E-marketing nie spam - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-12, 22:40   #1
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506

E-marketing nie spam


Witam,
wiem że jeżeli chodzi o polskie prawo to zabronione jest rozsyłanie ofert handlowych bez uzyskania zgody klienta bo jest to traktowane jak zwykły spam i niedozwolone. Ale czy wiecie może jakie są regulacje w tej kwestii na rynku międzynarodowym? Czy podobne?

Myślę nad e-marketingiem, chciałabym pozyskać klientów drogą internetową i nie wiem jak to zrobić. Proszę o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać od osób zajmujących się tym na co dzień. Co w ogóle sądzicie o takiej formie pozyskiwania klientów? Czy uznajecie to za skuteczne narzędzie? Czy znacie ciekawsze-lepsze?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 22:49   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: E-marketing nie spam

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:17   #3
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: E-marketing nie spam

wiem właśnie mnie tez to skutecznie zniechęca i irytuje ale to rodzimy rynek. Zastanawia mnie czy na rynku międzynarodowym też występuje takie "rozporządzenie" czy zwyczajna n-etykieta nie zezwala na rozsyłanie ofert handlowych. Bo jeżeli nie ma takowego ogranicznika to w zasadzie mogę rozpocząć wyszukiwanie potencjalnych klientów a jeżeli jest to zastanawiam się czy nie lepiej najpierw przedzwonić do firmy i nawiązać jakiś kontakt+zgodę na przesłanie informacji o produkcie. Tylko wracam do podstawowego pytania-jak to wygląda na rynku międzynarodowym??;/
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-12, 23:34   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: E-marketing nie spam

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 00:01   #5
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: E-marketing nie spam

Dzięki po zapoznaniu się wnioskuję że regulacje są podobne jak w Polsce-czyli nie wolno rozsyłać bez uprzedniej zgody klienta-oficjalnie (ponieważ stwierdzenie że narazie brak globalnych wiążących rozwiązań prawnych pewnie pozostawia jakąś furtkę). Jedyne wyjście jakie mi się nasuwa w tej kwestii to dzwonienie aby uzyskać zgodę na przesłanie oferty. Może wy macie jakieś inne pomysły jak dotrzeć do klientów zagranicznych? Z czego korzystacie? Co polecacie?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:32   #6
pat_zet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: E-marketing nie spam

cześć
myślałaś może nad portalami społecznościowymi typu facebook? teraz posiadanie strony firmowej na fejsie jest równie istotne co zwykła domena www. taka stronka jest bezpłatna, a daje sporo możliwości dotarcia do potencjalnych klientów. możesz też na swojej stronie/sklepie internetowym etc. (jeśli takie posiadasz) zainstalować wtyczkę do profilu na fejsie i w ten sposób pozyskiwać potencjalnych "fanow", którym później możesz przesyłać inf w formie wiadomości lub po porostu publikować na 'tablicy' i w ten sposób docierać. generalnie social media dają sporo możliwości, a i całe administrowanie takim przedsięwzięciem nie wymaga jakichś specjalnych kwalifikacji.
oczywiście na fb można też wykupić sobie reklamę, ale niestety nie orientuję się jak to przedstawia się cenowo.
pat_zet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 22:43   #7
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: E-marketing nie spam

pat_zet szczerze mówiąc nie myślałam o tym do tej pory a rzeczywiście to ciekawy pomysł. dzięki za podpowiedź poczytam coś więcej na ten temat i się zorientuję jak to funkcjonuje. A ty może korzystasz z takiej formy dotarcia do klienta?
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 10:30   #8
pat_zet
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21
Dot.: E-marketing nie spam

Przygotowywałam takie strony dla znajomych (sama nie prowadzę działalności). Sprawa jest fajna i prosta (nie trzeba być programistą itp.), wystarczy trochę czasu, zdjęć i inwencji teraz zrobiło się to na tyle popularne, że pewnie znajdą się już w necie jakieś podpowiedzi jak skonstruować coś takiego. Ostatnio oglądając mecz (nie z własnej woli ) zauważyłam, że na bandzie wyświetlała się reklama NIKE, ale nie było zwykłego adresu www tylko facebook.com/nikefootball , więc można powiedzieć, że jest to taki ogólnoświatowy trend
pat_zet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 12:24   #9
mazia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 27
Dot.: E-marketing nie spam

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Witam,
wiem że jeżeli chodzi o polskie prawo to zabronione jest rozsyłanie ofert handlowych bez uzyskania zgody klienta bo jest to traktowane jak zwykły spam i niedozwolone. Ale czy wiecie może jakie są regulacje w tej kwestii na rynku międzynarodowym? Czy podobne?

