Wyjechać-Nie wyjechać - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-20, 14:20   #1
endrion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 2

Wyjechać-Nie wyjechać


Witam. Od kilku dni a nawet w sumie tygodni zastanawiam się nad tym czy wyjechać do Anglii czy nie. Od kilku miesięcy mama planuje wyjazd do Anglii z siostrą (moją siostrą ). Tam mieszka wujek i tak na początku byśmy tam zamieszkali dopóki by się czegoś własnego nie znalazło. Ja aktualnie zacząłem pierwszy rok Liceum Biologiczno-Chemiczne ( 3 lata nauki). I ja zawsze chciałem wyjechać do USA albo do Anglii i teraz jak jest okazja to są problemy Mama pytała się czy może chciałbym zostać tutaj sam a one by wyjechały jednak chciałaby żebym też jechał ale decyzja należy do mnie. Jestem raczej odpowiedzialny więc nie było by problemu z przekonaniem mamy (mam 16/17 lat). Poczytałem trochę na forach posty osób które mają też taki problem i im raczej radzą skończyć szkołę w Polsce i później wyjechać. Ogólnie z językiem nie jest u mnie źle ale najlepiej też nie jest ... aż się wstyd przyznać że angielskiego uczę się 10 rok ( w szkole ) i do tej pory powinienem biegle mówić w tym języku no ale tak nie jest. Jednak teraz mam 5godzin tygodniowo w szkole średnej więc myśle że będzie dobrze tymbardziej że nawet sporo się nauczyłem przez te 1.5 miesiąca szkoły.

Może zostać ten rok i dopiero w przyszłym roku szkolnym wystartować już w Anglii. Jak na razie w Polsce jest tak że pierwszoklasiści nie ważne na jakim profilu w szkole średniej uczą się to samo w każdej szkole jednak nie mam zieolnego pojęcia jak jest w Wielkiej Brytanii. Jeżeli miałbym już wyjechać to nie wszedłbym na głęboką wodę i iść do szkoły "Anglskiej" Na początku jeszcze jakaś polska szkoła, podszlifować angielski do takiego stanu żeby bez problemu się dogadać itd.

Więc proszę mi pomóc z decyzją. Z tego co pamiętam to bylibyśmy w mieście Blue .... Czy jakoś tak. Nie wiem czy jest tam jakaś polska szkoła czy nie dlatego musiałbym się dowiedzieć. I w ogóle jak by to wszystko przebiegało to całe przeposywanie do innej szkoły, ile to trwa itp może ktoś z was zna się na tym lepiej
endrion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 15:32   #2
what a drama queen
Raczkowanie
 
Avatar what a drama queen
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 123
Dot.: Wyjechać-Nie wyjechać

Cytat:
Napisane przez endrion Pokaż wiadomość
Witam. Od kilku dni a nawet w sumie tygodni zastanawiam się nad tym czy wyjechać do Anglii czy nie. Od kilku miesięcy mama planuje wyjazd do Anglii z siostrą (moją siostrą ). Tam mieszka wujek i tak na początku byśmy tam zamieszkali dopóki by się czegoś własnego nie znalazło. Ja aktualnie zacząłem pierwszy rok Liceum Biologiczno-Chemiczne ( 3 lata nauki). I ja zawsze chciałem wyjechać do USA albo do Anglii i teraz jak jest okazja to są problemy Mama pytała się czy może chciałbym zostać tutaj sam a one by wyjechały jednak chciałaby żebym też jechał ale decyzja należy do mnie. Jestem raczej odpowiedzialny więc nie było by problemu z przekonaniem mamy (mam 16/17 lat). Poczytałem trochę na forach posty osób które mają też taki problem i im raczej radzą skończyć szkołę w Polsce i później wyjechać. Ogólnie z językiem nie jest u mnie źle ale najlepiej też nie jest ... aż się wstyd przyznać że angielskiego uczę się 10 rok ( w szkole ) i do tej pory powinienem biegle mówić w tym języku no ale tak nie jest. Jednak teraz mam 5godzin tygodniowo w szkole średnej więc myśle że będzie dobrze tymbardziej że nawet sporo się nauczyłem przez te 1.5 miesiąca szkoły.

