Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :) - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-23, 22:13   #1561
im.13
Raczkowanie
 
Avatar im.13
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 45
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

O, rany- podziwiam wytrzymałość takich włosków! Tylko co by tu położyć na ten odrost- bo reszta owszem, podoba mi się Powiem Ci, moja droga, że schodzę z czarnego po latach farbowań- w styczniu się go pozbyłam no i od wtedy walczę z tymi odrostami- bo którą farbę nie położę to zonk- rudzielec od skalpu- Wella Illumina jest drugą farbą profesjonalną, którą wystawiłam na próbę- wszystkie drogeryjne farby również padły na kolana przed moją głową
Tak więc wyjście jest jak do tej pory jedno- malować, malować, malować- po kilka razy! I to w miarę możliwości w jak najkrótszym czasie- zanim kolejny odrost zdąży urosnąć!
Tylko, że włoski mam z natury cienkie- choć gęste i delikatne, musi to być farba na pewno popielata i raczej niezbyt mocno niszcząca

Edytowane przez im.13
Czas edycji: 2013-04-23 o 22:19
im.13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 22:32   #1562
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Od sierpnia eksperymentuję mniej i odżywiam- są efekty na szczęście, bo bywało cienko po różnych wariacjach. Niemniej myślę, że nie najlepszym pomysłem jest to, by jak najczęściej farbować włoski. Czym więcej farb- tym bardziej rozchylone łuski, poplątane włosy i farba gorzej chwyta. Reszta Ci fakt faktem świetnie wyszła. Czy odrosty pojawiają Ci się jaśniejsze czy ciemniejsze (nie mówię o tych farbowanych) niż reszta włosów?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-23, 23:08   #1563
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez im.13 Pokaż wiadomość
O, rany- podziwiam wytrzymałość takich włosków! Tylko co by tu położyć na ten odrost- bo reszta owszem, podoba mi się Powiem Ci, moja droga, że schodzę z czarnego po latach farbowań- w styczniu się go pozbyłam no i od wtedy walczę z tymi odrostami- bo którą farbę nie położę to zonk- rudzielec od skalpu- Wella Illumina jest drugą farbą profesjonalną, którą wystawiłam na próbę- wszystkie drogeryjne farby również padły na kolana przed moją głową
Tak więc wyjście jest jak do tej pory jedno- malować, malować, malować- po kilka razy! I to w miarę możliwości w jak najkrótszym czasie- zanim kolejny odrost zdąży urosnąć!
Tylko, że włoski mam z natury cienkie- choć gęste i delikatne, musi to być farba na pewno popielata i raczej niezbyt mocno niszcząca
Jeśli odrosty wychodzą rude to sądzę że woda 6% jest na nie za słaba. Spróbuj następnym razem odrosty zrobić z wodą 9% a resztę z 6%- powinno być ok. Ja też na odrosty muszę dawać farbę z dziewiątką inaczej mam rude (naturalnie jestem szatynką, na moje oko średni/jasny brąz)
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz

Edytowane przez exclusivee
Czas edycji: 2013-04-23 o 23:15
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 05:58   #1564
im.13
Raczkowanie
 
Avatar im.13
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 45
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez SceneQueene Pokaż wiadomość
Od sierpnia eksperymentuję mniej i odżywiam- są efekty na szczęście, bo bywało cienko po różnych wariacjach. Niemniej myślę, że nie najlepszym pomysłem jest to, by jak najczęściej farbować włoski. Czym więcej farb- tym bardziej rozchylone łuski, poplątane włosy i farba gorzej chwyta. Reszta Ci fakt faktem świetnie wyszła. Czy odrosty pojawiają Ci się jaśniejsze czy ciemniejsze (nie mówię o tych farbowanych) niż reszta włosów?
Ja również od pamiętnej dekoloryzacji, 3 rozjaśniań i kilku farb blond w styczniu zaczęłam porządnie dbać o włoski- dobrze zbilansowane maski, olejowanie, suszenie tylko zimnym nawiewem suszarki i tylko gdy to konieczne, witaminy, wcierka Jantar, herbatki pokrzywowe, płukanki lniane i inne takie historie. Troszkę źle to zabrzmiało z tym moim malowaniem w poprzednim poście- chciałam przekazać, że jeśli uda mi się ten odrost porządnie zamalować, od razu do 7.1- bez żadnego rudego błysku- wówczas mój cel zostanie osiągnięty a co za tym idzie- KONIEC Z FARBAMI- przynajmniej na dłuuuuższy czas, jak sama stwierdziłaś kolor po długości jest jak najbardziej ok- pozostało mi tylko dopasowanie odrostu do mojego naturalnego...
Pytasz o odrost- mój naturalny kolor włosków to taka chłodna 7, jeśli rośnie sobie sama- do czasu kolejnej próby malowania odrostu- pozostaje jak najbardziej z tego poziomu- no ale jak wcześniej wspomniałam- jakoś nie umiem dobrać wody i porządnej farby, która pokryje to rude, bym nie musiała już malować następnym razem, a że nie czekam dłużej niż 2-3 tyg, bo włoski rosną po moich staraniach dość szybko, to maluję to co odrosło razem z tym rudym, no i powstaje kolejny pas rudości- a to co było malowane już jakieś 3 razy mniej więcej dopasowuje się do koloru po długości

