***jak kupić dobry wózek*** - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-23, 06:35   #1
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Exclamation

***jak kupić dobry wózek***


Mam propozycję dzielenia się swoimi uwagami dot. zakupu wózka.

Czym się kierować?
Jakie są najważniejsze cechy dobrego, wygodnego zarówno dla malucha, jak i dla mamy wózka?
W co taki wózek powinien być wyposażony - dodatki?
Czy warto wybrać wózek 3-kołowy, czy lepszy standardowy?
Czy wózek 3 w 1 spełnia swoje założenie?
Jakie marki się wyróżniają w tym zakresie? Czy warto zainwestować w wózek, czy tańsze również spełniają swoje funkcje?

Ja niedługo rozpocznę poszukiwania wózka, tylko skończę I trymestr. Moi znajomi kupowali wózki 3 w 1, 3-kołowe. Chciałabym znaleźć wózek, który łatwo się składa i jest lekki - zależy mi na sprawnym pakowaniu go do samochodu. musi też być stabilny - właśnie nie wiem, na ile 3-kołowe spełniają swoją funkcję.

Jeżeli macie pomysły, wklejajcie proszę linki, albo dzielcie się Waszymi spostrzeżeniami.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 07:27   #2
kretencja
Zakorzenienie
 
Avatar kretencja
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 7 758
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Ja jeszcze nad wózkiem się nie zastanawiałam, ale czytałam kiedyś w M jak Mamie, że decydując się na trzykołowy warto się wcześniej przyjrzeć swojej okolicy. Zwróćcie uwagę, że np. większość podjazdów dla wózków w Polsce nie jest przystosowanych dla 3-kołowców (składają się z dwóch równoległych platform).
Mnie się zresztą akurat 3-kołowe nie podobają, więc nie mam tego problemu
__________________

RAZEM OD 5.03.2000.


Optymista uważa, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista... wie, co to za otwór

TYMEK - 26.11.2010
kretencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 07:34   #3
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

mi się właśnie wydawało, że 3-kołowym łatwiej się steruje, ale z drugiej strony dobrze, że mówisz o okolicy, bo w sumie u nas na osiedlu droga nie jest asfaltowa, tylko nadal gruntowa (bo wiele budów) i kamienie pewnie też mogą się trafić, więc może lepiej dla stabilności 4-kołowy?

kto ma jakiś wózek i może się podzielić doświadczeniami?
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:03   #4
SzAnGaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 51
GG do SzAnGaLa
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

hej layla ja przy pierwszym dziecku miałam Quinny Buzz 3, http://allegro.pl/item1082756523_woz...k_gratisy.html , cena wydaje się trochę zaporowa jak sie przejrzy zestawy 3 w 1. jest 3 kołowy, sprawdzał sie bardzo dobrze, siedzenie kubełkowe, mozliwość posadzenie przodem jak i tyłem do kierunky jazdy.fotelika maxi cosi nie musze polecać wózek ogolnie super sie sprawuje w miescie, w rownym terenie.lekko się prowadził,bardzo skrętny idobrze podbija. teraz ze względu na trudniejsze warunki w terenie zdecyduje na na taki w miare możliwości http://allegro.pl/item1083940275_woz...tyle_line.html

ogolnie wybor wozka to trudna sprawa jak sie nie ma za bardzo rozeznania. ogolnie nie polecam wozkow typu "czołg" sa b. ciezkie, trudne w prowadzeniu, małofunkcyjne, sprawiaja , że spacer nie wydaje sie czymś fajnym. wiem, bo znajoma miała, prowadziłam ten wózek i nie polecam, mimo, że są tanie ja wolałabym dołożyć te 2 czy 3 stówki i kupic jakis mniejszy polski wózeczek.
ogólnie w temacie wózków i fotelików troche juz siedze i znam wiekszosc marek obecnych na rynku wiec w razie co moge sluzyc rada