Może zostać ten rok i dopiero w przyszłym roku szkolnym wystartować już w Anglii. Jak na razie w Polsce jest tak że pierwszoklasiści nie ważne na jakim profilu w szkole średniej uczą się to samo w każdej szkole jednak nie mam zieolnego pojęcia jak jest w Wielkiej Brytanii. Jeżeli miałbym już wyjechać to nie wszedłbym na głęboką wodę i iść do szkoły "Anglskiej" Na początku jeszcze jakaś polska szkoła, podszlifować angielski do takiego stanu żeby bez problemu się dogadać itd.

Więc proszę mi pomóc z decyzją. Z tego co pamiętam to bylibyśmy w mieście Blue .... Czy jakoś tak. Nie wiem czy jest tam jakaś polska szkoła czy nie dlatego musiałbym się dowiedzieć. I w ogóle jak by to wszystko przebiegało to całe przeposywanie do innej szkoły, ile to trwa itp może ktoś z was zna się na tym lepiej
Skąd w ogóle pomysł, że w Anglii są polskie szkoły? W Londynie na przykład jest szkoła sobotnia przy ambasadzie - czyli takie zajęcia dodatkowe. Czego oczekujesz gdzie indziej?
what a drama queen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 18:39   #3
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Wyjechać-Nie wyjechać

Ja jestem tchórzem i nie rzuciłabym się na głęboka wodę Gdybym sama miała taką sytuację, to skończyłabym szkołę w Polsce i wyjechała na studia do Anglii. Chodzi o to, ze tutaj masz szansę skończyć szkołę z dobrymi wynikami, a Anglii będziesz nowy, obcy język, możesz nie czuć się swobodnie, pewnie będziesz musiał iść do angielskiej szkoły i chociaż może są takie dla obcokrajowców, to moim zdaniem wszystko odbije się na nauce. Mam czworo dobrych znajomych, którzy wyjechali do GB na studia (po polskim LO) i bardzo dobrze sobie radzą.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 22:12   #4
laczupakabra
Rozeznanie
 
Avatar laczupakabra
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: gdzie nogi poniosą
Wiadomości: 708
GG do laczupakabra
Dot.: Wyjechać-Nie wyjechać

zgadzam się z cherry_flamme
łatwiej będzie Ci skończyć liceum w Polsce, napisać maturę i iść tam na studia niż przenosić się teraz, przejście z naszego na ich system nauczania w jego środku, może okazać się trudne... no i jak powiedziała cherry_flamme odbije się na nauce i wynikach, potem rekrutacja na studia.. pomyśl nad tym
powodzenia
laczupakabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-30, 20:50   #5
izuu
Wtajemniczenie
 
Avatar izuu
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 2 175
GG do izuu
Dot.: Wyjechać-Nie wyjechać

A moje zdanie jest takie, ze jesli jestes w 100% przekonany, ze predzej czy pozniej tam wyladujesz - jedz teraz. Tylko wez sie za nauke jezyka juz teraz. Nie boj sie rozmawiac z rowiesnikami, nawet jesli popelniasz bledy. W szkole piec razy szybciej przyswoisz jezyk, bedziesz mial kontakt z rowiesnikami i szybciej sie przystosujesz! Prawdopodobnie pojdziesz do college, gdzie bedziesz mial okazje zrobic higher egzam i przez to masz wieksze szanse na przyjecie na uniwerek! nie musisz tlumaczyc swiadectwa maturalnego! (zreszta im nasze swiadectwo i oceny nic nie mowia!) Nauczysz sie gadac tak jak oni, nie sadze, zeby bylo to mozliwe w polsce! Mam znajomego norwega, ktory przyjechal do uk koompletnie bez znajomosci jezyka, pierwszy rok szkoly spedzil siedziac w ostatniej lawce i nieodzywajac sie do nikogo.. ale tez duzo szybciej sie przystosowal. zalozmy, ze skonczysz liceum i wyjedziesz.. prawdopodobnie bedziesz spedzal wolny czas pracujac, a na uniwerku bedzie duzo obcokrajowcow itp... marne szanse na szybsze przystosowanie sie. i duze szanse, ze bedziesz w takiej samej sytuacji, jak polacy, ktorzy wyjechali do uk tylko do pracy.