---------- Dopisano o 06:58 ---------- Poprzedni post napisano o 06:45 ----------

Cytat:
Napisane przez exclusivee Pokaż wiadomość
Jeśli odrosty wychodzą rude to sądzę że woda 6% jest na nie za słaba. Spróbuj następnym razem odrosty zrobić z wodą 9% a resztę z 6%- powinno być ok. Ja też na odrosty muszę dawać farbę z dziewiątką inaczej mam rude (naturalnie jestem szatynką, na moje oko średni/jasny brąz)
Czyli obie mamy dość ciemny odrost- myślisz, że woda 9 pomogłaby mi? A może Ty sama od siebie masz jakąś ulubioną farbę do włosów, która możliwie łagodnie się z nimi obchodzi? Drogeryjnych chyba nie chcę, bo zawsze wychodzą ciepło, coś profesjonalnego, chłodnej barwy, jakiś popiel z poziomu 7- jak wreszcie znajdę tę jedyną i zakryję rudość- kończę przygodę z malowaniem i wracam co naturalek

Edytowane przez im.13
Czas edycji: 2013-04-24 o 05:52
im.13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:01   #1565
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Przychodzę z prośbą o radę, bo zgłupiałam od nadmiaru informacji (czasem wykluczających się) na blogach i forum.

Po raz trzeci będę używać w domu farby fryzjerskiej, chciałabym żeby tym razem się w końcu udało.
Farba to Proffesional By Fama 8.17, właśnie ten kolor kładła mi ostatnim razem fryzjerka (zdjęcie nr 1). Obecnie trochę zrudział. Odrosty mam ciemniejsze, średni blond (zdjęcia 2,3)

Moje pytanie: czy mogę użyć farby 8.17 z wodą 3% tak na odrosty jak i potem na całość? ?

Zależy mi na tym, żeby jak najmniej zniszczyć zwłaszcza końce włosów, ale też nie podoba mi się ten rudy odcień, chcę go odświeżyć. Wszędzie czytam, że farba na wodzie 3% może się szybko wypłukiwać, ale jedni piszą, że to woda stosowana w szamponach koloryzujących, inni że może robić plamy, inni że nadaje się do zmiany o 1 ton. Jaki może być efekt takiego farbowania przy kolorze z poziomu jasny blond? Czy jest szansa, że chwyci odrosty, czy muszę jednak użyć 6% na odrosty i na całość?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Fama 8.17 15.03.jpg (46,5 KB, 56 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odrosty 24 kwietnia.jpg (82,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg odrosty 24.04.jpg (65,9 KB, 22 załadowań)
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:06   #1566
exclusivee
Zakorzenienie
 
Avatar exclusivee
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 3 195
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez im.13 Pokaż wiadomość
Czyli obie mamy dość ciemny odrost- myślisz, że woda 9 pomogłaby mi? A może Ty sama od siebie masz jakąś ulubioną farbę do włosów, która możliwie łagodnie się z nimi obchodzi? Drogeryjnych chyba nie chcę, bo zawsze wychodzą ciepło, coś profesjonalnego, chłodnej barwy, jakiś popiel z poziomu 7- jak wreszcie znajdę tę jedyną i zakryję rudość- kończę przygodę z malowaniem i wracam co naturalek
Alfaparf jest łagodna dla włosów Możesz spróbować z alfą 7.1, a jeśli chcesz trochę jaśniej to 8.1. Z tym że na odrosty spróbuj z wodą 9%, myślę że to powinno załatwić problem rudych odrostów. A jeśli nie to naprawdę nie wiem Mi przy moich ciemnych włosach odrosty wychodzą rude, ale o wiele ciemniejsza ta rudość niż Twoja, i nie taka marchewkowa. Z wodą 9% miałam ładny, chłodny blond na odrostach (po alfie).

