Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II - Strona 158 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-03-21, 08:07   #4711
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;82311496]Do moherowego beretu mi daleko, aczkolwiek, niestety/stety mało matek mogłoby sobie pozwolić na tego typu kreację. I tu juz nie chodzi o pruderyjność, a o to, ze mało kobiet w późniejszych latach (40-55 lat) dba o siebie na tyle, żeby mogły sobie pozwolić na taki krój kiecki (oczywiscie są i takie, które by mogły, ale nie oszukujmy się: jest ich zastraszająca mniejszość). Mogłoby wyjść albo komicznie, albo na tzw. dziunię piernik. Tak to widzę. Cieszę się, że dzięki mnie się dzisiaj uśmiechnęłaś [/QUOTE]

Zabiłaś mi dzień... Mam 42 lata, wiec wg Ciebie jestem "w późniejszych latach" - ani ja, ani chyba żadna z moich koleżanek (45+) nie założyłybyśmy takiej sukienki nie dlatego, że nie mamy figury - wyglądamy lepiej niż większość spotykanych kobiet w wieku 20-25 lat, ale dlatego że stylistycznie jest nam to baaardzo odległe
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 09:49   #4712
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez Klaudiatojestemja Pokaż wiadomość
Co myślicie o stylu ubierania się piosenkarki Margaret jest na pewno bardzo charakterystyczny a jakie jest wasze zdanie?
Moim zdaniem styl małej dziewczynki przebranej za tanio ubraną prostytutkę. Uroda bardzo charakterystyczna i bardzo niedopasowany do niej styl.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 10:18   #4713
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Wygrzebany z szafy stary płaszcz - co sądzicie?

Dziewczyny doradźcie! Z racji wiosennych porządków wygrzebałam stary płaszcz z szafy - ma chyba z 5 lat Dobrze się w nim czuje, jest dosyć cieńki - taki na okres przejściowy. Co myslicie? Nosić jeszcze czy siara i nie modny? Mam też guziki do niego więc mogłabym doszyć i byłby dwurzędowy. Hit czy kit? I jak lepiej - z jednym rzędem guzików czy z dwoma?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg WP_20180321_09_28_54_Pro (3).jpg (95,0 KB, 70 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg WP_20180321_09_29_09_Pro.jpg (98,4 KB, 61 załadowań)
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 10:26   #4714
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 11 924
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez wie-wiórka Pokaż wiadomość
Zabiłaś mi dzień... Mam 42 lata, wiec wg Ciebie jestem "w późniejszych latach" - ani ja, ani chyba żadna z moich koleżanek (45+) nie założyłybyśmy takiej sukienki nie dlatego, że nie mamy figury - wyglądamy lepiej niż większość spotykanych kobiet w wieku 20-25 lat, ale dlatego że stylistycznie jest nam to baaardzo odległe
Sorry, ale po 40-tce młodym kurczaczkiem już nie jesteś. Cieszę się, że nadal bardzo dobrze wyglądasz - na pewno dzięki temu, że dbasz o siebie, dobrze odżywiasz i ćwiczysz. Niestety, spotykam wiele kobiet po 40-tce, które już mają sporą nadwagę i generalnie młodymi kurczętami już nie są. Zdecydowanie mniejszą grupą są kobiety takie jak ty i twoje koleżanki. Wstaw fotę - chętnie popodziwiam ciało 40-tki, które ładniej wygląda niż cialo 20-latki
eae59dc78e1e9e84c064a10ad74dde2dd7f297a0_6313dc73a6c64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 10:37   #4715
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

@Cinderella Girl
bardzo krzywdzące są te twoje generalizacje.

kobiety, nawet te dojrzałe, dbają dziś o siebie znacznie częściej i gęściej niż kilkanaście lat temu, zwłaszcza te żyjące w większych miastach i pozostające długo aktywne zawodowo. to rzecz świadomości, a nie wieku. 60latki nie wyglądają już jak zasuszone, zaniedbane babuleńki
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 11:33   #4716
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

