Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-16, 20:18   #1261
Joanka _
Przyczajenie
 
Avatar Joanka _
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Rumia/pomorskie
Wiadomości: 10
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Nie ma sprawy chętnie podzielę się swoimi przepisami. Zaczynałam od tych gotowych, później modyfikowałam dostosowując do swojej cery i jej wymogów, patrząc co pomaga, a co szkodzi.
Jeżeli chodzi o kremy ja kupuje gotową bazę kremową (nie jest niestety z mazideł, nawet nie wiem czy mają, może już tak)) to jest taki naturalny gotowy kremik do którego możemy dodawać różne składniki lub tylko jeden. Nic sie nie rozwarstwia sporo może przyjąć. Robienie z nim swoich kremików jest przyjemnością, nie może się nie udać.
Jeżeli chodzi o niacynamid ja dodaję do hydrolatu około 5%. Rewelacyjnie rozjaśnił cerę, wyrównał koloryt. Może na początek dodaj do małej ilości hydrolatu (odpowiednio dobranego do Twojej skóry) i obserwuj reakcję skóry. Jeżeli będzie ok to będziesz mogła robić większe porcje, a jeżeli nie, to nie zmarnujesz za dużo hydrolatu.
Roślinne Komórki Macierzyste możesz mieszać z żelem hialuronowym w zagłębieniu dłoni tuż przed nałożeniem, później jakiś kremik lub olej jakiś fajny. Ja robię serum przepis trochę poprawiłam tak na własny użytek (i jestem bardzo zadowolona z efektów) ten sam przepis stosuję do Metabiotisc Resveratrol. Paczuszka dzisiaj nie przyszła więc o trzecim produkcie nic nie napiszę. Jeżeli będziesz chciała jakis konkretny przepis to mów. Podam.
Pisałas o ceramidach to mogę dac przepis na krem 15 %. Jest bardzo prosty.
Baza kremowa 70% 5 ml
wybrany olej 15% 1 ml
ceramidy 15 % 1 ml
Wszystko mieszam i gotowy kremik. Bardzo dobry.
DZIĘKUJĘ serdecznie. zanotowałam przepisik, trochę się zmartwiłam ,że to raczej zimowy niezbędnik. Oczywiście bardzo Cię proszę o sprawdzone przepisy dla cery dojrzałej zaraz podam czym dysponuję- jestem przed zamówieniem więc możesz mi podpowiedzieć co kupić. Wcześniej bazowałam na Q 10 który właśnie mi się skończył i na kwasie HA 1% który mieszam z różnymi olejkami jako sera jednorazowe, fatalnie mi się łączą więc najpierw nakładam olejki a po czasie sam HA, troszkę poprawił się owal twarzy ale chomiki nie zniknęły, zmarchy pod oczami ciut mniej widać ale nadal są i niestety dalej będą się pogłębiać , od 3 lat 5 miesięcy nie przespałam żadnej nocy w 1 kawałku mój synek "nie zezwala" na taka rozpustę - bez komentarza.
Przez moment nakładałam hydrolaty ale nie umiem połączyć je w coś sensownego dla mojej suchej i zwiotczałej skóry, więc odstawiłam i chcę dokupić emulgatory do połączeń ,pytanie z czym połączyć i w co by nawilzyły dobrze i pomogły? Czy ceramidy mogę dodać zamiast do bazy kremowej do kremu soraya Sopot Spa 30 + nawilżający/chyba tak się nazywa?/
Chcę dokupić
Komórki Macierzyste
Metabiotisc R.
CERAMIDY
OLEJ Z CZARNUSZKI
WIT E i C
Ekstrakt z rozmarynu
Glyceryl cocoate
proszę o poradę co jeszcze powinno się jeszcze znaleść na tel liście?
z góry dziękuję i pozdrawiam z nad morza.

