Mechanik - jak znaleźć dobrego? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 07:10   #1
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432

Mechanik - jak znaleźć dobrego?


Nikt nie chce polecić własnego, wszyscy mają jakieś ale, a musimy wymienić tłumik. Auto jest tak głośne, że wstyd, nie mówiąc już o tym, że tłumik został zjedzony w większości przez rdzę. Obawiamy się, że odpadnie. Jak znaleźliście dobrego mechanika?
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 07:29   #2
Panna Migotka 86
Zadomowienie
 
Avatar Panna Migotka 86
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 495
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Wymiana tłumika nie jest czymś bardzo skomplikowanym, dodatkowo nie każdy mechanik zajmuje się tłumikami (chociaż większość z nich może zaspawać dziury). Jak chcesz wymieniać to poszukaj w necie warsztatu od tłumików, podzwoń co do ceny i jedź
wydaje mi się, że z polecenia trzeba szukać mechanika do grubszych napraw - remont silnika, albo jak się ma problem niezdiagnozowany.
Panna Migotka 86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 07:18   #3
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Kurde, mimo wszystko boję się wtopy, ale skoro mówicie, że każdy sobie poradzi to ok, spróbujemy. A jeszcze jedna kwestia - ile powinien kosztować dobry tłumik, czy w tej branży liczą się jakoś szczególnie wybrane marki? Bo pójdę do mechanika i pewnie padnie pytanie jaki tłumik chcę... A ja nie chcę przepłacać, a z drugiej strony nie chcę problemów z autem ;/
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 21:08   #4
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Nie ma czegoś takiego ile powinien kosztować. Po prostu szukać czegoś polecanego przez innych.
Tutaj wielkim fachowcem nie trzeba być. Mamy np. polskiego producenta Ferroz, bardzo stara firma, z dobrymi tłumikami.
Na pewno odradzam ci chińskie propozycje i wszystko co jest podejrzanie tanie. Kiedy po kilku miesiącach musisz ponownie wymieniać tłumik to jest mało przyjemnie.
Tym bardziej, że wcześniej wzbudzasz na ulicy duże zainteresowanie swoim autem ;-)
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 10:34   #5
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

A czym się różni Ferroz od innych polskich producentów? Rzuciłaś jakąś firmę... a masz doświadczenia z innymi? Ktoś jeszcze może mi zasugerować dobrego producenta? Tak abyśmy mieli jakieś sensowne porównanie? Tak jak pisałam - głównie chodzi o stosunek ceny do jakości. Propozycje?
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-03, 20:17   #6
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Za bardzo wnikasz w szczegóły. Nie mieliśmy 50 tłumików w swoim aucie, nie robiliśmy testu kilkanastu modeli.
Piszę ci po prostu przy którym tłumiku nie pojawiły się u nas żadne problemy, a co z tym zrobicie to już Wasza sprawa.
Tłumik ma być cichy, nie łapać rdzy i długo przetrwać. Tutaj to się udało. Po prostu nie kupujcie tłumika po najniższej cenie, bo bardzo źle z tym skończycie.
Bo nawet jeśli jest gwarancja to co z tego.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 11:05   #7
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Dobrze, zatem o taki poproszę mechanika. Nie chcę sama tego kupować, jeszcze tylko właduję się w koszty, bo zamówię nie to co trzeba. Wolę zapłacić więcej, aby tylko wszystko było ok. Najbardziej mam obawy o to, że mechanik mnie skroi ;/
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-05, 18:42   #8
Majeczka44
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 80
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Rób jak uważasz, kupuj gdzie chcesz, po prostu zamawiając przez internet będzie sporo taniej, musisz tylko wiedzieć jakie konkretnie auto posiadasz.
Rocznik, model, typ silnika - to łatwo znajdziesz w papierach. Czy cię skroi... Dzwonisz do kilku mechaników i pytasz ile kosztuje usługa wymiany tłumika.
Wtedy zapłacisz tyle ile śpiewają wszyscy, a nie tyle, ile zaproponuje Twój mechanik.
Majeczka44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-06, 10:57   #9
kajankas
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 432
Dot.: Mechanik - jak znaleźć dobrego?

Dobra dobra, nie irytuj się. Zrobię tak jak piszesz, te tłumiki można normalnie zamówić przez sklep, znalazłam na necie. Zamówię dziś, brat mi pomoże. Możesz się śmiać ale nie wiem jaki mam silnik w aucie... Chyba zacznę się nim bardziej interesować. Za jakiś czas napiszę wam ile to kosztowało i czy było ok. Dzięki za pomoc.
kajankas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 11:57:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.