"Zdrowa" henna pudrowa? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-04, 00:48   #1
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221

"Zdrowa" henna pudrowa?


Hej dziewczyny!
Ostatnio naczytałam się samych rewelacji na temat henny pudrowej. Ponoć o wiele "zdrowsza", trwalsza i... droższa od zwykłej henny. Służy tylko do barwienia brwi. Efektem "ubocznym" jest również zafarbowanie na ok. 2 tygodnie skóry pod włoskami.

Skuszona obietnicą długiego efektu na skórze i brwiach zakupiłam produkt pewnej firmy (wydając de facto 70zł..).

Przeraziłam się jak zaczęłam analizować skład...
1. sodium percarbonate (nadwęglan sodu): ekologiczny wybielacz, nie należy stosować zbyt często.
2. cellulose gum (guma celulozowa): zagęstnik.
3. henna - lawsonia intermix - leaf powder (lawsonia bezbronna - proszek z liści): henna.
4. citric acid (kwas cytrynowy): naturalny konserwant.
5. magnesium sulphate (siarczan magnezu): substancja łagodząca, odżywiająca.
6. p-phenylenediamine (fenylenodiamina, PPD): barwnik, utleniacz, sklasyfikowany jako potencjalny bardzo silny alergen i substancja rakotwórcza, kosmetyki z jej zawartością nie są przeznaczone do częstego stosowania.
7. silica powder (proszek z krzemionki): substancja odżywcza, poprawiająca konsystencję.
8. sodium lauryl sulphate (sól sodowa siarczanu alkoholu laurylowego): emulgator, substancja myjąca.
9. p-aminophenol (para-aminofenol): barwnik.
10. 4-chlororesorcinol (4-chlororezorcynol): barwnik, sklasyfikowany jako potencjalny alergen i substancja rakotwórcza, toksyczny, po przedostaniu się do oczu może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.
11. 4-amino 2-hydroxytoulene (5-amino-o-krezol): barwnik, sklasyfikowany jako potencjalny alergen i substancja rakotwórcza, toksyczny, nie należy stosować zbyt często.
12. 1-napthol (1-naftol): barwnik, toksyczny przy spożyciu lub wchłonięciu przez skórę, może powodować nowotwory piersi, pęcherza moczowego i wątroby.
13. aloe vera leaf powder (proszek z liści aloesu): substancja odżywcza.
14. jojoba oil (olejek jojoba): substancja odżywcza.


Od tejże firmy otrzymałam też informację, iż hennę można nakładać nawet co tydzień, bo nie zaszkodzi, a pomoże odżywić włoski.

Miało być zdrowo i naturalnie, a doprowadziło do ciarek na plecach...

Co o tym myślicie?
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-07, 09:48   #2
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: "Zdrowa" henna pudrowa?

Henna powinna mieć tylko 1 składnik lawsonia intermis
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-08, 00:33   #3
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: "Zdrowa" henna pudrowa?

Powinna, jednak tu jest inaczej. Pani ze sklepu firmowego odpowiedziała mi, że produkt jest bezpieczny i przeszedł testy przy częstotliwości używania, uwaga, codziennie!
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-11, 17:09   #4
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: "Zdrowa" henna pudrowa?

Obiecanki cacanki skusiłam się ostatnio na hennę pudrową w salonie, bo skoro miała trzymać się na skórze 2 tygodnie i do 60 dni na włoskach (reklama na stronie), a dodatkowo je pielęgnować i odnawiać zniszczone włoski to jak tu nie zaszaleć za jedyne 45 zł? Już na miejscu okazało się, że jakaś reklama musiała na stronie musiała być, ale tak naprawdę to henna trzyma się max. 30 dni, na skórze max. tydzień, przy czym u posiadaczek tłustej skóry jeszcze krócej (u mnie całe 3 dni). Brwi były fajnie zrobione, ale 3 dni super wyglądu za 45 zł to trochę przesada. Zastanowię się nad zakupem tej henny do domu, bo efekt jest zdecydowanie lepszy od Refectocila (u mnie nie barwi on skóry), a cena opakowania wróci się po 2 aplikacjach, ale skład faktycznie nie zachęca.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-13, 22:16   #5
Oosia
Raczkowanie
 
Avatar Oosia
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Z komputera ;)
Wiadomości: 221
Dot.: "Zdrowa" henna pudrowa?

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Obiecanki cacanki skusiłam się ostatnio na hennę pudrową w salonie, bo skoro miała trzymać się na skórze 2 tygodnie i do 60 dni na włoskach (reklama na stronie), a dodatkowo je pielęgnować i odnawiać zniszczone włoski to jak tu nie zaszaleć za jedyne 45 zł? Już na miejscu okazało się, że jakaś reklama musiała na stronie musiała być, ale tak naprawdę to henna trzyma się max. 30 dni, na skórze max. tydzień, przy czym u posiadaczek tłustej skóry jeszcze krócej (u mnie całe 3 dni). Brwi były fajnie zrobione, ale 3 dni super wyglądu za 45 zł to trochę przesada. Zastanowię się nad zakupem tej henny do domu, bo efekt jest zdecydowanie lepszy od Refectocila (u mnie nie barwi on skóry), a cena opakowania wróci się po 2 aplikacjach, ale skład faktycznie nie zachęca.
Ja akurat z trwałości jestem zadowolona, tylko właśnie ten skład.. Aż strach to nakładać. Niby zapewniają, że przeszło wszystkie testy i można używać nawet codziennie, ale kto by przyznał rację? Po co tylko ściemniać, że to takie zdrowe i odżywiające...

Z drugiej strony ciemne farby do włosów też zawierają PPD... Henna chemiczna też "święta" nie jest, a utleniacz dodatkowo osłabia i rozjaśnia włoski (pomijając fakt, że trzyma się 3 dni)...
__________________
everyday I'm shufflin'
Oosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-11-13 22:16:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:28.