@Cinderella Girl
To nie jest kwestia tego, że moje ciało wygląda lepiej niż ciało 20-latki - nie ma prawa tak wyglądać, bo moja skóra żyje 2x dłużej Chodzi mi o ogólny wygląd i samoświadomość: nie widzę moich rówieśnic z brudnymi włosami, obgryzionymi/szponiastymi wulgarnie paznokciami, lakierem na co drugim paznokciu. Nie widzę ich w legginsach i krótkich kurteczkach, albo obcisłych spodniach z wylewającymi się z paska fałdkami tłuszczu. Nie widzę ich w niskich spodniach, które po schyleniu się ujawniają stringi... W topach ujawniających całą zawartość stanika... I mogę tak wyliczać dłużej... Nie spotykam 20-30-latek, a pracuję na uniwersytecie, na widok których westchnęłabym: chciałabym tak wyglądać. Nie, takie myśli pojawiają się na widok pań 35+, 40+, 45+, 50+
wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 11:48   #4717
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;82338301]Sorry, ale po 40-tce młodym kurczaczkiem już nie jesteś. Cieszę się, że nadal bardzo dobrze wyglądasz - na pewno dzięki temu, że dbasz o siebie, dobrze odżywiasz i ćwiczysz. Niestety, spotykam wiele kobiet po 40-tce, które już mają sporą nadwagę i generalnie młodymi kurczętami już nie są. Zdecydowanie mniejszą grupą są kobiety takie jak ty i twoje koleżanki. Wstaw fotę - chętnie popodziwiam ciało 40-tki, które ładniej wygląda niż cialo 20-latki [/QUOTE]
Zaczynam się zastanawiać, jaką zatem kreację przewidziałabyś dla kobiety po 40-stce. Przecież sukienka, od której się ta dyskusja rozpoczęła, poza dekoltem i rozporkiem nie odkrywała ciała. W sumie więcej zakrywała niż na odwrót.

Co do tej nadwagi, to z moich obserwacji wynika, że nadwagę po 40-tce mają te kobiety, które po prostu miały ją wcześniej. Może Cię teraz zaskoczę, ale mnóstwo nastolatek ma nadwagę.

I zgadzam się, że Twoje generalizacje są bardzo krzywdzące; możliwe, że jesteś młodą osobą i to dlatego.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-21, 11:58   #4718
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

[1=eae59dc78e1e9e84c064a10 ad74dde2dd7f297a0_6313dc7 3a6c64;82338301]Sorry, ale po 40-tce młodym kurczaczkiem już nie jesteś. Cieszę się, że nadal bardzo dobrze wyglądasz - na pewno dzięki temu, że dbasz o siebie, dobrze odżywiasz i ćwiczysz. Niestety, spotykam wiele kobiet po 40-tce, które już mają sporą nadwagę i generalnie młodymi kurczętami już nie są. Zdecydowanie mniejszą grupą są kobiety takie jak ty i twoje koleżanki. Wstaw fotę - chętnie popodziwiam ciało 40-tki, które ładniej wygląda niż cialo 20-latki [/QUOTE]

Czytam i nie wierzę! Mam 26 lat i nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby myśleć w taki sposób o kobietach starszych ode mnie. O młodszych też nie mogłabym powiedzieć "młody kurczaczek" - tak samo jak o żadnej kobiecie nie powiedziałabym "dobra sztuka" czy "niezła świnia".
Wcale nie uważam, że 40-latki wyglądają gorzej od 20-latek. Mówię oczywiście o kobietach zadbanych, bo gdyby pomyśleć o wszystkich 20-latkach ze zdrapanymi paznokciami czy w powyciąganych t-shirtach, to młode dziewczyny wcale nie wypadają dobrze. Myślę, że te, które za młodu wyglądają niestarannie są przekonane, że młody wygląd im to zrekompensuje. Młodość przemija, a one wciąż o siebie nie dbają - i o właśnie one zasilają grono zaniedbanych 40-latek.
Nie do końca zgodzę się z wie-wiórką i w obronie mojego pokolenia powiem, że mam sporo koleżanek, które wyglądają pięknie i nienagannie. Dałabym sobie rękę uciąć, że nie zobaczę nigdy ich stringów nad paskiem spodni
Moim zdaniem wśród kobiet, które faktycznie pracują nad swoim wyglądem zdecydowanie górą są kobiety, które w swoich staraniach mają dłuższy staż - bo przez dłuższy czas więcej się nauczyły.
A pokazywanie połowy pośladków spod szortów na ulicy tak samo nie przystoi 40-latkom jak i 20-latkom. Tyle, że te drugie jeszcze o tym nie wiedzą.

