Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczonym!" - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 10:22   #61
Viros
Przyczajenie
 
Avatar Viros
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 23
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

powalone w ogóle to wszystko! niedawno moja przyjaciółka mnie poinformowała, że w przyszłym roku wychodzi za mąż!! a zawsze śmiałyśmy się, że z naszej klasy to my ostatnie staniemy na ślubnym kobiercu bo jakoś nam się nie śpieszyło, ale wszystko się zmienia, w ogóle ona o tym nawet nie myślała, dopiero zaczęła drugie studia, z tż swoim jest 2,5 roku i nawet jej przez myśl nie przeszło, a tu on w walentynki stwierdził, że ją kocha i nie wyobraża sobie życia bez niej dlatego chce wziąć ślub, ciesze się jej szczęściem jak diabli bo łatwo nie mieli 200 km do siebie ale dali rade ale zazdroszczę jej, że tak to fajnie wyszło, że to on po prostu dojrzał do tej decyzji..ach
chyba muszę jakąś kawusie wypić bo normalnie śpię)
__________________
"I to, że miłość, a nie taka,
i to, że nie dość cios bolesny,
a tylko ciemny jak krzyk ptaka,
i to, że płacz, a tak cielesny.."
Viros jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:28   #62
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
Grape - fajny avatar
dziękuję

ehhhhh że też mój nie chce dojrzeć do tej decyzji i dojść do wniosku że żyć beze mnie nie może.....

edit:
też sobie chyba kawe zrobię bo coś znowu mi się zimno robi, brrrr
i ta pogoda jakaś taka nijaka, nia pada ale jakoś tak ponuro jest
__________________
Hello!
I'm the Fitness Fairy.
I've just sprinkled
motivation dust on you.
Now go and move your ass!
This sh.it is expensive!

Edytowane przez Grapefrutka
Czas edycji: 2009-03-07 o 10:29
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:31   #63
polka746
Raczkowanie
 
Avatar polka746
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 478
Arrow Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez Viros Pokaż wiadomość
powalone w ogóle to wszystko! niedawno moja przyjaciółka mnie poinformowała, że w przyszłym roku wychodzi za mąż!! a zawsze śmiałyśmy się, że z naszej klasy to my ostatnie staniemy na ślubnym kobiercu bo jakoś nam się nie śpieszyło, ale wszystko się zmienia, w ogóle ona o tym nawet nie myślała, dopiero zaczęła drugie studia, z tż swoim jest 2,5 roku i nawet jej przez myśl nie przeszło, a tu on w walentynki stwierdził, że ją kocha i nie wyobraża sobie życia bez niej dlatego chce wziąć ślub, ciesze się jej szczęściem jak diabli bo łatwo nie mieli 200 km do siebie ale dali rade ale zazdroszczę jej, że tak to fajnie wyszło, że to on po prostu dojrzał do tej decyzji..ach
chyba muszę jakąś kawusie wypić bo normalnie śpię)
piekna historia, ah jednak faceci potrafia sami z siebie TO zrobić,
i powiem ci że masz racje strasznie szybko sie wsystko zmienia, u mnie moje kumpele sie zarzekały że żadnego ślubu przed 25 rokiem życia że trzeba sie wyszaleć to tamto, i co? w tym roku biorą ślub ostatnie dziewczyny z klasy
mnie tam w związku jest b. dobrze brakuje tylko tego pytania, a ślub dopiero za 2-3 lata, no ale chcieć to ja sobie moge

ale JEŚLI WIARA CZYNI CUDA BEDE WIERZYC ŻE NAM SIE UDA WSZYSTKIE ZAPIERŚCIONKOWAĆ W 3 CZESCI
__________________
Na wspólną radość, na wspólną biedę,
na chleb codzienny
i na poranne otwarcie oczu w blasku słonecznym;
na dobry wieczór, na długi wieczór,
na zgodne ciepłe ścielenie łóżek,
na nieustanne sobą zdziwienie,
na gniew i krzywdę i przebaczenie
wybieram Ciebie.

Edytowane przez polka746
Czas edycji: 2009-03-07 o 10:32
polka746 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:33   #64
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez Viros Pokaż wiadomość
ja chyba też.. nienawidzę mojego tż-a
pogoda u mnie dziś paskudna, od rana deszcz, i deszcz tylko się popłakać
ale za to wczorajszy wieczór miałam miły, najpierw "krótka" pogawędka z przyjaciółką przez tel a potem przeniosłyśmy się na skypa i tak nam minęło 4 godziny
dzień dobry w ogóle wszystkim
nie martw się, każdy czasami ma słabsze dni w związku, a pogoda nie nastraja do radości. Ułoży się na pewno

