Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-04, 22:16   #1
bumcykcykagaga
Przyczajenie
 
Avatar bumcykcykagaga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4

Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania


Obecnie 16 lat, 173 wzrostu, waga 57 kg. W wieku 12 lat intensywne odchudzanie się - bardzo mało jedzenia a dużo siłowni, zanik miesiączki. Stwierdzona anoreksja. Wtedy waga przy wzroście 170 jakieś 46 kg. Praca z psychologami (których nie cierpię) , dietetykiem. Powrót do normalnej wagi, zdrowe odżywianie i ruch. Niestety ciągle na tabletkach hormonalnych. Teraz przeszłam w drugą stronę. Kompulsywne objadanie się, mnóstwo jedzenia na raz dopóki brzuch nie będzie boleśnie wypełniony. Po takim napadzie momentalnie płacz i złość na siebie. Nie mam nawet siły na ćwiczenia. Chcę ważyć max. 55 kg - bo wtedy czuję się najlepiej. Piersi brak i przykro mi z tego powodu. Przynajmniej moje długie nogi muszą pozostać szczupłe. Próbuję znaleźć sobie zajęcie byle tylko się nie obżerać. Nie radzę sobie. od 4 lat męczę się z różnymi zaburzeniami odżywiania, do tego dochodzi brak chęci do życia. Byłabym wdzięczna za każdą poradę. Może macie swoje sposoby na nadmierny apetyt. Podzielcie się proszę
__________________
bumcykcykagaga
Uśmiechaj się. Jesteś wtedy o wiele piękniejsza.
bumcykcykagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 08:28   #2
TancerzTango
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 476
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

Po pierwsze zbadaj grupę krwi i poczytaj czego powinnaś unikać w przypadku Twojej grupy. To pomoże Tobie utrzymać szczupłą sylwetkę.

Edytowane przez TancerzTango
Czas edycji: 2014-12-01 o 15:23
TancerzTango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 13:56   #3
Wesel
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 621
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

Cytat:
Napisane przez TancerzTango Pokaż wiadomość
Po pierwsze zbadaj grupę krwi i poczytaj czego powinnaś unikać w przypadku Twojej grupy. To pomoże Tobie utrzymać szczupłą sylwetkę.
Po drugie rób sobie sok z kiszonych buraków, to dostarcza wielu niezbędnych składników i sprawi, że urosną Tobie piersi, może nie będzie to jakiś cud ale o jeden rozmiar się powiększą.
Według indeksu BMI masz niedowagę i założenie 55kg jest błędne. Twoja optymalna waga mieści się w przedziale: od 58.4 kg do 74.5 kg. Więc musisz zmienić założenia z 55kg na 59kg
Przyczyną nadmiernego apetytu jest niedobór czegoś w organizmie. Sok z kiszonych buraków może to poprawić o ile w jego składzie będzie to coś czego Tobie brakuje. Odstaw też słodycze i unikaj glutenu.
Odstaw też tabletki hormonalne, bo one są przyczyną Twojego złego samopoczucia. Pijąc sok z kiszonych buraków wróci poziom żelaza we krwi i okres sam się ureguluje w ciągu max 2 mcy.
OMG .

Do Autorki:
Znajdź psychologa, któremu zaufasz i którego będziesz lubić, bo chyba nie wyszłaś ze swojej choroby . Nie będę się nad tym rozwodzić więcej, bo nie jestem specjalistką w tym temacie. I nie sądzę, że sok z kiszonych buraków jest receptą na Twoje problemy.
Wesel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-05, 20:06   #4
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

dodajmy, że dieta oparta na grupie krwi jest lipą. sam autor się do tego przyznał nawet
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 07:05   #5
TancerzTango
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 476
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

Droga Wesel czy możesz merytorycznie uzasadnić, swoją wypowiedź?
Może zanim zaczniesz uzasadniać dlaczego sok z buraka nie pomoże to przeczytaj coś o tym np tu: http://hipokrates2012.wordpress.com/...domowa-apteka/

pannaatopowa nie twierdzę, że ta dieta jest dobra, ale może warto poczytać, co danej grupie krwi szkodzi i tego unikać.
TancerzTango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 08:34   #6
bumcykcykagaga
Przyczajenie
 