Jeszcze dodam, że skoro sama czterdziestkę mam przed sobą, to mówienie o kobietach w tym wieku jak o babciach, co im tylko przystoi wdziać worek pokutny i zafarbować siwiznę gencjaną byłoby strzałem w kolano...
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2018-03-21 o 12:01
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 12:18   #4719
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II




Moja mama ma 50 lat i śmiem twierdzić, że niejedna młoda dziewczyna pozazdrościłaby jej zdrowej cery (może nie jędrnej jak pupka niemowlaka, ale poza tym niemal nieskazitelnej), szczupłej sylwetki czy stylu.


Ba! Mama mojego faceta ma 60 lat i również jest bardzo zadbaną kobietą, może ma więcej ciała niż moja, ale uwaga, zawsze miała.


Współczuję podejścia, bo z takim to za te 15-20 lat nic tylko do grobu się kłaść z żalu nad swoją utraconą młodością = urodą = stylem = zadbaniem.


Ostatnio w tramwaju pewien pan ok. 60 lat powiedział do kobiety na moje oko ok. 85-letniej.
"Jest pani piękną kobietą"
Ona oczywiście "taaa! Starucha!"
Na co on stwierdził, że twarz została piękna i to dalej widać.
I faktycznie tak było.


Ale no cóż, dla niektórych próchno, narzucić podomkę i pod pierzyną leżeć i się nie wychylać, bo wstyd.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 14:04   #4720
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Współczuję podejścia, bo z takim to za te 15-20 lat nic tylko do grobu się kłaść z żalu nad swoją utraconą młodością = urodą = stylem = zadbaniem.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 14:28   #4721
WeddingLover
Raczkowanie
 
Avatar WeddingLover
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 266
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość

Ostatnio w tramwaju pewien pan ok. 60 lat powiedział do kobiety na moje oko ok. 85-letniej.
"Jest pani piękną kobietą"
Ona oczywiście "taaa! Starucha!"
Na co on stwierdził, że twarz została piękna i to dalej widać.
jak to miłe słowa potrafią poprawić nastrój - nawet jesli nie są kierowane bezposrednio do nas
WeddingLover jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-21, 19:21   #4722
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?



---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------

Cytat:
Napisane przez intermanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie! Z racji wiosennych porządków wygrzebałam stary płaszcz z szafy - ma chyba z 5 lat Dobrze się w nim czuje, jest dosyć cieńki - taki na okres przejściowy. Co myslicie? Nosić jeszcze czy siara i nie modny? Mam też guziki do niego więc mogłabym doszyć i byłby dwurzędowy. Hit czy kit? I jak lepiej - z jednym rzędem guzików czy z dwoma?
Nikt sie nie wypowie? Zdjęcia strona wstecz
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 19:29   #4723
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

nie chodziłabym. estetyka nie moja, ale to względne, natomiast płaszcz wyglada na dość mocno znoszony, taki codzienniak, co swoje wydłużył. poza tym mam wrazenie, że albo się rozchodzi, albo jest przyciasny.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 20:19   #4724
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez intermanka Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 20:21 ---------- Poprzedni post napisano o 20:14 ----------