[quote=elizka773;11321348]to jak wogole doszliscie do tego ze juz wszystko zaplanowane macie? tak samo wyszlo? czy sie pytal ciebie i zaczeliscie zalatwiac? nie spotkalam sie jeszcze z tym

o ślubie zaczęliśmy myśleć już na wakacje tamtego roku. Ale wiadomo brak pracy u tz nie pozwalał nam na dalsze plany, bo tylko z mojej pensji byśmy nie wyżyli. dopiero w październiku pojawiła się perspektywa jego pracy i jednocześnie ślub jego kuzynki sprawił, że nie mówiąc nikomu poszliśmy w listopadzie do księdza zaklepać termin Nikt nikogo nie przekonywał do niczego, samo jakoś tak wyszło. Wspólne rozmowy i plany zamieniły się w rzeczywistość i powoli zaczęliśmy załatwiać fotografa, salę itp. Teraz jesteśmy ogarnięci euforią przedślubną, tym całym zamieszaniem. najśmieszniejsze jest to, że mamy juz obrączki, a pierścionka zaręczynowego ciągle nie mam Złoto dostaliśmy od jego rodziców i przetapialiśmy, więc koszt był niewielki.
Ja jednak dalej czekam na moją chwilę, w której się oświadczy Może to wszystko u nas jest inne, niepoukładane, ale przecież każdy związek jest inny i ważne żeby by szczęśliwym


]

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Taaa to nie jest kryzys, ja czuję się już wyczerpana...
Odetchnij kilka dni, i wtedy popatrz na to wszystko. Może nasuną sie inne wnioski, może się wszystko zmieni. Jesteśmy z Tobą
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek

Edytowane przez stokrotka24
Czas edycji: 2009-03-07 o 10:37
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:35   #65
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Witam panienki
Gdzie nasza Aelitka?

the_sania byłaś u tego fryzjera w końcu?
__________________
fata viam invenient

Edytowane przez luffka
Czas edycji: 2009-03-07 o 10:37
luffka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:38   #66
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Witam panienki
Gdzie nasza Aelitka?

the_sania byłaś u tego fryzjera w końcu?
pewnie je śniadanie z obiadem do łożka
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:44   #67
arrakis
Zakorzenienie
 
Avatar arrakis
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 14 725
GG do arrakis
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

dziewczyny...wy to macie tempo...jak tak dalej pojdzie to ja sie doczekam setnej czesci niezareczona
__________________
...świat obrazów nie zna śmierci ani życia,
gdy nie materia tylko myśl jest ciałem...
arrakis jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 10:52   #68
elizka773
Wtajemniczenie
 
Avatar elizka773
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez stokrotka24 Pokaż wiadomość
o ślubie zaczęliśmy myśleć już na wakacje tamtego roku. Ale wiadomo brak pracy u tz nie pozwalał nam na dalsze plany, bo tylko z mojej pensji byśmy nie wyżyli. dopiero w październiku pojawiła się perspektywa jego pracy i jednocześnie ślub jego kuzynki sprawił, że nie mówiąc nikomu poszliśmy w listopadzie do księdza zaklepać termin Nikt nikogo nie przekonywał do niczego, samo jakoś tak wyszło. Wspólne rozmowy i plany zamieniły się w rzeczywistość i powoli zaczęliśmy załatwiać fotografa, salę itp. Teraz jesteśmy ogarnięci euforią przedślubną, tym całym zamieszaniem. najśmieszniejsze jest to, że mamy juz obrączki, a pierścionka zaręczynowego ciągle nie mam Złoto dostaliśmy od jego rodziców i przetapialiśmy, więc koszt był niewielki.
Ja jednak dalej czekam na moją chwilę, w której się oświadczy Może to wszystko u nas jest inne, niepoukładane, ale przecież każdy związek jest inny i ważne żeby by szczęśliwym
u mnie kolezanka wyszla za maz i nawet nie rozmawiali nic,on sie nic nie zapytal bo to z "wpadki" po 5 miesiacach bycia razem z przymusu rodzicow... pytalam sie jej czy jakies zareczyny byly,beda,czy sie jej pytal a ona ze nie bo ona nie chce pierscionka,ale sadze ze tak powiedziala dlatego bo facet zdziwiony ze on ma jej pierscionek dawac skoro obraczke bedzie miala..jego slowa.. i rzeczywiscie obraczke ma,slub ma ale facet nic sie nie otworzyl i nie uslyszala od niego nic...
elizka773 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:53   #69
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez arrakis Pokaż wiadomość
dziewczyny...wy to macie tempo...jak tak dalej pojdzie to ja sie doczekam setnej czesci niezareczona
spokojnie poczekam z Toba więc sama nie będziesz

