Czy są tu Ogrodniczki?:) Czy warto iść na ten kierunek? Czy chemia jest do przejścia? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-17, 00:41   #1
Moolan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 14

Czy są tu Ogrodniczki?:) Czy warto iść na ten kierunek? Czy chemia jest do przejścia?


Heeej!

Coraz częściej myślę o ogrodnictwie (SGGW), bo lubię dbać o rośliny i chciałabym poznać dużo nowych gatunków i sposoby jak o nie dbać Tylko nie znam nikogo kto by na tym kierunku studiował. Moi znajomi, którzy idą czy już studiują na medycynę itp. podchodzą do ogrodnictwa z lekką pogardą. I to mnie zbija z tropu. Tak jak to, że nie wiem czy poradzę sobie z chemią. Albo czasowo - czy to wymagający czasowo kierunek? Ile trzeba uczyć się w domu? Ile jest roboty w polu czy w szklarni? Czy zostaje czas np. na drugi kierunek (humanistyczny) albo pracę? Albo chociaż na życie? Czy warto iść na zaoczne na SGGW? A może w ogóle lepiej pójść np. na ochronę zwierząt towarzyszących i dzikich? Albo na jakiś kurs z ogrodnictwa czy rolnictwa tylko? Czy w ogóle wykładowcy są przyjaźni na SGGW? Poradźcie poopowiadajcie, bo mam mętlik w głowie
Moolan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-17, 16:58   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Czy są tu Ogrodniczki?:) Czy warto iść na ten kierunek? Czy chemia jest do prze

Ja o ogrodnictwie niewiele wiedziałam, dopóki nie poszła na nie moja koleżanka z roku I już mogę odpowiedzieć na jedno Twoje pytanie: koleżanka połączyła studiowanie gospodarki przestrzennej i ogrodnictwa, z tego drugiego miała nawet stypendium rektora Co prawda studiowała na innej uczelni - UP Wrocław, ale nie jest to znowu pierwsza lepsza wyższa szkółka

Nauki miała całkiem sporo i w sumie z każdego przedmiotu po trochu, nie wydaje mi się, żeby jakoś specjalnie przytłaczała ją chemia. Więcej przebojów miała z łacińskimi nazwami roślin

Czasowo wyrabiała się nieźle, biorąc pod uwagę, że studiowała dwa kierunki. A wszelkie praktyki odbywała w wakacje - tego jej zazdrościłam, miała do wyboru naprawdę fajne oferty, w tym wyjazdy do krajów skandynawskich.

A o ogrodnictwie na SGGW może dowiesz się w ogólnym wątku o tej uczelni: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=701925
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 14:09   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Czy są tu Ogrodniczki?:) Czy warto iść na ten kierunek? Czy chemia jest do prze

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-21 15:09:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:41.