Nikt sie nie wypowie? Zdjęcia strona wstecz
Ja też bym nie nosiła z podobnych powodów - wygląda na znoszony, modny na pewno nie jest, a i chyba jest ciut za mały.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-21, 22:35   #4725
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez intermanka Pokaż wiadomość
Dziewczyny doradźcie! Z racji wiosennych porządków wygrzebałam stary płaszcz z szafy - ma chyba z 5 lat Dobrze się w nim czuje, jest dosyć cieńki - taki na okres przejściowy. Co myslicie? Nosić jeszcze czy siara i nie modny? Mam też guziki do niego więc mogłabym doszyć i byłby dwurzędowy. Hit czy kit? I jak lepiej - z jednym rzędem guzików czy z dwoma?
Moim zdaniem ok, moze nie nos go na super okazje, ale do dzinsow na mniej zobowiazujece wyjscia jak najbardziej.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-22, 06:59   #4726
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Jeszcze w temacie kobiet no to nie mówcie, że tych dojrzalszych nie widać w legginsach, przy hmmmm "niesprzyjającej" figurze... Bo niestety, ale zdarza się taką spotkać na ulicy, w sklepie... Niestety ale ta dziwna moda zadziałała również w tych pokoleniach 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-22, 07:36   #4727
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Jeszcze w temacie kobiet no to nie mówcie, że tych dojrzalszych nie widać w legginsach, przy hmmmm "niesprzyjającej" figurze... Bo niestety, ale zdarza się taką spotkać na ulicy, w sklepie... Niestety ale ta dziwna moda zadziałała również w tych pokoleniach 😒

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widać. Tak jak i młode dziewczyny. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
Po prostu krzywdzące jest stwierdzenie, że po 40-tce to już zostają tylko bezgustowne ubrania jak z odpustu, bo w takim wieku nie da się już ubrac dobrze
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-22, 09:03   #4728
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

tja. i równie krzywdzące jest stwierdzenie, że dojrzała kobieta z automatu jest nieatrakcyjna, bo się roztyła, zaniedbała, wszystko jej zwisa i powiewa, i w ogóle pora umierać.
o skórę i figurę dba się przez całe życie, a nie tylko do 30.
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-22, 09:29   #4729
siarka40
Szef ds. Wymianek
 
Avatar siarka40
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 17 865
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Widać. Tak jak i młode dziewczyny. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
Po prostu krzywdzące jest stwierdzenie, że po 40-tce to już zostają tylko bezgustowne ubrania jak z odpustu, bo w takim wieku nie da się już ubrac dobrze
Cytat:
Napisane przez pani_smith Pokaż wiadomość
tja. i równie krzywdzące jest stwierdzenie, że dojrzała kobieta z automatu jest nieatrakcyjna, bo się roztyła, zaniedbała, wszystko jej zwisa i powiewa, i w ogóle pora umierać.
o skórę i figurę dba się przez całe życie, a nie tylko do 30.
Ano właśnie.
Dobrym przykładem mogą być tutaj bohaterki ostatniej edycji "Rolnik szuka żony". Według mnie świetnie wyglądały dwie najstarsze babki (obydwie po 60-tce), i niezłe figury, i ogólnie zadbane, ładnie ubrane. Z kolei dużo młodsze kandydatki pozostawiały wiele do życzenia.
__________________
Rebecca Minkoff Bree Body Black (nowa, z metkami)
szuka nowego domu.
siarka40 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-22, 13:11   #4730
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Jak już jesteśmy przy kobietach to niezależnie od wieku zauważyłyście, że taki trend " nie dbania o siebie" często gości wśród mam? Nie wiem jak Wy ale ja zadbane mamy widzę bardzo rzadko i wcale nie chodzi mi tu o wysokie szpilki czy drogie ubrania. Takie po prostu generalne zadbanie o siebie - paznokcie mimo,że nie pomalowane to czyste i obcięte, nie przetłuszczone włosy, jakieś minimum makijażu- choćby tylko maskara do oczu, a już inaczej się wygląda. Ja wiem ile jest pracy przy małym dziecku, jestem beztalenciem makijażowym, w szafie też różnie bywa ale wielokrotnie myłam włosy czy robiłam paznokcie po nocach lub kiedy moja latorośl spała bo zwyczajnie źle się czułam ze swoim wyglądem i wstyd mi było wyjść tak do ludzi. Choćby nie wiem jak mamy nadpobudliwe dziecko nikt i nie wmówi,że nie znajdziemy choćby 15 min w ciągu całego dnia na umycie włosów czy pomalowanie oczu przed wyjściem. Ale wiecie co jest najgorsze...te komentarze i napiętnowanie mnie jako złej matki bo mam makijaż i pomalowane paznokcie. Nie raz słyszałam za plecami "zobacz tą jakie pazury ma zrobione, pewnie zamiast zajmować się dzieckiem to się pindraczy przed lustrem", "ja to nie mam czasu się malować, ja się muszę dzieckiem zajmować". Utarł się już taki stereotyp, że im bardziej zaniedbana kobieta tym jest lepszą matką. Matka powinna się wręcz wstydzić, że dba o siebie, a od kosmetyczki to wychodzić kanałami.I pomyśleć,że to matki matkom zgotowały ten los.
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-22, 13:37   #4731
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