Myślę nad e-marketingiem, chciałabym pozyskać klientów drogą internetową i nie wiem jak to zrobić. Proszę o jakieś wskazówki jak się do tego zabrać od osób zajmujących się tym na co dzień. Co w ogóle sądzicie o takiej formie pozyskiwania klientów? Czy uznajecie to za skuteczne narzędzie? Czy znacie ciekawsze-lepsze?
Proponuję zabrać się za to od właściwej strony Z własnego doświadczenia: jeżeli sama zapisuje się na newslettera (bo dostęp do jakiejś części strony jest możliwy tylko po wpisaniu się na tą listę albo zawartość serwisu mnie zaciekawiła a wiem, że bez przypomnień o jej istnieniu zapomne na nią wchodzić) to na maile o potwierdzenie rejestracji klikam zaraz po otrzymaniu. Samego maila, chociaż wiem, że to seryjna korespondencja (taka bez osobowości:P) też otwieram, czytam, ale tylko do czasu aż zawartość przestanie mnie interesować.
Jeśli natomiast dostaje maila z prośbą o przesłanie oferty na coś, co mnie uczyni milionerką w tydzień, maila wyrzucam do kosza, nawet nie czytając o co chodzi.
Opierając się na tym proponuje, żebyś na swojej stronie dała możliwość zapisania się do newslettera - spraw, żeby czytelnicy sami zostawiali ci swoje adresy. Wtedy w formularzu napisz o tym, że zapisując się zgadzają się na wysyłanie maili z ofertą/informacjami.
Takie rozwiązanie ma jeszcze jeden plus - masz pewność, że osoba, która odbiera tego maila jest zainteresowana tematyką twojej strony.
Jak już masz bazę kontaktów, musisz przygotować odpowiedniego, ciekawego maila (ale o to nie pytasz więc nie rozpisuje się:P), a później go wysłać. Dobrze jest korzystać z programów do mailingu. Wierz mi, wysyłanie "na piechotę" zajmuje bardzo dużo czasu, niemal niemożłiwa jest personalizacja maili, a i łatwo się pogubić komu już się wysłało. Osobiście polecam Emu-mail (http://emu-mail.pl/). Prosty, tani, łatwy w obsłudze, sporo możliwości daje.
Jak dla mnie najważniejsze jest jednak skonstruowanie odpowiedniej bazy kontaktów - bez tego szkoda czasu i pieniędzy na taką zabawę. Jeśli właściwie to zrobisz, to nie będziesz mieć problemów z "niechcianymi mailami" - odbiorca przecież się zgodził na otrzymywanie takich wiadomości.
mazia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-10, 18:09   #10
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: E-marketing nie spam

Jak się dogadasz jakimś cudem (za grube pieniądze) to np. możesz wysyłać taki legalny spam za pośrednictwem np. wirtualnej polski. Wtedy każdy, kto ma pocztę na danym portalu, dostaje taki spam ale nie może się nim poskarżyć, bo jest to generowane automatycznie i wiąże się z regulaminem, który akceptuje każdy użytkownik
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-11, 13:05   #11
mazia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 27
Dot.: E-marketing nie spam

Tylko kto te maile jeszcze czyta?:P (chociaż słyszałam, że są osoby, które odpisują na spam..) Przyznaje się bez bicia, że jeśli to maile od dostawcy poczty to do kosza lecą nawet bez otwarcia. Ale jeśli sama się zapisałam to zazwyczaj otwieram i czytam.
mazia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-11, 13:59   #12
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: E-marketing nie spam

Prawda jest taka, że trudno znaleźć formę promocji, która przynosi wysoki procent skuteczności.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 12:08   #13
mazia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 27
Dot.: E-marketing nie spam

Skuteczne jest, według mnie, postawienie na kilka form. Reklama w internecie - konieczność, reklama w "realu" - obowiązek. Oczywiście ulotkę można wyrzucić do kosza, zmienić kanał w TV podczas reklamy, a maila od razu skasować, ale trzeba próbować Jeśli postawisz na kilka form, masz praktycznie pewność, że któraś z nich dotrze do odbiorcy. Trzeba tylko dobrać odpowiednie proporcje... później wymieszać i sukces
mazia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-12, 12:40   #14
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: E-marketing nie spam

mazia87 święte słowa. Warto też przekazywać takie informacje znajomym, poczta pantoflowa też robi swoje
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 13:42   #15
Eflinka
Rozeznanie
 
Avatar Eflinka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 700
Dot.: E-marketing nie spam

Ostrożnie bym na Twoim miejscu podchodziła do tematu e-marketingu, wbrew pozorom trzeba mieć sporą wiedzę na temat branży i niestety też graficzno-programistyczne umiejętności dość mocno rozwinięte
Eflinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 12:31   #16
mazia87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 27
Dot.: E-marketing nie spam

Ale tak to już jest chyba przy każdej formie reklamy. Czasem mam wrażenie, że ludzie uważają, że reklama to banalnie prosta rzecz - dajesz jakiś obrazek, piszesz kilka słów i wysyłasz w świat do przypadkowych ludzi albo robisz stronę, zakładasz fanpage (i nie daj boże kupujesz fanów) i uważasz, że masz reklamę w internecie. A później ludzie się dziwią, że efektów nie ma. Można samemu wykonać proste rzeczy, albo zlecić to komuś kto się na tym zna.
Jeśli posiada się własną listę kontaktów - klientów, osoby zainteresowane danym tematem, to warto się im przypomnieć (oczywiście z dobrej strony). W tedy e-mailing sprawdza się bardzo dobrze.
__________________
Mędrzec jest mędrcem tylko dlatego, że kocha. Głupiec zaś jest głupcem, bo wydaje mu się, że miłość zrozumiał.
mazia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:40.