Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-03, 15:03   #1561
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
jesli kremy to raczej structure albo polawax, bo lecytyna i poly moze nie utrzymac kremu, raczej one sa do takich emulsji o/w, zeby sie nie rozlazily
tylko tu tez musisz uwazac, zeby nie dac za duzo bo bedzie sie nieznoscie kleic
jesli to poczatek w kreceniu to polecilabym jakas baze do ktorej mozesz sobie ciapnac co chcesz
Dziękuję
Tak wiem, że polysorbate nie nadaję się do kremu, chodziło mi o to, czy do serum wodno-olejowego jest sens dodatkowo dokupować skoro mam lecytynę
To wezmę sobie przy zamówieniu structure i spróbuję coś ukręcić. Chyba, że wiesz jaka baza na początek się najlepiej nada?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 21:40   #1562
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję
Tak wiem, że polysorbate nie nadaję się do kremu, chodziło mi o to, czy do serum wodno-olejowego jest sens dodatkowo dokupować skoro mam lecytynę
To wezmę sobie przy zamówieniu structure i spróbuję coś ukręcić. Chyba, że wiesz jaka baza na początek się najlepiej nada?
to nie, lecytynka starczy
najbardziej do kremow bym polecala polawax, mnie na tym wyszly takie kremiki musowe
baza sie nada na pewno, to jest gotowy czysty krem i tylko dodajesz do niego co chcesz, bez obawy, ze Ci sie cos rozwarstwi, nie rozpusci itd. moze na pacztek pobaw sie baza, zobacz jak Ci takie kremiki pasuja, jakie ilosci i stezenia najleepiej dzialaja, a potem dopiero zacznij krecic od poczatku samodzielnie z baza mozesz ukrecic nawet kremik na dwa razy i przekonac sie czy cos Ci pasuje, a samodzielnie na dwa razy ilosci raczej nie jest wygodnie krecic
no i do krecenia od podstaw przydalyby sie idealnie steryne warunki, wiec w domu im mniej skladnikow samodzielnie dokladanych, ktore po drodze zlapia bakterie tym lepiej.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2012-02-03 o 21:43
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:02   #1563
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
to nie, lecytynka starczy
najbardziej do kremow bym polecala polawax, mnie na tym wyszly takie kremiki musowe
baza sie nada na pewno, to jest gotowy czysty krem i tylko dodajesz do niego co chcesz, bez obawy, ze Ci sie cos rozwarstwi, nie rozpusci itd. moze na pacztek pobaw sie baza, zobacz jak Ci takie kremiki pasuja, jakie ilosci i stezenia najleepiej dzialaja, a potem dopiero zacznij krecic od poczatku samodzielnie z baza mozesz ukrecic nawet kremik na dwa razy i przekonac sie czy cos Ci pasuje, a samodzielnie na dwa razy ilosci raczej nie jest wygodnie krecic
no i do krecenia od podstaw przydalyby sie idealnie steryne warunki, wiec w domu im mniej skladnikow samodzielnie dokladanych, ktore po drodze zlapia bakterie tym lepiej.