---------- Dopisano o 09:03 ---------- Poprzedni post napisano o 09:01 ----------

hehe jak mozna zauważyc jestem fanką trójkołowców
a taka rada szczególnie zwracajcie uwagę na wielkośc gondoli, i kiedy maluszek się urodzi. bo jak gondola bedzie mała to jak tu zmiescic bobo w grubym kombinezonie i jeszcze kocyk jakiś
SzAnGaLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:04   #5
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Może najpierw korzystać z wyszukiwarki Jest ogromny wątek o wózkach -polecamy-odradzamy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:26   #6
SzAnGaLa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Starachowice
Wiadomości: 51
GG do SzAnGaLa
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

szajajaba a hmm daj jakiegos linka z tym watkiem bo nie wiem gdzie go znaleźć
SzAnGaLa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 08:29   #7
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Mama z klasą, na samej górze jest wątek.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 09:25   #8
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
Mam propozycję dzielenia się swoimi uwagami dot. zakupu wózka.

Czym się kierować?
Jakie są najważniejsze cechy dobrego, wygodnego zarówno dla malucha, jak i dla mamy wózka?
W co taki wózek powinien być wyposażony - dodatki?
Czy warto wybrać wózek 3-kołowy, czy lepszy standardowy?
Czy wózek 3 w 1 spełnia swoje założenie?
Jakie marki się wyróżniają w tym zakresie? Czy warto zainwestować w wózek, czy tańsze również spełniają swoje funkcje?

Ja niedługo rozpocznę poszukiwania wózka, tylko skończę I trymestr. Moi znajomi kupowali wózki 3 w 1, 3-kołowe. Chciałabym znaleźć wózek, który łatwo się składa i jest lekki - zależy mi na sprawnym pakowaniu go do samochodu. musi też być stabilny - właśnie nie wiem, na ile 3-kołowe spełniają swoją funkcję.

Jeżeli macie pomysły, wklejajcie proszę linki, albo dzielcie się Waszymi spostrzeżeniami.
Moim zdaniem wozek 3 kolowy jest dobry na rowne tereny,na tereny wyboiste,kamyki czy tez pod gorke nie jest zbyt wygodny poniewaz tracisz nad nim kontrole,wozek powinien byc w miare lekki,ja mam opcje 3 w 1 i jestem bardzo zadowolona,mam gondolke i dla noworodka jest bardzo dobra bo jest mu wygodnie,foteli wiadomo na krotkie wypady no i pozniej spacerowka
zycze powodzonka w poszukiwaniach
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 09:41   #9
mini 12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Ruda Śląska okolice Katowic
Wiadomości: 237
GG do mini 12
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

witam a ja mam wózek zamówiony bolder z implastu 4 jest drogi ale bardzo fajny ma bardzo fajne amortyzatory wiec na dziurach dziecko nie odczuje i ma jeszcze bardzo duża gondolke
mini 12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 16:00   #10
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez SzAnGaLa Pokaż wiadomość
hej layla ja przy pierwszym dziecku miałam Quinny Buzz 3, http://allegro.pl/item1082756523_woz...k_gratisy.html , cena wydaje się trochę zaporowa jak sie przejrzy zestawy 3 w 1. jest 3 kołowy, sprawdzał sie bardzo dobrze, siedzenie kubełkowe, mozliwość posadzenie przodem jak i tyłem do kierunky jazdy.fotelika maxi cosi nie musze polecać wózek ogolnie super sie sprawuje w miescie, w rownym terenie.lekko się prowadził,bardzo skrętny idobrze podbija. teraz ze względu na trudniejsze warunki w terenie zdecyduje na na taki w miare możliwości http://allegro.pl/item1083940275_woz...tyle_line.html
super, dzięki za linki - bardzo ładne te wózki, tylko właśnie się zastanawiam, czy trójkołowy, to rzeczywiście dobre rozwiązanie na nierówny teren i kamyki .. ten drugi mimo, że 3-kołowy, ma podwójne kółko, chyba stabilniejszy.
Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wozek 3 kolowy jest dobry na rowne tereny,na tereny wyboiste,kamyki czy tez pod gorke nie jest zbyt wygodny poniewaz tracisz nad nim kontrole,wozek powinien byc w miare lekki,ja mam opcje 3 w 1 i jestem bardzo zadowolona,mam gondolke i dla noworodka jest bardzo dobra bo jest mu wygodnie,foteli wiadomo na krotkie wypady no i pozniej spacerowka
zycze powodzonka w poszukiwaniach
dzięki za rady