---------- Dopisano o 20:18 ---------- Poprzedni post napisano o 19:51 ----------

Sensualitko bardzo dziękuję i oczywiście również proszę serdecznie o pomoc. Wyjaśniam merdam wszystko na oko nie przeliczam niczego ewentualnie odmierzam łyżeczkami, pipetami.
Mam w posiadaniu:
olejek arganowy
olej z nasion cz. porzeczki
olej sliwkowy
olej z nasion winogron /jest dla mnie za suchy/
macerat z kocanki
mleczko migdałowe
owies hydrolizowany
wit A
Voluplus
hydrolat oczarowy i z ostrożenia
kwas HA w żelu 1%
olej z wiesiołka
olejek pielęgnacyjny HIPP migdałowy
spirulinę /mega dla mnie nieodpowiednia solo/
Podaję mój adres może łatwiej będzie nam sie porozumieć i zadziałać
poczta.jc@interia.pl
/Adres dostępny oczywiście dla chcących pomóc mi w walce z chomikami/
Głównie zależy mi na poprawie owalu twarzy, likwidacji chomików odpowiednim nawilżeniu, ukręceniu swego mleczka do zmywania makijażu i żelu p/utracie sprężystości skóry i jędrości, likwidacji lub zmniejszeniu zmarszczek pod oczami /voluplus chyba słabo na mnie działa/. Na bruzdy lwa tez cosik by się zdało.
Podpowiedz proszę jak myslisz co jeszcze dokupić by ratować się i swe 40 letnie problemy skórne
Dziękuję serdecznie za zainteresowanie i za pomoc. Czekam na maila.
Pozdrawiam z nad morza.

Edytowane przez Joanka _
Czas edycji: 2011-07-16 o 20:23
Joanka _ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 00:11   #1262
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Z jakiej przeglądarki korzystasz? Bo u mnie obecnie ani Opera ani Mozilla ani EI nie rozwijają listy produktów
Szczerze to akurat tym, że nie rozwija listy produktów nie przejmowałam się w ogóle. Bo mi też nie rozwija każdorazowo myślałam, że w ogóle Ci nie wczytuje kalkulatora lista jest w sumie dość nieaktualna, nie ma wielu rzeczy z których korzystam więc i tak gęstości muszę wpisywać ręcznie. A korzystam z Mozilli.
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 00:31   #1263
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
W ostatnim zamówieniu skusiła mnie cena mleczek no i kupiłam migdałowe i akacjowe. Czy macie jakieś doswiadczenie lub coś z nich robiłście. Zapoznałam sie z opisem ze strony mazideł, ale jestem ciekawa Waszych opinii.
w składzie ich jest PEG-60 Hydrogenated Castor Oil 2 - 5 % zastanawia mnie co to jest?
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 08:44   #1264
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
w składzie ich jest PEG-60 Hydrogenated Castor Oil 2 - 5 % zastanawia mnie co to jest?
Emolient i emulgator - olej który, przez reakcje z glikolem polietylenowym, jest rozpuszczalny w wodzie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 09:27   #1265
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
W ostatnim zamówieniu skusiła mnie cena mleczek no i kupiłam migdałowe i akacjowe. Czy macie jakieś doswiadczenie lub coś z nich robiłście. Zapoznałam sie z opisem ze strony mazideł, ale jestem ciekawa Waszych opinii.
Z mleczka co prawda winogronowego robiłam serum z Vitasource. Pięknie nawilżało ale na lato dla mnie za ciężkie.
Z mleczka winogronowego robiłam odżywkę do włosów. Podrabiałam Coolaulin z Lush'a
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 10:43   #1266
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Bardzo, bardzo dziękuję
auraria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-17, 18:04   #1267
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

.

---------- Dopisano o 18:04 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Ja mam 25 lat i kilka postów wyżej jest moja wypowiedz odnośnie koenzymu Q10 jeśli Cie interesuje koenzym q10 nie jest składnikiem sensu stricto odmładzającym czy cofającym zmiany a tylko wspomagającym ewentualne ograniczanie zmian związanych ze starzeniem się komórek. Obalony został mit, że stosując preparaty ze skomplikowanym składem przeznaczonych do pielęgnacji cery o progowej tolerancji wiekowej np + 40, osłabimy funkcje swojej skóry i być może ją rozleniwimy. Jeśli dostarczymy skórze składników których nie potrzebuje, po prostu tego nie wykorzysta. Jako, że poziom koenzymu q10 maleje wraz z pokonaniem wieku ok 25 ja zaczęłam stosować. Ile moja skora będzie potrzebować tyle sobie wykorzysta. Podobny mechanizm działania ma kwas hialuronowy. To nie jest składnik odmładzający a jedynie sprzyja zachowaniu jak najdłużej zdrowego, młodego wyglądu skóry więc i nie ma żadnych przeciwwskazań by 27latka miała go nie stosować. Wręcz powinna
dzięki bardzo za odpowiedź