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przychodzę z prośbą o radę, bo zgłupiałam od nadmiaru informacji (czasem wykluczających się) na blogach i forum.

Po raz trzeci będę używać w domu farby fryzjerskiej, chciałabym żeby tym razem się w końcu udało.
Farba to Proffesional By Fama 8.17, właśnie ten kolor kładła mi ostatnim razem fryzjerka (zdjęcie nr 1). Obecnie trochę zrudział. Odrosty mam ciemniejsze, średni blond (zdjęcia 2,3)

Moje pytanie: czy mogę użyć farby 8.17 z wodą 3% tak na odrosty jak i potem na całość? ?

Zależy mi na tym, żeby jak najmniej zniszczyć zwłaszcza końce włosów, ale też nie podoba mi się ten rudy odcień, chcę go odświeżyć. Wszędzie czytam, że farba na wodzie 3% może się szybko wypłukiwać, ale jedni piszą, że to woda stosowana w szamponach koloryzujących, inni że może robić plamy, inni że nadaje się do zmiany o 1 ton. Jaki może być efekt takiego farbowania przy kolorze z poziomu jasny blond? Czy jest szansa, że chwyci odrosty, czy muszę jednak użyć 6% na odrosty i na całość?
Farba z wodą 3% stonuje Ci trochę te rudości i przyciemni trochę włosy- ale kolor powinien się trochę wypłukać. Efekt jest mniej trwały niż jakbyś robiła na 6% z tego co mi wiadomo
__________________
Instagram

Jasny popielaty brąz
exclusivee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 12:48   #1567
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Przychodzę z prośbą o radę, bo zgłupiałam od nadmiaru informacji (czasem wykluczających się) na blogach i forum.

Po raz trzeci będę używać w domu farby fryzjerskiej, chciałabym żeby tym razem się w końcu udało.
Farba to Proffesional By Fama 8.17, właśnie ten kolor kładła mi ostatnim razem fryzjerka (zdjęcie nr 1). Obecnie trochę zrudział. Odrosty mam ciemniejsze, średni blond (zdjęcia 2,3)

Moje pytanie: czy mogę użyć farby 8.17 z wodą 3% tak na odrosty jak i potem na całość? ?

Zależy mi na tym, żeby jak najmniej zniszczyć zwłaszcza końce włosów, ale też nie podoba mi się ten rudy odcień, chcę go odświeżyć. Wszędzie czytam, że farba na wodzie 3% może się szybko wypłukiwać, ale jedni piszą, że to woda stosowana w szamponach koloryzujących, inni że może robić plamy, inni że nadaje się do zmiany o 1 ton. Jaki może być efekt takiego farbowania przy kolorze z poziomu jasny blond? Czy jest szansa, że chwyci odrosty, czy muszę jednak użyć 6% na odrosty i na całość?
Na odrosty 6, na calosc 3 lub tylko przeciagnac po calosci farbe pod koniec farbowania.
3 niczego nie ruszy, jedynie da efekt wyplowialego brazu. 6 ruszy , ale efekt bedzie dosc cieply przy naturalnie ciemniejszych wlosach. Mozna to potem tonowac tonerami na wodzie 2 proc lub maskami koloryzujacymi bez utleniacza i amoniaku. W ogole, najlepiej na stale uzywac maski koloryzujacej raz na tydzien czy dwa. To w sposob nieinwazyjny stonuje wszelkie niepozadane refleksy.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-04-24, 14:22   #1568
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez exclusivee Pokaż wiadomość
Farba z wodą 3% stonuje Ci trochę te rudości i przyciemni trochę włosy- ale kolor powinien się trochę wypłukać. Efekt jest mniej trwały niż jakbyś robiła na 6% z tego co mi wiadomo
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Na odrosty 6, na calosc 3 lub tylko przeciagnac po calosci farbe pod koniec farbowania.
3 niczego nie ruszy, jedynie da efekt wyplowialego brazu. 6 ruszy , ale efekt bedzie dosc cieply przy naturalnie ciemniejszych wlosach. Mozna to potem tonowac tonerami na wodzie 2 proc lub maskami koloryzujacymi bez utleniacza i amoniaku. W ogole, najlepiej na stale uzywac maski koloryzujacej raz na tydzien czy dwa. To w sposob nieinwazyjny stonuje wszelkie niepozadane refleksy.
Dzięki Wymieszam z 6%.