zupełnie nie znam takich mam. ani jednej.
jestem jedyną bezdzietną w towarzystwie moich 4 przyjaciółek ze szkoły i żadna z nich (oraz ich koleżanek z piaskownicy, choć te akurat widuję raczej przy okazji jakiś okoliczności do świętowania, więc akurat są nieco bardziej ufryzowane) nie chodzi po domu, a tym bardziej na spacerze z nieumytą głową, w wyciągniętym dresie i z wielkim zaschniętym glutem na koszulce. nie mają dzieci-ideałów, które by szanowały czas mamy, czasem drą ryje 24/7, ale one najzwyczajniej w świecie mają nawyk, żeby o siebie zadbać i zawsze tak było - tak im pokazały ich mamy, że tak można. owszem zdarza się, że dziecko upieprzy mamę na mieście, ale ty pewnie też masz swoje magiczne sposoby jak temu ekspresowo zaradzić, a czasem no cóż - z tą plamą trzeba dość do domu. fryzjer, kosmetyczka - regularnie, często się parami umawiamy na paznokcie, żeby sobie przy tej okazji pogadać i nawet zabieramy te małe skrzaty, bo najstarsze dziewczynki mają już 5 lat i bardzo im się to podoba, że też mają dziecięcymi lakierami malowane paznokcie.
(i mam dziwne przeczucie, że dbanie o siebie nie będzie dla tych dziewczynek niczym nadzwyczajnym)

ktoś dla kogo to zawsze było istotne, żeby znaleźć czas na maseczkę nawilżająca przy niedzieli, na choćby krótki jogging w ramach sportu czy pilnowanie diety dla ładnej figury i dobrego samopoczucia rzadko głupieje po urodzeniu dziecka i zapada na chorobę pampersową.

w pełni się natomiast zgadzam, że to kobiety są tu najbardziej okrutnymi cenzorkami i generalizatorkami (czego najładniej dowodzi przykład pana w autobusie komplementującego inną pasażerkę i kilka powyższych postów)
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-22, 14:15   #4732
elektro_lit
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 454
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Widać. Tak jak i młode dziewczyny. Wiek nie ma tu nic do rzeczy.
Po prostu krzywdzące jest stwierdzenie, że po 40-tce to już zostają tylko bezgustowne ubrania jak z odpustu, bo w takim wieku nie da się już ubrac dobrze
Ale ja nic takiego nie napisałam 😉 Tylko ktoś tu to tak napisał jakby w legginsach pomykały tylko młode.

Dziewczyny, czasem kobieta, która ma więcej ciałka wygląda znaaacznie sekswoniej niż taka z wagą w normie. Ja sama bardzo nie lubię generalizowania
Co do mam to ciężko mi się wypowiadać, ale jestem w stanie w jakimś stopniu zrozumieć jakieś ogólne zaniedbanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
elektro_lit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-23, 05:43   #4733
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: jakie buty do spodnicy na jesien?