właśnie tego rozleniwienia skóry się obawiam, chociaż, wiem,że tak jak już napisałaś obalono ten mit, ale także tego, że jak za wcześnie zacznę używać aktywnych substancji, to za 10 lat moja skóra przestanie na nie reagować, z drugiej strony jak już pojawią się zmarszczki to raczej kosmetykami ich nie usunę, a 27 lat to już też cera dojrzałanie wiem sama co myśleć ,mam mętlik w głowie

jednak wit. C, koenzym q10 i HA małocząsteczkowy chyba nie powinny mi zaszkodzić...
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-17, 22:05   #1268
aneta_kb
Raczkowanie
 
Avatar aneta_kb
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 30
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Tak jak mówiłam ukręciłam Bazowy krem do twarzy: biobaza + kwas hialuronowy + witaminy + proteiny no i sama nie wiem co myśleć bo krem niby się udał, konsystencja ok i wchłania się absolutnie do matu, nawet moja twarz nie świeci się jak latarnia ale...
no właśnie ale skóra na buzi stała się trochę nieciekawa tak jakby ma strukturę chropowatą (takie mikro krostki), boję się, że zamieni się to w większe krostki
Jednocześnie zaczęłam używać hydrolatu oczarowego i teraz nie wiem, które z nich jest przyczyną tego nieszczęścia wydaję mi się, że może to któryś ze składników kremu zawinił, może biobaza? dałam jej na oko więc mogło być jej za dużo albo w ogóle, muszę zrezygnować z niej, już sama nie wiem. Na razie odstawiłam krem i stosuję sam olej konopny+HA bo mam strasznie suchą cerę(z natury tłustą) i zobaczymy czy będzie jakaś poprawa


P.S. Z tą moją twarzą same problemy,nic jej nie pasuję mam chęć wszystko wywalić i niech sobie sama radzi skoro nie chce mojej pomocy
Aha i jeszcze pytanie dziewczyny myślicie, że ten konopny+HA nawilży moją cerę? jeśli nie to błagam ratujcie, i powiedzcie czym ją nawilżyć bo jest tak sucha, ze aż boli:

Edytowane przez aneta_kb
Czas edycji: 2011-07-17 o 22:19
aneta_kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-18, 13:33   #1269
annLee
Zakorzenienie
 
Avatar annLee
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 9 268
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Sliwkowy moze zapychac - to bogaty olej raczej dla cer suchych. Ja mam cere mieszana w kierunku do tlustej i nie zapchaly mnie: olej winogronowy, z rozy pizmowej, z maliny, truskawkowy
dziękuję

Cytat:
Napisane przez Sensualitka Pokaż wiadomość
Hmm.. A może zamiast umieszczac tutaj swój przepis napisz mi jakie masz surowce w domu (ekstrakty, humektany, emolienty, detergenty) i coś z tego się wymyśli? Być może nie masz takich surowców jak ja i znów będzie niepotrzebne przeliczanie i kombinowanie. Chyba, że nie masz z tym problemów to nie ma sprawy

A kremów nie robię stale tych samych. Po wykończeniu zawsze coś tam modyfikuje w przepisie składnikami których jednak niezmiennie używam są kwas alfa-liponowy (bo świetnie utrzymuje czystość w moich porach), koenzym Q10 (po nim żadnych efektów nie zauważyłam, ale i tak stosuję profilaktycznie), ekstrakt z soi (pięknie ujednolica mi cerę) i lipodermina (efekt nawilżenia tak tak tak !!!) reszta (głównie humektany) to aktualne "widzi mi się" czyli to na co przyjdzie mi ochota w chwili robienia kremu , do kremów używam obecnie tylko oleju z dzikiej róży, chociaż ostatnio jako fazę olejową użyłam masła cupuacu i mimo, że ostateczna postać mazidła nie miała konsystencji kremu a takiej gęstej pasty to po nałożeniu w ogóle nie czuć żadnej ciężkości a buzia super ujędrniona bardzo spodobał mi się ten efekt. Obecnie używam tylko kremu na noc bo na dzień filtry.

z biobazą nie miałam żadnych problemów. Ani z ropuszczaniem ani ze stosowaniem. Ale nie zauważyłam też tej obiecanej "satynowej powłoczki". Na pewno jeszcze nie jeden krem na niej zrobię

Co do zapychania, spróbuj może jeszcze ten olej z dzikiej róży wydaje się być naprawdę lekki i solo wchłania mi się prawie do matu.