Szukałam czegoś więcej o maskach koloryzujących, ale chyba ten kosmetyk nie cieszy się zbytnią popularnością. W sklepach internetowych znalazłam dwie marki, Inebrya Kromask i Oyster Directa. Ma ktoś doświadczenia z którąś z nich? Na którąś pewnie się skuszę, bo mam dość zabaw z gencjaną i płukankami.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-29, 17:32   #1569
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Kupiłam dzisiaj Allwaves 11.2 i mam nadzieję, że na rozjaśnionych włosach wyjdzie chłodno

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:27
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 08:43   #1570
marciix
Przyczajenie
 
Avatar marciix
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 1
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej dziewczyny! Znalazlam ten wątek dopiero teraz. Z farbowaniem włosów farbami fryzjerskimi nie mam zielonego pojęcia. A bardzo chciałabym zacząć, farbowałam sklepowymi i takiego efektu nie uzyskałam jak na opakowaniu.. A bardzo się boję tymi fryzjerskimi, bo nie wiem jak wodę dobrać i farbę, a mam bardzo ładne włosy i nie chciałabym ich zniszczyć. Sklepowych już nie kupię.
marciix jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-30, 11:14   #1571
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez marciix Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Znalazlam ten wątek dopiero teraz. Z farbowaniem włosów farbami fryzjerskimi nie mam zielonego pojęcia. A bardzo chciałabym zacząć, farbowałam sklepowymi i takiego efektu nie uzyskałam jak na opakowaniu.. A bardzo się boję tymi fryzjerskimi, bo nie wiem jak wodę dobrać i farbę, a mam bardzo ładne włosy i nie chciałabym ich zniszczyć. Sklepowych już nie kupię.
Na pewno mniej niszczą u mnie nawet po rozjaśniaczu (9%) nie były tak zniszczone jak po sklepowym no i na pewno wychodzą kolorystycznie lepiej niż sklepowe.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-30, 22:02   #1572
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dziękuję



Dzięki Wymieszam z 6%.

Szukałam czegoś więcej o maskach koloryzujących, ale chyba ten kosmetyk nie cieszy się zbytnią popularnością. W sklepach internetowych znalazłam dwie marki, Inebrya Kromask i Oyster Directa. Ma ktoś doświadczenia z którąś z nich? Na którąś pewnie się skuszę, bo mam dość zabaw z gencjaną i płukankami.
Z powyzszymi nie mialam stycznosci, ale polece inne, ktore znam
Artego
ma taka maske koloryzujaca My color reflex - przejrzyj sobie odcienie - kosztuje 70 zl, ale wystarcza na dluuuuugo - kladziesz na kilka inut i odcien lapie.
Polecam tez farbki Paintbox firmy Fudge (w necie sa w cenie od 6-10 funtow) - cudo, co szybko chwyta i jest mega wydajne. Mozna mieszac z odzywka (lu paintboxem uzupelniajacym Whiter shade of pale) i polozyc rownomiernie na calosc, a wtedy nie wyjdzie neon. Wydajna . Wystarczy powtarzac zabieg raz na kilka myc.

Mialam tez Revlon Professional Nutri Color Creme i byla ogolnie ok, ale wybralam niekoniecznie dobry odcien. Ma lekkie wlasciwosci pielegnujace, warto ja zostawic na nieco dluzej - 10 minut, a potem normalnie odzywic ulubionymi mazidlami
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 15:00   #1573
im.13
Raczkowanie
 
Avatar im.13
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 45
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

To znów ja...i znów z rudym odrostem, tym razem kupiłam L'oreal Majirel 8.1 i wodę 9%, nałożyłam na odrost i tylko go rozjaśniłam a koloru 8.1 w ogóle na odroście nie widać- po całości położyłam resztę farby rozcieńczonej ciepłą wodą- kolor ładnie odświeżony ale ten odrost to jakiś koszmar chyba...Ile ma z nim walczyć...i czym??? Kto poleci mi NAPRAWDĘ popielatą farbę w odcieniu 8.1 lub 7.1, i jaką wodę, bo już zaczynam myśleć że tylko toner na niziutkim % może coś zdziałać- a nie silna woda- bo odrost mam obecnie jaśniejszy niż resztę włosów... Pilnie potrzebuję pomocy- w niedzielę mam komunię w rodzinie a poza tym nie chcę czekać aż znów odrosną mi włosy...i będę po raz n-ty rozjaśniać moje naturalne- a tego wolałabym uniknąć
im.13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:43   #1574
inga_iga
Raczkowanie
 
