Problem z cerą - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-19, 15:03   #1
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594

Problem z cerą


Problem i to jaki. Od kilku lat, żyjąc przekonaniem, że mam tłustą, ewentualnie mieszaną cerę, używałam kremów matujących, do cery trądzikowej (tak, też miałam), tłustej. Kupiłam krem Garnier Czysta Skóra. Po nałożeniu go na twarz czułam, jak mam napiętą skórę, miałam wrażenie, że na twarzy mam skorupę. Co więcej, wysuszyłam skurę FATALNIE, zaczęła się łuszczyć, na dodatek obsypało mnie pryszczami. Postanowiłam porządnie nawilżyć skórę i kupiłam krem Soraya Mleko i Miód. Przed jakieś trzy dni było cudownie, gładziutka cera, bez wyprysków, nie świeciła się i nie kleiła przy dotyku. Gorzej, bo ze dwa dni później znów zaczęła mi się łuszczyć skóra, twarz piec, wychodziły pryszcze. Cera była w okropnym stanie. W końcu poszłam do drogerii, w której pani ekspedientka poradziła mi maseczki natłuszczające (w takich saszetkach, nakłada się na noc i w niej śpi) i nawilżające. Zakupiłam te maseczki i dodatkowo wzięłam peelign StIves do cery wrażliwej do codziennego stosowania. Po maseczkach cera była super nawilżona i co najśmieszniejsze, przy tych tłustych maseczkach... przestały wychodzić mi pryszcze. Teraz maseczki mi się skończyły, kupiłam za to krem antyalergiczny i, chociaż cera jest w o wiele lepszym stanie, nie ma jakiejś specjalnej rewelacji. A teraz, po tej epopei, dwa krótkie pytania:

Jaki mam typ cery? Jakich kosmetyków powinnam używać, żeby nie pogorszyć stanu cery? Liczę na Waszą pomoc.
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 15:14   #2
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Problem z cerą

hm?
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 18:01   #3
justyna_dt
Zakorzenienie
 
Avatar justyna_dt
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 19 594
Dot.: Problem z cerą

up up!!
justyna_dt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-19, 18:18   #4
Pitipel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 1 332
Dot.: Problem z cerą

Cytat:
Napisane przez justyna_dt
Jaki mam typ cery? Jakich kosmetyków powinnam używać, żeby nie pogorszyć stanu cery? Liczę na Waszą pomoc.
Justynko, do znudzenia było tu powtarzane, że cera tłusta matowana/wysuszana broni się i w odruchu obrony produkuje więcej sebum. Pewnie pozapychały Ci się w końcu pory i stąd całe nieszczęście.
Cera zareagowała poprawą swego stanu, kiedy ulitowałaś się nad nią i trochę dokarmiłaś z zewnątrz, za to też zrewanżowała Ci się lepszym wyglądem.
Pomyśl może o suplementacji omega 3. Przynosi spektakularne efekty przy bardzo brzydkich cerach, naprawdę. Na początek łykaj po 2 g dziennie i obserwuj reakcję skóry, zapraszam na wątek "Cudowne tabletki przeciw zmarszczkom" na forum 30+.
Jaką masz cerę - przez internet naprawdę trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi; niemniej zarzuć już matujące i wysuszające środki i zastosuj leciutkie nawilżające kremy; poprawa powinna nastąpić naprawdę szybko; nie za długo natłuszczaj cerę, bo znów możesz spowodować w ten sopsób wysyp pryszczy, jeśli Twoja cera jest tłusta...
powodze nia
Pitipel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-20, 01:19   #5
Aneta???
Zakorzenienie
 
Avatar Aneta???
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 6 340
GG do Aneta??? Send a message via Skype™ to Aneta???
Dot.: Problem z cerą

Jesli rzeczywiscie skora jest tlusta to moze ona byc rowniez odwodniona.Ja dodatkowo proponuje raz dwa razy w tygodniu na noc krem Nanobase,faktycznie kremy matujace dodatkowo wysuszaja skore (jeden krem taki mnie tylko odpowiada-Shiseido Pureness matujacy,ladnie nawilza dodatkowo).Delikatny zmywacz do twarzy,najlepiej do skory wrazliwej i zadnych tonikow typowo do skory tlustej (alkohol,kwas salicylowy-wysuszacze).
Aneta??? jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:29.