Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparcia ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Bardzo proszę Państwa o Wasze podpisy !
Popieram wstrzymanie deportacji . 40 93,02%
Sprzeciwiam się. 2 4,65%
Nie mam zdania 1 2,33%
Głosujący: 43. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-02, 22:44   #1
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Exclamation

Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparcia !


http://www.sonda.pl/admin.php3http://www.sonda.pl/admin.php3
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w sprawie wstrzymania deportacji mojego syna narodowości ukraińskiej i umożliwienia legalnego pobytu w Polsce ! W Polsce mieszkamy 15 lat. Przyjechałam z 6-letnim synem do Polski na zaproszenie. Jestem od 12 lat w trwałym związku małżeński z obywatelem Polski , mam też 13-letnią córkę. Syn dorastał , mieszkał i uczył się w Polsce . Brał udziały i był nagradzany w konkursach języka ojczystego - POLSKIEGO ! Od trzech lat syn jest nielegalnie, z powodów wręcz oburzających !
Kiedy chciałam przedłużyć pobyt synowi (syn wtedy mógł złożyć wniosek o osiedlenie się) w Urzędzie Wojewódzkim odmówili przyjęcia wniosku, bo syn skończył 18 lat i musiał mieć osobny paszport. Zwracałam się kilkakrotnie do Konsulatu w Krakowie o wyrobienie paszportu dla syna, ale zawsze otrzymywałam negatywną odpowiedź. Przyczyny wielokrotnych odmów w wyrobieniu dokumentów były ze względu na brak zameldowania na Ukrainie i na brak posiadania ukraińskiego numeru identyfikacyjnego . W Konsulacie jedne
wielkie chamstwo, ordynarny stosunek do ludzi! Zwróciłam się ponownie do Urzędu Wojewódzkiego o przedłużenie pobytu syna. Wyjaśniałam iż nie mamy takiej szansy, możliwości aby wyrobić indywidualny paszport dla syna . Niezmiennie odmawiali w składaniu wniosku o pobyt syna. Na Ukrainie nie ma rodziny ani znajomych. Jest dla syna krajem obcym. Nie zna języka, nie umie czytać ani pisać po ukraińsku. Całe jego życie i jedyna rodzina jest w Polsce. Prezydent RP nadał mi obywatelstwo polskie, a 21-letniego syna chcą deportować ?! W razie deportacji nie wiedziałby nawet do jakiego miasta pojechać, zostałby bez środków do życia, bez opieki i z dala od rodziny. Aresztowano go i wsadzono do specjalnego aresztu aby wydalić z kraju z którym wiąże cale swoje życie. Syn czuje się bardziej Polakiem ,niż Ukraińcem. Uważam że syn spełnia przesłanki wymagane do tzw. pobytu tolerowanego.
Decyzja o deportacji dla syna to wyrok śmierci !
Prosimy o pomoc wsparcia pod tym artykułem wszystkich ludzi o wielkim sercu!
rodzina,znajomi,sasiedzi, przyjaciele.

Edytowane przez mulesa
Czas edycji: 2011-02-13 o 21:45
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 22:53   #2
Ona.
Raczkowanie
 
Avatar Ona.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 319
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Zgłaszałaś się z tą sprawą do lokalnej gazety? albo do jakiejś telewizji? Jeśli media się tym zajmą, sprawa od razu nabierze tempa Życzę powodzenia i mam nadzieję, że Wam się uda Jak można pomóc? Podpisać jakąś petycję czy coś podobnego?
__________________
"Kochać kogoś - znaczy widzieć w nim cuda dla innych niedostrzegalne." Mauriac Francois.

KOCHAM książki Harlana Cobena...

"Kiedy się kogoś naprawdę kocha, to wierność nie jest żadną zasługą."