Avatar inga_iga
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 449
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez im.13 Pokaż wiadomość
To znów ja...i znów z rudym odrostem, tym razem kupiłam L'oreal Majirel 8.1 i wodę 9%, nałożyłam na odrost i tylko go rozjaśniłam a koloru 8.1 w ogóle na odroście nie widać- po całości położyłam resztę farby rozcieńczonej ciepłą wodą- kolor ładnie odświeżony ale ten odrost to jakiś koszmar chyba...Ile ma z nim walczyć...i czym??? Kto poleci mi NAPRAWDĘ popielatą farbę w odcieniu 8.1 lub 7.1, i jaką wodę, bo już zaczynam myśleć że tylko toner na niziutkim % może coś zdziałać- a nie silna woda- bo odrost mam obecnie jaśniejszy niż resztę włosów... Pilnie potrzebuję pomocy- w niedzielę mam komunię w rodzinie a poza tym nie chcę czekać aż znów odrosną mi włosy...i będę po raz n-ty rozjaśniać moje naturalne- a tego wolałabym uniknąć
mam podobny problem z odrostem. Myślę,ze teraz nie za bardzo jest co kombinować z kolejnym farbowaniem, bo zniszczysz bardzo włosy. U mnie w takich kryzysowych sytuacjach, ewentualnie wtedy gdy chce na szybko ukryć odrost używam toner Loreala Richesse Diacolor 9.11 lodowa szarość. U mnie, zaznaczam u mnie, bo przeczytałam bardzo wiele niepochlebianych opinii, wychodzi ładzo ładnie. do pierwszych 2 myc jest dość ciemny, później się spiera ale na włosach ciągle jest popiel a co najważniejsze pięknie przykrywa wszelkie nieudane farbowania tj. rudości
inga_iga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 08:39   #1575
im.13
Raczkowanie
 
Avatar im.13
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 45
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

I znalazłam skuteczny sposób na "zabicie" rudego odrostu!!! Weszłam dziś do sklepu chemiczno- kosmetycznego w naszym mały miasteczku i pierwsza farba, która zwróciła moją uwagę to PALETTE C6- średni chłodny blond- pomyślałam- tyle złego mówi się o Palette ale jakoś nie umiałam wyjść bez niej- co gorsza, nie miałam okazji sprawdzić jak wyjdzie na próbniku- bo to farba od niedawna, więc palety kolorów jeszcze jej nie mają, mimo to zaryzykowałam...i nie żałuję! Trzymałam jak zaleca producent- 20 min na wstrętnych odrostach i 10 min po długości, dodałam nieco ciepłej wody do rozbełtania resztek farby i nieco odżywki- mojego ulubionego Garniera karite i avokado. Po czym zmalaksowałam kilka chwil, spłukałam, umyłam szamponem zamykającym łuskę- zostało mi nieco z zestawu z wsześniej użytego Majirela. Włosy odrobinkę bardziej suche, bo które by zniosły takie katorgi i kombinacje z farbami- ale nie jest źle. Szybko wysuszyłam czuprynę i wreszcie zobaczyłam to co chciałam widzieć od stycznia tego roku- piękny stonowany średni blond- co ważniejsze- chłodny, tak naturalnie wyglądający- zupełnie jak moje naturalne włosy!!!
Kolor jest nawet ładniejszy niż po Majirelu- po prostu super
Dodaję zdjęcia- w kilku ujęciach- bo i w świetle ostrego słońca i w dość ciemnym pokoju i łazience z oknem, bez porównania z poprzednimi moimi farbami, cena 9,90 - jutro zakupię jeszcze 2 pudełeczka na zapas, w razie poprawek koloru- poza tym koniec farbowania i biorę się ostro za regenerację moich włosków.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10161.jpg (37,3 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10139.jpg (61,4 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10147.jpg (51,6 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10164.jpg (59,3 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjęcie10181.jpg (79,1 KB, 42 załadowań)

