Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2011-12-25, 15:25   #31
Goska_88
Raczkowanie
 
Avatar Goska_88
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 284
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Makijaże wykonywane przez panią Agę są przepiękne i Ona sama wspaniale się w nich prezentuje, ale same widzicie różnicę "przed" i "po" wykonaniu makijażu, prawda? Może i nie ma urody Angeliny Jolie, ale jaki jest sens umalować piękną dziewczynę?? Wtedy nie widać żadnej różnicy, a tu różnica jest oszałamiające i można wyciągnąć proste wnioski, że nawet z nieurodziwej dziewczyny/kobiety profesjonalny wizażysta wyczaruje zupełnie inną osobę
Goska_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 15:56   #32
Megan19
Rozeznanie
 
Avatar Megan19
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 560
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez Paulasw Pokaż wiadomość
Dlaczego wszystkie makijaże robione są na tej kobiecie? Kompletnie odrzuca mnie to od tych wszystkich makijażowych propozycji tylko za względu na to, że na niej po prostu 3/4 wygląda nieciekawie a wręcz odpychająco. Naprawdę już przyszedł czas żeby to napisać choć wcale bym nie chciała.
"Są robione"? Ona sama je wykonuje, a urodę ma uniwersalną i każdy make up wygląda na niej dobrze, więc nie rozumiem czemu nagle komuś to przeszkadza? Chyba nie jest modelką, tylko wizażystką i ma nam pokazać jak robić makijaż a nie wyglądać w nim zachwycająco (choć często wygląda, bo zdjęcia są robione profesjonalnie, tak samo jak make up).
__________________
"Piękno jest tylko sumą świadomości naszych zboczeń."
Salvador Dali
Megan19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-25, 23:18   #33
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez Megan19 Pokaż wiadomość
"Są robione"? Ona sama je wykonuje, a urodę ma uniwersalną i każdy make up wygląda na niej dobrze, więc nie rozumiem czemu nagle komuś to przeszkadza? Chyba nie jest modelką, tylko wizażystką i ma nam pokazać jak robić makijaż a nie wyglądać w nim zachwycająco (choć często wygląda, bo zdjęcia są robione profesjonalnie, tak samo jak make up).
ależ skąd! Zdjęcia są obrabiane graficznie, ale to nie jest synonimem profesjonalizmu! Zdjęcia są, jak już wiele osób to stwierdziło, koszmarne ;]
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 11:59   #34
Paulasw
Przyczajenie
 
Avatar Paulasw
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 15
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Jasno stwierdziłam, że propozycje makijażu są fajne i chętnie bym je zobaczyła. Poza tym nie wiedziałam, że modelka jest także wizażystką. Co do tego co robi to oczywiście nie mam zastrzeżeń i nigdy nic na temat makijażu nie powiedziałam. Mam za to prawo stwierdzić, że jej uroda jest daleko od uniwersalnej i nie widzę w tym nic złego gdyby makijaże były wykonywane na prawdziwej modelce. Nikt nie jest idealny ale bez przesady, po prostu nie wygląda to profesjonalnie ani nie wykorzystuje w 100% potencjału tych propozycji na tej Pani. Zdjęcia też nie są najlepsze. To wszystko. Teraz możecie się do tego ustosunkować.
Paulasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 14:01   #35
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Zwłaszcza, że wszystkie te makijaże pasują do niebieskookiej brunetki(szatynki?) o porcelanowej cerze. A gdzie makijaże dobre dla ciepłych, ciemnookich blondynek? Typowej ciepłej Jesieni czy Lata? Oczu głęboko czy blisko osadzonych? Ja mam akurat i ciemne włosy i jasne oczy więc mnie te propozycje mogłyby by podpasować ale mnóstwo osób nie skorzysta z podanych makijaży bo nie pasują do ich typu urody.

Autorka makijaży na pewno bez problemu znalazła by całe rzesze chcących zaprezentować makijaż na wizażu ale woli każdy robić pod siebie i sama go prezentować.. Czyżby próżność?
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 14:44   #36
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

och już naprawdę, nie ma w internecie makijaży na prawdziwych modelkach-blondynkach, zebyście były zadowolone? Taki jest charakter cyklu, wywodzący się z tego, ze Aga robiła świetne makijaże na forum.

