Barwnik spożywczy - zrobić samemu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-15, 16:35   #1
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257

Barwnik spożywczy - zrobić samemu?


Hej, cóż, będzie to mój kolejny wątek, ale uważam to forum za skarbnicę wiedzy i użytkowniczek, które potrafią doradzić.
W weekend są urodziny mojego TŻ i chcę zrobić tort z własnym wzorem na górze, jednak prawdopodobnie nie znajdę nigdzie barwników spożywczych (jeszcze idę jutro szukać, ale zostały marne szanse więc lepiej myśleć co innego mogę kupić).
Potrzebuję białego, czerwonego, czarnego lub brązowego i jakiegoś jednego koloru innego niż ta cała reszta. Wyczytałam w sieci, że czerwony można zrobić np. z buraków. Ale nie chcę do słodkiego tortu dodać takiego smaku (chyba, że to będzie o smaku tego kremu, który zabarwię?).
Macie jakieś pomysły, czym zastąpić te kolory żeby nie namieszać w smakach aby nikt się nie pochorował? Sam TŻ mi mówił, że mam użyć do czerwonego dżemu, czarny jako polewa kakaowa, biały z białej czekolady, ale nie sądzę, aby taki miks smaków był dobry (poza tym on nie wie, co będzie w jakiej ilości potrzebne do ozdoby, tak więc może sobie nie zdawać sprawy jakiego smaku będzie ile).
Robiła już któraś z was ciasta używając właśnie tych "naturalnych", samorobnych barwników? Czy raczej takich zamienników typu polewa? Bardzo się "pogryzą"?
(Najwięcej potrzebuję białego i tego obojętnie jakiego, czarny/brązowy i czerwony tylko trochę)

Edytowane przez Luxanna
Czas edycji: 2015-01-15 o 16:37 Powód: dopisane zdanie
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 17:27   #2
nynka_1987
Zadomowienie
 
Avatar nynka_1987
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Szczecinek :/
Wiadomości: 1 269
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Myślę, że żeby zabarwić burakami krem czy masę potrzeba niewielką ilość soku z buraków, nie powinno to zmienić smaku.
__________________
nynka_1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 21:08   #3
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Może to Ci nieco pomoże? http://makagigi.pl/635-2/
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 05:10   #4
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Sok z porzeczek, sok z aronii - to chyba będzie dobry pomysł. Bardzo niewiele wystarczy by zabarwić, więc jakbyś je wymieszała z czymś gęstym to mogłabyś potem tym zrobić napis.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:30   #5
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Poszukaj hurtowni cukierniczej w okolicy, tam mają takie rzeczy, jak również np. w Kuchniach Świata, albo poszukaj na allegro sklepu w swojej okolicy z możliwością odbioru na miejscu. O ile zielony, czerwony i inne podstawowe kolory można zrobić w domu o tyle np. czarny będzie problem.
O wiem co jeszcze! Jeśli to mają być takie masy do ozdobienia tortu to proponuje też lukry w torebkach z dr Oetkera, co prawda sama chemia ale zadanie ozdobne spełniają.
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 15:54   #6
Luxanna
Zadomowienie
 
Avatar Luxanna
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: z miasta
Wiadomości: 1 257
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Dzięki za odzew! Mimo wszystko w końcu patrząc na wasze zdania, w internet, z pomocą siostry i koleżanki wykombinowałam coś trochę innego: tort będzie cały w brązowej masie (kakaowej), biały zrobię po prostu jako białą masę, brązowy jako ten inny, odznaczający się, zrobię jako wióry z gorzkiej czekolady, a do czerwonego wybrałam kolorowe pisaki z Doktora Oetkera (przez to, że ciasta robię rzadko, to nawet o nim nie pomyślałam wcześniej!).
Dodatkowo pomiędzy biszkoptami będzie masa truskawkowa, najgorzej w tym wszystkim będą wyglądać jednak świeczki bo innych niż zielone nie było (dwie cyferki). Ale zawsze mogło być gorzej
Luxanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-17, 14:56   #7
Valmai
Rozeznanie
 
Avatar Valmai
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 792
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Na pewno wyjdzie fajnie. Najważniejsze że jest robiony od serca.
__________________
The game is... something

All of time and space; everywhere and anywhere; every star that ever was. Where do you want to start?
Valmai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-18, 00:16   #8
Maja00007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 50
Dot.: Barwnik spożywczy - zrobić samemu?

Cytat:
Napisane przez nynka_1987 Pokaż wiadomość
Myślę, że żeby zabarwić burakami krem czy masę potrzeba niewielką ilość soku z buraków, nie powinno to zmienić smaku.
Koloru tez za bardzo nie zmieni....
Maja00007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-18 01:16:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:25.