Edytowane przez im.13
Czas edycji: 2013-05-10 o 16:17
im.13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 16:15   #1576
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Hej, farbowałam włosy miesiąc temu milatonem 7,34 (blond złoto- miedziany) z wodą 3% na włosach jasny blond. Wyszedł mi taki ładny rudawy bardzo ciemny blond (może nawet brąz), niestety szybko się "sprał" do średniego blondu. Odrosty ciemny popielaty blond bardzo słabo złapało już na początku, teraz zupełnie są w swoim naturalnym szarawym odcieniu. Została mi jeszcze połowa tej farby, którą chcę pofarbować całe włosy. I teraz o to pytanie do Was, drogie ekspertki: Czy jeśli kupię wodę 6% to efekt miedzianych refleksów będzie dłuższy? Da się z tym cokolwiek zrobić?
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 16:26   #1577
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez wymaiginowana Pokaż wiadomość
Hej, farbowałam włosy miesiąc temu milatonem 7,34 (blond złoto- miedziany) z wodą 3% na włosach jasny blond. Wyszedł mi taki ładny rudawy bardzo ciemny blond (może nawet brąz), niestety szybko się "sprał" do średniego blondu. Odrosty ciemny popielaty blond bardzo słabo złapało już na początku, teraz zupełnie są w swoim naturalnym szarawym odcieniu. Została mi jeszcze połowa tej farby, którą chcę pofarbować całe włosy. I teraz o to pytanie do Was, drogie ekspertki: Czy jeśli kupię wodę 6% to efekt miedzianych refleksów będzie dłuższy? Da się z tym cokolwiek zrobić?
Woda 6 powinna zagwarantowac trwalosc farby. Woda 3 proc nie nadaje sie do trwalego farbowania, dobra jedynie do tonowania wlosow czy po rozjasnianiu czy ton w ton. No i dlatego odrost nie chwycil. Bierz 6 i powinno byc lepiej.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:09   #1578
wymaiginowana
Raczkowanie
 
Avatar wymaiginowana
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 112
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Woda 6 powinna zagwarantowac trwalosc farby. Woda 3 proc nie nadaje sie do trwalego farbowania, dobra jedynie do tonowania wlosow czy po rozjasnianiu czy ton w ton. No i dlatego odrost nie chwycil. Bierz 6 i powinno byc lepiej.
Dzięki wielkie, to lecę po tą 6!
wymaiginowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 21:10   #1579
Finny
Przyczajenie
 
Avatar Finny
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witajcie Po dwóch latach i prawdopodobnie około 11 farbowaniach najróżniejszymi farbami drogeryjnymi (śmigałam w bordo i wiśni, bo liczył się kolor, jaki miała modelka na opakowaniu (teraz już wiem, że było to błędem), nie firma) stwierdziłam, że czas w końcu spełnić marzenia o farbie, która nie wypłucze się po paru myciach i nie wyblaknie, jak to bardzo szybko robią czerwienie.

Ale do rzeczy. Po dwóch latach radosnego malowania w grudniu rozjaśniłam bordo do marchewki i odstawiłam farby całkowicie, a zamiast nich używałam serii do blondów, które złagodziły kolor do jasnego rudego blondu. Udało mi się nawet odhodować ok. 6cm własnych włosów, które są w okolicach 8.
Chciałabym jednak wrócić do czerwieni, w których czułam się najlepiej, zwłaszcza, że znalazłam ten jeden jedyny słuszny odcień I tutaj moja prośba - czy któraś z was wie jak mogę taki kolor osiągnąć, najlepiej bez mieszania odcieni, bo nigdy nie uda mi się powtórzyć kombinacji przy odrostach?

http://fotki.yandex.ru/users/bela-ks...575290/?page=2
Finny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-21, 10:31   #1580
may92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 10
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam! Jestem i ja po wielu, wielu przebojach z włosami.