Cytat:
Napisane przez mini 12 Pokaż wiadomość
witam a ja mam wózek zamówiony bolder z implastu 4 jest drogi ale bardzo fajny ma bardzo fajne amortyzatory wiec na dziurach dziecko nie odczuje i ma jeszcze bardzo duża gondolke
czyli model bolder - marka implast? ja to się w ogóle jeszcze w tym nie orientuję, myślałam, że są wózki hity powinno być takie kwc dla dzieci z wózkami, butelkami etc.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-23, 20:22   #11
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Przy pierwszym dziecku mialam bugaboo. Super lekki, niesamowicie sie prowadzi, dobrze sklada, i bardzo wygodny dla dziecka. Prawie jestem pewna ze dla drugiego tez bedzie ten, chodz zastanawiam sie nad Stokke Xplory. Podoba mi sie opcija regulacij wysokosci siedzenia.
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-23, 22:07   #12
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem wozek 3 kolowy jest dobry na rowne tereny,na tereny wyboiste,kamyki czy tez pod gorke nie jest zbyt wygodny poniewaz tracisz nad nim kontrole,wozek powinien byc w miare lekki,ja mam opcje 3 w 1 i jestem bardzo zadowolona,mam gondolke i dla noworodka jest bardzo dobra bo jest mu wygodnie,foteli wiadomo na krotkie wypady no i pozniej spacerowka
zycze powodzonka w poszukiwaniach
A to zdanie to jest poparte praktycznym uzywaniem 3-kolowego wozka? Nasz trojkolowiec jest baardzo wygodny i praktyczny na nierownych powierzchniach. Jakos nie przypominam sobie zebym tracila nad nim kontrole "w terenie". Kupilam dla dziecka zestaw 3 w 1 - fotelik samochodowy maxi cosi cabriofix, godole i spacerowka Quinny Speedi i jestem bardzo z niego zadowolona. Do tej pory uzywamy spacerowki zamiennie z parasolka Maclarenem, a corka ma 20 miesiecy. Gondola sluzyla nam do pol roczku.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 09:57   #13
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

wiecie co, rzeczywiście jest cały wątek o wózkach na początku, tylko ja myślałam, że na mamie jest tylko poczekalnia i odchowalnia i stąd nowy wątek. dzięki za wszystkie posty.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-24, 12:14   #14
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A to zdanie to jest poparte praktycznym uzywaniem 3-kolowego wozka? Nasz trojkolowiec jest baardzo wygodny i praktyczny na nierownych powierzchniach. Jakos nie przypominam sobie zebym tracila nad nim kontrole "w terenie". Kupilam dla dziecka zestaw 3 w 1 - fotelik samochodowy maxi cosi cabriofix, godole i spacerowka Quinny Speedi i jestem bardzo z niego zadowolona. Do tej pory uzywamy spacerowki zamiennie z parasolka Maclarenem, a corka ma 20 miesiecy. Gondola sluzyla nam do pol roczku.
Uzywalam przez niecaly miesiac wozek 3 w 1 spirit s3 i nie polecam nikomu,wyglada bardzo ladnie,jest lekki ale nic poza tym,sprzedalam go za marne grosze i to z w ielkim trudem a dalismy za niego wcale nie malo,zmienilismy na zwykly wozek graco i jestem bardzo zadowolona bo jest bardzo stabilny i przyczepny ,taki moge polecic bez problemu
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 00:06   #15
_barbie_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Ja przeglądałam tysiące stron, czytałam wiele opinii na temat dobrego wózka i pewna byłam że musi to być właśnie taki i tą pewnością pojechałam do Polski i zobaczyłam 1 raz wózek mojej siostry. Doznałam szoku że mogli wyprodukować coś tak fantastycznego, jej wózek ma wszystko o czym mogłaby tylko śnić przyszła mama a mianowicie:

* jest leciutki
* przednie koła duże, pompowane, skrętne z możliwością zablokowania ich do jazdy na wprost
* ma dużą gondolę
* regulowana wysokość rączki
* wpięcie gondoli, spacerówki oraz fotelika samochodowego, które montować możemy zarówno przodem jak i tyłem do kierunku jazdy
* tylne koła również pompowane
* łatwość składnia stelażu, bardzo małe gabaryty po złożeniu
* obszerny kosz na zakupy
* pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, wraz z regulacją wysokości




a jest to wózek Tako Jumper kosztuje około 1200 zł





naprawdę wam polecam jeździ się nim rewelacyjnie, on płynie poprostu i na milion procent właśnie taki sobie kupię tylko nie wiem jaki kolor
__________________
Poznałam mojego księcia z bajki w 2000 roku_ Zaręczyny były w 2005 roku a _ Nasz bajkowy Ślub odbył się 14.07.2007_Kocham Cię Dziubeczku Ty Mój najsłodszy na całym Świecie
_barbie_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 09:13   #16
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

a ja jakoś nie mam zaufania do firmy TAKO. Może dlatego, że te wózki są tylko składane w Polsce, ale części do nich to raczej sprowadzają z Chin. Nie wiem na 100% czy to prawda, ale wiele takich opinii słyszałam.

Mnie się bardzo podoba wózek Marita firmy ROAN, ma bardzo pozytywne opinie, ale fakt jest duży, i ładnie wygląda tylko w wersji głębokiej. Ale za ten nowy kolorek s101 dla mojej małej księżniczki to dałabym się pokroić.
http://roan.pl/index1.php?p=kol

Ogólnie powiem wam, że myślę o wózku od początku ciąży i jeszcze nic mądrego nie wymyśliłam, bo niby jest tyle tych wózeczków, ale jak człowiek wie konkretnie czego chce, to lista się diametralnie kurczy..... no i raczej nie kupię marity, bo jest trochę ogromniasta....
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:34   #17
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

przede wszystkim musisz sobie zadac pytanie co jest dla ciebie pryiorytetem w kupnie wozka

ja sie kierowalam amortyzacja i kolami chcialam zeby byly pompowane wazna byla dla mnie tez wielkosc gondoli i w tym ktory kupilam jest jedna z wiekszych na rynku 86cm w dodatku jest w gondoli regulowane oparcie plus sa szelki poza tym jest w miare lekki
kupilam implasta bolder sd cena to 1900zl komplet tzn gondola spacerowka fotelik adaptery torba parasol folie moskitiera spiworek naprawde wszystko w koplecie jest wozek prowadzi sie lekko i super wygodnie ja polecam akurat ten ale musisz zobaczyc co tobie odpowiada i wazne jest to ile pieniazkow chcesz na niego przeznaczyc minusem mojego wozka jest to ze zajmuje jak to przy wozkach z pompowanymi kolami wiecej miejsca w bagazniku chociaz odpinajac kola ten problem znika ale ja mam duzy bagaznik wiec mi to nie przeszkadza zycze powodzenia w wyszukiwaniu wozka odpowiedniego dla siebie
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 20:38   #18
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

86 cm? na długość? a ile jest normalnie? załamujecie mnie. ja narazie z wózków nie rozumiem nic.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 10:11   #19
metropolitan
Zadomowienie
 
Avatar metropolitan
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 923
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez anoxa Pokaż wiadomość
przede wszystkim musisz sobie zadac pytanie co jest dla ciebie pryiorytetem w kupnie wozka

ja sie kierowalam amortyzacja i kolami chcialam zeby byly pompowane wazna byla dla mnie tez wielkosc gondoli i w tym ktory kupilam jest jedna z wiekszych na rynku 86cm w dodatku jest w gondoli regulowane oparcie plus sa szelki poza tym jest w miare lekki
kupilam implasta bolder sd cena to 1900zl komplet tzn gondola spacerowka fotelik adaptery torba parasol folie moskitiera spiworek naprawde wszystko w koplecie jest wozek prowadzi sie lekko i super wygodnie ja polecam akurat ten ale musisz zobaczyc co tobie odpowiada i wazne jest to ile pieniazkow chcesz na niego przeznaczyc minusem mojego wozka jest to ze zajmuje jak to przy wozkach z pompowanymi kolami wiecej miejsca w bagazniku chociaz odpinajac kola ten problem znika ale ja mam duzy bagaznik wiec mi to nie przeszkadza zycze powodzenia w wyszukiwaniu wozka odpowiedniego dla siebie
bolder sd jest spoko, ale do tych najtańszych nie należy... bagażnik u mnie nie jest problemem, a koła własnie muszą być pompowane, bo na takich chodnikach jak u mnie są..... porażka....