Pewne treści można było przekazać inaczej, każdy ma prawo do własnego zdania, ale już nie do sprawiania przykrości. To niskie. Naprawdę niektórzy mają za dużo czasu i marnują go na krytykę. Złośliwość szkodzi urodzie.
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 15:26   #37
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez Magdalena3city Pokaż wiadomość
Jak zawsze-foty mega przeswietlone i retuszowane...plaskie
Też mi się to nie podoba. Aga ma cudne makijaże, ale zdjęcia już nie bardzo.... Pamiętam jak jeszcze ze dwa lata temu nie bolały oczy od ich oglądania. Tutaj program graficzny robi jakieś dziwne rzeczy, płaska zblendowana twarz (a wiem, ze Aga ma zmarszczki i inne plamkopodne sprawy na twarzy - makijaż nie zawsze to tak ukryje jak pokazują to te zdjęcia) wybielona do granic możliwości, przyciemnione (?) głębokie odcienie włosów i cieni w makijażu. Ja też kiedyś robiłam takie obróbki zdjęć, ale gdy byłam totalnym amatorem photoshopu bez szkoły.
A szkoda, bardzo szkoda, bo Aga jest piękna i jej makijaże to cudeńka

---------- Dopisano o 16:18 ---------- Poprzedni post napisano o 16:15 ----------

Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Zgadzam sie. Nie dziwi mnie wcale, ze ani razu nie ma podanych uzytych kosmetykow, jesli chodzi o efekt rozwietlonej skory to wszystkie brushes w psie dzialaja doskonale jak widac, mam, uzywam. Jedyne co moge w makijazu ocenic, to dobre rozcieranie cieni oraz nakladanie ciemniejszego odcienia szminki na gorna warge, a jasniejszego na dolna, czego akurat nie rozumiem, bo dolna jest normalnej wielkosci, a gornej prawie nie ma, wiec po co ja jeszcze pomniejszac
edit: aha, zeby zaraz nie bylo, ze mam jakis problem, kolezanki wizazanki, nie zazdroszcze itd, uwazam ze agabil akurat umie malowac i ma ciekawe pomysy, ale nie lubie jej zdjec, bo widac, ze nie umie ich retuszowac. Kazdy, kto ma do czynienia z obrobka graf. od razu zauwazy zacytowany przeze mnie problem, luminacja to piekna rzecz, ale w nadmiarze robi na twarzy efekt maski, i ja czegos takiego nie kupuje, bo jak mam sobie zrobic taki make up? photoshopa nie da sie nosic na twarzy, niestety. Troche nie rozumiem komentarzy jak to wszystko super za kazdym razem, tak samo bylo przy makijazu na halloween retuszowanym do bolu, gdzie ktos tam pyta o soczewki, jakie soczewki? layers, brushes
Zgadzam się, sama swego czasu dużo obrabiałam zdjęć do sesji, nawet byłam w szkole gdzie m.in. profesjonalnie uczono mnie obróbki, więc widzę, że :
1) to nie natura lub magiczny efekt makijażu
2) totalnie niepoprawnie obrobione zdjęcia (po raz kolejny)

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Anq91 Pokaż wiadomość
fotograf i grafik powinni dostać kulkę w łeb!

Koszmarny Kontrast i nasycenie barw!
Wyglądasz jak umalowany trup!

Koszmar.

Można być bladziochem, ale nie topielcem.
Ja nawet kocham białą skórę, ale nie tę spod programu graficznego Agi
To wszystko jets takie płaskie i sine

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Magdalena3city Pokaż wiadomość
...jak juz kiedys pisalam ze te przerabiane foty sa mega slabe , to wyszlo oburzenie siegajace nieba...
i tak nic to nie dalo bo wiecznie sa przerabiane, nieudolnie w dodatku...
ale teraz to chociaz inni to widza nie tylko ja to znaczy ze ktos wyciagnal wni0ski ...
Też się bałam, że tylko ja nie lubię jej zdjęć- więcej z nich retuszu nieudolnego niż makijazu/kamuflażu. Ale widzę, że nie jestem sama.

A może Aga ciężko choruje i dlatego taka sina, płaska i bez blasku? : (

---------- Dopisano o 16:23 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez JeanHarlow Pokaż wiadomość
Ja mialam podobne spostrzezenia, ale jakos nigdy nie pomyslalam, zeby o tym napisac (z powodu - jak pogrubione), dopoki nie zobaczylam twojego posta
Również nic nie pisałam, bo bałam się fanek Agi i wizażu.pl z którym współpracuje.