Mój naturalny kolor to średni, mysi brąz. Przez kilka lat nakładałam farbę Garniera brąz. To był taki standard, pokrywało równo; włosy lśniące, ładne, tylko przez tydzień po farbowaniu miałam niemalże czarne włosy, jednak z czasem wypłukiwały się do ładnego, lśniącego brązu. Coś mi później strzeliło do łba, że zrobić sobie samemu ombre hair, i to uwaga, rozjaśniaczem. Tak, wiem, głupota moja nie zna granic. Wyglądało to naprawdę nieźle jak na fakt, że rozjaśniacz nakładał mi mój chłopak, odpowiednio instruowany. Ale jednak blond od zawsze chodził mi po głowie. Nie marzyłam o platynie na głowie, tylko takim średnim, miodowym blondzie, wyglądającym naturalnie. Więc naczytałam się dużo o dekoloryzacji w domu (bo oczywiście na wykonanie tego zabiegu w salonie fryzjerskim nie miałam pięniędzy, jak na studentkę przystało), więc zakupiłam dekoloryzator Renee Blanche, na KWC miał bardzo dobre opinie. Więc przystąpiłam do nakładania dekoloryzatora, co ciekawe, zdjął kolor bardzo ładnie, całkiem równo, tyle tylko, że dekoloryzator nie rusza odrostów. Kolor po zabiegu: taki miedziany blond. Ale z opinii wynikało, że następnego dnia ciemnieje, więc chwilę po dekoloryzacji nałożyłam farbę Garniera, taką rozjaśniającą. I efekt był tragiczny! Białe odrosty, później brązowa reszta i blond końcówki po poprzednim ombre! Ze łzami w oczach pobiegłam do sklepu następnego dnia po drugą farbę i znowu ją nałożyłam. Powinni mnie oksarżyć o zbrodnię na włosach. trochę to wygląda lepiej, ale wciąż jest nierówno, o kondycji włosów nie chcę już nic mówić. Od razu podcięłam końcówki i umówiłam się na farbowanie u fryzjera. Muszę odżałować trochę pieniędzy, żebym wyglądała jakoś przyzwoicie. Mam nadzieję, że fryzjerka to ładnie wyrówna i będę miała kolor, jaki mi się zamarzył. A na razie, przez dwa tygodnie czeka mnie związywanie włosów, nawilżanie, olejowanie i nakładanie masek, żeby doprowadzić je do porządku.

Ale do rzeczy. Następne farbowania chciałabym już przeprowadzać farbami fryzjerskimi, dzięki Bogu w moim mieście jest hurtownia fryzjerska, ale boję się, że znowu odrosty będą mi inaczej wychodziły. Poczytałam trochę Wasze wpisy i orientuję się mniej-więcej, że będę potrzebowała wodę 6%, żeby odrosty trochę rozjaśnić, ale co z resztą włosów? Nie chcę, aby się różniły od odrostów (zakładając, że fryzjer sobie poradzi . A pisałyście też, że odrosty można zrobić wodą 6%, a resztę 3%, ale nie jestem aż tak wprawiona w koloryzacji, żeby zrobić to sama. Więc co mogę zrobić, żeby było równo wodą 6%?



Przy okazji, chciałam się podzielić z Wami cudownym odkryciem, które mam nadzieję, że uratuje moje włosy. Keratynowe prostowanie włosów, które można wykonać samemu. Mam nadzieję, że na Was to również zrobi takie wrażenie jak na mnie.
link do wątku na wizażu:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=682668



Miłego dnia, dziewczyny!
may92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-27, 18:14   #1581
Anja92
Wtajemniczenie
 
Avatar Anja92
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 523
GG do Anja92
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Witam i błagam o pomoc
Obecnie moje włosy wyglądają jak na pierwszym zdjęciu. Farba na poziomie 5 jest już dość mocno wypłukana.
Czy wiecie może jak uzyskać kolor jak najbardziej zbliżony do tych na zdjęciach? Jakby...mahoniowy ?
__________________


Edytowane przez Anja92
Czas edycji: 2017-06-19 o 16:12
Anja92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 12:44   #1582
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, bardzo potrzebuję pomocy. Znalazłam farbę Diapason, jest tam kolor o którym zawsze marzyłam - 00/66. Pisałam do 2 sprzedawców, na razie nie otrzymałam odpowiedzi. Na palecie jest on normalnie, jest piękny i intensywny... I właśnie w tym i oznaczeniu 00 tkwi problem. No bo czy tak się nie oznacza mixtonów i pigmentów i innych takich dzikich rzeczy? W załączniku dla ciekawych ten kolor.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg diapason-koloryzujaca-farba-0066-100ml-1e64.200x200-s.jpg (6,1 KB, 3 załadowań)
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 17:00   #1583
agusiaki
Rozeznanie
 
Avatar agusiaki
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 927
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

