Wzory CV - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-22, 17:26   #1
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366

Wzory CV


Od kilku lat interesuje się tworzeniem wzorów CV. Pomagam moim znajomym oraz tworzę sama dla siebie.
Dzisiaj wpadłam na pomysł, że mogę dzięki temu zarobić, ale potrzebuje obiektywnej oceny moich pomysłów.
Mam nadzieję, że pomożecie. Warte uwagi?
1.
2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 18:20   #2
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wzory CV

wiesz co każdy może sobie sam cv napisać - w Internecie jest mnóstwo wzorów, ja bym na pewno za coś takiego nie płaciła, no chyba żebyś oferowała cv w kilku językach...oczywiście plus listy motywacyjne
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 06:41   #3
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Wzory CV

Oczywiście, każdy może sam napisać CV, tylko i tak nikt nikogo z takim CV nie przyjmie. Większość aplikantów nie potrafi się posługiwać Wrodem i nawet nie wiedzą, że można rodzaj i wielkość czcionki zmieniać...
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 06:46   #4
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wzory CV

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Oczywiście, każdy może sam napisać CV, tylko i tak nikt nikogo z takim CV nie przyjmie. Większość aplikantów nie potrafi się posługiwać Wrodem i nawet nie wiedzą, że można rodzaj i wielkość czcionki zmieniać...
ale oni to chyba do biura nie idą... tylko na produkcję, a tam pięknego cv nie trzeba, zresztą jak nie znają worda to kto ich przyjmie do biura? a wg mnie do sklepu czy na przedstawiciela handlowego pięknego cv nie trzeba, zresztą takich wzorów jest w Internecie pełno
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 07:19   #5
201803120851
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 907
Dot.: Wzory CV

Hmm no właśnie, tez wzory są bardzo zwyczajne Podobne można znaleźć nie tylko w necie, ale i nawet we wzorach w Wordzie.
No bez przesady, że większość aplikantów nie wie jak czcionkę zmienić
Żeby to miało jakiś sens, to można oferować pisanie CV na zamówienie ( a nie tylko podstawienie do wzoru), ale po cenach konkurencyjnych wobec tych, które można znaleźć w internecie, albo oferować rzetelne tłumaczenie w obcym języku.
201803120851 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 19:50   #6
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wzory CV

Cytat:
Napisane przez lily marlene Pokaż wiadomość
Hmm no właśnie, tez wzory są bardzo zwyczajne Podobne można znaleźć nie tylko w necie, ale i nawet we wzorach w Wordzie.
No bez przesady, że większość aplikantów nie wie jak czcionkę zmienić
Żeby to miało jakiś sens, to można oferować pisanie CV na zamówienie ( a nie tylko podstawienie do wzoru), ale po cenach konkurencyjnych wobec tych, które można znaleźć w internecie, albo oferować rzetelne tłumaczenie w obcym języku.
dokładnie - zgadzam się, że tłumaczenie na języki obce by było wyjściem
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 06:25   #7
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Wzory CV

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
ale oni to chyba do biura nie idą... tylko na produkcję, a tam pięknego cv nie trzeba, zresztą jak nie znają worda to kto ich przyjmie do biura? a wg mnie do sklepu czy na przedstawiciela handlowego pięknego cv nie trzeba, zresztą takich wzorów jest w Internecie pełno
Oj zdziwiłabyć się, ile osób składa dokumenty do biura i nie używa np. tabulatora, czy (o zgrozo) entera. Wszystko wyspacjowane, jedną wilkością czcionki i w umiejętnościach wpisana biegła znajomość Worda
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-25, 06:53   #8
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wzory CV

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Oj zdziwiłabyć się, ile osób składa dokumenty do biura i nie używa np. tabulatora, czy (o zgrozo) entera. Wszystko wyspacjowane, jedną wilkością czcionki i w umiejętnościach wpisana biegła znajomość Worda
i tak by to wyszło i by ich nie zatrudnili - pytałas jakie mamy zdanie na ten temat, niestety oczekiwałas ze wszyscy powiedza ze super pomysl itd moije zdanie jest takie, ze ten biznes jest do kitu
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 09:32   #9
Dagusia18
Raczkowanie
 
Avatar Dagusia18
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 366
Dot.: Wzory CV

Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
i tak by to wyszło i by ich nie zatrudnili - pytałas jakie mamy zdanie na ten temat, niestety oczekiwałas ze wszyscy powiedza ze super pomysl itd moije zdanie jest takie, ze ten biznes jest do kitu
Ok, może i to kiepski pomysł na biznes, ale myślę, że i tak jestem w tym dobra i dzięki tej umiejętności będzie mi łatwiej znaleźć pracę.
Sami powiedzcie, będąc na miejscu pracodawcy kogo zaprosilibyście na rozmowę:
1. Osoba, która wysłała CV ze ściągniętego wcześniej wzoru, których pełno - dla mnie to totalny brak kreatywności, pójście na łatwiznę i nie angażowanie się w szukanie pracy.
2. Osoba, która wysłała CV pisane jednym ciągiem, tą samą czcionką i zupełnie nieczytelne - dla mnie to brak szacunku do osoby do której to wysyłasz, skazujesz ją na oglądanie jakiś wypocin, których nie można odczytać.
3. Osoba, która wysyła CV z ciekawą szatą, której nigdy wcześniej pracodawca nie widział, ponadto wysyła plik w formacie PDF i DOC, co w razie czego zwiększa szansę na odczytanie pliku (może korzysta z Open Offica) - odbierałabym taką osobę jako kreatywną, pełną chęci, pomysłów, która mogłaby dużo wnieść do firmy, z szacunkiem do osoby, która to czyta, znająca swoje zalety i umiejętnie je eksponuje.

No kurcze, dla mnie odpowiedź jest prosta
Dagusia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:04   #10
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Wzory CV

Cytat:
Napisane przez Dagusia18 Pokaż wiadomość
Ok, może i to kiepski pomysł na biznes, ale myślę, że i tak jestem w tym dobra i dzięki tej umiejętności będzie mi łatwiej znaleźć pracę.
Sami powiedzcie, będąc na miejscu pracodawcy kogo zaprosilibyście na rozmowę:
1. Osoba, która wysłała CV ze ściągniętego wcześniej wzoru, których pełno - dla mnie to totalny brak kreatywności, pójście na łatwiznę i nie angażowanie się w szukanie pracy.
2. Osoba, która wysłała CV pisane jednym ciągiem, tą samą czcionką i zupełnie nieczytelne - dla mnie to brak szacunku do osoby do której to wysyłasz, skazujesz ją na oglądanie jakiś wypocin, których nie można odczytać.
3. Osoba, która wysyła CV z ciekawą szatą, której nigdy wcześniej pracodawca nie widział, ponadto wysyła plik w formacie PDF i DOC, co w razie czego zwiększa szansę na odczytanie pliku (może korzysta z Open Offica) - odbierałabym taką osobę jako kreatywną, pełną chęci, pomysłów, która mogłaby dużo wnieść do firmy, z szacunkiem do osoby, która to czyta, znająca swoje zalety i umiejętnie je eksponuje.

No kurcze, dla mnie odpowiedź jest prosta
tu przyznam rację
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-25, 18:28   #11
tajkuna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Wzory CV

Myślicie że jak do pracodawcy dojdzie ponad 1000 CV przez neta ( czasami widziałam na praca info po 1500 i więcej podań) , to że on czyta je wszystkie, czasami nawet nie można już CV wysłać bo tak zapchane są skrzynki pocztowe. Mi się wydaje,że pracodawcy, nie czytają wszystkich CV, które do nich dochodzą i nawet to najpiękniej napisane, kreatywne jak mówicie może nie zostać obejrzane.
tajkuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-27, 03:21   #12
justwoman
Przyczajenie
 
Avatar justwoman
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 25
Dot.: Wzory CV

Ja widziałam, zdaje się, że na goldenie, taką grupę, w której jakiś koleś oferuje profesjonalne poprawianie CV i Listu Motywacyjnego za pieniądze i z tego co tam pisano chyba nieźle mu się wiodło Więc jak się chce, to można znaleźć nawet na taki biznes klientów, tylko trzeba odpowiednio do tego podejść;-) Gdzieś jeszcze wyczytałam, że warto wysyłać CV nie mailem, a tradycyjnie pocztą, wtedy są (podobno) większe szanse na "spojrzenie" na dokumenty, bo faktycznie, jak dostanie się 300 maili z CV i LM, to wiadomo, że pracodawca otworzy 10-20 wiadomości, nie więcej.

Z tą opcją "pocztową" nie wiem jak jest w praktyce, ale chyba spróbuję, bo za dwa miesiące kończą mi się praktyki...

Ale ja tez się zgodzę, że lepiej mieć trochę bardziej profesjonalne CV, ale raczej nie skorzystałabym z pomocy innych osób...
justwoman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:57.