---------- Dopisano o 16:26 ---------- Poprzedni post napisano o 16:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Paulasw Pokaż wiadomość
Dlaczego wszystkie makijaże robione są na tej kobiecie? Kompletnie odrzuca mnie to od tych wszystkich makijażowych propozycji tylko za względu na to, że na niej po prostu 3/4 wygląda nieciekawie a wręcz odpychająco. Naprawdę już przyszedł czas żeby to napisać choć wcale bym nie chciała.
Bo chyba jej za to płacą(??). I nie ma co ukrywać, Aga jest świetną wizażystką... no ale też przez te retusze nie mogę na nią patrzeć, a szkoda, bo w swojej karierze ma parę ładniutkich sesji gdzie wygląda bardzo ładnie, kobieco, zdrowo (tylko ile w tym retuszu a ile prawdziwej Agi?)

Edytowane przez mmm3m
Czas edycji: 2011-12-26 o 20:56
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 20:40   #38
kobietasukcesu
zawsze mam racje
 
Avatar kobietasukcesu
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Upper East Side
Wiadomości: 10 952
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

[QUOTE=rozwielitka;3122816 2To niskie. Naprawdę niektórzy mają za dużo czasu i marnują go na krytykę. Złośliwość szkodzi urodzie.[/QUOTE]

A czemu już krytykować nie można? Ja rozumiem, że niektórzy jadą po kimś po całości i nie potrafią zrobić tego kulturalnie, ale chyba ma prawo się coś komuś nie podobać
__________________
Janusze reklamy



“You can’t make people love you, but you can make them fear you.” Blair Waldorf

<3 <3 <3
kobietasukcesu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-26, 20:55   #39
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez kobietasukcesu Pokaż wiadomość
A czemu już krytykować nie można? Ja rozumiem, że niektórzy jadą po kimś po całości i nie potrafią zrobić tego kulturalnie, ale chyba ma prawo się coś komuś nie podobać
Zgadzam się. Albo słynny tekst - bo zazdrościsz...
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 01:34   #40
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6 643
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez Paulasw Pokaż wiadomość
Jasno stwierdziłam, że propozycje makijażu są fajne i chętnie bym je zobaczyła. Poza tym nie wiedziałam, że modelka jest także wizażystką. Co do tego co robi to oczywiście nie mam zastrzeżeń i nigdy nic na temat makijażu nie powiedziałam. Mam za to prawo stwierdzić, że jej uroda jest daleko od uniwersalnej i nie widzę w tym nic złego gdyby makijaże były wykonywane na prawdziwej modelce. Nikt nie jest idealny ale bez przesady, po prostu nie wygląda to profesjonalnie ani nie wykorzystuje w 100% potencjału tych propozycji na tej Pani. Zdjęcia też nie są najlepsze. To wszystko. Teraz możecie się do tego ustosunkować.
Nie kumam .
Sugerujesz, że makijaże ci się podobają... Co innego, gdybyś tu weszła i napisała, że dana propozycja ci się nie podoba, że coś zrobiłabyś inaczej itd, że nie pasuje odcień pomadki wg ciebie itp. To każdy by zrozumiał, przecież nie musi się każdy makijaż podobać. Ale żeby wchodzić i dowalać się do wyglądu? . Nie chcesz, to nie patrz- proste. Chyba, że pokażesz siebie? Wiem, fajnie się krytykuje czyjś wygląd, kiedy nie widać twojego.... Typowe w internecie . Dopiszę tylko, że zaobserwowałam wiele razy (nie na sobie ) iż przeważnie taki styl pisania mają osoby znacznie mniej urodziwe, niż osoba przez nie krytykowana.

To na tyle .


