Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-19, 18:30   #1
kateleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10

Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży


Witam Kobietki!

Już kolejny raz przy morfologii wychodzi mi niski poziom HTC (34%) i HGB (11,3g/dl). Czy wspomagacie się jakimiś preparatami? Generalnie mój gin jest zwolennikiem podregulowania diety, ale jak to widać w kolejnym badaniu, nie za bardzo mi wychodzi.


kateleon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 19:21   #2
agata1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 172
GG do agata1971
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Witaj kateleon
Jak byłam pierwszy raz w ciąży też miałam kiepskie wyniki, ratowałam się buraczkami (tak mi doradziła położna bo lekarz chciał mnie położyć do szpitala), piłam sok z buraczków z dodatkiem różnych warzyw i owoców (było okropne) W drugiej ciąży już byłam mądrzejsza i starałam się jeść codziennie surówkę z buraczków(tylko zamiast octu dodawałam cytrynę) to już było dobre

Jedz dużo warzyw i wszystko będzie dobrze
__________________
Wszyscy urodziliśmy się po to, aby kochać
Miłość jest sensem i jedynym celem naszego życia...
agata1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 09:51   #3
carmelca
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 138
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

u mnie do połowy ciąży było OK ale nagle poziom spadł, był na pograniczu anemii. Od tego czasu zażywałam Tardyferon ale i tak niewiele to dało

Edytowane przez carmelca
Czas edycji: 2010-02-20 o 09:54
carmelca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 12:25   #4
Silpe
Zadomowienie
 
Avatar Silpe
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 453
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Ja wspomagam sie farmakologicznie , moj gin nie proponowal mi zadnych buraczkow od poczatku ciazy zalecal mi spozywanie zelaza w tabletkach .
Raz dziennie biore tabletke HEMOFER-u i to mi swietnie wyrownuje braki zelaza . Pozdrawiam
__________________
God is a DJ
---------------------------------------




Silpe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-20, 16:16   #5
kateleon
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

W takim razie wysyłam narzeczonego po zakupy i wzbogacę dietę. Do połowy ciąży miałam super wyniki, mam nadzieję, że teraz poprawię je

Dziękuję, pozdrawiam

kateleon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 11:07   #6
Kakusia
Zakorzenienie
 
Avatar Kakusia
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 306
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Cześć Dziewczyny,
To ja się do Was chyba powinnam przyłączyć
Od stycznia okazało się że mam mizerne wyniki, wskazujące na anemię.
Lekarz przepisał mi Ascofer - ale strasznie źle się po nim czułam - albo było mi niedobrze, albo zwymiotowałam tabletkę....
Przy powtórce badań wyniki jeszcze gorsze... Ale tym razem poprosiłam o inne żelazo - dostałam Tardyferon i zażywam cały czas.

Położona mi wytłumaczyła jak zażywa się żelazo. Że musi być na czczo, minimum 1h nie jeść po zażyciu żelaza. Popijać herbatą z bardzo dużą ilością cytryny (żelazo lepiej wchłania się w obecności wit.C) i wspomagać się w ciągu dnia różnymi cytrusowymi sokami - czyli wszystko co ma dużą ilość wit.C.
Moja internistka dodatkowo kazała mi jeść dużo czerwonego mięsa oraz wspomagać się (mimo Prenatalu) dodatkowo wit.B12. (bo anemia spowodowana jest niedoborem żelaza, wit.B12 lub kwasu foliowego)
Do soku z buraków jakoś nie mogę się przekonać...

Zobaczymy jak wyniki przy najbliższym badaniu...
Ale generalnie położna powiedziała mi, że konieczne jest wyleczenie anemii do porodu bo to może skomplikować poród
__________________
Nasz Ślub