też mi sie wydaje że jeszcze z łóżka nie wyleźli

edit:
Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
u mnie kolezanka wyszla za maz i nawet nie rozmawiali nic,on sie nic nie zapytal bo to z "wpadki" po 5 miesiacach bycia razem z przymusu rodzicow... pytalam sie jej czy jakies zareczyny byly,beda,czy sie jej pytal a ona ze nie bo ona nie chce pierscionka,ale sadze ze tak powiedziala dlatego bo facet zdziwiony ze on ma jej pierscionek dawac skoro obraczke bedzie miala..jego slowa.. i rzeczywiscie obraczke ma,slub ma ale facet nic sie nie otworzyl i nie uslyszala od niego nic...
i taka postawa mnie wkurza na maksa
Po co się pchają do łóżka skoro później mają do siebie pretensje, że się sobie tak wogóle to nie podobają i że muszą się hajtać, bo ich rodzice zmuszają????????????? No sorry, co to nie wiedza skąd się dzieci biorą?? Ale jak to rodzice mogą kogoś do ślubu zmusić? Nie rozumiem, skoro jestem na tyle dorosła żeby się seksie to jestem też na tyle dorosła żeby decydować o własnym życiu i ponosić wszelkie konsekwencje swojego postępowania
__________________
Hello!
I'm the Fitness Fairy.
I've just sprinkled
motivation dust on you.
Now go and move your ass!
This sh.it is expensive!

Edytowane przez Grapefrutka
Czas edycji: 2009-03-07 o 10:57
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 10:57   #70
elizka773
Wtajemniczenie
 
Avatar elizka773
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

załączam jeszcze jeden tekst z COSMO hmmmmm
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1130272.jpg (155,3 KB, 36 załadowań)
elizka773 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:02   #71
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
załączam jeszcze jeden tekst z COSMO hmmmmm
i właśnie za takie teksty kocham Cosmo kupuje zawsze, nawet tutaj na wyspie moja dewiza życiowa brzmi:
Cosmo rządzi!
Cosmo radzi!
Cosmo nigdy mnie nie zdradzi!

Mój TŻ wie ile dla mnie znaczy Cosmo, że jestem od niego uzależniona i często sam mi je kupuje i przynosi do domu bo wie że będzie miał cisze i spokój przez jakieś dwie godzinki
__________________
Hello!
I'm the Fitness Fairy.
I've just sprinkled
motivation dust on you.
Now go and move your ass!
This sh.it is expensive!
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 11:05   #72
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
u mnie kolezanka wyszla za maz i nawet nie rozmawiali nic,on sie nic nie zapytal bo to z "wpadki" po 5 miesiacach bycia razem z przymusu rodzicow... pytalam sie jej czy jakies zareczyny byly,beda,czy sie jej pytal a ona ze nie bo ona nie chce pierscionka,ale sadze ze tak powiedziala dlatego bo facet zdziwiony ze on ma jej pierscionek dawac skoro obraczke bedzie miala..jego slowa.. i rzeczywiscie obraczke ma,slub ma ale facet nic sie nie otworzyl i nie uslyszala od niego nic...
oj to faktycznie, ominęło ją coś przyjemnego. ja mam nadzieję, że u mnie tak nie będzie, normalnie nie wyjdę za niego jak się nie oświadczy
My mieliśmy rozmowy typu jesteś najważniejsza, jestem pewien, że chcę być z tobą do końca życia itp, ale pytanie żadne nie padło. Niektórzy faceci to bardzo niedomyślni są, mój chyba tez się do nich zalicza

Ja mam kilka koleżanek, które zaplanowały zaręczyny z chłopakami przy rodzicach. Ja wolałabym, żeby najpierw mnie zapytał z zaskoczenia, a później ewentualnie zaręczyć się przy rodzicach. Ale wiadomo każdy robi jak mu pasuje.
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:06   #73
*Insane
Ona przychodzi nocą ;)
 
Avatar *Insane
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 11 029
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Szczerze mówiąc, to nie przekonują mnie takie psychologiczne rady z kolorowych czasopism w tym artykule o humorach mężczyzn też nic odkrywczego nie było... Ale ja może tylko tak sceptycznie nastawiona jestem

I ja też chyba z Wami doczekam setnej części

Ech, idę się chyba kimnąć. Pogoda nijaka, ciśnienie chyba niskie, bo jestem po kawie i nic mi to nie dało... Ciekawe, czy uda mi się porozmawiać dzisiaj z TŻ'tem... Ech.
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
*Insane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:06   #74
elizka773
Wtajemniczenie
 
Avatar elizka773
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez Grapefrutka Pokaż wiadomość
spokojnie poczekam z Toba więc sama nie będziesz

też mi sie wydaje że jeszcze z łóżka nie wyleźli

edit:


i taka postawa mnie wkurza na maksa
Po co się pchają do łóżka skoro później mają do siebie pretensje, że się sobie tak wogóle to nie podobają i że muszą się hajtać, bo ich rodzice zmuszają????????????? No sorry, co to nie wiedza skąd się dzieci biorą?? Ale jak to rodzice mogą kogoś do ślubu zmusić? Nie rozumiem, skoro jestem na tyle dorosła żeby się seksie to jestem też na tyle dorosła żeby decydować o własnym życiu i ponosić wszelkie konsekwencje swojego postępowania
kochana ja na temat tej kolezanki wole sie nie wypowiadac...myslalam po prostu ze jest madrzejsza.. ona jest strasznie naiwna osoba,ile razy musialam jej pomagac bo ten jej maz jakies jazdy mial..wiedziala rowniez o tym wczesniej ale oczywiscie sadzila ze go zmieni ale to niestety nie ten typ..poza tym nie jest stanowcza i nic by tym nie wskórala..to ona odchodzi z podkulonym ogonem a on wtedy góruje..
ona juz dziecko chciala po 2 miesiacach mimo ze jej mowilam jakie ziolko jest z tego chlopczyka, swoja droga je..li sie bez gumki bo mu nie wygodnie i jej jakos dziwnie (sory za wyrazenia bo jak o tym mysle to znow mnie nerwy ponosza).
a slub chciala wziasc sadze z wlasnej naiwnosci,bo myslala ze po slubie sie zmieni (a teraz to juz tym bardziej ma przyzwolenie przeciez) i rodzice jej po prostu kazali..bo wstyd na wioske ze z dzieckiem sama...nie patrza na jej cierpienie i jak sie jej to moze ulozyc..ze moze byc tragedia..tylko jak do domu wracala to oni mowili ze ma swoj dom u meza,a nie tutaj... duzo jeszcze watkow w tym jest ale to juz by mi zabraklo miejsca na opisywanie tego wszystkiego..i krew zalewa...


Grape haha tez uwielbiam COSMO.super gazetka (troche mnie wkurza ze podaja tylko te amerykanskie zrodla w polskiej gazecie) ale wszytko jest napisane wprost i fajne rady sa erotyczne itd moj TZ mi wlasnie kupil ta gazetke ale nie dlatego ze chcialby spokoj bo i tak mi zawsze przeszkadza jak czytam

Insane ja czytam niektore rzeczy z przymruzeniem oka ale sadze ze duzo rzeczy jest madrze napisane..zalezy co i gdzie tez.

Edytowane przez elizka773
Czas edycji: 2009-03-07 o 11:11
elizka773 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:10   #75
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
u mnie kolezanka wyszla za maz i nawet nie rozmawiali nic,on sie nic nie zapytal bo to z "wpadki" po 5 miesiacach bycia razem z przymusu rodzicow... pytalam sie jej czy jakies zareczyny byly,beda,czy sie jej pytal a ona ze nie bo ona nie chce pierscionka,ale sadze ze tak powiedziala dlatego bo facet zdziwiony ze on ma jej pierscionek dawac skoro obraczke bedzie miala..jego slowa.. i rzeczywiscie obraczke ma,slub ma ale facet nic sie nie otworzyl i nie uslyszala od niego nic...
no jak rodzice zmuszali a oni nie chce to jak ślub był w kościele to niech się nie martwi dziewczyna - i tak jest nieważny. pod warunkiem że zawierała go w kościele i nie chciała a rodzice ją zmuszali.

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
załączam jeszcze jeden tekst z COSMO hmmmmm
ja się z tym nie zgadzam. w ogóle nie wydaję kasy na gazety bo uważam że piszą w nich w bardzo dużej mierze stereotypowo i w ogóle nie mamy pewności czy Ci autorzy nie siedza i nie wymyślają tego na poczekaniu. myślę, że to że facet jakoś nie myśli super o przyszłości nie kwalifikuje go zaraz do tego, że nie chce ze mną być i żyć w przyszłości.


ciągle pada...
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:11   #76
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

U mnie nic jutro nie bedzie
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:17   #77
elizka773
Wtajemniczenie
 
Avatar elizka773
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
no jak rodzice zmuszali a oni nie chce to jak ślub był w kościele to niech się nie martwi dziewczyna - i tak jest nieważny. pod warunkiem że zawierała go w kościele i nie chciała a rodzice ją zmuszali.



ja się z tym nie zgadzam. w ogóle nie wydaję kasy na gazety bo uważam że piszą w nich w bardzo dużej mierze stereotypowo i w ogóle nie mamy pewności czy Ci autorzy nie siedza i nie wymyślają tego na poczekaniu. myślę, że to że facet jakoś nie myśli super o przyszłości nie kwalifikuje go zaraz do tego, że nie chce ze mną być i żyć w przyszłości.


ciągle pada...
nie wazny pod jakim wzgledem?chyba tylko wlasnego sumienia i duchowym narazie tylko cywilny ale oczywiscie mimo ze ma hardkor w zwiazku chce wziasc koscielny...