86 cm to dużo... czy to jest dł wewnętrzna??
metropolitan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-27, 10:42   #20
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

czy wewnetrzna to nie wiem nie mierzylam sama a teraz nie mam takiej mozliwosc bo leze w szpitalu ale podam wam kilka przykladow jesli chodzi o wymiary gondoli

-implast bolder sd 86 x 43 x 22
-jedo fyn
80/20/35
-maxi cosi mura
75x38x18
-mutsy 74x34x18
-roan marita 84/36/23
-tako jumper 75×35 (nie wiem jaka jest glebokosc)
-x lander 73/21/30

tak wiec z tych wozkow co dane podalam implast ma gondolke najwieksza a chyba warto na to zwrocic uwage zwlaszcza gdy rodzimy jesienia zeby dzidzia cala zime przejezdzila


anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 15:44   #21
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

anoxa, jak to całą zimę przejeździła? ja to miałam nadzieję, że taki jeden wózek wystarczy? a on wystarczy tylko na zimę? powiedzcie coś więcej o co chodzi z wyborem tak wielkiej gondoli.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-27, 17:22   #22
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

layla bo w zaleznosci od wielkosci gondoli od wielkosci dzidzi i co wazniejsze od dzidzi upodoban jedne dziecko lezy w gondoli dlugo i nie ma z tym problemow a niektore szkraby sa bardziej ciekawskie i juz w wieku 4mc sie awanturuja i chca siedziec w spacerowce bo chca wszystko widziec dlatego pochwale znowu implasta za to ze ma regulowane oparcie nawet w gondoli a generalnie gondola sluzy mniej wiecej do 6mc a pozniej zaklada sie spacerowke wiekszosc wozkow ma to w zestawie
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:16   #23
sylviasol
Rozeznanie
 
Avatar sylviasol
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 526
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

ja mam roana maritę i powiem że jest OGROMNA) i dzidziakowi będzie wygodnie nawet w śpiworku i gaaardzo grubym kombinezonie - ja kupując wózek brałam pod uwagę to jakie są drogi wokół domu gdzie najczęściej chodzimy i jak często jeździmy i czy na prawdę potrzebny mi jest przy okazji wyjazdu wózek- bo np. kiedy idziemy do supermarketu to nie będę brała wózka- bo przecież 2 nie będe pchała tylko dzidziaka w foteliku do tego dużego i już ) a ogromne pompowane koła to po prostu konieczność gdy się mieszka w Polsce i przy wyjazdach dolasu czy nad morze no i bezawaryjność - bo różnie się słyszy o awaryjności wózków a koleżanka 3 razy odsyłała implasta do serwisu- zawsze coś z kołami było nie tak i po 8 miesiącach kupili inny a tamtego nie sprzedali bo z tymi kołami to problem. No i wielkość bo raczej trudno jest trzymać dzidziaka 5 miesięcznego w mutsy - po prostu nie znam nikogo kto by do 5 miesiąca woził dzieciaka w tak maleńkiej gondoli- wszyscy na to marudzą bo o ile spacerówka jest fajna o tyle gondolka jest pioruńsko mała)
Dla mnieliczyło się również to jaką ma amortyzację wózek i tu po prostu roan wygrał - można nim bujać ile się chce) a zaden chodnik mu nie straszny) ale każdy ma inne wymaganiaa każda sroczka swój ogonek chwali ) ja chwalę ten który kupiłam choć dzidzi jeszcze nie ma ) dopiero za 3 tygodnie)
sylviasol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 19:35   #24
anuszka1401
Zakorzenienie
 
