19:40   #475
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Wczoraj padł mi Wizaż i nie miałam Ci jak odpowiedzieć, ale w sumie zrobiła to już Korah

I możecie mnie zabić - zapomniałam o szczoteczce
Choć swoją drogą peeling morelowy St. Ives to też niezła szczota
Mi też wizaż padł, więc chyba wszystkim.
A co to za peeling? Bo gdzieś już mi się obił o uszy, jakiś fajny, bezpieczny?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 19:53   #476
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co do naturalnej pielęgnacji zębów, to tak jak "nie ma mnie" slyszalam, że biala glinka jest dobra.
Jak ją stosować?
Sypnąć tak sobie na szczoteczkę?
Jeśli faktycznie jest dobra to mogę zacząć choćby od dziś

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Mi też wizaż padł, więc chyba wszystkim.
A co to za peeling? Bo gdzieś już mi się obił o uszy, jakiś fajny, bezpieczny?
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...radzikowy.html - to ten

Są trzy rodzaje, ale ja najbardziej lubię wlaśnie ten.
Według mnie jest najbardziej "ścierający" ze wszystkich peelingów, które miałam i stosuję go już pewnie z 10 lat
Dobrze wygładza i oczyszcza.
Nie polecałabym go jednak osobom z cerą wrażliwą i naczynkową, ponieważ może być zbyt agresywny.

A czy jest bezpieczny jeśli chodzi o skład to przyznam się, że nigdy w to nie wnikałam
Pewnie z tego względu, że daje dobre efekty i to mi wystarczało
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 20:36   #477
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jak ją stosować?
Sypnąć tak sobie na szczoteczkę?
Jeśli faktycznie jest dobra to mogę zacząć choćby od dziś
Ja właśnie nabieram trochę glinki z pojemnika na szczoteczkę. Bardzo dobrze odświeża.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 20:40   #478
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość
Jak ją stosować?
Sypnąć tak sobie na szczoteczkę?
Jeśli faktycznie jest dobra to mogę zacząć choćby od dziś

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------



https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...radzikowy.html - to ten

Są trzy rodzaje, ale ja najbardziej lubię wlaśnie ten.
Według mnie jest najbardziej "ścierający" ze wszystkich peelingów, które miałam i stosuję go już pewnie z 10 lat
Dobrze wygładza i oczyszcza.
Nie polecałabym go jednak osobom z cerą wrażliwą i naczynkową, ponieważ może być zbyt agresywny.

A czy jest bezpieczny jeśli chodzi o skład to przyznam się, że nigdy w to nie wnikałam
Pewnie z tego względu, że daje dobre efekty i to mi wystarczało

Co do glinki bialej, to próbowalam ją tylko do twarzy, nie wiem jak dziala na zęby, ale slyszalam że dobrze usuwa osady i w zasadzie jestem sklonna w to uwierzyc po tym gdy mialam ja we wlasnych ręcach, po jej fakturze. Chyba mozna samym proszkiem myć lub zrobić z tego pastę mieszając z wodą i wydaje mi się że tak jest lepiej, bo nie bedzie pylić i brudzić wszystkiego wokól.

Pozwole sobie wypowiedzieć swoje zdanie na temat peelingów St. Ives. Akurat mialam ten glęboko oczyszczający i uważam, że za bardzo wysusza i wcale nie oczyszcza glęboko, a twarz jest po nim szarawa i podrapana doslownie. Peeling dla mnie byl za ostry i nie tylko pod tym względem mi się nie podobal, uważam że szczoteczka jednak bardziej wymiata. Jako jedna z nielicznych wizażanek wypowiedzialam się negatywnie o tym peelingu na KWC. Jest dla mnie jak szampon ziolowy i papier ścierny w jednym. Wlaściwie to uważam że wiele recenzji jest pisanych przez osoby, ktore nigdy nie używaly peelingow z wyższej pólki lub choćby slabiej dostępnych i nie mają porównania.Te peelingi robia taką furrorę tylko dlatego, że są dostepne w prawie każdym osiedlowym nawet sklepiku, glównie wśród mlodziutkich dziewcząt. Na pewno sa osoby, którym on w 100% odpowiada. Sama znam takie, ale radzę po prostu uważać, bo wbrew pozorom żaden z niego hit. Zużylam go do ciala i tu sie sprawdzil Sklad nie zachwyca pomimo naturalności, ma ostre detergenty.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-12 o 20:42
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 20:56   #479
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

ja nawet twierdzę, że przez st ivsy, clean and cleary dorobiłam się nadwrażliwej cery. Z tego co pamiętam to kwas salicylowy ma taki długofalowy zły wpływ na skórę.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-12, 21:58   #480
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, natknęlam się wlaśnie na kosmetyki do wlosów firmy SANOTINT. Slyszalyscie o niej? Ceny jak dla mnie no takie, że możnaby się jeszcze pokusić, tym bardziej ze marka i to jak przedstawil ją sprzedawca wyglada na solidną. Szukalam farby do wlosów i tu prosze Was o pomoc. Zajrzyjcie w ten link i powiedzcie mi które odcienie blondów wpadają w srebrzyste, popielate tony? Chodzi mi o blondy zarówno jasne jak i ciemniejsze. Nie chcę żadnych miodowych, sloneczno-zlocistych ani żoltych. Prosze o pomoc, bo mój monitor przeksztalca kolory, nie ufam mu nic a nic:
http://allegro.pl/sanotint-classic-n...493156179.html

Moja uwage przykulo też to:
http://allegro.pl/sanotint-rozjasnia...483464713.html

i to:
http://allegro.pl/sanotint-delikatny...503328485.html




---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
ja nawet twierdzę, że przez st ivsy, clean and cleary dorobiłam się nadwrażliwej cery. Z tego co pamiętam to kwas salicylowy ma taki długofalowy zły wpływ na skórę.

Ja przez clean&cleary dorobilam się odwodnienia i trądziku kosmetycznego. Dzięki tym produktom nabawilam sie wrazliwości na kosmetyki. Trwa to już 12 lat, powoli moja cera staje się coraz normalniejsza, ale coś czuję, że nigdy tego nie zapomni.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.