Ona. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:00   #3
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Cytat:
Napisane przez mulesa Pokaż wiadomość
Zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc w sprawie wstrzymania deportacji mojego syna narodowości ukraińskiej i umożliwienia legalnego pobytu w Polsce ! W Polsce mieszkamy 15 lat. Przyjechałam z 6-letnim synem do Polski na zaproszenie. Jestem od 12 lat w trwałym związku małżeński z obywatelem Polski , mam też 13-letnią córkę. Syn dorastał , mieszkał i uczył się w Polsce . Brał udziały i był nagradzany w konkursach języka ojczystego - POLSKIEGO ! Od trzech lat syn jest nielegalnie, z powodów wręcz oburzających !
Kiedy chciałam przedłużyć pobyt synowi (syn wtedy mógł złożyć wniosek o osiedlenie się) w Urzędzie Wojewódzkim odmówili przyjęcia wniosku, bo syn skończył 18 lat i musiał mieć osobny paszport. Zwracałam się kilkakrotnie do Konsulatu w Krakowie o wyrobienie paszportu dla syna, ale zawsze otrzymywałam negatywną odpowiedź. Przyczyny wielokrotnych odmów w wyrobieniu dokumentów były ze względu na brak zameldowania na Ukrainie i na brak posiadania ukraińskiego numeru identyfikacyjnego . W Konsulacie jedne
wielkie chamstwo, ordynarny stosunek do ludzi! Zwróciłam się ponownie do Urzędu Wojewódzkiego o przedłużenie pobytu syna. Wyjaśniałam iż nie mamy takiej szansy, możliwości aby wyrobić indywidualny paszport dla syna . Niezmiennie odmawiali w składaniu wniosku o pobyt syna. Na Ukrainie nie ma rodziny ani znajomych. Jest dla syna krajem obcym. Nie zna języka, nie umie czytać ani pisać po ukraińsku. Całe jego życie i jedyna rodzina jest w Polsce. Prezydent RP nadał mi obywatelstwo polskie, a 21-letniego syna chcą deportować ?! W razie deportacji nie wiedziałby nawet do jakiego miasta pojechać, zostałby bez środków do życia, bez opieki i z dala od rodziny. Aresztowano go i wsadzono do specjalnego aresztu aby wydalić z kraju z którym wiąże cale swoje życie. Syn czuje się bardziej Polakiem ,niż Ukraińcem. Uważam że syn spełnia przesłanki wymagane do tzw. pobytu tolerowanego.
Decyzja o deportacji dla syna to wyrok śmierci !
Prosimy o pomoc wsparcia pod tym artykułem wszystkich ludzi o wielkim sercu!
rodzina,znajomi,sasiedzi, przyjaciele.


Bardzo, naprawdę bardzo smutno mi się zrobiło, kiedy przeczytałam ten dramatyczny apel... to niestety kolejny dowód na to, że Państwo Polskie ma swojego obywatela (dla mnie Pani syn jest obywatelem tego beznadziejnego kraju) głęboko w d..... . Moim zdaniem jedyną radą jest zainteresowanie tą sprawą mediów - TVN Uwaga nigdy nie pozostawia ważnych i bulwersujących problemów bez odpowiedzi. Moim zdaniem są bardzo skuteczni. Niech Pani wejdzie na stronę www.uwaga.onet.pl i zadzwoni do reporterów. Oni naprawdę bardzo sumiennie zajmują się wszystkimi zgłoszonymi sprawami. Już nie raz było tak, że ludzie walczyli o coś latami, a jedna interwencja TVN rozwiązywała problem w kilka dni. Jak zrobią publicznie smród w takiej sprawie, na pewno coś się ruszy! Proszę jutro tam zadzwonić, mam nadzieję, że to coś pomoże. Trzymam kciuki i życzę wszystkiego, wszystkiego dobrego! Czekam na wiadomości i proszę się tak nie martwić i wierzyć, że wszystko będzie dobrze
P.S. Nie wiem, jak to wygląda od strony prawa Ukrainy, ale czy nie byłoby możliwe, żeby syn zrzekł się obywatelstwa ukraińskiego? Wtedy nie byłoby zasadne deportowanie go na Ukrainę...

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-02 o 23:03
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:20   #4
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Serdecznie dziękuję za odpowiedź ! Nad artykułem są opcje sondy i mozna wybrać i zaznaczyć odpowiedź.
Na razie nie zgłaszałam, boję się żeby bardziej synowi nie zaszkodzić. Nie tak dawno było głośno o rodzinie mongolskiej, obecali wypuścić 27 stycznia z ośrodka deportacyjnego i do tej pory tam siedzą.

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Nie wiem jak Wam dziękować za takie serdeczne i cepłe porady ? Z całego serca DZIĘKUĘ !!!
Boję się tak bardzo rozgłaszać , żeby jeszce wiecej kłopotów nie było. A żeby się zrzec obywatelstwa ukraińskiego ,to Konsulat potrzebuje taki dokument od (wojewody,prezydenta), że zostanie nadane obywatelstwo innego państwa.

