Wyjazd do pracy za granice na własną rękę. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-01, 17:01   #1
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Smile

Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.


Od lipca razem z chłopakiem chcielibyśmy wyjechać do pracy za granicę. Najlepiej do Anglii. Przejrzałam fora w Internecie dotyczące pośrednictw pracy i bardzo trudno jest znaleźć porządne pośrednictwo Dlatego zaczęłam zastanawiać się nad wyjazdem na własną rękę. Ale nie wiem czy to ma w ogóle sens..

Mam nadzieję, że osoby, które zdecydowały się na taki krok, albo rozważały to, podzielą się ze mną swoimi doświadczeniami

A więc tak, po pierwsze kwestia mieszkania. Nie mam w Anglii żadnych znajomych, którzy pomogliby nam znaleźć jakiś pokój. Zastanawiam się jak to zrobić. Szukać czegoś po przyjeździe, czy zarezerwować sobie coś przez Internet? Zawsze jest ryzyko, że po przyjeździe okaże się, że w pokoju są szczury czy grzyb...

Druga kwestia to praca.. Czy szanse szybkiego znalezienia pracy (w kilka dni) są realne? Oboje znamy angielski, będziemy po pierwszym roku studiów, więc doświadczenia zawodowego za bardzo nie mamy.. Wydaję mi się, że moglibyśmy pracować w barze/hotelu/magazynie/sklepie itp.

No i wszelkie formalności. Trzeba mieć jakieś dokumenty pozwalające na pracę w Anglii, tak? Ile trwa ich otrzymanie? Czy są to duże koszty? I czy sami poradzimy sobie z założeniem tych dokumentów, konta w banku?

Powiedzcie dziewczyny, czy jest sens ryzykować? To będzie ogromny stres, ale liczy się każdy grosz, a wydaję mi się, że zarobimy więcej jadąc na własną rękę, bo nie będziemy płacić prowizji agencji.

Z góry byłabym wdzięczna za wszelkie pomocne odpowiedzi.
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:13   #2
ikonka10
Raczkowanie
 
Avatar ikonka10
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 344
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

lipiec to gorący okres i trudno będzie znaleść coś, bo wtedy najwięcej osób wyjeżdża.
jeśli chodzi o pośrednictwo to Polskie agencje biorą kasę i to sporo zrzerają. brytyjskie agencje odcinają podatek, który później można odzyskać w całości. więc polecam tamte na miejscu. Polskie nie bardzo efektywnie działają na odległość. konto w banku_prosta sprawa. jak znacie angielski, i swobodnie sie dogadacie to jedzcie na własną rekę. standardowych hoteli jest pełno, a w międzyczasie cos znajdziecie tańszego.wziełabym tylko zaświadczenie o niekaralności po angielsku. bedziecie bardziej wiarygodni.
__________________
Zielona Wyspa

ikonka10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-02, 17:37   #3
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Dziękuję za odpowiedź

Mam jeszcze pytanko. Czy do pracy np kelnera/kelnerki będzie potrzebne to pozwolenie na prace w Anglii? Nie pamiętam jak to się nazywa, ale wiem, że czeka się na wyrobienie tego około miesiąc.
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 08:14   #4
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Ja wyjechałam na własną rękę jak byłam młodsza. Miałam prawie 18 lat i pojechałam w ciemno.
Mieszkanie możesz znaleźć przez internet, bilety są teraz strasznie tanie ( ja za swój płaciłam duuużo a rezerwowałam z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem).
Jeśli chodzi o pracę to mi w większości proponowali " bez żadnych umów" , raz pracowałam legalnie i wtedy wystąpiłam o wyrobienie National Insurance Number( chyba o to Ci chodzi?) - ale to dopiero jak zaczełam pracować.
Było ryzykownie, bo różnych ludzi spotkałam, ale ogólnie oszczędzałam i przepracowywałam się ( po kilkanaście godzin godzin dziennie, dzień wolny 2 razy w miesiącu) i dużo zarobiłam spokojnie starczyło mi się utrzymywać później na studiach.
Spędziłam tak dwa razy po 3,5 miesiąca i ciekawe doświadczenie, troche inaczej teraz patrzę na pieniądze.
Proponowałabym Ci jednak wyjazd szybciej niż w lipcu bo faktycznie wtedy jest tam sporo osób. Zresztą jak ja tam bylam to dla dziewczyny akurat można było w miare łatwo znaleźć pracę - tylko trzeba umieć mówić po angielsku i być wytrzymałym fizycznie i psychicznie. Gorzej mieli faceci bo jednak w większości restauracji woleli zatrudniać kobiety.
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 09:58   #5
lila1986
Raczkowanie
 
Avatar lila1986
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 183
GG do lila1986
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Ja właśnie tez planuje wyjazd za granicę w lipcu, ale moja kumpela już tam siedzi z chłopakiem i będę mieszkać z nimi. Wydaje mi się, że może być trudno jak nie masz tam nikogo znajomego. Ja osobiście nie zdecydowałabym się na odległość wynajmować mieszkania. Ale w innym przypadku chyba musielibyście mieć ze sobą więcej kasy, żeby na te pare dni w hotelu przenocować. Sprawdźcie, może jakiś stary znajomy jednak siedzi w Anglii i akurat zna kogoś kto szuka do pokoju.
__________________
Moje prace:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=382285

http://lilastyle.pl

"...nadal bowiem pragnę być zwariowana
i przeżyć swoje życie tak, jak mnie się podoba,
a nie jak się podoba innym."