Od siebie dodam, że wg mnie Agnieszka jest atrakcyjną kobietą, ale co do zdjęć się zgadzam, iż są mocno retuszowane (pamiętam dawne zdjęcia z MM i tam były znacznie naturalniejsze). Jej makijaże są profesjonalnie zrobione (pamiętam z MM, j.w), widać, że to jej pasja.
1049fcf7f74b9bbd9e896b064bc98e90e22ff320_640d1602d9fab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 11:12   #41
JeanHarlow
Raczkowanie
 
Avatar JeanHarlow
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: kontener na śmieci
Wiadomości: 328
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
Też mi się to nie podoba. Aga ma cudne makijaże, ale zdjęcia już nie bardzo.... Pamiętam jak jeszcze ze dwa lata temu nie bolały oczy od ich oglądania. Tutaj program graficzny robi jakieś dziwne rzeczy, płaska zblendowana twarz (a wiem, ze Aga ma zmarszczki i inne plamkopodne sprawy na twarzy - makijaż nie zawsze to tak ukryje jak pokazują to te zdjęcia) wybielona do granic możliwości, przyciemnione (?) głębokie odcienie włosów i cieni w makijażu. Ja też kiedyś robiłam takie obróbki zdjęć, ale gdy byłam totalnym amatorem photoshopu bez szkoły.
A szkoda, bardzo szkoda, bo Aga jest piękna i jej makijaże to cudeńka

Zgadzam się, sama swego czasu dużo obrabiałam zdjęć do sesji, nawet byłam w szkole gdzie m.in. profesjonalnie uczono mnie obróbki, więc widzę, że :
1) to nie natura lub magiczny efekt makijażu
2) totalnie niepoprawnie obrobione zdjęcia (po raz kolejny)

Też się bałam, że tylko ja nie lubię jej zdjęć- więcej z nich retuszu nieudolnego niż makijazu/kamuflażu. Ale widzę, że nie jestem sama.
No wlasnie plaska twarz, sorry, ale nawet jak sie ma cienie pod oczami, sama je posiadam, to nie mozna usunac wszystkiego spod oka, nawet zalamania swiatla w oczodole, czlowiek tak nie wyglada. Rozmycie siagajace zenitu, ze nawet jednego pora nie widac, to psuje caly efekt i tyle, bo zdjecia samego oka sa w miare ok. Uwazam ze retuszowanie jest potrzebnne, zeby ukryc niedoskonalosci odwracajace uwage od makijazu, nie wszystko da sie ukryc przed zrobieniem zdecia, po to sa wlasnie programy graficzne. Ale zloty srodek mile widziany, bo inaczej to jest malo wiarygodne po prostu, zupelnie jak reklama z j. roberts, kobieta sie usmiecha, ale gdzie jest mimika usmiechu? chyba nikt nie uwierzy, ze tak ktokolwiek moze wygladac.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg article-2048375-0D32B42400000578-339_468x494.jpg (40,6 KB, 45 załadowań)
JeanHarlow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-27, 18:27   #42
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
och już naprawdę, nie ma w internecie makijaży na prawdziwych modelkach-blondynkach, zebyście były zadowolone? Taki jest charakter cyklu, wywodzący się z tego, ze Aga robiła świetne makijaże na forum.

Pewne treści można było przekazać inaczej, każdy ma prawo do własnego zdania, ale już nie do sprawiania przykrości. To niskie. Naprawdę niektórzy mają za dużo czasu i marnują go na krytykę. Złośliwość szkodzi urodzie.
dokladnie, a na najnizszym poziomie sa nieudolne próby użycia sarkazmu

zdjecia sa mocno skontrastowane, to fakt, ale moim zdaniem głównie po to, aby zwrocić uwagę na kolory jakie sa wykorzystywane, bo zapewne 90% czytających (oglądających) nie rozrózniłaby zieleni trawiastej od butelkowej

burzycie sie retuszem twarzy, od kiedy? ile z Was ogląda magazyny, zdjecia, artykuly z modelkami, gwiazadami, celebrytami, ktore są przerobione do granic mozliwosci, ale mimo wszystko chcecie je nasladowac i zachwycacie sie uroda.....
kurcze....nie oszukujmy sie, kazda z nas nie chcialabym miec na zdjeciu z bliska widocznych zmarszczek, przebarwien, o rozszerzonych porach nie wspominajac.....taki dziw bierze, ze te zdjecia rowniez sa przerobione? wcale sie nie dziwie, bo znajac zycie, wiekszosc zaczelaby komentowac niedoskonalosci, a nie makijaze.....zapominajac o tym, ze wszyscy niedoskonalosci posiadamy


naprawde z wielka checia zobaczylabym makijaze i zdjecia wykonane przez osoby krytykujace, bo rozumiem, ze jesli ktos ma tyle do powiedzenia, to zna sie na temacie, ma doswiadczenie i odpowiednia wiedze, zdolnosci


wracajac do samego makijazu, prosty do wykonania, fajny, nie uwazam, zeby byl za mocny, srednio podoba mi sie zestawienie kolorkow, no i uwazam, ze sama Aga nie wyglada w nim najlepiej, wole ją brązach, złocistosciach, czy smoky
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 18:44   #43
chmurka80
Zadomowienie
 