no tak ale jesli jestes z kims w zwiazku to cos tam planujesz...masz chociaz mgliste perspektywy tego ze nawet z ta osoba chcesz byc itp a jak facet nie wspomni tak nawet troszke ze chcialby z toba byc to nie sadze zeby myslal przyszlosciowo...
elizka773 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:17   #78
_Maya_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 806
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
u mnie kolezanka wyszla za maz i nawet nie rozmawiali nic,on sie nic nie zapytal bo to z "wpadki" po 5 miesiacach bycia razem z przymusu rodzicow... pytalam sie jej czy jakies zareczyny byly,beda,czy sie jej pytal a ona ze nie bo ona nie chce pierscionka,ale sadze ze tak powiedziala dlatego bo facet zdziwiony ze on ma jej pierscionek dawac skoro obraczke bedzie miala..jego slowa.. i rzeczywiscie obraczke ma,slub ma ale facet nic sie nie otworzyl i nie uslyszala od niego nic...
hmmm... dla mnie to takie smutne są te historie bez zaręczyn a ślub z przymusu...ani to romantyczne ani szalone...w życiu na coś takiego bym się nie zgodziła ja to nawet dziecko mogłabym urodzić przed ślubem bo tak jakoś do ślubu mi sie chyba nie śpieszy a do dzidzusia to i owszem chciałabym Wy też tak macie, że boicie się tego co po ślubie?...mnie to trochę przerażenie ogarnia bo czuję, że niedługo będzie coś na palcu, a ślub pewnie jakoś za 1,5 - 2 lata...sama nie wiem
_Maya_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:17   #79
polka746
Raczkowanie
 
Avatar polka746
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 478
Arrow Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
U mnie nic jutro nie bedzie
nie smuć sie kochana, ja dostane pewnie kwiatka i tyle o ile wogole heh

właśnie sobie przypomniałam jak rok temu Tż powiedział, że chciałby zaręczyn no i co...tak jakoś zleciał CAŁY ROK... ale 3 część bedzie szczęśliwa dla nas MUSI
__________________
Na wspólną radość, na wspólną biedę,
na chleb codzienny
i na poranne otwarcie oczu w blasku słonecznym;
na dobry wieczór, na długi wieczór,
na zgodne ciepłe ścielenie łóżek,
na nieustanne sobą zdziwienie,
na gniew i krzywdę i przebaczenie
wybieram Ciebie.

Edytowane przez polka746
Czas edycji: 2009-03-07 o 11:20
polka746 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-07, 11:25   #80
elizka773
Wtajemniczenie
 
Avatar elizka773
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
hmmm... dla mnie to takie smutne są te historie bez zaręczyn a ślub z przymusu...ani to romantyczne ani szalone...w życiu na coś takiego bym się nie zgodziła ja to nawet dziecko mogłabym urodzić przed ślubem bo tak jakoś do ślubu mi sie chyba nie śpieszy a do dzidzusia to i owszem chciałabym Wy też tak macie, że boicie się tego co po ślubie?...mnie to trochę przerażenie ogarnia bo czuję, że niedługo będzie coś na palcu, a ślub pewnie jakoś za 1,5 - 2 lata...sama nie wiem
dla mnie to nie smutne a glupie raczej..po prostu gździc sie z kims kto jest zly i dac sobie dziecko zrobic a potem meczyc sie z dzieckiem i z nim.. ja jakbym w takiej sytuacji byla to bym nie brala slubu tylko jak juz normalnie w zwiazku poznawala go nadal i patrzyla na to jaki on bedzie dalej..i tak jej radzilam..przeciez slub moze pozniej tez wziasc..nigdzie nie jest napisane ze slub musi byc przed dzieckiem


wiesz chyba mnie tez takie zwatpienie ogrania,,nie wiem czy bym chciala juz..wiec nie zwracam uwagi na to czekanie.. przeraza mnie to co potem bedzie(chcielibysmy sami byc,miec swoj dom) ale to nie jest mozliwe..

Edytowane przez elizka773
Czas edycji: 2009-03-07 o 11:28
elizka773 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:29   #81
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
U mnie nic jutro nie bedzie
Nie myśl tak ciągle o tym, to zaskoczy cię w najmniej niespodziewanym momencie. Na pewno się doczekasz Ja też tak miałam kiedyś, że analizowałam każdy jego ruch, gdzieś szliśmy to oczekiwałam właśnie tego, a później byłam zawiedziona. Teraz dałam sobie na luz i będzie co będzie. Ciesz się z tego co jest, że jest między wami dobrze, że się kochacie. Ile jesteście wogule ze sobą? Pewnie gdzieś pisałaś, ale ja nowa jestem, więc nie doczytałam

Cytat:
Napisane przez _Maya_ Pokaż wiadomość
hmmm... dla mnie to takie smutne są te historie bez zaręczyn a ślub z przymusu...ani to romantyczne ani szalone...w życiu na coś takiego bym się nie zgodziła ja to nawet dziecko mogłabym urodzić przed ślubem bo tak jakoś do ślubu mi sie chyba nie śpieszy a do dzidzusia to i owszem chciałabym Wy też tak macie, że boicie się tego co po ślubie?...mnie to trochę przerażenie ogarnia bo czuję, że niedługo będzie coś na palcu, a ślub pewnie jakoś za 1,5 - 2 lata...sama nie wiem
Moim zdaniem ślubu nie powinno się brać ze względu na dziecko. Przecież można później wziąć, a już jak się rodzice wtrącają to masakra.
Ja się trochę boję co będzie po ślubie ze względu, że na początku będziemy mieszkać u mojego tz, i nie wiem jak to będzie w relacjach z teściami. Przyszłych teściów mam spoko, ale inaczej jest jak się tak przychodzi a inaczej jak się mieszka. Ale ogólnie to się cieszę i myślę, że wspólne mieszkanie będzie super
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:31   #82
sanrioo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk :)
Wiadomości: 4 116
GG do sanrioo
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
nie wazny pod jakim wzgledem?chyba tylko wlasnego sumienia i duchowym narazie tylko cywilny ale oczywiscie mimo ze ma hardkor w zwiazku chce wziasc koscielny...