Dziękuję kolejny raz za te wszystkie rady
To zdecyduję się na polawax, albo na structure, bo chyba jest łatwiejszy w użyciu jak na początek
A próbowałaś robić samodzielnie olejki myjące na bazie glyceryl cocoate?
Tak się zastanawiam czy to brać, bo w sumie myję buźkę żelem Babydream i mi służy i nie wiem czy jest sens takim olejkiem myć twarz skoro codziennie nakładam jakieś serum z olejem i do tego jeszcze olejek myjący
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:09   #1564
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dziękuję kolejny raz za te wszystkie rady
To zdecyduję się na polawax, albo na structure, bo chyba jest łatwiejszy w użyciu jak na początek
A próbowałaś robić samodzielnie olejki myjące na bazie glyceryl cocoate?
Tak się zastanawiam czy to brać, bo w sumie myję buźkę żelem Babydream i mi służy i nie wiem czy jest sens takim olejkiem myć twarz skoro codziennie nakładam jakieś serum z olejem i do tego jeszcze olejek myjący
wydaje mi sie, ze moze po troszku, nie wszystko naraz olejkow nie robie, bo tez uzywam babydreama z powodzeniem i olejkow uzywam zamiast kremow,za duzo olejow moze wysypac(ale nie musi).
chyba, ze bardzo chcesz, to oczywiscie nie bede Cie zniechecac, wybierz najprostrza forme, myjacy skladnik nawet do oliwki mozesz daawac (fur mama czy alterry olejek) i juz jest myjadlo.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:21   #1565
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
wydaje mi sie, ze moze po troszku, nie wszystko naraz olejkow nie robie, bo tez uzywam babydreama z powodzeniem i olejkow uzywam zamiast kremow,za duzo olejow moze wysypac(ale nie musi).
chyba, ze bardzo chcesz, to oczywiscie nie bede Cie zniechecac, wybierz najprostrza forme, myjacy skladnik nawet do oliwki mozesz daawac (fur mama czy alterry olejek) i juz jest myjadlo.
Nie to nie będę kombinować, tak jak Ty uważałam, że to za dużo, ale wolałam się upewnić, bo widzę, że jesteś obeznana A ja dopiero od miesiąca zaczęłam przygodę z mazidłami, ale już wiem, że na stałe zagoszczą w mojej lodówce i zastąpią sklepowe kremy
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez izus_86
Czas edycji: 2012-02-03 o 22:23
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:34   #1566
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Nie to nie będę kombinować, tak jak Ty uważałam, że to za dużo, ale wolałam się upewnić, bo widzę, że jesteś obeznana A ja dopiero od miesiąca zaczęłam przygodę z mazidłami, ale już wiem, że na stałe zagoszczą w mojej lodówce i zastąpią sklepowe kremy
lepiej stopniowo, zeby sprawdzic co Ci pasuje a co nie tez zaczynalam od krecenia kremow i probowania wszystkiego, a teraz wole szybkie sera i maseczki, nie mam laboratorium, wiec te kremy nie sa takie super czyste jak powinny, a sera robie na dloni albo takie na maks pare dni
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 22:45   #1567
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
lepiej stopniowo, zeby sprawdzic co Ci pasuje a co nie tez zaczynalam od krecenia kremow i probowania wszystkiego, a teraz wole szybkie sera i maseczki, nie mam laboratorium, wiec te kremy nie sa takie super czyste jak powinny, a sera robie na dloni albo takie na maks pare dni
Dlatego na początek testuję tylko to serum z wit.C+E na noc, a rano przecieram buźkę hydrolatem z minimalnym dodatkiem niacynamide i ekstraktu z truskawki, no i czasami poprostu daję na noc sam olej, żeby codziennie nie stosować wit.C Wolę właśnie poobserwować na początek co mi służy, a co nie Mam jeszcze kilka rzeczy, ale póki co czekają na swoją kolej Teraz będę składać zamówienie, ale mam zamiar tylko jakiś hydrolat kupić, oleje, kwas migdałowy i hydromanil do toniku, d-panthenol, keratynę na włoski i baze do kremu
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 22:54   #1568
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Dlatego na początek testuję tylko to serum z wit.C+E na noc, a rano przecieram buźkę hydrolatem z minimalnym dodatkiem niacynamide i ekstraktu z truskawki, no i czasami poprostu daję na noc sam olej, żeby codziennie nie stosować wit.C Wolę właśnie poobserwować na początek co mi służy, a co nie Mam jeszcze kilka rzeczy, ale póki co czekają na swoją kolej Teraz będę składać zamówienie, ale mam zamiar tylko jakiś hydrolat kupić, oleje, kwas migdałowy i hydromanil do toniku, d-panthenol, keratynę na włoski i baze do kremu
bardzo dobre wybory, zwlaszcza keratyna i kwas migdalowy
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:19   #1569
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
bardzo dobre wybory, zwlaszcza keratyna i kwas migdalowy
No właśnie z keratyny chcę zrobić psikadło do włosków lub dodawać do masek też na włoski, panthenol też się do tego przyda, ale też na buzię
A tonik z kwasu migdałowego, chcę jako taki dodatek do kuracji kwasem glikolowym 30% (robię peeling raz w tygodniu). Po kilku miesięcznym stosowaniu Acne-derm postanowiłam sięgnąć po coś mocniejszego na moje blizny potrądzikowe, kwas glikolowy sprawdza się dobrze, jednak skóra tylko lekko się łuszczy, dlatego chcę podtrzymać efekt tym tonikiem
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:34   #1570
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
No właśnie z keratyny chcę zrobić psikadło do włosków lub dodawać do masek też na włoski, panthenol też się do tego przyda, ale też na buzię
A tonik z kwasu migdałowego, chcę jako taki dodatek do kuracji kwasem glikolowym 30% (robię peeling raz w tygodniu). Po kilku miesięcznym stosowaniu Acne-derm postanowiłam sięgnąć po coś mocniejszego na moje blizny potrądzikowe, kwas glikolowy sprawdza się dobrze, jednak skóra tylko lekko się łuszczy, dlatego chcę podtrzymać efekt tym tonikiem
psikadlo z keratyny jest super
kwas u mnie akurat nie powodowal luszczenia , ale idealnie wygoil i rozjasnil bubu, ktore narobilam sobie kremem a robilam najprostrzy z mozliwych,zeby nic nie moglo zaszkodzic
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-03, 23:44   #1571
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Planuję zrobić tonik z kwasem migdałowym według przepisu z mazideł z hydromanilem i wodą destylowaną A gdzie ogólnie kupię tą wodę ?
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 06:24 Powód: Ploty
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 23:52   #1572
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
Planuję zrobić tonik z kwasem migdałowym według przepisu z mazideł z hydromanilem i wodą destylowaną A gdzie ogólnie kupię tą wodę ?
w aptece mozna dostac, na stacji beznynowej i w marketach na dziale z czesciami do aut czesto
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 06:25
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 00:01   #1573
pannanika
Zakorzenienie
 