Cytat:
Napisane przez elektro_lit Pokaż wiadomość
Ale ja nic takiego nie napisałam 😉 Tylko ktoś tu to tak napisał jakby w legginsach pomykały tylko młode.

Dziewczyny, czasem kobieta, która ma więcej ciałka wygląda znaaacznie sekswoniej niż taka z wagą w normie. Ja sama bardzo nie lubię generalizowania
Co do mam to ciężko mi się wypowiadać, ale jestem w stanie w jakimś stopniu zrozumieć jakieś ogólne zaniedbanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiem, że nic takiego nie pisałaś. Tylko pierwsze słowa odniosłam do zacytowanego, a później napisałam ogólnie odnośnie dyskusji.

Ale to, jaka kobieta wygląda bardziej seksownie, chyba już zależy od osobistych preferencji. Mnie się nie podoba nadmiar ciałka. Nie lubię i tyle. Nie jest to dla mnie seksowne. Chudość tym bardziej. Podobają mi się szczupłe, wysportowane ciała i sama do takiego dążę.
Oczywiście to nie oznacza, że z (prawie) każdą wagą nie można być zadbanym i ładnie wyglądać. W tym znaczeniu ładnie -> schludnie, z klasą, itp.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-23, 10:03   #4734
Martynamam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 86
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Czy to ważne ile masz lat?