no tak ale jesli jestes z kims w zwiazku to cos tam planujesz...masz chociaz mgliste perspektywy tego ze nawet z ta osoba chcesz byc itp a jak facet nie wspomni tak nawet troszke ze chcialby z toba byc to nie sadze zeby myslal przyszlosciowo...
nie ważny w sensie że jeśli był kościelny, a ona została zmuszona i nie chciała i pod przymusem to było to sakrament nigdy nie zaistaniał czyli poprostu go nie ma nie było gdyż nie zostały spełnione odpowiednie warunki. są tak zwane wady zgody i przeszkody małżeńskie uniemożliwiające zawarcie ważnego związku małżeńskiego w kościele. cywilny nie wchodzi w grę. jakoś może ją uratuj? bo sobie kurka życie zmarnuje...

no to tak jak on nic nie wspomina nawet słowem po 3 latach bycia razem to można się niepokoić ale myśle że my baby już dawno byśmy się zapytały czy coś planuje
sanrioo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:31   #83
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez polka746 Pokaż wiadomość
nie smuć sie kochana, ja dostane pewnie kwiatka i tyle o ile wogole heh

właśnie sobie przypomniałam jak rok temu Tż powiedział, że chciałby zaręczyn no i co...tak jakoś zleciał CAŁY ROK... ale 3 część bedzie szczęśliwa dla nas MUSI
Zobaczymy czy 3-cia czesc bedzie szczesliwa. U mnie pewnie nie A cywilny chcemy brac w tym roku

Cytat:
Napisane przez stokrotka24 Pokaż wiadomość
Nie myśl tak ciągle o tym, to zaskoczy cię w najmniej niespodziewanym momencie. Na pewno się doczekasz Ja też tak miałam kiedyś, że analizowałam każdy jego ruch, gdzieś szliśmy to oczekiwałam właśnie tego, a później byłam zawiedziona. Teraz dałam sobie na luz i będzie co będzie. Ciesz się z tego co jest, że jest między wami dobrze, że się kochacie. Ile jesteście wogule ze sobą? Pewnie gdzieś pisałaś, ale ja nowa jestem, więc nie doczytałam
3 lata. Suwaczek mam w podpisie
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:32   #84
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez elizka773 Pokaż wiadomość
kochana ja na temat tej kolezanki wole sie nie wypowiadac...myslalam po prostu ze jest madrzejsza.. ona jest strasznie naiwna osoba,ile razy musialam jej pomagac bo ten jej maz jakies jazdy mial..wiedziala rowniez o tym wczesniej ale oczywiscie sadzila ze go zmieni ale to niestety nie ten typ..poza tym nie jest stanowcza i nic by tym nie wskórala..to ona odchodzi z podkulonym ogonem a on wtedy góruje..
ona juz dziecko chciala po 2 miesiacach mimo ze jej mowilam jakie ziolko jest z tego chlopczyka, swoja droga je..li sie bez gumki bo mu nie wygodnie i jej jakos dziwnie (sory za wyrazenia bo jak o tym mysle to znow mnie nerwy ponosza).
a slub chciala wziasc sadze z wlasnej naiwnosci,bo myslala ze po slubie sie zmieni (a teraz to juz tym bardziej ma przyzwolenie przeciez) i rodzice jej po prostu kazali..bo wstyd na wioske ze z dzieckiem sama...nie patrza na jej cierpienie i jak sie jej to moze ulozyc..ze moze byc tragedia..tylko jak do domu wracala to oni mowili ze ma swoj dom u meza,a nie tutaj... duzo jeszcze watkow w tym jest ale to juz by mi zabraklo miejsca na opisywanie tego wszystkiego..i krew zalewa...