Avatar chmurka80
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 1 048
GG do chmurka80
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

retusz może być ale nie aż taki , to po prostu brzydko wygląda i tyle, nawet w gazetach (jak już mówimy o retuszach w czasopismach) widać jakiś kolor czy blask na policzkach a tu twarz jest płaska i nienaturalnie biała .
__________________



non permettere al passato di "rubarti il futuro "

chmurka80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 19:14   #44
Chloestic
Zakorzenienie
 
Avatar Chloestic
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 9 794
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

nawet jesli jest plaska i biala, przeciez tutaj chodzi o makijaz oka...triki stosowane w fotografii przez wielu, jest ono wybite na pierwszy plan

nie jest to artykul dotyczacy tuszowania niedoskonalosci (takowe juz byly z naturalnymi zdjeciami), nie jest to artykul dotyczacy aplikacji podkladu, pudru, korekty swiatlo-cieniem

moze warto sie skupic nad komentowaniem tego, czego dotyczy artykul, a nie urody Agnieszki, czy retuszu zdjec
Chloestic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 19:28   #45
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Jak ja kocham ten argument -skoro krytykujecie to pokażcie co potraficie na pewno nie zrobicie tego lepiej. No przepraszam ale czy krytyk sztuki musi być bardziej utalentowany od Picassa żeby móc ocenić jego dzieła? Albo czy muszę tworzyć lepszą muzykę, grać na wszystkich instrumentach i niebiańsko śpiewać żeby móc ocenić czy nowa płyta Korn mi się podoba czy nie? Bezsensowny argument.

A i tak, nie podoba mi się przesadny retusz w gazetach i nie zachwycam się wyretuszowanymi 14 letnimi modelkami reklamującymi kremy przeciw zmarszczkom czy kobietami w reklamach środków odchudzających którym graficy usunęli nawet pępek.

(Nawiasem mówiąc zdjęcie przed makijażem też jest sporo wyretuszowane a jeśli tak to po co je pokazywać?)
Na pierwszym zdjęciu całej twarzy Agabil wygląda na jakieś 18 lat,bez zadnej mimiki twarzy, przykro mi ale tego nie kupuję.

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
moim zdaniem głównie po to, aby zwrocić uwagę na kolory jakie sa wykorzystywane, bo zapewne 90% czytających (oglądających) nie rozrózniłaby zieleni trawiastej od butelkowej
Już był kiedyś artykuł Agabil o szmaragdowo zielonym makijażu gdzie ja widziałam tylko morski. Mimo kontrastu i retuszu
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych

Edytowane przez Irisfeal
Czas edycji: 2011-12-27 o 19:30
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-27, 20:51   #46
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość

zdjecia sa mocno skontrastowane, to fakt, ale moim zdaniem głównie po to, aby zwrocić uwagę na kolory jakie sa wykorzystywane, bo zapewne 90% czytających (oglądających) nie rozrózniłaby zieleni trawiastej od butelkowej

burzycie sie retuszem twarzy, od kiedy? ile z Was ogląda magazyny, zdjecia, artykuly z modelkami, gwiazadami, celebrytami, ktore są przerobione do granic mozliwosci, ale mimo wszystko chcecie je nasladowac i zachwycacie sie uroda.....
kurcze....nie oszukujmy sie, kazda z nas nie chcialabym miec na zdjeciu z bliska widocznych zmarszczek, przebarwien, o rozszerzonych porach nie wspominajac.....taki dziw bierze, ze te zdjecia rowniez sa przerobione? wcale sie nie dziwie, bo znajac zycie, wiekszosc zaczelaby komentowac niedoskonalosci, a nie makijaze.....zapominajac o tym, ze wszyscy niedoskonalosci posiadamy