generalnie chodzi mi o to, ze widze po ludziach, ktorzy wyjechali wczesniej, ze sa o wiele bardziej przystosowani, tzn. posluguja sie swietnym angielskim (takze slangiem) przez co maja wiecej przyjaciol z uk. mysle, ze jest to jednak wazne. znam tez osoby, ktore poszly na unwerek w uk nawet nie znajac dobrze angielskiego, i tak sobie zyja, ale tak na prawde ich 'studiowanie' niczego nie zmienia. jesli wyjedziesz teraz, dostaniesz prawdziwa szkole zycia, ale uwazam, ze pozniej bedzie Ci o wiele latwiej.
izuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-02, 18:40   #6
gorzala
Zakorzenienie
 
Avatar gorzala
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 449
Dot.: Wyjechać-Nie wyjechać

Cytat:
Napisane przez endrion Pokaż wiadomość
Witam. Od kilku dni a nawet w sumie tygodni zastanawiam się nad tym czy wyjechać do Anglii czy nie. Od kilku miesięcy mama planuje wyjazd do Anglii z siostrą (moją siostrą ). Tam mieszka wujek i tak na początku byśmy tam zamieszkali dopóki by się czegoś własnego nie znalazło. Ja aktualnie zacząłem pierwszy rok Liceum Biologiczno-Chemiczne ( 3 lata nauki). I ja zawsze chciałem wyjechać do USA albo do Anglii i teraz jak jest okazja to są problemy Mama pytała się czy może chciałbym zostać tutaj sam a one by wyjechały jednak chciałaby żebym też jechał ale decyzja należy do mnie. Jestem raczej odpowiedzialny więc nie było by problemu z przekonaniem mamy (mam 16/17 lat). Poczytałem trochę na forach posty osób które mają też taki problem i im raczej radzą skończyć szkołę w Polsce i później wyjechać. Ogólnie z językiem nie jest u mnie źle ale najlepiej też nie jest ... aż się wstyd przyznać że angielskiego uczę się 10 rok ( w szkole ) i do tej pory powinienem biegle mówić w tym języku no ale tak nie jest. Jednak teraz mam 5godzin tygodniowo w szkole średnej więc myśle że będzie dobrze tymbardziej że nawet sporo się nauczyłem przez te 1.5 miesiąca szkoły.
Ja poznałam z pięciu Polaków w Irlandii którzy wyjechali ok. 1,5-2 lata temu z którymś, lub obojgiem rodziców i chodzą normalnie do High School, typowe irlandzkie liceum mieszane.. Na poczatku było trudno - zwłaszcza o tyle, że o ile umieli angielski, to akcent z Cork jest bardzo hm.. unikatowy i to tak jakbyś uczył się tego języka od zera W Anglii na szczęście nie ma tego problemu i wydaje mi się, że jeśli masz okazję - działaj. Zobaczysz, że po 3-4 miesiącach w takiej szkole, będziesz śpiewał jak słowik Kolega z Rumunii nam opowiadał jak przyszedł pierwszy dzień do liceum w Cork i nauczyciel go pyta w jakim jest wieku, a On zrozumiał 'Jak długo tu jesteś?' i odpowiada mu : 'two months' hehe ))
gorzala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:56.