Grape haha tez uwielbiam COSMO.super gazetka (troche mnie wkurza ze podaja tylko te amerykanskie zrodla w polskiej gazecie) ale wszytko jest napisane wprost i fajne rady sa erotyczne itd moj TZ mi wlasnie kupil ta gazetke ale nie dlatego ze chcialby spokoj bo i tak mi zawsze przeszkadza jak czytam

Insane ja czytam niektore rzeczy z przymruzeniem oka ale sadze ze duzo rzeczy jest madrze napisane..zalezy co i gdzie tez.
po prostu szczena mi opadła : mdleje:
Jakby mi koleś wyskoczył z takim tekstem, że on chce bez gumki, bo mu nie wygodnie to ja bym mu powiedziała to w takim razie ja chce z innym chłopakiem, bo z Toba mi nie wygodnie i pokazałabym mu gdzie są drzwi normalnie jak można być takim gburem nieodpowiedzialnym?? w głowie mi się to nie mieści, ale dobrze skoro mu było niewygodnie to teraz do końca życia będzie mu nie wygodnie, bo będzie musiał dziecko wychowywać Dziwię się, że niektóre dziewczyny są tak naiwne, że dają się namówić na takie teksty...... Skoro jest tak jak piszesz to ja nie wróżę temu „małżeństwu” długiej przyszłości a co do rodziców to tylko jedno zdanie, nie mają prawa wyganiać córki z domu hasłem teraz masz męża i swój dom, więc tam spędzaj czas, bo poniekąd to, że wpadła jest wynikiem ich porażki wychowawczej skoro nie potrafili jej uświadomić na tyle żeby wiedziała, czym się to może skończyć, szkoła wszystkiego nie załatwi od wychowywania są rodzice to, że mieszka na wsi wcale nie zmusza do brania ślubu z przymusu, no, ale jeśli ktoś jest niedojrzały i daje sobą manipulować do tego stopnia no to już nic na to nie poradzimy. Możliwe, że ten ślub jest nieważny, ale ona nie będzie miała odwagi sprzeciwić się rodzicom, którzy jak widać żyją w średniowieczu i boją się o to, co ludzie powiedzą a szczęście córki maja bardzo głęboko w takie jest moje zdanie, przepraszam, jeśli kogoś uraziłam

Dla mnie Cosmo jest czasopismem, przy którym najlepiej się rozluźniam i przy którym odpoczywam psychicznie wiadomo, że nie traktuje go jak mojej biblii i do części tekstów podchodzę z przymrużeniem oka ale lubię je czytać, bo czasem podaja tam fajne pomysły na wieczór, jakieś nowe seks-sztuczki a czasem naprawdę można spojrzeć na niektóre sprawy nieco inaczej

edit:
hehehe ale znalazłam fajny avatar aż mi się banan na twarzy pojawił zaraz go zmienie i chyba przy nim już pozostanę
__________________
Hello!
I'm the Fitness Fairy.
I've just sprinkled
motivation dust on you.
Now go and move your ass!
This sh.it is expensive!

Edytowane przez Grapefrutka
Czas edycji: 2009-03-07 o 11:37
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:42   #85
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Grape świetny ten av
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:44   #86
Grapefrutka
Zakorzenienie
 
Avatar Grapefrutka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 12 396
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Grape świetny ten av
hehehe dziękuję
chciałabym tak z moim TŻ'tem za 50 lat się pogibać
__________________
Hello!
I'm the Fitness Fairy.
I've just sprinkled
motivation dust on you.
Now go and move your ass!
This sh.it is expensive!
Grapefrutka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:46   #87
polka746
Raczkowanie
 
Avatar polka746
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 478
Arrow Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez Grapefrutka Pokaż wiadomość
chciałabym tak z moim TŻ'tem za 50 lat się pogibać
swietne dziadzie
__________________
Na wspólną radość, na wspólną biedę,
na chleb codzienny
i na poranne otwarcie oczu w blasku słonecznym;
na dobry wieczór, na długi wieczór,
na zgodne ciepłe ścielenie łóżek,
na nieustanne sobą zdziwienie,
na gniew i krzywdę i przebaczenie
wybieram Ciebie.
polka746 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:48   #88
elizka773
Wtajemniczenie
 
Avatar elizka773
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 675
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez sanrioo Pokaż wiadomość
nie ważny w sensie że jeśli był kościelny, a ona została zmuszona i nie chciała i pod przymusem to było to sakrament nigdy nie zaistaniał czyli poprostu go nie ma nie było gdyż nie zostały spełnione odpowiednie warunki. są tak zwane wady zgody i przeszkody małżeńskie uniemożliwiające zawarcie ważnego związku małżeńskiego w kościele. cywilny nie wchodzi w grę. jakoś może ją uratuj? bo sobie kurka życie zmarnuje...

no to tak jak on nic nie wspomina nawet słowem po 3 latach bycia razem to można się niepokoić ale myśle że my baby już dawno byśmy się zapytały czy coś planuje
dokladnie wiec w takich tekstach z gazet trzeba czasem sie doszukiwac drugiego dna,czasem i ci po paru latach mowia na pytania o plany "aaaa,,,,eeee,,,,oooo " z rozdziawiona buzia wiec sadze ze tu o takie przypadki chodzi..

co do uratowania kolezanki juz nic nie zrobie..po prostu nie jestem w stanie..nie takie rzeczy jej mowilam ale to jak grochem o sciane,przytakuje a robi co innego.ale coz to juz zycie jej i jej wspanialego meza i nie bede sie wtracac na chama.

a co do tego koscielnego i tak ludzie biora,nie przyznaja sie przeciez ze z przymusu i zawarte malzenstwo jest wiec potem to juz tylko chyba duchowo nie wazne..