---------- Dopisano o 23:20 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

Nad artykułem są opcje sondy mozna wybrać i zaznaczyć odpowiedź.
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:21   #5
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

syn juz jest 3 lata pelnoletnie w Polsce
nie rozmumiem dlaczego syn nie mial paszportu samodzielnego nawet jako dziecko jak przyjechal pozatym Polski malzonek mogl go usynowic i nie byloby zadnego problemu

wystepowala Pani lub on na pismie o nadanie numeru pesel?
tez jestem za tym zeby zglosic to mediom
a u siebie przygotowac cala dokumentacje odkad syn jest w polsce, wszystko stare karty bobytu, notki z komisariatu kiedy sie panstwo stawiali, polskie swiadectwa szkolne itd
Do konsulatu w sprawie paszportu prosze sie zglosic pisemnie, to jest obowiazek panstwa wydac dokument tozsamosci osobie pelnoletniej gdy o niego wystepuje.Mozna tez napisac i zadzwonic bezposrednio do urzedu na Ukraine. Moze juz zniesli obowiazek meldunkowy

cos mi tu nie pasuje chlopak ma 21 lat , 3 lata jest pelnoletni i nie posiada zadnego dowodu tozsamosci???
jak do tego mozna dopuscic? jak mu sie cos stanie to nawet go szpital
nie przyjmie

pierwszy raz slysze o wniosku o osiedlenie sie? natomiast jest cos takiegojak karta na pobyt staly, winosek musza przyjac natomiast nie wydadza karty bez dowodu tozsamosci, bo niby jak na piekne oczy
zadna legitymacja nie jest dowodem tozsamosci
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje


Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2011-02-02 o 23:27
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:23   #6
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Mulesa, ja bym nie czekała, tylko zgłaszała sprawę do TVN. Nie ma na co czekać! Im więcej się dzieje na oczach ludzi, tym większa szansa na korzystne rozwiązanie tej sprawy, bo ciężko zamiatać pod dywan coś, na co patrzy pół Polski. Czekanie NICZEGO NIE ZMIENI, a tu trzeba działać! Im więcej zamieszania zrobi się w sprawie, tym trudniej będzie władzom udawać, że problemu nie ma. To jest głupota, bezmyślność i krzywda ludzka i trzeba z tym walczyć i piętnować publicznie!

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-02 o 23:26
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:38   #7
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Tak własnie wygląda ta cała sytuacja! Z urzędu wojewódzkiego wysyłali do konsulatu, a z konsulatu do urzędu. Ja już mam odruch wymiotny jak widzę nazwę "Konsulat w Krakowie" Jedyne co się widzi to znudzone, oburzone lub obojętne miny, zero szacunku dla człowieka. A w powietrzu wisi jakiś niezręczny reżim - prawie jak podczas wystąpień Putina. I przy każdym otworzeniem ust zastanawiasz się czy oby się na pewno odzywać ?Bo albo mówią tak cicho że nic nie słychać albo tak odpowiedzą że odechciewa się wszystkiego.

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:33 ----------

Syn posiada Polski NIP i Polski PESEL.
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 23:38   #8
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Ja bym poszła z tym do prawnika, który zajmuje się prawem międzynarodowym. Wiele kancelarii przyjmuje sprawy takiego kalibru pro publico bono i nie bierze za to żadnego wynagrodzenia. Uważam, że można by zaskarżyć w ostateczności Państwo Polskie do Strasburga, z tym że jest to możliwe dopiero po wyczerpaniu wszystkich instancji w Polsce. Ale media przede wszystkim - i nie żadne lokalne, tylko ogólnopolskie.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-02 o 23:40
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:42   #9
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Syn teraz złozył wniosek o nadanie statusu uchodźcy do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców ! Jak jakiś bandyta! Koszmar !
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:43   #10
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

no to nic tylko mamie sie naleza niezle klapy za dopuszcenie do niej
ale nie ma co plakac nad rozlanym mlekiem trzeba dzialac
Do urzedow mozna pisemnie sie zglaszac wysylajac poleconym, nawet z zapytaniami to tak na przyszlosc
Nie ma sie co zrazac tylko tak im truc dupe codziennie nieprzerwanie az sie zajma sprawa w tempie ekspresowym.
Co konsulat powiedzial na umieszcenie jego obywatela pod kluczem w celu deportacji, to on powienin z wami bronic syna
Prtosze do konsulatu pisemna prosbe o pomoc wystosowac i wyslac lub zaniesc za potwierdzeniem odbioru jutro. Nie czekac czas jest wazny
(oprocz tego wniosek o wydanie paszportu rowniez)