Czy zapycha Cie glyceryl cocoate.... No niestety nie widzę innego wyjścia niż testować i sprawdzać półprodukty w różnych kombinacjach i drogą eliminacji dojść do tego który robi Ci krzywdę może to być ciut kosztowne ale tylko jeśli naturalna pielęgnacja to chwilowy kaprys. Jeśli ktoś chce stosować taką pielęgnacje długofalowo to warto przetestować wiele możliwości i znaleźć takie które będą najbardziej optymalne dla nas. Jeden składnik może być super dla wszystkich a tylko nam zrobić krzywdę i odwrotnie

Tak więc, co do przepisu to daj znać jak z tymi składnikami i będziemy kombinować nie mam jakieś rozległej wiedzy chemicznej ale jeszcze żaden z moich eksperymentów nie zrobił mi krzywdy (a mam bardzo wrażliwą buzię)
dziękuję,spróbuję wszystko wypisać i poproszę o poradę
krem chciałabym nawilżający-odmładzający głównie na noc coś fajnego,regenerującego na dzień ostatnio próbowałam niezmydlaną frakcję oleju sojowego i fajny dość efekt,ale przyjemność stosowania średnia no,ale kuku chyba mi nie robi to pewnie go domówię (bo się wziął i skończył )
poza tym jakieś serum może
no nic piszę co mam :
-hydrolat oczarowy
-hydrolat neroli
-ekstrakt centella asiatica 30%
-ekstrakt pine bark
-vitasource(ok.20kropli)
-olej tamanu(5ml)
-olej z orzecha włoskiego ok.2,5ml
-olej z czarnuszki 5ml
-glyceryl cocoate
-HA małocząsteczkowy proszek
-HA wielkocząsteczkowy proszek
-mocznik
-alantoina
-niacynamid
-hydromanil
-kompleks silikonowy z BU
-FEOG z ZSK
-olejowy ekstrakt z rozmarynu
-panthenol 75% z ZSK

może na początek coś z niewielką ilości składników na biobazie?żeby ją jeszcze sprawdzić?

w jakich proporcjach wymieszać HA mało i wielkocząsteczkowy?

będę wdzięczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi,bo naprawdę już się pogubiłam i boję się czegokolwiek używać...

__________________
Zu

No2

"tylko nudne kobiety mają
nieskazitelnie czyste domy
"
annLee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-19, 16:41   #1270
psycha
Zakorzenienie
 
Avatar psycha
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 435
GG do psycha
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Wrzuce jeszcze w ten wątek... co można zrobic ciekawego z maseł i olejków dostępnych na mazidłach Masło do ciała - solid body butter - podrobka lushowego buffy w 10 min.
50% / 50% masla shea i kakaowego + dowolny eksfoliant (nie wiecej niz 30%). U mnie mielone adzuki, migdaly i bialy mak. Aromatyzować można dowolnym olejkiem eterycznym.

Zastanawiałam się ostatnio jak by te masła zmydlić, by w kontakcie z wodą topiły się do konsystencji kremowej. Znalazlam cos takiego jak Emulsifying Wax (Steareth-21) ...ciekawe co z tego wyjdzie

Dodam, że stosowane pod prysznicem na ciepłą skórę od razu po umyciu żelem, bądz wcierane w namydloną już skórę (mieszane z mydłem) sprawia że balsam do ciała nie jest już potrzebny. Skóra jest tak mocno nawilżona, że rano mam problem ubrać jeansy..nie żeby skóra była tłusta, co to to nie...po prostu bardzo dobrze i dogłębnie nawilżona. Satynowy efekt gwarantowany
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg maselka.jpg (46,3 KB, 25 załadowań)

Edytowane przez psycha
Czas edycji: 2011-07-19 o 17:03
psycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:12   #1271
mar_jolka
mar_jolka
 