Avatar bumcykcykagaga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

Jak chodziłam do dietetyczki to powiedziała, że 55 kg jest niższym stopniem normy w moim przypadku i bardzo bym chciała utrzymywać taką wagę z jednego prostego powodu, że wtedy się najlepiej czuję. Kiedyś sprawdzałam grupę krwi i mam A Rh+ . Można spróbować zastosować coś z diety dla takiej grupy krwi , może pomoże a nie zaszkodzi. Co do soku z buraka mam podobne podejście. Tylko TancerzTango czy masz może jakiś łatwy przepis na zrobienie takiego soku?
Jeśli chodzi o hormony to obecnie biorę ziołową wersję, jednak chęć do jedzenia nadal się nie zmniejsza a zły nastrój nie ustępuje. Przedwczoraj dla przykładu byłam u psychologa właśnie pani bardzo sympatyczna, jednak na spotkaniu cały czas płakałam a po powrocie miałam nadal kiepski nastrój, wróciłam rowerem do domu po czym poszłam do sklepu i zjadłam całe opakowanie wafelków, dżem, serki i chałkę. Wszystko na raz. A potem jeszcze zapiekanki. Czuję się okropnie.
__________________
bumcykcykagaga
Uśmiechaj się. Jesteś wtedy o wiele piękniejsza.
bumcykcykagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 08:01   #7
TancerzTango
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 476
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

bumcykcykagaga bardzo rozsądna z Ciebie dziewczyna. Jeśli chodzi o przepis to jest parę sposobów np taki: http://www.kierunekzdrowie.com/2013/...h-burakow.html

Jeśli chodzi o Twoją wagę, to wyrzuć ją lub po prostu nie używaj Odżywiaj się zdrowo i sama będziesz wiedziała kiedy się dobrze czujesz a kiedy nie.

To, że po wysiłku byłaś głodna to normalne i że miałaś ochotę na coś energetycznego to też normalne. Nie miej z tego powodu wyrzutów sumienia.

Poczytaj sobie materiały na stronie: http://www.grupakrwi.pl/
Obserwuj swój organizm aby odkrywać co Tobie służy. Każdy człowiek jest inny i każdy musi sam to odkryć.

Moim zdaniem na psychologa to szkoda Twojego czasu. Zamiast tego zapisz się na kurs tańca

Miłego dnia
TancerzTango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-08, 21:29   #8
bumcykcykagaga
Przyczajenie
 
Avatar bumcykcykagaga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

Właśnie, muszę to chyba uświadomić rodzicom, że powinnam znaleźć coś co sprawia mi radość a nie jeszcze bardziej dołuje jak to robią psycholodzy.
__________________
bumcykcykagaga
Uśmiechaj się. Jesteś wtedy o wiele piękniejsza.
bumcykcykagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 06:44   #9
TancerzTango
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 476
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

bumcykcykagaga wystarczy, że sama to odkryjesz i zaczniesz to robić. Taniec to super pomysł, tylko są różne szkoły, różne rytmy więc warto poeksperymentować.

Wyrzuciłaś już wagę? Jeśli nie to przynajmniej postanów aby nigdy więcej na nią nie wchodzić
TancerzTango jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 10:53   #10
bumcykcykagaga
Przyczajenie
 
Avatar bumcykcykagaga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 4
Dot.: Szukam rozwiązania na zaburzenia odżywiania

TancerzTango nie chodziło mi o to, że jak widzę na wadzę liczbę 55 to nagle czuję się dobrze. Sama po swoim wyglądzie, lekkości, zachowaniu wiem kiedy jest mi najlepiej. Teraz przejadam się co poskutkowało przyrostem wagi i teraz sporo mam z tym męczarni również psychicznej (wyrzuty sumienia) ale bardziej fizycznej (obolały, wystający brzuch).
__________________
bumcykcykagaga
Uśmiechaj się. Jesteś wtedy o wiele piękniejsza.
bumcykcykagaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-10 11:53:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:22.