I absolutnie nie klasc uszu po sobie tylko trabic na pol polski jaka to niesprawiedliwosc

Panstwa Polskiego raczej nie mozna oskarzyc bo o co? ze chce usunac obywatela innej narodowosci ktory dla nich jest NN bo sie nie moze wylegitymowac
natomiast porada prawnicza na pewno by sie przydala
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje


Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2011-02-02 o 23:49
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:46   #11
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Numer PESEL i NIP syn dostał w Polsce.
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-02, 23:50   #12
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

bardzo proszę o przeniesienie tego tematu na forum plotkowe, na pewno zgłosi się więcej osób i pomoże.
oczywiście jestem za wstrzymaniem deportacji. to są właśnie te wyjątkowe sytuacje.
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:54   #13
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Z całego serca Dziękuję Bardzo !
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-02, 23:59   #14
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Dzinek, niezupełnie tak. Oskarżyć Państwo o to, że nie pozwala osobie, która prawie całe swoje życie spędziła i uczyła się w Polsce mieszkać z rodziną. Że chce deportować osobę do kraju, którego nawet nie zna i którego języka nie zna, gdzie ostatnio była jako dziecko, że chce wyrwać człowieka z jego środowiska i traktuje go jak przestępcę BEZ POWODU! To jest zwyczajnie niehumanitarne! A Państwo polskie jest winne zaniechaniom, bo przez 3 lata powinno się łaskawie zmieścić z wypełnianiem wszelkiej maści papierów. Jest jeszcze jedna możliwość - i mówię całkiem poważnie - natychmiastowy fikcyjny ślub. Robić wszystko, żeby tylko nie doszło do deportacji, a prostowaniem całej sytuacji zająć się później. Wolałabym być rozwódką na miejscu, niż panną w obcym dla siebie kraju.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-03 o 00:00
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:09   #15
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Ja też jestem tego zdania! Narobić bałaganu, to nie sztuka. A ta cała Ukraina skorumpowana do szpiku. Demonstracje anty-polskie non-stop, walczą sami nie wiedzą o co?! Z resztą syn nie chcę żeby Ukraina jego broniła. A z tym ślubem,to taki chyba mały żarcik? prawda?
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:17   #16
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

To nie był żart. Gdybym miała tylko dwa wyjścia - fikcyjny ślub albo deportację do kraju, którego kompletnie nie znam, którego języka nawet nie znam, gdzie nie mam nawet jednej znajomej mi osoby, nie miałabym dylematu. Przecież trzeba mieć nawet jakieś pieniądze na kupno mieszkania choćby na początek, na utrzymanie, trzeba znaleźć pracę. To nie jest osoba, która całe życie żyła na Ukrainie i nagle tu sobie przyjechała na rok, nie udało się zostać, to ma do czego wracać. Dla Twojego syna na Ukrainie nie ma NIC! Jeżeli nie zainteresujesz tą sprawą opinii publicznej, nic się nie zmieni i równie dobrze możecie dać synowi kieszonkowe i sami go wysłać na Ukrainę, bo skutek będzie taki sam. Jeżeli sobie tylko pogadamy na forum i nigdzie dalej z tym nie wyjdziesz, to nic się nie zmieni, czyi zapadnie decyzja o deportacji, a nie o to chodzi. Trzeba robić WSZYSTKO, co się tylko da, żeby syn tu został. A w sprawie robienia bałaganu - nie chodzi o robienie bałaganu dla samego bałaganu, tylko po to, żeby zwrócić uwagę opinii publicznej na problem. Jakoś zawsze tak jest, że w świetle kamer nagle cudem organy państwowe natychmiast znajdują wyjście ze spraw, które są niby bez wyjścia do tej pory. Idąc tym torem myślenie, można powiedzieć, że na forum też robimy bałagan w tej sprawie, a przecież nie taki jest cel tego wątku, prawda?

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-03 o 00:25
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:18   #17
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Starałaś się w telewizji, prasie?
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:25   #18
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Ja juz pogubiłam się z tym wszystkim! Nie wiem co robić. Gdzie naipierw zgłosić do gazety czy do telewizji?