Avatar mar_jolka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Slask
Wiadomości: 1 716
Send a message via Skype™ to mar_jolka
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

prosze powiedz te eksfolianty to kupujesz gdzie? Bo juz nic nie planuje kupoeac w mazidlach- mam duuzo skladnikow. I wlasnie mam dwa masla maslo cupuacu i karite i bardzo chetnie zrobilabym sobie z nich jakies mydelko do ciala. Podpowiesz jak to technicznie mieszac> Czy rozpuszczac, zmieszac i pozniej dodac drobinki ( gdzie je kupic? czy na mak w sklepie spozywczym??? ) i chyba jesli sie rozpuszcza to wpac do jakiejs foremki tak? Bede wdzieczna za kazda podpowiedz bo dopiero teraz doczytalam troche o kosmetykach lush
mar_jolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 18:11   #1272
tintalle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: never never land
Wiadomości: 17
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie! Odkąd inspirując się tym forum zaczęłam używać naturalnych kosmetyków, moja cera się poprawiła, nie mam już problemów z nadmiernym przetłuszczaniem etc. Teraz walczę z przebarwieniami potrądzikowymi (używam toniku z kwasem migdałowym 5% i robię ekspresowe serum z witaminą C). Problemem, z którym pewnie niełatwo będzie się uporać, są zaskórniki (cała armia ) i nadal pojawiające się pryszcze. Co prawda już nie w takiej ilości, jak w czasach "przedmazidłowych", ale jednak zawsze coś tam na twarzy brzydkiego mam.
W mazidłach znalazłam składnik o nazwie Trikenol http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=40
Czy któraś z Was już go używała? Jak efekty? A może skutecznie stosujecie coś innego, mając ten sam problem, co ja?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi! Pozdrawiam
tintalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 21:29   #1273
Merasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 56
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Jestem świeżynką w tym temacie, czytałam, ze można uzywac Voluplus pod oczy, napiszcie mi prosze w jakiej konfiguracji, co musiałabym kupić, żeby móc go uzywać wten sposób.
A czy można go uzywac do "wypełnienia" w ogóle zmarszczek, bruzd na twarzy, czy nie bardzo?
Merasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 22:00   #1274
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ja właśnie go zaczęłam stosować, ale dziś dopiero 2gi dzień, rezultatami mogę podzielić się później
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 07:27   #1275
Merasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Jasło
Wiadomości: 56
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Ishani, to najpierw podziel się składnikami - przepisem, bo póki co tego szukam
Merasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-21, 10:40   #1276
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Witajcie ! Ja też jestem świeżynką w tym temacie więc bardziej czytam niż piszę. Na poczatek zamówiłam w mazidłach frakcję sojową pod minerały, bo ma bardzo tlusta cerę i z tego co wyczytałam ten preparat zmatowi mi skrórę.
I niecierpliwie czekam na przesyłkę
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 19:37   #1277
Sensualitka
Raczkowanie
 
Avatar Sensualitka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Tychy/Pomorze
Wiadomości: 137
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez annLee Pokaż wiadomość

dziękuję,spróbuję wszystko wypisać i poproszę o poradę
krem chciałabym nawilżający-odmładzający głównie na noc coś fajnego,regenerującego na dzień ostatnio próbowałam niezmydlaną frakcję oleju sojowego i fajny dość efekt,ale przyjemność stosowania średnia no,ale kuku chyba mi nie robi to pewnie go domówię (bo się wziął i skończył )
poza tym jakieś serum może

może na początek coś z niewielką ilości składników na biobazie?żeby ją jeszcze sprawdzić?

w jakich proporcjach wymieszać HA mało i wielkocząsteczkowy?
Ja daję w kremie 1% małocząsteczkowego i 10% wielkocząsteczkowego Jednak wszystko zależy od skóry, niektórych 1% może ściągać. Z tym, że w tym składzie mam jeszcze lipoderminę a jej obecność zawsze sprawia u mnie cuda jeśli idzie o nawilżanie i ujędrnianie. Mimo, że wymaga specjalnego traktowania to daje świetne efekty. Polecałabym kupić chociaż próbkę na jeden krem Dla mnie jest absolutnie niezastąpiona. Jak i całe gro innych składników :P