Każdy ma swój styl
Martynamam jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-23, 11:07   #4735
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez intermanka Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy kobietach to niezależnie od wieku zauważyłyście, że taki trend " nie dbania o siebie" często gości wśród mam? Nie wiem jak Wy ale ja zadbane mamy widzę bardzo rzadko i wcale nie chodzi mi tu o wysokie szpilki czy drogie ubrania. Takie po prostu generalne zadbanie o siebie - paznokcie mimo,że nie pomalowane to czyste i obcięte, nie przetłuszczone włosy, jakieś minimum makijażu- choćby tylko maskara do oczu, a już inaczej się wygląda. Ja wiem ile jest pracy przy małym dziecku, jestem beztalenciem makijażowym, w szafie też różnie bywa ale wielokrotnie myłam włosy czy robiłam paznokcie po nocach lub kiedy moja latorośl spała bo zwyczajnie źle się czułam ze swoim wyglądem i wstyd mi było wyjść tak do ludzi. Choćby nie wiem jak mamy nadpobudliwe dziecko nikt i nie wmówi,że nie znajdziemy choćby 15 min w ciągu całego dnia na umycie włosów czy pomalowanie oczu przed wyjściem. Ale wiecie co jest najgorsze...te komentarze i napiętnowanie mnie jako złej matki bo mam makijaż i pomalowane paznokcie. Nie raz słyszałam za plecami "zobacz tą jakie pazury ma zrobione, pewnie zamiast zajmować się dzieckiem to się pindraczy przed lustrem", "ja to nie mam czasu się malować, ja się muszę dzieckiem zajmować". Utarł się już taki stereotyp, że im bardziej zaniedbana kobieta tym jest lepszą matką. Matka powinna się wręcz wstydzić, że dba o siebie, a od kosmetyczki to wychodzić kanałami.I pomyśleć,że to matki matkom zgotowały ten los.
To ja ☹ moze i paznokcie obciete i czyste, wlosy rowniez ale czuje ze wygladam jak jakis menel😕 miesiace (doslownie) siedzenia w domu z chorymi dziecmi nie pomagają. Probuje, staram sie ale mam wrazenie ze co nie ubiore to wygladam jak bezdomny..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-23, 14:23   #4736
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez intermanka Pokaż wiadomość
Jak już jesteśmy przy kobietach to niezależnie od wieku zauważyłyście, że taki trend " nie dbania o siebie" często gości wśród mam? Nie wiem jak Wy ale ja zadbane mamy widzę bardzo rzadko i wcale nie chodzi mi tu o wysokie szpilki czy drogie ubrania. Takie po prostu generalne zadbanie o siebie - paznokcie mimo,że nie pomalowane to czyste i obcięte, nie przetłuszczone włosy, jakieś minimum makijażu- choćby tylko maskara do oczu, a już inaczej się wygląda. Ja wiem ile jest pracy przy małym dziecku, jestem beztalenciem makijażowym, w szafie też różnie bywa ale wielokrotnie myłam włosy czy robiłam paznokcie po nocach lub kiedy moja latorośl spała bo zwyczajnie źle się czułam ze swoim wyglądem i wstyd mi było wyjść tak do ludzi. Choćby nie wiem jak mamy nadpobudliwe dziecko nikt i nie wmówi,że nie znajdziemy choćby 15 min w ciągu całego dnia na umycie włosów czy pomalowanie oczu przed wyjściem. Ale wiecie co jest najgorsze...te komentarze i napiętnowanie mnie jako złej matki bo mam makijaż i pomalowane paznokcie. Nie raz słyszałam za plecami "zobacz tą jakie pazury ma zrobione, pewnie zamiast zajmować się dzieckiem to się pindraczy przed lustrem", "ja to nie mam czasu się malować, ja się muszę dzieckiem zajmować". Utarł się już taki stereotyp, że im bardziej zaniedbana kobieta tym jest lepszą matką. Matka powinna się wręcz wstydzić, że dba o siebie, a od kosmetyczki to wychodzić kanałami.I pomyśleć,że to matki matkom zgotowały ten los.
Nie jestem matką.
Nie widzę tego w moim otoczeniu. Mieszkam w Anglii, więc opatrzył i osłuchał mi się model wśród imigrantów pracujących fizycznie: kobieta pracuje na nocki, śpi dwie godziny i wstaje do dziecka, na nogach jest do powrotu męża z pracy, robi sobie drzemkę i idzie do roboty. Mowa o matkach 2-3 letnich dzieci. Dla mnie przerażające, ale nie o tym. Nawet te kobiety spotykam na mieście uczesane, umalowane. A co to za problem raz na dwa tygodnie w weekend pójść na paznokcie czy poprawić sobie kolor na włosach. I do tego wymyślić taką fryzurę, której nie trzeba codziennie układać przez godzinę z lokówką, tylko przeczesać i już jest dobrze. Fryzura i paznokcie dużo robią, a jak do tego dojdzie przemyślana szafa, to i z zamkniętymi oczami można się nieźle ubrać - tak mówią te znajome.
To był ekstremalny przypadek, ale inne kobiety z mojego otoczenia, czy siedzące w domu z małym dzieckiem czy godzące pracę z małym dzieckiem to już w ogóle nie zaniżają swoich standardów. Raczej wśród znajomych (młodych matek, ale też babć niańczących wnuki) słyszę, że matka powinna znaleźć czas, żeby zadbać o siebie dla własnego zdrowia psychicznego, a nie tylko o dziecko.

Dla mnie świetnym przykładem jest Ola Radomska (blog mamwatpliwosc.pl): zadbane włosy, zrobione paznokcie, fryzura taka, że tylko uczesać, wygodne ciuchy, w których można wyjść do ludzi, makijaż "5-minutowy".

Kiciulec Czasem mam taki dzień, że jestem w domu, mam dużo do zrobienia i gdzieś tam myję zęby i podpijam zimną kawę po łyku między różnymi obowiązkami. Mam tak raz na jakiś czas a i tak wystarczy, żeby poczuć się jak kopciuch Później jak wychodzę z domu "wystrojona", chociaż w lustrze wyglądam dobrze, to i tak wewnętrznie czuję się rozmemłana. Pomyśl, że to tylko w Twojej głowie i inni raczej tego nie zauważą
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-23, 14:55   #4737
kiciulec
Zakorzenienie
 