---------- Dopisano o 00:25 ---------- Poprzedni post napisano o 00:24 ----------

Do żadnej telewizji nic nie zgłaszałam.
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:29   #19
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Ja bym zaczęła od TVN Uwaga. Ogólnopolskie media i bardzo wpływowi reporterzy. Naprawdę, spróbuj, nie powinni zostawić Cię bez pomocy. Pewnie nawet pokierują Cię do kancelarii, która się zajmuje takimi sprawami. Po prostu zadzwoń - znajomy miał kiedyś problem, dzwonił do nich, nawet sami oddzwonili do niego.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-03 o 00:32
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-03, 00:31   #20
Daeva
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 179
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Bez znaczenia gdzie. Byle sprawę nagłośnić. Póki jeszcze płyniemy na fali sprawy deportacji rodziny z Mongolii, żeby było ciekawiej przecież też wszystko rozbiło się o Kraków.

"Uwaga" TVN to dobry pomysł. Idź z tym wszędzie, gdzie się da, ale wydaje mi się, że oni mają najszersze pole działania. Poza tym masz ich pod ręką, na Płk. Dąbka http://uwaga.onet.pl/kontakt.html

Oczywiście jestem przeciw deportacji.
Daeva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:32   #21
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Cytat:
Napisane przez mulesa Pokaż wiadomość
Ja też jestem tego zdania! Narobić bałaganu, to nie sztuka. A ta cała Ukraina skorumpowana do szpiku. Demonstracje anty-polskie non-stop, walczą sami nie wiedzą o co?! Z resztą syn nie chcę żeby Ukraina jego broniła. A z tym ślubem,to taki chyba mały żarcik? prawda?
jak nie chce zeby go ktos bronil to niech wyjezdza albo sie dobrze puknie w glowe
w takich sytuacjach sie duma nie unosi tylko prosi o pomoc wszedzie, przeciez polakiem nie jest tylko Ukraincem. Jak mu tak zalezalo mogl do tej pory juz zmienic obywatelstwo.
pozniej mozna skarzyc sie na to cza na tamto ze to zle ale jak juz sie siedzi u siebie w cieplym domku bez wizji wyjazdu

szmaragdowy. Panstwo Polskie nie wypelnia wnioskow nie nosi ich itd za petentow samemu trzeba na tym niejedne buty schodzic i dowiadywac sie co roku bo prawo sie zmienia nawet do konsulatu trzeba sie nachodzic napisac powylkucac i dopiero cos jest zalatwione
moj tz moze o tym ksiazke pisac

Momysl ze slubem jak najbardziej powazny ma chlopak dziewczyne? moze sie zgodzi aby jej ukochanego nie drapneli
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:38   #22
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Spróbuje się zgłosić. Może faktycznie pomogą.

---------- Dopisano o 00:38 ---------- Poprzedni post napisano o 00:33 ----------

Od tak obywatelstwa nie dają ! Kazdy by chcial zmieniać jak by było tak prosto!
A Ukraina i tak nie będzie jego bronić ! Ona wszystkich swoich obywateli ma gdzieś !
Matko , co tak z wszyscy tym ślubem ? Przecież dziewczynie nie mogę życia spaprać !
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:41   #23
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

mulesa zrob sobie liste co masz napisac, zrobic, isc, gdzie zadzwonic,
i jutro rob wszystko po kolei z samego rana
tu sie nie ma co gubic
Trzeba wszytkie mozliwe opcje pomocowe wykorzystac ale aby one mogly pomoc musza wiedziec o sprawie.

Jak tarfisz na kogos kompetentnego to na koniec rozmowy zawsze sie pytaj co jeszcze mozesz zrobic aby pomoc synowi
kazdy ma inne spojrzenie i moze wpadnie jeszce jakis pomysl

nie wazne czy go bedzie bronic czy nie, ty bedziesz miala podkladke ze sie o pomoc zglaszalas a syn jest obywatelem ukrainy
jak to zmarnowac zycia dziewczynie?
to masz fajnego syna czy kawal skurczybuka
przeciez to fikcyjny slub, mysle ze zrozumie
Latwo obywatelstwa sie nie dostaje ale gdzie lezy problem u syna ?mieszka tu jego cala najblizsza rodzina, on sam juz tu jest do groma czasu, bardzo dobrze zna polska historie i jezyk
tylko ze to jest kupa zalatwiania i chodzenia czasem trwa to kilka lat no ale mysle ze w te 3 jak by sie uparl to by sie wyrobil.
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje


Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2011-02-03 o 00:49
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:43   #24
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Dzinek, no jasne, że Państwo nie wypełnia wniosków, ale POWINNO UMOŻLIWIĆ chyba normalne życie ludziom, którzy z tymi wnioskami przychodzą, a nie odsyłać w cholerę jasną, że ludzie biegają z jednego urzędu do drugiego, z drugiego do następnego i przez całe lata nie można nic załatwić! No dajcie spokój, do czego to podobne! Po prostu nikt się niczym nie przejmuje w żadnym urzędzie, a Państwo przypomina sobie o człowieku po 15 latach pobytu i chce go wyrzucić na zbity pysk za granicę. No normalnie przepraszam wszystkich za dosadny język, ale się wściekłam. Jestem jeszcze na fali, jak mój mąż stracił prawie 2 tygodnie na formalności związane z przemeldowaniem, więc szlag mnie jasny trafia, jak widzę, co się dzieje w urzędach i jak wszyscy wszystko olewają. A tu przecież chodzi o życie człowieka, a nie jakiś durny meldunek!
P.S. My nie mówimy, że ten ślub ma od razu brać ze swoją dziewczyną, ale jeśli ma, to można to rozważyć, jeżeli myślą o sobie poważnie. Jest też masa ślubów fikcyjnych - za opłatą znajdzie się chętna i to niejedna. Przecież to cały biznes! Śluby z obcokrajowcami dla obywatelstwa. Myślę, że najbardziej życie spaprze synowi deportacja.

Edytowane przez SzmaragdowyKotek
Czas edycji: 2011-02-03 o 00:47
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:47   #25
muszynianka
Zakorzenienie
 
Avatar muszynianka
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 19 347
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Nooo zgadzam się z tobą, chciałabym też nadmienić że rąk do pracy to tu brakuje więc nie wiem czemu za wszelką cenę utrudnia się funkcjonowanie ludziom zza granicy
muszynianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:54   #26
mulesa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 14
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Ale jak mogą ludzie walczyć w tych urzedach? To jak walka z wiatrakami. Robią co chcą i będą tak robić.

---------- Dopisano o 00:54 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

No własnie ! Syn bardzo chętnie poszedł by do pracy legalnie. Bo pracował ,dorabiał na czarno i było tak ,że nie dostawał pieniedzy. Bo pracodawcy wiedzieli że jest nielegalnie i nie pójdzie z tym na Policje czy do Państwowej Inspekcji Pracy.
mulesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 00:58   #27
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

alez dziewczyny ja sie z wami w pelnej rozciaglosci zgadzam tylko ze tak traktuja nie tylko ludzi z zagranicy ale rdzennych mieszkancow przedewszystkim
nie wiem to chyba na jakies zbiorowe pranie mozgu wszytkich niepomocnych urzednikow trzeba wyslac
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje


Edytowane przez dzinek
Czas edycji: 2011-02-03 o 01:01
dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 11:34   #28
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

ale zesmy sie z tym slubem wczoraj zagalopowaly nikt mu slubu nie da bez dokumentu tozsamosci, napierw to trzeba ruszyc a w miedzyczasie reszte
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 15:11   #29
SzmaragdowyKotek
Wtajemniczenie
 
Avatar SzmaragdowyKotek
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 332
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Dzinek, ja myślalam, że wziąłby ten ślub jako obywatel Ukrainy. No bo w końcu ma ukraińskie obywatelstwo (mulesa pisała, że nie może się zrzec obywatelstwa ukraińskiego, to wnioskuję, że jakieś papiery ma, tylko że nie polskie) co do prania mózgu bezmózgowcom to w pełnej rozciągłości się z Tobą zgadzam. Mulesa, własnie próbuję powiedzieć, że to nie powinno być tak, żeby trzeba było WALCZYĆ o swoje sprawy w urzędach, to urzędnicy powinni być dla nas, a nie my dla nich! My mamy jakieś chore wzorce! To urzędnik powinien nam pomagać, a nie my urzędnikowi, bo taka jest jego ustawowa rola. Jak widzę, że ZUS, NFZ czy inna "służebna" instytucja buduje sobie kolejny budyneczek z kortami tenisowymi i marmurowymi schodami, a ludzie umierają na raka albo nie mają emerytury, to jasna cholera może człowieka trafić.
SzmaragdowyKotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-03, 16:04   #30
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Interwencja matki w sprawie wstrzymania deportacji syna! Proszę o pomoc wsparci

Ja co prawda kompletnie się na takich sprawach nie znam, także za wiele powiedzieć nie mogę - ale wiem jedno - też bym starała się to nagłośnić za pomocą Uwagi TVN, ten program i ci reporterzy są mega skuteczni
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:02.