A wracając do przepisu na krem dla Ciebie. Hmm.. Przeglądam sobie listę którą napisałaś i nie widzę tu żadnego zagęszczacza. Jego brak może być nieco problematyczny przy tworzeniu kremu, ponieważ wpływa na stabilność emulsji, chyba, że chcesz ciągle wszystko mieszać przed użyciem. Ja miałam wszystkie zagęszczacze z mazideł i chyba najprostszy w obsłusze jest STRUCTRUE XL, natychmiastowo się rozpuszcza, ładnie zagęszcza fazę wodną i nie tworzą się grudki jak np przy gumie ksantanowej jednak trochę się klei. Jeszcze lepiej sprawuje się hydroksyetylceluloza ale trzeba ją rozpuszczać w kąpieli wodnej i często mi się nie chce. Jednak sera wodne wychodzą na niej po prostu rewelacyjne

Zostawię Ci swój nr gg na prv bo w sumie fakt, że wymieniłaś składniki wciąż niewiele mi daje. Nie wiem jaką masz cerę więc też trudno mi proponować stężenia olei/humektanów Odezwij się na gg to wszystko obgadamy i może coś wymyślimy

Cytat:
Napisane przez Merasia Pokaż wiadomość
czytałam, ze można uzywac Voluplus pod oczy
(...)
A czy można go uzywac do "wypełnienia" w ogóle zmarszczek, bruzd na twarzy, czy nie bardzo?
Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Ja właśnie go zaczęłam stosować, ale dziś dopiero 2gi dzień, rezultatami mogę podzielić się później
Właśnie ja też jestem bardzo zainteresowana działaniem Voluplus na zmarszczki pod oczami. Dlatego trzymam kciuki za pozytywne skutki działania i będę cierpliwie czekać na wszelkie wieści o jego cudownych właściwościach
Sensualitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 20:20   #1278
emha
Raczkowanie
 
Avatar emha
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 167
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cześć dziewczyny
Czytam dokładnie Wasze poczynania już od dłuższego czasu, ale mój brak wiedzy nie pozwala mi się udzielać, a nie chcę Wam zawracać głowy moimi pytaniami - choć pewnie i na to przyjdzie czas, gdy nie znajdę odpowiedzi ani na tym, ani na innych czytanych przeze mnie namiętnie wątkach naturalnych

Przejdę jednak do rzeczy - niestety pierwszy post i już prośba
Około 2 tygodni temu robiłam spore zamówienie na mazidłach i, jak to często w takich sytuacjach bywa, w ferworze zakupów zapomniałam o jednym składniku, na który się mocno napaliłam.
Stąd moja prośba - jeśli któraś z warszawianek robiłaby zakupy na mazidłach to ja z ogromną chęcią dorzuciłabym do tego zamówienia mój mały drobiazg - po prostu żal mi pieniędzy na pełną przesyłkę na jeden produkt, i to taki, bez którego jakoś do tej pory żyję

Przy okazji dziękuję Wam za skarbnicę wiedzy!
emha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 09:30   #1279
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Dotarła do mnie frakcja sojowa Mam pytanie, czy można do frakcji dodawać jakieś olejki, że zwiększyć jej wlaściwości matujące ? Mam tłustą cerę.
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 11:45   #1280
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Czy żel HA 1,5% też ściąga skórę jak 1%HA wielkocząsteczkowy?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:01   #1281
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Mam kwas 1,5& w żelu z mazideł i mimo skory suchej nic mnie nie ściaga

Wazne żeby nałozyć odpowiedni krem/olej na spód lub zmieszany z kwasem.

Z mazideł polecam olej z rózy pizmowej. Bardzo treściwy i efekty są.
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 12:25   #1282
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
Mam kwas 1,5& w żelu z mazideł i mimo skory suchej nic mnie nie ściaga

Wazne żeby nałozyć odpowiedni krem/olej na spód lub zmieszany z kwasem.

