czy należy zmieniać ćwiczenia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-25, 19:18   #1
person8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9

czy należy zmieniać ćwiczenia


witam, mam pewne pytanie czy organizm może przyzwyczaić się do ćwiczeń? od pewnego czasu ćwiczę z mel b, efekty były i jestem zadowolona ale od pewnego czasu jest inaczej, nie czuję się aż tak zmęczona po ćwiczeniach jak wcześniej a i efektywność ćwiczeń czuję, że maleje, czy powinnam je zmienić? na jakie? boję się, że nie dość, że nie pomogą to stracę uzyskany efekt?
person8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:33   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

Tak, jesli nie mozesz zrobic jakiegos progresu (np zwiekszajac obciazenie, roziac, wiecej/szybciej w tym samym czasie itp) to po kilku tygodniach organism sie przyzwyczai do cwiczen I trzeba je zmienic
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-28, 20:50   #3
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

Oczywiście, że organizm się przyzwyczaja do danych ćwiczeń i ich efektywność zdecydowanie spada. Dlatego warto mieszać, przeplatać różne treningi, na różnie partie ciała, o różnej intensywności i poziomie trudności. A efekty wtedy będą o wiele lepsze.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 14:48   #4
person8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

ćwiczysz z Chodakowską? chciałabym zmienić dotychczasowe ćwiczenia z mel b, polecasz ją i czy są jakieś efekty? nie wiem na kogo się zdecydować może ćwiczy ktoś z Gacką?
person8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 15:10   #5
missy7
Zadomowienie
 
Avatar missy7
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: UK / Szczecin
Wiadomości: 1 696
GG do missy7
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez person8 Pokaż wiadomość
ćmoże ćwiczy ktoś z Gacką?
ja ćwiczę.. uwielbiam jej treningi.
Jednak nie przywiązuje się tylko do jednej trenerki.. w ciągu tygodnia mieszam ćwiczenia.. trochę Natalii, trochę Ewki, Mel B, Tiffany
__________________
missy7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 15:46   #6
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez person8 Pokaż wiadomość
ćwiczysz z Chodakowską? chciałabym zmienić dotychczasowe ćwiczenia z mel b, polecasz ją i czy są jakieś efekty? nie wiem na kogo się zdecydować może ćwiczy ktoś z Gacką?
Ćwiczę z E. Chodakowską od 27 dni, 6 razy w tygodniu, do tego dokładam sobie 15-20 minut skakanki. Efekty są bardzo widocznie, szczególnie na górnych partiach ciała, brzuchu, na nogach mniejsze ale również są. Ciało się ujędrniło, skóra jest inna, bardziej sprężysta, ciałko nabiera ładnych proporcji i kształtów. Jestem bardzo zadowolona i przede wszystkim czuję się świetnie, mam więcej energii, pogody ducha i radości w sobie.

Trzeba zwracać uwagę na rady, które Ewa daje w trakcie treningów żeby nie rzucac swoim ciałem, oddychać odpowiednio, spinać mięśnie no i ćwiczyć świadomie, a nie machać na oślep rękami, nogami i rzucać swoim ciałem. Bo można się nabawić kontuzji ale to dotyczy ćwiczeń niezależnie od tego czyjego są autorstwa, jakie jest program itd Poza tym jeżeli ktoś już ćwiczył no to wie o czym piszę.

Z Gacką nie ćwiczyłam (jeszcze), póki co mam jej filmiki i się przymierzam, jeżeli treningi Chodakowskiej mi się znudzą to włączę też jej programy.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-04, 19:50   #7
ceremonials
Raczkowanie
 
Avatar ceremonials
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 37
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

Mogłabym się podpisać pod postem Neski

A jeśli chcesz zacząć ćwiczyć z Ewką, to polecam najpierw zabrać się za Skalpela, bo jest najmniej wymagający i później przejść do Killera lub Turbo spalania. No i oczywiście nie można się zrażać, bo początki bywają trudne, chociaż jak już tyle trenowałaś z Mel, to powinno być spoko Karimata, dobre buty (Ewa mówi, że tylko Skalpel można ćwiczyć boso), odpowiednie oddychanie i przede wszystkim NASTAWIENIE, a z treningu na trening przesuwa się granica naszej wytrzymałości.
__________________
"My own secret ceremonials..."
ceremonials jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 20:04   #8
neska002
Zakorzenienie
 
Avatar neska002
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 159
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

Cytat:
Napisane przez ceremonials Pokaż wiadomość
Mogłabym się podpisać pod postem Neski

A jeśli chcesz zacząć ćwiczyć z Ewką, to polecam najpierw zabrać się za Skalpela, bo jest najmniej wymagający i później przejść do Killera lub Turbo spalania. No i oczywiście nie można się zrażać, bo początki bywają trudne, chociaż jak już tyle trenowałaś z Mel, to powinno być spoko Karimata, dobre buty (Ewa mówi, że tylko Skalpel można ćwiczyć boso), odpowiednie oddychanie i przede wszystkim NASTAWIENIE, a z treningu na trening przesuwa się granica naszej wytrzymałości.
I właśnie ważne by zaczynać stopniowo, bez szaleństw bo można sobie zaszkodzić. W ćwiczeniach też trzeba zachować umiar bo można sobie na prawdę narobić nieźle. Ja przepłaciłam takie szarżowaniem i tym, że dwa dni leżałam plackiem z mega zakwasami, dreszczami, wyczerpaniem ogólnym i brakiem chęci do życia czyli się przetrenowałam. Teraz ćwiczę mniej i jest okej, powróciły siły i dobre nastawienie.
__________________
Znaczenie życia mierzy się nie czasem lecz głębią.

Cel--> 60 kg - 15.12.2015



neska002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-07, 17:33   #9
person8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: czy należy zmieniać ćwiczenia

dziękuję za wasze rady! skorzystam z nich na 100 %.
person8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-07 18:33:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:21.