Opuchlizna całego ciała :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-04, 17:34   #1
gosiaczek_ns
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek_ns
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 39

Opuchlizna całego ciała :(


Hej dziewczyny!
Od pewnego czasu budzę się codziennie strasznie napuchnięta. Jest to opuchlizna całego ciała ( nie mogę np. zdjąć pierścionków z palców, mam opuchniętą twarz, powieki). Nie wiem czym to jest spowodowane, ale strasznie źle się z tym czuję . Oprócz tego mam ciągle zmęczone nogi. I tu pojawia sie moje pytanie: myślicie, ze to kłopoty z krążeniem? Krążenie limfatyczne? Czy drenaż limfatyczny pomoże na coś takiego? A może powinnam zastosować coś innego? Proszę o radę
__________________

gosiaczek_ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-05, 07:11   #2
Bodyworkers
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 375
Dot.: Opuchlizna całego ciała :(

Witam, właściwie pytanie kierowane jest do dziewczyn, ale odpisuje bo kilka dni temu miałem podobną sytuacje z pacjentką. Prosze sie nie kierować tym "podobna", chodzi tylko o poruszony temat. Chodziła dziewczyna po dziwnych gabinetach, med naturalna, masaże m itd. a podstawa to wizyta lekarska i badania.

Oczywiscie że powinna pani zacząć od czegos innego, od wizyty u dobrego naczyniowca, warto też zwrócic uwage na kwestie hormonalne, ewentualnie nerki. Ale powinna pani zacząć przynajmniej od lek. rodzinnego!!!!

powodzenia.
Bodyworkers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 15:47   #3
massagethai
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 160
GG do massagethai
Opuchlizna całego ciała masaz limfatyczny

odstaw sol, konserwanty zywnosciowe - pij duzo wody (3 litry+) zeby odruc organizm, jedz zdrowa zywnosc, duzo swiezych warzyw/owocow/sokow (te najlepiej rob sama). Odstaw trucizny - alkohol, papierosy. Czasami opuchlizna moze byc spowodowana przez alergie zywnosciawo - notuj co jesz i jaka jest reakcja organizmu. Jedz czosnek, cebule, imbir, ostra papryke, aromatyczne przyprawy.

wprowadz zdrowy styl zycia - duzo snu, odpoczynku, cwiczen gimnastycznych, spacerow, swiezego powietrza, slonca, unikaj stresu.

gdy spisz nogi do gory na kilku poduszkach - nawet gdy siedzisz na krzesle oprzyj nogi na stolku, wykonuj cwiczenia stopa (rotacje) zeby przyspieszyc przeplyw limfy. Nie siedz za dlugo - co 30 minut wstan i przespaceruj sie. Nie stoj za dlugo w miejscu - ruszaj nogami.

dla przyspieszenia obiegu limfy szczotkuj cale cialo, zaczynajac od nog w gore, gdy bierzesz prysznic. Mozesz uzyc dwu szczotek rownoczesnie. Stosuj szybkie, krotkie, okragle ruchy.

manualny drenaz limfatyczny pomoze - terapeuta moze cie tez nauczyc jak wykonywac samej aktywizacje wezlow chlonnych w pachwinie, pod pacha czy przepychac limfe nad koscia obojczykowa.
massagethai jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-08, 21:08   #4
gosiaczek_ns
Raczkowanie
 
Avatar gosiaczek_ns
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 39
Dot.: Opuchlizna całego ciała :(

Dzięki massagethai!!
__________________

gosiaczek_ns jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-04, 16:46   #5
pepsja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3
Dot.: Opuchlizna całego ciała :(

Mam nadzieję, że nic Ci już nie dolega, ale na wypadek gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem... moja mama miała takie objawy kiedy zażywała jakieś ziołowe tabletki nasenne a innym razem któryś preparat witaminowy. Czasami też alergie na leki tak wyglądają.
pepsja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:05.