kwasy... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-16, 17:07   #1
BaByliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6

kwasy...


Witam!
Przeglądam to forum cały dzień i nadal nie moge znaleźć odpowiedzi na moje pytania... jeśli juz był taki wątek to przepraszam.

Chodzi mi o kwasy... czy któraś z Was mogłaby doradzić który byłby najlepszy na cere tłustą z zaskórnikami i zapchanymi porami(tak się to nazywa? )?
i w jakim ew, stężeniu, możne znacie jakieś kosmetyki godne polecenia?
Jeszcze raz przepraszam jeśli był juz taki wątek i z góry dziękuje za pomoc

Edytowane przez BaByliss
Czas edycji: 2013-08-16 o 17:08
BaByliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 17:24   #2
aga0704
Przyczajenie
 
Avatar aga0704
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 7
Dot.: kwasy...

Ostatnio miałam zabieg kwasem glikolowym Mam podobny typ skóry jak Twój. Jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, szczególnie z grubą warstwą rogową naskórka. (Więcej możesz poczytać tutaj:xx trochę na dole strony) Moja cera wygląda teraz lepiej, jest promienna. Skoro chcesz użyć kwasy, to może warto za pierwszym razem skontaktować się z doświadczoną osobą, która raz dwa dobierze co najbardziej będzie Tobie odpowiadało.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2014-09-29 o 15:28 Powód: link
aga0704 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 21:56   #3
BaByliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Question Dot.: kwasy...

Poszperałam jeszcze troszke w necie i dowiedziałam się o innych sposobach na moją cere:
1. OCM czyli metoda oczyszczania skóry/cery olejami. Równa się to z własnym stworzeniem mieszanki z naturalnych olejów, w której podstawą jest olej rycynowy. Rodzaj olejów dostosowujemy do własnych potrzeb i tego jakie efekty chcemy osiągnąć. Poczytałam o tym, ludzie bardzo to sobie chwalą... jak dla mnie wydaje się to świetnym rozwiązaniem na tłustą cere i rozszerzone pory
2. Mikrodermabrazja domowa korundem kosmetycznym.
Staram się chodzić do kosmetyczki średnio co 3 tygodnie na ten zabieg ( lub podobne, np peeling kawitacyjny) i bardzo mi się podoba ale niestety powinnam to robić częściej a na to juz brakuje i czasu i pieniedzy. Robiąc to w domu systematycznie i od czasu do czasu u kosmetyczki mogło by dać niezłe efekty

I teraz sama już nie wiem na co się zdecydować... Dziewczyny pomóżcie!
Jeśli któraś wypróbowała któraś z tych metod podzielcie się wrażeniami Chętnie równeż dowiem się czegoś więcej o kwasach.
BaByliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 23:14   #4
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: kwasy...

Cytat:
Napisane przez BaByliss Pokaż wiadomość
Jeśli któraś wypróbowała któraś z tych metod podzielcie się wrażeniami Chętnie równeż dowiem się czegoś więcej o kwasach.
Mam taką samą cerę jak Ty i stosowałam OCM przez niecały miesiąc, ponieważ koszmarnie przesuszyłam sobie skórę, a wszystkie kremy do suchej i przesuszonej skóry mnie zapychały :/ Pomogło na przesuszenie, skóra wróciła do normy, ale jeśli chodzi o pryszcze, zaskórniki, świecenie się - bez zmian, szału nie ma.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-16, 23:51   #5
BaByliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: kwasy...

może dodawałaś za dużo oleju rycynowego? Ja jeśli się na to zdecyduje to raczej zaczne od 30%, a potem ew. zwiększe/zmniejsze
BaByliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 00:02   #6
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: kwasy...

Cytat:
Napisane przez BaByliss Pokaż wiadomość
może dodawałaś za dużo oleju rycynowego? Ja jeśli się na to zdecyduje to raczej zaczne od 30%, a potem ew. zwiększe/zmniejsze
Właśnie nie, dawałam go bardzo mało, może nawet mniej niż powinnam. Miałam przesuszoną skórę i nie chciałam wysuszyć jej jeszcze bardziej. A 30% to jest największe bezpieczne stężenie - dla skóry tłustej. 10% dla suchej i 20% dla mieszanej.
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-17, 00:07   #7
BaByliss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6
Dot.: kwasy...

może gdyby nałożyc zaraz po tym jakąś maseczke nawilżającą to byłby lepszy efekt? Czy to juz za duzo będzie?
BaByliss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.