Veronica Decides To Die
Paulo Coelho


ENAS serwis stylistek paznokci!
lila1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 10:01   #6
Ri Ri
Raczkowanie
 
Avatar Ri Ri
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 347
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Dzięki asvr Tak, miałam namyśli National Insurance Number.
Studiuję filologię angielską, więc za angielskim nie mam problemów Z tego co opisujecie, to nie jest to łatwa sprawa z tym wyjazdem.. Nie mogę wyjechać wcześniej, bo do końca czerwca mam egzaminy ;/ ale chce wyjechać najwcześniej jak tylko będę mogła.
Zaczęłam myśleć o zostaniu au pair, a wieczorami dorabiać sobie w jakiejś knajpce. Ja muszę zarobić pieniądze, nie mogę ryzykować że nic nie zarobię tylko stracę


Sprawdzimy, może faktycznie ktoś pomógł by nam znaleźć pokój Dzięki za rady dziewczyny

Edytowane przez Ri Ri
Czas edycji: 2011-05-03 o 10:03
Ri Ri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-03, 17:40   #7
Miako
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 29
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Jeśli chodzi o mieszkanie to czasem da się dość tanio wynająć, od osób które jadą gdzieś na całe wakacje i nie chcą żeby mieszkanie na ten czas było puste. Wiadomo, że wtedy trzeba się dostosować z terminem do takiej osoby, no ale przynajmniej mieszkanie jest w pełni wyposażone.
Miako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-03, 19:21   #8
Fara25
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 314
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Teraz jest ciężko o znalezienie pracy w Anglii, polecam Ci Holandię, bo tam zawsze można znaleźć coś przez agencje pracy i masz nawet niezłe warunki.
Fara25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 12:58   #9
asvr
Zadomowienie
 
Avatar asvr
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 867
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Cytat:
Napisane przez Ri Ri Pokaż wiadomość
Dzięki asvr Tak, miałam namyśli National Insurance Number.
Studiuję filologię angielską, więc za angielskim nie mam problemów Z tego co opisujecie, to nie jest to łatwa sprawa z tym wyjazdem.. Nie mogę wyjechać wcześniej, bo do końca czerwca mam egzaminy ;/ ale chce wyjechać najwcześniej jak tylko będę mogła.
Zaczęłam myśleć o zostaniu au pair, a wieczorami dorabiać sobie w jakiejś knajpce. Ja muszę zarobić pieniądze, nie mogę ryzykować że nic nie zarobię tylko stracę


Sprawdzimy, może faktycznie ktoś pomógł by nam znaleźć pokój Dzięki za rady dziewczyny
A jesteś w stanie pracować po kilkanaście godzin dziennie? Dla mnie za pierwszym razem fizycznie było baardzo ciężko. Może spróbuj jako au pair przynajmniej będzie pewne ( jeśli to załatwisz już z Polski) a co do dorabiania w knajpce to czesto potrzebują dodatkowych osób szczególnie na weekendy
__________________
Dziś jesteś starszy niż wczoraj, ale czy lepszy?

"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:
z nich zaś największa jest miłość."

asvr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 16:06   #10
maluszki_dwa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 90
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

No nie wiem, czy warto ryzykować taki wyjazd, agencji jest całkiem sporo, może warto przekalkulować sobie korzyści i potencjalne straty przy każdej z tych opcji, no nie wiem...
Jak ktoś szuka to warto zajrzeć na stronę firmy eurokontakt, która pośredniczy w takich wyjazdach na: www.epser.com
maluszki_dwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-06, 15:13   #11
marika999
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 33
Dot.: Wyjazd do pracy za granice na własną rękę.

Jakieś szczegóły?W sensie ktoś był widział

Cytat:
Napisane przez maluszki_dwa Pokaż wiadomość
No nie wiem, czy warto ryzykować taki wyjazd, agencji jest całkiem sporo, może warto przekalkulować sobie korzyści i potencjalne straty przy każdej z tych opcji, no nie wiem...
Jak ktoś szuka to warto zajrzeć na stronę firmy eurokontakt, która pośredniczy w takich wyjazdach na: www.epser.com
marika999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.