naprawde z wielka checia zobaczylabym makijaze i zdjecia wykonane przez osoby krytykujace, bo rozumiem, ze jesli ktos ma tyle do powiedzenia, to zna sie na temacie, ma doswiadczenie i odpowiednia wiedze, zdolnosci
Co innego retusz, że człowiek wygląda jak człowiek, a co innego masakra, która tworzy maskę. Jako osoba, która swego czasu dużo pracowała przy retuszach potrafię oburzyć się na widok takiego (czy to w gazecie, czy tu na wizażu), ktory jest totalnie nienaturalny, z jakimiś dziwnymi kontrastami i mocnym blurem. To już nie retusz, to amatorszczyzna.
Co innego zrobić modelkę bez wszelkich przebarwień, paru większych zmarszczek alel z wciąż zachowaną strukturą skóry, jej blaskiem i jakimś sensownym oświetleniem, kontrastem czy kolorami.
Więc nie pisz, że się czepiamy a same nie widzimy błędów w prasie i innych źródłach. Bo my nie jesteśmy głupie i widzimy i błędy Agi i błędy przy retuszach sławnych i mniej znanych osób.
Zdjęcie Julii Roberts - kolorystycznie bardzo ładnie.. ale skóra? To nie skóra, to jedna wielka plama barw.

I ocZywiście powoli zaczyna się wypominanie, rzekomej zazdrości i braków w innych dziedzinach. To już na prawdę nie można skrytykować czegoś co jawnie na ową krytykę zasługuje? Najlepiej żeby było tak słodko jak w cukierni

---------- Dopisano o 21:51 ---------- Poprzedni post napisano o 21:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Chloestic Pokaż wiadomość
nawet jesli jest plaska i biala, przeciez tutaj chodzi o makijaz oka...triki stosowane w fotografii przez wielu, jest ono wybite na pierwszy plan

nie jest to artykul dotyczacy tuszowania niedoskonalosci (takowe juz byly z naturalnymi zdjeciami), nie jest to artykul dotyczacy aplikacji podkladu, pudru, korekty swiatlo-cieniem

moze warto sie skupic nad komentowaniem tego, czego dotyczy artykul, a nie urody Agnieszki, czy retuszu zdjec
Chyba naprawdę nie masz za grosz poczucia estetyki albo widzimy dwa różne artykuły.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 13:56   #47
ptasiakasiaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Z ciemnej chmurki
Wiadomości: 177
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Dołączę do grona, któremu makijaż nie przypadł do gustu ;-) Zdjęcia są koszmarne, ale właściwie takie są zazwyczaj. Tyle, że mnie się akurat ten makijaż w ogóle nie podoba, a już zwłaszcza na święta. Jest trochę zbyt mocny, to pewnie zalezy od charakteru, ale ja bym się źle czuła na uroczystej kolacji w dużym rodzinnym gronie z tak mocno zaakcentowanymi oczami.
PS Jak patrzę na zdjęcia, ich kolorystykęto myślę, że można by dołożyć czarwoną farbę na buzię, narysować szramę na poliku i byłby idealny na Halloween, jest taki trupi...
ptasiakasiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-28, 15:39   #48
Irisfeal
Wtajemniczenie
 
Avatar Irisfeal
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 2 611
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Fakt że dla mnie na Wigilię też za mocny.. No ale może dlatego, że u mnie kobiety w rodzinie zawsze raczej skromnie umalowane i w takim makijażu czułabym się imprezowo zamiast elegancko ja na Wigilię miałam kreski na oczach i beżowe, jasne cienie Wolę na takie uroczyste okazje raczej bardziej klasyczne makijaże W tym bym się świetnie czuła idąc na miasto ze znajomymi
__________________
Fenris

Przepraszam za ewentualny brak polskich znaków - kwestia pisania na urządzeniach przenośnych
Irisfeal jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 22:59   #49
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Brakuje mi odrobiny różu na policzkach, twarz jest porażająco blada i choć generalnie lubię jasną cerę to tutaj nie wygląda to dobrze bez podkreślonych policzków.
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-04, 20:34   #50
aneczkach4
Przyczajenie
 
Avatar aneczkach4
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 29
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

Makijaż super
tylko bardzo mi brakuje podania jakie cienie zostały użyte...
__________________
09.2006
zaręczona 26.06.2011

aneczkach4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-12-24, 13:23   #51
petitee
kiniemm
 
Avatar petitee
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Słubice
Wiadomości: 10
Dot.: Świąteczny makijaż - jak umalować się na spotkania rodzinne

szkoda,że nie ma różu, ale oko bomba
dzisiaj będę go mieć na sobie!
petitee jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:22.