Avatar pannanika
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 6 541
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
w aptece mozna dostac, na stacji beznynowej i w marketach na dziale z czesciami do aut czesto
A mi w aptece nie chcieli sprzedać. W jednej powiedzieli, że muszę mieć receptę na coś, co ma wodę destylowaną w składzie, a w drugiej, że w ogóle nie mają. W końcu koleżanka mi odlała od jej mamy, która miała do żelazka I taka też się nadaje, tylko trzeba uważać bo niektóre są perfumowane.
__________________
Liliowy Zakątek || FB

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 06:16
pannanika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 00:07   #1574
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

O dziękuję Właśnie kompletowałam zamówienia na mazidłach i nie ma kwasu migdałowego, ani tych olei i hydrolatów, które chciałam Mam nadzieję, że szybko będą, już napisałam e-mail kiedy mogę się tego spodziewać . No i oby nie było tak, że jak już będą te brakujące rzeczy, to nagle zabraknie tych co są obecnie
Najwyżej jak Pani Lidia mi odpisze, że za np.3 dni to złoże teraz jedno zamówienie, a za trzy drugie i pojadę po wszystko na raz
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 07:22 Powód: OT
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 00:21   #1575
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialnoś

Cytat:
Napisane przez pannanika Pokaż wiadomość
A mi w aptece nie chcieli sprzedać. W jednej powiedzieli, że muszę mieć receptę na coś, co ma wodę destylowaną w składzie, a w drugiej, że w ogóle nie mają. W końcu koleżanka mi odlała od jej mamy, która miała do żelazka I taka też się nadaje, tylko trzeba uważać bo niektóre są perfumowane.
hej czasem marudza w aptekach, dlatego ja zawsze kupuje w markecie
Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość
O dziękuję Właśnie kompletowałam zamówienia na mazidłach i nie ma kwasu migdałowego, ani tych olei i hydrolatów, które chciałam Mam nadzieję, że szybko będą, już napisałam e-mail kiedy mogę się tego spodziewać . No i oby nie było tak, że jak już będą te brakujące rzeczy, to nagle zabraknie tych co są obecnie
Najwyżej jak Pani Lidia mi odpisze, że za np.3 dni to złoże teraz jedno zamówienie, a za trzy drugie i pojadę po wszystko na raz
tez mam nadzieje, ze szybko uzupelni braki, bo chce zamawiac niedlugo
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-02-04 o 07:23 Powód: OT
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 18:53   #1576
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Glikol propylenowy gdzie kupić?

Hej
szukałam w mazidlach, BU, ZSK i nie ma:/ wiem, ze jeszcze 2 lata temu mozna bylo go tam kupic.
Pilnie potrzebuje do wykonania specyfiku na rogowacenie skory, a ten glikol jest jednym z 3ch podstawowych skladnikow. Sa jakies na allegro, ale do laboratoriów, wiec raczej nie beda sie nadawc w celach kosmetycznych
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 19:11   #1577
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Glikol propylenowy gdzie kupić?

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
Hej
szukałam w mazidlach, BU, ZSK i nie ma:/ wiem, ze jeszcze 2 lata temu mozna bylo go tam kupic.
Pilnie potrzebuje do wykonania specyfiku na rogowacenie skory, a ten glikol jest jednym z 3ch podstawowych skladnikow. Sa jakies na allegro, ale do laboratoriów, wiec raczej nie beda sie nadawc w celach kosmetycznych
http://mazidla.com/component/virtuem...category_id=11
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 00:08   #1578
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

o rany, dziękuje bardzo. Jak wpisalam w wyszukiwarke to wyswietlily sie tylko jakies inne odmiany... jeszcze raz dzieki!
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 23:46   #1579
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Orientujecie sie, czy moglabym zakupic ten glikol ze sklepu z odczynnikami chemicznymi
http://www.chemik.aip.pl/ ??
ten w mazidłach jest cz.d.a (czysty do analizy), podobny można kupic na powyzszej stronie, tylko czy mozna użyc go do celow kosmetycznych?
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-18, 08:52   #1580
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
Orientujecie sie, czy moglabym zakupic ten glikol ze sklepu z odczynnikami chemicznymi
http://www.chemik.aip.pl/ ??
ten w mazidłach jest cz.d.a (czysty do analizy), podobny można kupic na powyzszej stronie, tylko czy mozna użyc go do celow kosmetycznych?
Tak
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 14:00   #1581
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

dziękuje bardzo
w mazidłach i tak nie ma dostepnej wagi 100g, a musiałabym zamowic 200g.