Avatar kiciulec
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: st lova
Wiadomości: 3 001
Send a message via Skype™ to kiciulec
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Cytat:
Napisane przez chabrymakiistokrotki Pokaż wiadomość
Nie jestem matką.
Nie widzę tego w moim otoczeniu. Mieszkam w Anglii, więc opatrzył i osłuchał mi się model wśród imigrantów pracujących fizycznie: kobieta pracuje na nocki, śpi dwie godziny i wstaje do dziecka, na nogach jest do powrotu męża z pracy, robi sobie drzemkę i idzie do roboty. Mowa o matkach 2-3 letnich dzieci. Dla mnie przerażające, ale nie o tym. Nawet te kobiety spotykam na mieście uczesane, umalowane. A co to za problem raz na dwa tygodnie w weekend pójść na paznokcie czy poprawić sobie kolor na włosach. I do tego wymyślić taką fryzurę, której nie trzeba codziennie układać przez godzinę z lokówką, tylko przeczesać i już jest dobrze. Fryzura i paznokcie dużo robią, a jak do tego dojdzie przemyślana szafa, to i z zamkniętymi oczami można się nieźle ubrać - tak mówią te znajome.
To był ekstremalny przypadek, ale inne kobiety z mojego otoczenia, czy siedzące w domu z małym dzieckiem czy godzące pracę z małym dzieckiem to już w ogóle nie zaniżają swoich standardów. Raczej wśród znajomych (młodych matek, ale też babć niańczących wnuki) słyszę, że matka powinna znaleźć czas, żeby zadbać o siebie dla własnego zdrowia psychicznego, a nie tylko o dziecko.

Dla mnie świetnym przykładem jest Ola Radomska (blog mamwatpliwosc.pl): zadbane włosy, zrobione paznokcie, fryzura taka, że tylko uczesać, wygodne ciuchy, w których można wyjść do ludzi, makijaż "5-minutowy".

Kiciulec Czasem mam taki dzień, że jestem w domu, mam dużo do zrobienia i gdzieś tam myję zęby i podpijam zimną kawę po łyku między różnymi obowiązkami. Mam tak raz na jakiś czas a i tak wystarczy, żeby poczuć się jak kopciuch Później jak wychodzę z domu "wystrojona", chociaż w lustrze wyglądam dobrze, to i tak wewnętrznie czuję się rozmemłana. Pomyśl, że to tylko w Twojej głowie i inni raczej tego nie zauważą
Dzieki licze ze jak okres chorobowy sie skonczy to wreszcie tak naprawde wyjde z domu. Fryzjer zaliczony wiec zawsze to cos. Takie pasmo mialam od pazdziernika, chyba tylko ze 2 tyg bez chorowania. No ale nic wylecze sie ja teraz, dzieci tez i do przodu.

Musze skompletować taka bazowa szafe zeby wszystko do siebie pasowalo. Zobacze czy jest jakos watek co pomoze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kiciulec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-23, 15:52   #4738
intermanka
Recenzentka Miesiąca - Luty 2020
 
Avatar intermanka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 127
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Nie wiem może ja tak często spotykam takie nie zadbane mamy bo mieszkam na wsi. Może w miastach są inne standardy Ale to już nawet nie o to chodzi mi najbardziej...najbardziej mnie tylko boli fakt,że zadbane mamy są często napiętnowane jako te złe matki tak samo jak te które nie karmią piersią albo urodziły przez cesarkę a nie naturalnie.

Kisiulec okres chorobowy kiedyś minie, najważniejsze,że masz chęci aby coś ze soba robić - to już połowa sukcesu
__________________
Zapraszam:

https://www.instagram.com/dankakosmetycznie/
intermanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-25, 15:22   #4739
nalezedociebie
Zakorzenienie
 
Avatar nalezedociebie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 8 105
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Z czym łączyć taką torebkę?
__________________
17.05.2013 Pierwsza jazda
08.07.2013 Zdany egzamin teoretyczny
22.07.2013 Zdany egzamin praktyczny



nalezedociebie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-03-25, 16:31   #4740
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Co sądzicie o .... ? - ZBIORCZY II

Z wszelkimi zwiewnymi lub np. lnianymi letnimi sukienkami.
rawita jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-15 18:59:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:13.