Nasza Córunia



Moje drugie serce, inny rytm Mego życia - Dominiczka

Edytowane przez Kakusia
Czas edycji: 2010-03-01 o 11:08
Kakusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-17, 10:27   #7
agata1971
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 172
GG do agata1971
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Cześć dziewczyny
Moja bratowa jest w trzecim miesiącu ciąży i ma kiepskie wyniki, położna doradziła Jej, żeby jadła codziennie buraczki a najlepiej piła sok jak nie lubi naturalnego soku z buraczków(a kto lubi ) to żeby sobie przekroiła buraczka na pół, posypała cukrem i podpiekła lekko w piekarniku.
Spróbujcie w ten sposób, może Wam zasmakuje
__________________
Wszyscy urodziliśmy się po to, aby kochać
Miłość jest sensem i jedynym celem naszego życia...
agata1971 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-27, 17:52   #8
karolinaszymonicka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Hej dziewczyny, Mi pani ginekolog zaleciła Floradix Żelazo i witaminy w trakcie ciąży. A że to była moja pierwsza ciąża , nie kombinowałam i przyjmowałam właśnie ten produkt. U mnie dobrze sie sprawdził , polecam teraz wszystkim koleżankom.
karolinaszymonicka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-22, 15:51   #9
Claudia40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 17
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Zapytajcie swojego ginekologa o takie suplementy żelaza, które mają w swoim składzie oprócz żelaza niehemowego, również żelazo hemowe, które jest pochodzenia zwierzęcego i kilka razy lepiej się wchłania niż żelazo niehemowe / pochodzenia roślinnego/ To generalnie ważne, zwłaszcza w ciąży, bo po co łykać tonę tabletek , jak można połknąć pół tony, a żelaza przyswoimy tyle samo . To oczywiście takie moje porównanie, ale wiecie o co chodzi. Bierzemy mniej tabletek, a żelaza przyswoimy więcej. myślę, że warto o to zapytać swojego lekarza
Pozdrawiam w ten cieplutki wiosenny dzień.
Claudia40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 11:48   #10
dejmianooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 3
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Polecam konsultacje lekarska, moza żona po ciaży maiła niedokrwistosć.
dejmianooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-04, 22:27   #11
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Niedokrwistości z niedoboru żelaza w ciąży

Co do naturalnych sposobów na podwyższenie poziomu żelaza, to rewelacyjna jest pokrzywa! Warto zaopatrzyć się w sok 100% i wypijac troszkę codziennie Widywalam wiele opinii, że pomagał nawet jak tabletki nie poprawialy wyników krwi.

Cytat:
Napisane przez Kakusia Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny,
To ja się do Was chyba powinnam przyłączyć
Od stycznia okazało się że mam mizerne wyniki, wskazujące na anemię.
Lekarz przepisał mi Ascofer - ale strasznie źle się po nim czułam - albo było mi niedobrze, albo zwymiotowałam tabletkę....
Przy powtórce badań wyniki jeszcze gorsze... Ale tym razem poprosiłam o inne żelazo - dostałam Tardyferon i zażywam cały czas.

Położona mi wytłumaczyła jak zażywa się żelazo. Że musi być na czczo, minimum 1h nie jeść po zażyciu żelaza. Popijać herbatą z bardzo dużą ilością cytryny (żelazo lepiej wchłania się w obecności wit.C) i wspomagać się w ciągu dnia różnymi cytrusowymi sokami - czyli wszystko co ma dużą ilość wit.C.
Moja internistka dodatkowo kazała mi jeść dużo czerwonego mięsa oraz wspomagać się (mimo Prenatalu) dodatkowo wit.B12. (bo anemia spowodowana jest niedoborem żelaza, wit.B12 lub kwasu foliowego)
Do soku z buraków jakoś nie mogę się przekonać...

Zobaczymy jak wyniki przy najbliższym badaniu...
Ale generalnie położna powiedziała mi, że konieczne jest wyleczenie anemii do porodu bo to może skomplikować poród
Witamina C faktycznie jest konieczna żeby żelazo dobrze się wchlanialo. Ale rada z popijaniem żelaza herbatą, to straszna głupota - herbata bardzo mocno utrudnia przyswajanie żelaza.

Natomiast anemia z powodu niedoboru żelaza, to zupełnie co innego, niż ta z powodu niedoboru B12 - już w morfologii widać różnice (w brakach żelaza MCV będzie obniżone, przy niedoborach B12 MCV będzie podwyższone), objawy też są inne.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2016-06-04 o 22:40
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-04 23:27:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:16.