Znalazłam na stronie tego sklepu nastepujący komunikat:

"Nasze towary nie mają dopuszczeń Państwowego Zakładu Higieny oraz Państwowego Inspektora sanitarnego do obraotu spozywczego i mogą być stosowane wyłącznie jako odczynniki laboratoryjne lub surowce do produkcji nie związanej z żywieniem lub bezposrednim zastosowaniu na człowieku."

Na pewno, moge stosowac ten glikol, czy ten brak atestów to tylko kwestia nieprzychylności urzędników itp., a środek jest np. z tego samego źródła co w mazidłach?

Edytowane przez NowaIza
Czas edycji: 2012-02-20 o 01:09
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-22, 12:53   #1582
Kica.
Zakorzenienie
 
Avatar Kica.
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 453
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Dziewczyny działą wam normalnie strona? mnie od paru dni nie wchodzą rzeczy do koszyka
Kica. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 18:27   #1583
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Mnie działa, wczoraj zrobiłam zakupy. Może te produkty, które wybierasz nie są dostępne w magazynie? W takim wypadku musisz wybrać inna pojemność. Albo nie masz Javy, Adobe Flash itp nie znam sie na tym za bardzo ;-)
Miałam zamówić tylko glikol, ale doszly papierki (10-nie wiem, czy nie za mało), kwas migdałowy, bagietka, hydromanil, wziełam jeszcze trochę hydrolatu oczarowego do wypróbowania i też najmniejszą ilość ekstraktu z kasztanowca na pojedyńcze pajączki na nosie. Będę dodawać go do mojego kremu na dzień (AA Eco krem kojący z rokitnika) i smarować czerwony nochal
powiedzcie czy z tym ekstraktem można przesadzić, czy po prostu mam go stosować mało (ale nie jakieś mikroskopijne ilości)?
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:18   #1584
gwiazda666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 126
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Kurcze dziewczyny prooosze podajcie recepture na to psikadlo do wlosow z kreatyna,
z gory bardzo dziekuje
gwiazda666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-23, 21:43   #1585
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez gwiazda666 Pokaż wiadomość
Kurcze dziewczyny prooosze podajcie recepture na to psikadlo do wlosow z kreatyna,
z gory bardzo dziekuje
Chodzi Ci o to http://mazidla.com/receptariusz/17/2...generujce.html ?

Ja jeszcze sobie ulepszam czasami hydromanilem, HA, czasami dam wit.E, NMF lub niacynamide Aha i żel aloesowy.
W zależności co mi do rączki wpadnie
__________________
16.09.11 - pielęgnacja bezsilikonowa
29.09.11 - oleje
25.01.12 - ścięcie
1.04.12 - Seboradin
12.04.12 - Eclipta



11.01.12 - kwasy i naturalna pielęgnacja twarzy

Moje włosy
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 10:25   #1586
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

czerwona koniczyna ekstrakt.....jak to rozpuścić? w jakich proporcjach
?

piszą że w alkoholu 95% plus układ wodno olejowy

na 1 gram koniczyny ile alkoholu a ile emulsji?

nie chcę przesadzić z alko prosze o pomoc
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 14:57   #1587
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Właśnie ukręciłam silikonowe serum z witaminą C i ma ono grudki i jakby pianę.. wygląda jakby się zwarzyło . Czy to normalne i czy po odstaniu wszystko się ładnie połączy czy może jest to (nie)normalne ?
Poza tym trochę obawiam się silikonów, a jest ich aż 20% hmmm.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-01, 18:14   #1588
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

Cytat:
Napisane przez justina1985 Pokaż wiadomość
czerwona koniczyna ekstrakt.....jak to rozpuścić? w jakich proporcjach
?

piszą że w alkoholu 95% plus układ wodno olejowy

na 1 gram koniczyny ile alkoholu a ile emulsji?

nie chcę przesadzić z alko prosze o pomoc
Napisz do sklepu, może pomogą
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-03, 00:56   #1589
justina1985
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 336
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

w alkoholu........95% a potem wlac w emulsję...
justina1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:41   #1590
Wiosenka1990
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 34
Dot.: Co kupujecie w Mazidłach? Cz.II

hej czy jeszcze ktoś tu bywa...? Jestem początkująca mam pytanie dla Was pewnie banalne no a ja mam problem
Wiosenka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-09-26 22:07:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:35.