Avatar anuszka1401
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Pomorskie
Wiadomości: 3 375
GG do anuszka1401
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Hej, ja mam roana maritę i jest super Wielka gondola, oparcie regulowane nawet w gondoli, na wahaczach więc można fajnie bujać, jest ogromny wybór wzorów i kolorów, ma wielkie pompowane koła, nie skrętne (jak dla mnie bomba) Minusem dla kogoś może być to, że jest ciężki, wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, bo mnie to absolutnie nie przeszkadza Ale wybór wózka to kwestia indywidualna.
anuszka1401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:04   #25
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez aaliyah Pokaż wiadomość
A to zdanie to jest poparte praktycznym uzywaniem 3-kolowego wozka? Nasz trojkolowiec jest baardzo wygodny i praktyczny na nierownych powierzchniach. Jakos nie przypominam sobie zebym tracila nad nim kontrole "w terenie". Kupilam dla dziecka zestaw 3 w 1 - fotelik samochodowy maxi cosi cabriofix, godole i spacerowka Quinny Speedi i jestem bardzo z niego zadowolona. Do tej pory uzywamy spacerowki zamiennie z parasolka Maclarenem, a corka ma 20 miesiecy. Gondola sluzyla nam do pol roczku.
Też mam taki zestaw Quinny Speedy i Maclaren Quest. Córka niebawem konczy 3 lata, przerobilam z nia jakies 10 wozków i te dwa modele sprawdzily sie najlepiej i sa w uzyciu do tej pory (rzadziej coprawda bo corka w wiekszosci chodzi). Mlodszy syn też sie wozi w Quinny'm Mieszkamy w duzym miescie z beznadziejnymi chodnikami, kostka brukową itp
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 20:51   #26
sylviasol
Rozeznanie
 
Avatar sylviasol
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 526
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez anuszka1401 Pokaż wiadomość
Hej, ja mam roana maritę i jest super Wielka gondola, oparcie regulowane nawet w gondoli, na wahaczach więc można fajnie bujać, jest ogromny wybór wzorów i kolorów, ma wielkie pompowane koła, nie skrętne (jak dla mnie bomba) Minusem dla kogoś może być to, że jest ciężki, wszystko zależy od tego gdzie się mieszka, bo mnie to absolutnie nie przeszkadza Ale wybór wózka to kwestia indywidualna.
ania widze że mamy te same))
sylviasol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:14   #27
anoxa
Zakorzenienie
 
Avatar anoxa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 662
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez sylviasol Pokaż wiadomość
ja mam roana maritę i powiem że jest OGROMNA) i dzidziakowi będzie wygodnie nawet w śpiworku i gaaardzo grubym kombinezonie - ja kupując wózek brałam pod uwagę to jakie są drogi wokół domu gdzie najczęściej chodzimy i jak często jeździmy i czy na prawdę potrzebny mi jest przy okazji wyjazdu wózek- bo np. kiedy idziemy do supermarketu to nie będę brała wózka- bo przecież 2 nie będe pchała tylko dzidziaka w foteliku do tego dużego i już ) a ogromne pompowane koła to po prostu konieczność gdy się mieszka w Polsce i przy wyjazdach dolasu czy nad morze no i bezawaryjność - bo różnie się słyszy o awaryjności wózków a koleżanka 3 razy odsyłała implasta do serwisu- zawsze coś z kołami było nie tak i po 8 miesiącach kupili inny a tamtego nie sprzedali bo z tymi kołami to problem. No i wielkość bo raczej trudno jest trzymać dzidziaka 5 miesięcznego w mutsy - po prostu nie znam nikogo kto by do 5 miesiąca woził dzieciaka w tak maleńkiej gondoli- wszyscy na to marudzą bo o ile spacerówka jest fajna o tyle gondolka jest pioruńsko mała)
Dla mnieliczyło się również to jaką ma amortyzację wózek i tu po prostu roan wygrał - można nim bujać ile się chce) a zaden chodnik mu nie straszny) ale każdy ma inne wymaganiaa każda sroczka swój ogonek chwali ) ja chwalę ten który kupiłam choć dzidzi jeszcze nie ma ) dopiero za 3 tygodnie)

tak jak piszesz kwestia indywidualna moja siostra miala dla pierwszej cory roana marite i generalnie ja chwalila jedynie musiala oddac na gwarancje bo z zawieszeniem sie cos spier.dzielilo a dla drugiej corki miala implasta boldera 3 i byla mega zadowolona corcia jezdzila do 2 lat sprzedala tylko dlatego ze chciala kupic mala parasolke do samochodu bo corka i tak juz zadko jezdzi w wozku jedynie jak gdzies na zakupy jedzie zeby nie uciekala
anoxa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:24   #28
takaja13
Zakorzenienie
 