00 to mixton, który conajwyżej można dodać do farby, żeby wzmocnić odcień, ale jako samodzielna farba nie działa.
__________________
Rudy to nie kolor włosów, rudy to charrrrakter

Marzysz o kolorze włosów jaki ma Ashley Simpson?? Odpowiedź znajdziesz TUTAJ
agusiaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-04, 19:41   #1584
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez agusiaki Pokaż wiadomość
00 to mixton, który conajwyżej można dodać do farby, żeby wzmocnić odcień, ale jako samodzielna farba nie działa.
wiem, dlatego pisałam do sprzedawców, bo nie jest to w żaden sposób zaznaczone na palecie, ani na stronie produktu (czasem zaznaczają, że jak 00 to jest to koloryzacja półtrwała itp.). Po prostu kolor jak każdy inny i zgłupiałam... I cały czas się łudzę, że mi ktoś odpowie, że już to kładł na głowę i to farba.
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-07, 17:25   #1585
platkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Mam nadzieję, że na dobry wątek trafiłam.
Otóż mam problem, bo nie do końca chyba jeszcze znalazłam swój kolor. Samodzielnie zeszłam z bardzo ciemnego brązu (wręcz czarnego) do takiego oto koloru (po kąpieli, farbowane Majirel 8.34). Podobająmi się rude włosy, ale blondy jakoś od dawna mnie kusiły. Dobrze się w nich czuje, ale marzy mi się chłodny blond (ideał Majirel 8.2). I chciałabym się dowiedzieć czy żeby dojść do takiego koloru, mogę go od razu położyć na obecny czy może położyć naturę (8 lub 8.0) i dopiero 8.2 czy konieczna będzie kolejna kąpiel żeby wywalić te przebłyski miedzi. Mój odrost to ciemny blond (fryzjerska 6). Czy w ogóle istnieje możliwość przejścia z odcienia ciepłego na zimny bez kąpieli (mowa tym samym poziomie koloru). Jeżeli będzie to zbyt trudna operacja i za bardzo agresywna dla moich włosów to pozostanę przy rudościach :P
Bardzo dziękuję za pomoc!
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20130629_201305 (485x800).jpg (48,2 KB, 18 załadowań)
platkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 07:59   #1586
AniaAga
Zadomowienie
 
Avatar AniaAga
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 738
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Ja wyszłam z takiego rudego na zdjęciu (8,34) jednym farbowaniem 8,13 Alfaparf. Nie robiłam kąpieli.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Teraz.jpg (46,5 KB, 40 załadowań)
AniaAga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-08, 14:21   #1587
platkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez AniaAga Pokaż wiadomość
Ja wyszłam z takiego rudego na zdjęciu (8,34) jednym farbowaniem 8,13 Alfaparf. Nie robiłam kąpieli.
I jaki kolor Ci wyszedł? Możesz wrzucić fotki, ewentualnie opisać? Bo słyszałam, że ciężko wyzbyć się tego miedzianego pigmentu. Chociaż to co piszesz ma w sumie sens, bo popiele neutralizują rudości.

Edytowane przez platkaa
Czas edycji: 2013-07-08 o 14:51
platkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:12   #1588
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Dziewczyny, od roku szukam tego koloru, może nawet już pytałam, czy kojarzycie, czym można uzyskać taki efekt. Zależy mi strasznie.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg c2a813a7e5eb99dab0d71aeffc12b992_original.jpg (33,1 KB, 52 załadowań)
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:49   #1589
nicole89
Raczkowanie
 
Avatar nicole89
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: high above the skies
Wiadomości: 480
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

Cytat:
Napisane przez selena004 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, od roku szukam tego koloru, może nawet już pytałam, czy kojarzycie, czym można uzyskać taki efekt. Zależy mi strasznie.
Ja taki efekt uzyskałam na bardzo jasnych włosach po nałożeniu L'oreal Sublime Musse w kolorze 740. Nie powiem, szok był dla mnie, to co uzyskałam, ale dokładnie wygladało tak jak na twoim zdjeciu.
__________________
6.06.2011r. nie prostuję!

62-> 61-> 60-> 59-> 58-> 57-> 56->55-> 54->53-> 52

Pani Magister
nicole89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-27, 11:54   #1590
selena004
Raczkowanie
 
Avatar selena004
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 303
Dot.: Farby FRYZJERSKIE w domu, czyli w poszukiwaniu wymarzonego koloru :)

masz zdjecie jakies?
selena004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 14:12:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:42.