Z mazideł polecam olej z rózy pizmowej. Bardzo treściwy i efekty są.
ja zawsze mieszam z olejami 1%HA wielk. , ale mimo to mam ściągniętą skórę, nawet z treściwymi olejami jak śliwkowy, z róży i wiele innych też próbowałam, a masz porównanie 1,5%HA do 1%HA wielkocząsteczkowego?czy ten drugi ściągał Ci skórę?
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 13:25   #1283
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
ja zawsze mieszam z olejami 1%HA wielk. , ale mimo to mam ściągniętą skórę, nawet z treściwymi olejami jak śliwkowy, z róży i wiele innych też próbowałam, a masz porównanie 1,5%HA do 1%HA wielkocząsteczkowego?czy ten drugi ściągał Ci skórę?
A nakladasz na zwilzona twarz?
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 13:36   #1284
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

ja miałam tylko 1,5 %
nakładałam na sucha i czasem na zwilzona, nie stanowi to dla mnie róznicy
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 13:39   #1285
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
A nakladasz na zwilzona twarz?
tak,zazwyczaj używam hydrolatu i jeszcze na wilgotną skórę nakładam mieszankę oleju z HA, próbowałam też nakładać na suchą skórę i zmieniać proporcję HA do oleju,może u mnie po prostu nie sprawdza się duża ilość % HA, zamówiłam dzisiaj 1,5% żel HA,ceramidy i d-panthenol, bo widać sam olej z 1% HA to za mało dla mojej cery
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 14:44   #1286
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez alunialunia Pokaż wiadomość
tak,zazwyczaj używam hydrolatu i jeszcze na wilgotną skórę nakładam mieszankę oleju z HA, próbowałam też nakładać na suchą skórę i zmieniać proporcję HA do oleju,może u mnie po prostu nie sprawdza się duża ilość % HA, zamówiłam dzisiaj 1,5% żel HA,ceramidy i d-panthenol, bo widać sam olej z 1% HA to za mało dla mojej cery
Moze byc za malo, u mnie zel tez sie nie sprawdzil, choc mam tlusta skore. A moze sprobuj z bardziej tresciwym olejem, jaki stosujesz?
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-25, 20:22   #1287
alunialunia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 016
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Moze byc za malo, u mnie zel tez sie nie sprawdzil, choc mam tlusta skore. A moze sprobuj z bardziej tresciwym olejem, jaki stosujesz?
obecnie stosuję z olejem śliwkowym, może faktycznie u mnie też się nie sprawdza spróbuję z dodatkami jeszcze jak dostanę paczkę z mazideł, może ten 1,5%HA okaże się dla mojej skóry lepszy
__________________

alunialunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 18:06   #1288
Palala
Raczkowanie
 
Avatar Palala
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 154
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Chciałabym ukręcić proste serum. Zależy mi na rozjaśnieniu i rozświetleniu cery Co możecie mi polecić ?
Dodam że posiadam all-in-one ze ZSK, może serum na bazie tej kompozycji?
Palala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-26, 19:09   #1289
tintalle
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: never never land
Wiadomości: 17
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

Cytat:
Napisane przez tintalle Pokaż wiadomość
Witajcie! Odkąd inspirując się tym forum zaczęłam używać naturalnych kosmetyków, moja cera się poprawiła, nie mam już problemów z nadmiernym przetłuszczaniem etc. Teraz walczę z przebarwieniami potrądzikowymi (używam toniku z kwasem migdałowym 5% i robię ekspresowe serum z witaminą C). Problemem, z którym pewnie niełatwo będzie się uporać, są zaskórniki (cała armia ) i nadal pojawiające się pryszcze. Co prawda już nie w takiej ilości, jak w czasach "przedmazidłowych", ale jednak zawsze coś tam na twarzy brzydkiego mam.
W mazidłach znalazłam składnik o nazwie Trikenol http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=40
Czy któraś z Was już go używała? Jak efekty? A może skutecznie stosujecie coś innego, mając ten sam problem, co ja?
Będę bardzo wdzięczna za podpowiedzi! Pozdrawiam
Ponawiam pytanie
tintalle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-27, 16:52   #1290
Gruszko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 67
Dot.: Co kupujecie w "mazidłach"? Cz.II

nie wiem, czy próbowałaś, ale mi fajnie działa puder bambusowy z biochemii bodajże, żaden przed nim nie wchłaniał mi tego lepiącego syfy z twarzy do matu, a ten tak, a przy tym jakby leczniczo trochę działał

bardzo uważam, żeby moje kosmetyki talku nie miały, bo to po nim mnie obsypuje pryszczami

aha, i jakieś olejki pomieszane z kw hialuronowym, np z malin, porzeczki, orzechów, konopny, pewnie jeszcze parę byś tam na mazidłach znalazła

też potwierdzam, że naturalne mi poprawiły cerę i to bardzo
Gruszko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.