Avatar takaja13
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: w Szczecinie urodzona/obecnie UK
Wiadomości: 5 384
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Też mam taki zestaw Quinny Speedy i Maclaren Quest. Córka niebawem konczy 3 lata, przerobilam z nia jakies 10 wozków i te dwa modele sprawdzily sie najlepiej i sa w uzyciu do tej pory (rzadziej coprawda bo corka w wiekszosci chodzi). Mlodszy syn też sie wozi w Quinny'm Mieszkamy w duzym miescie z beznadziejnymi chodnikami, kostka brukową itp
A bylas moze quinny m na plazy na spacerku albo w lesie ???? napewno nie i nie radze probowac bo dziecko szybko by wypadlo i doznalu wstrzasu ze wzgledu na amortzatory ,wozek jest caly chwiejny,brak regulacji w spacerowce i zbytnio siedzaca pozycja oraz brak raczki z przodu dla dziecka to dodatkowy minus,jedyne 2 plusy to jego waga i to ,ze latwo i szybko sie sklada.
__________________
pozdrawiam Aska

http://www.youtube.com/watch?v=cAk34...watch_response
takaja13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 21:56   #29
aaliyah
Zakorzenienie
 
Avatar aaliyah
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 636
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cytat:
Napisane przez takaja13 Pokaż wiadomość
A bylas moze quinny m na plazy na spacerku albo w lesie ???? napewno nie i nie radze probowac bo dziecko szybko by wypadlo i doznalu wstrzasu ze wzgledu na amortzatory ,wozek jest caly chwiejny,brak regulacji w spacerowce i zbytnio siedzaca pozycja oraz brak raczki z przodu dla dziecka to dodatkowy minus,jedyne 2 plusy to jego waga i to ,ze latwo i szybko sie sklada.
Ja bylam i dziecko nie doznalo wstrzasu.

O jakiej regulacji piszesz?

Domyslam sie, ze chodzi Ci o barierke z przodu, tak? Moj Speedi ja ma.

Ale za to uwazam, ze jest dosc ciezki i ze trudno sie sklada.
aaliyah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-29, 10:26   #30
EdziaO
Zakorzenienie
 
Avatar EdziaO
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 346
Dot.: ***jak kupić dobry wózek***

Cześć!
Chciałam się podłączyć do dyskusji ponieważ kupno wózka staje się moim podstawowym problemem ostatnio
Niestety nie stać mnie żeby zapłacić za niego ponad 2 tysiące a to i tak więcej niż zakładałam na początku. Dlatego myśle poważnie o JEDO ale classic albo freeline:

http://www.bobowozki.com.pl/index.ph...FcmFzAodG3WiQA

Ale o tych zwykłych nie z małymi kółeczkami z przodu. Wydają mi się jednak stabilniejsze. Wózek będzie wielofunkcyjny-po mieście, ale i w tereni jako że niebawem przeprowadzamy się na wieś. Małe urodzi się w grudniu więc szukałam dużej gondoli. Do tego myślę o foteliku maxicosi cabriofix.

Do swojego wyboru nie jestem jeszcze na 100% przekonana więc każda uwaga jest na wagę złota.

Zastanawia mnie jedno-jaka jest różnica miedzy wózkeim na wahaczach a wózkiem na paskach?
Jestem totalnie zielona-to nasze pierwsze dziecko.

Będę wdzięczna za każdą uwagę.
__________________
Bartuś 23.12.2010
Aniołek 01.08.2011...
Hubert 21.11.2012


„Błogosławiony, który daje swoim dzieciom korzenie i skrzydła”

Edytowane przez EdziaO
Czas edycji: 2010-06-29 o 10:27
EdziaO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-15 20:45:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.