Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-03-21, 20:19   #1
judka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4

Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!


Witam Wszystki Serdecznie! Od Ponad Miesiąca Biorę Yasmin! Pierwszy Listek Brałam Normalnie O Stałej Porze,czułam Się Dobrze,po Skończeniu Opakowania Nastapiła 7-dniowa Przerwa W Której Na Trzeci Dzień Dostałam Okres! Podczas Drugiego Opakowania W 8 Dzień Zapomniałam Wziąść Tabletki,ponieważ Byłam Bardzo Chora,leżałam W łóżku I Całkiem Wyleciało Mi To Z Głowy! Na Następny Dzień Wzięłam Dwie Pierwszą Około Południa Oraz Drugą Później O Mojej Stałej Porze O 19! Następne Dni Całe Przeleżałam W łóżku,praktycznie Nic Nie Jedząc, Ponieważ Miałam Silną Gorączkę, Jednak O Tabletkach Nie Zapominałam! Dziś Tj. 3dzień Od Zapomnianej Tabletki Dostałam Okres?!mimo To Wzięłam Tabletke O Stalej Porze! Nie Wiem Czym To Może Być Spowodowane???? Boję Się Także Ponieważ Dziś Współżyłam Z Moim Chłopakiem Było To Przed Tym Jak Dostałam Okresu! Pomóżcie Co Mam Robić, Czy To Może Być Spowodowane Ogromnym Osłabieniem Organizmu?! Aha Zapomniałam Dodać że Od Dziś Także Zaczęłam Brać Antybiotyki Które Przepisał Mi Lekarz-duomox,ale Myśle że Nie Ma To Znaczenia! Proszę O Odp. Bo Martwię Się Bardzo??? (mam Nadzieję że O Ciąży Nie Może Być Mowy,po Dzisiejszym Stosunku?!) Pozdrawiam I Proszę O Odpowidź! Judyta
judka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 21:32   #2
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

Po pierwsze jest to okres czy plamienie? Plamienia zdarzają się podczas pierwszych trzech opakowań tabletek (później powinny ustać), brania antybiotyków i sądzę, że osłabienie organimu również ma na to wpływ. Co do tabletki, to była to 8 pigułka, a więc już drugi tydzień. Zgodnie z tym co jest napisane w ulotce w drugim tygodniu przyjomawania tabletek dopuszczalne jest opóźnienie do 24h przy jednoczesnym zachowaniu antykoncepcji. także nie sądzę, aby z dzisiejszego stosunku był dzidziuś. Jednak antybiotyki osłabiają działanie tabletek anty (sprawdź w ulotce swojego czy ten też), więc przez całą kuracje i 7/14 dni po (są różne opinie również tu na forum) stosuj dodatkowe (mechaniczne) metody antykoncepcyjne, a wtedy wszystko będzię ok. Jeśli krwawienie nie ustanie lub będzie obfite koniecznie wybierz sie do lekarza.
Pozdrawiam!
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 21:48   #3
judka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

No nie wiem właściwie czym się różni plamienie od miesiączki?! Miałam takie mulenie w brzuchu jak przy miesiączce w pierwszy dzień więc chyba miesiączka?!
judka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 21:52   #4
*Aga*
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 252
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

Ja jak kiedyś zapomniałam wziąść tabletke to bo paru dniach miałam takie dziwne plamienie podobne do okresu ale po kilku dniach przeszło.
*Aga* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 21:56   #5
tutusia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 980
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

Plamienie jest przede wszystkim bardziej skąpe. Jak sama nazwa wskazuje: plamisz krwią, a nie cieknie tak jak podczas tych bardziej obfitych dni okresu
Podtrzymuje to co powiedziałam (napisałam) wcześniej. Jeżeli będzie to tylko plamienie i w ciągu kilku dni ustanie nie masz sie czego bać. Jeżeli jednak będzie długotrwałe lub obfite krwawienie idź do ginekologa.
tutusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 22:15   #6
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

Ja to nie bardzo rozumiem kiedy zapomniałąś tej tabletki. Dzień po przerwie, czy po prostu 8 tabletki z opakowania? Powinnaś dokładnie wiedzieć też ile godzin później wzięłaś zapomnianą.


Antybiotyki powodują osłabienie działania tabletek, więc jeżeli te też, to mogłaś zajść w ciąże! Nie jestem pewna czy akurat ten osłabi, ale nie lekceważ tych leków!

Polecam wątki:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=duomox
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...ghlight=duomox
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 22:38   #7
judka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

Zapomniałam wziąść 8 tabletki z opakowania! dokładnie z 21godz. opóźnieniem została wzięta tabletka,ale tak jak napisałam w tym dniu wzięłam dwie(tak zalecane było w ulotce). Co do antybiotyków to w ulotce yasminu pisze że niektóre antybiotyki takie jak (ampicylina, tetracyklina, ryfampicyna) moga hamowac działanie tabletek,natomiast w składzie duomoxu nie ma tych składników,ale słyszałam że duomox hamuje działanie np. logestu?! i bądź tu mądra!
judka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-03-21, 22:42   #8
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

ampicylina, tetracyklina są tu tylko przykładami. W wątkach, które ci podałam, niektóre wizażanki mówią, że osłabia tabletki. Lepiej zapobiegać, niż później sobie mówić, że oj a jednak działały... Na wszelki wypadek lepiej się zabezpieczać dodatkowo przez 7 dni.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-21, 22:47   #9
judka444
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

hm...no tak racja,chyba jednak jutro pójde do lekarza ale czy jest możliwość że dziś doszło do zapłodnienia?!;/
judka444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 12:49   #10
zabcia111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 378
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

f

Edytowane przez zabcia111
Czas edycji: 2010-01-21 o 14:09
zabcia111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-03-22, 16:38   #11
Verena
Rozeznanie
 
Avatar Verena
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 615
Dot.: Miesiączka podczas brania tabletek?! Pomóżcie!

takie plamienia się zdarzają, moim zdaniem nic się nie dzieje
__________________
BYKOM STOP! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie.
[/SIZE]
Verena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.