Cytat:
Napisane przez Grapefrutka Pokaż wiadomość
po prostu szczena mi opadła : mdleje:
Jakby mi koleś wyskoczył z takim tekstem, że on chce bez gumki, bo mu nie wygodnie to ja bym mu powiedziała to w takim razie ja chce z innym chłopakiem, bo z Toba mi nie wygodnie i pokazałabym mu gdzie są drzwi normalnie jak można być takim gburem nieodpowiedzialnym?? w głowie mi się to nie mieści, ale dobrze skoro mu było niewygodnie to teraz do końca życia będzie mu nie wygodnie, bo będzie musiał dziecko wychowywać Dziwię się, że niektóre dziewczyny są tak naiwne, że dają się namówić na takie teksty...... Skoro jest tak jak piszesz to ja nie wróżę temu „małżeństwu” długiej przyszłości a co do rodziców to tylko jedno zdanie, nie mają prawa wyganiać córki z domu hasłem teraz masz męża i swój dom, więc tam spędzaj czas, bo poniekąd to, że wpadła jest wynikiem ich porażki wychowawczej skoro nie potrafili jej uświadomić na tyle żeby wiedziała, czym się to może skończyć, szkoła wszystkiego nie załatwi od wychowywania są rodzice to, że mieszka na wsi wcale nie zmusza do brania ślubu z przymusu, no, ale jeśli ktoś jest niedojrzały i daje sobą manipulować do tego stopnia no to już nic na to nie poradzimy. Możliwe, że ten ślub jest nieważny, ale ona nie będzie miała odwagi sprzeciwić się rodzicom, którzy jak widać żyją w średniowieczu i boją się o to, co ludzie powiedzą a szczęście córki maja bardzo głęboko w takie jest moje zdanie, przepraszam, jeśli kogoś uraziłam

Dla mnie Cosmo jest czasopismem, przy którym najlepiej się rozluźniam i przy którym odpoczywam psychicznie wiadomo, że nie traktuje go jak mojej biblii i do części tekstów podchodzę z przymrużeniem oka ale lubię je czytać, bo czasem podaja tam fajne pomysły na wieczór, jakieś nowe seks-sztuczki a czasem naprawdę można spojrzeć na niektóre sprawy nieco inaczej
Grape zgadzam sie z Toba i w zdaniach z kolezanka i o tym co w gazecie

urazic na pewno nie urazilas tym zdaniem bo powiedzialas cala prawde i ja mam takie samo zdanie i to samo mowilam ze maja w jej rodzice i zyja w sredniowieczu. moja mama powiedziala ze mi by w takiej sytuacji nie pozwolila wziasc slubu,a nie namawiala...

i cos mi sie tez kojarzy ze oni mowili ze na gumki by im duzo kasy wychodzilo..niezle ja wtedy zjechalam...

swoja droga ostatnio tez jej maz jazdy robil jakies, naje...al sie itd oczywiscie ona miala dosc i do domu miala wracac ale on potem sobie przypomnial ze dziecko ma w drodze,poszedl kupil buteleczke,smoczek,grzech otke itd a ona juz w 7 niebie....no coment..brak slow..

GRAPE leze i kwicze hahha ja z moim tak sie teraz nie moge pogibac a co mowiac za 50 lat

Edytowane przez elizka773
Czas edycji: 2009-03-07 o 11:49
elizka773 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:49   #89
stokrotka24
Zakorzenienie
 
Avatar stokrotka24
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 367
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Cytat:
Napisane przez lasoa Pokaż wiadomość
Zobaczymy czy 3-cia czesc bedzie szczesliwa. U mnie pewnie nie A cywilny chcemy brac w tym roku



3 lata. Suwaczek mam w podpisie
Nie zauważyłam Na pewno będziesz w tej części szczęśliwa, nie martw się
Moja przyjaciółka jest ze swoim tz 8 lat i dalej nic. Teraz dopiero remontują mieszkanie i może w tym roku będą razem mieszkać, ale pierścionka nie było. Jej tz stwierdził, że zaręczyny będą dopiero przed samym ślubie i to przy rodzicach, a on tak nie chce. Więc ani ślubu ani zaręczyn, ale są szczęśliwą i dobrą para
__________________
15.08.2009 nasz wielki dzień

"dwa serca jedno bicie, tylko Ty i Ja na całe życie"

Łukaszek
stokrotka24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-07, 11:51   #90
lasoa
Zakorzenienie
 
Avatar lasoa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 16 346
Dot.: Zazdrośnic wydanie trzecie - poprawione ;) 3 odsłona wątku "Zazdroszczę zaręczo

Przecież zaręczyć można się wcześniej i nie musi być od razu ślub...
lasoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:09.