Wyjazd do UK a ciąża - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-13, 16:38   #1
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202

Wyjazd do UK a ciąża


Sprawa wygląda tak:
Planujemy z mężem w kwietniu wyjechać do pracy do Anglii, aczkolwiek właśnie się okazało, że mam PCOS, rozpoczęłam leczenie i tak naprawdę wypatruję ciąży. Zajdę do kwietnia czy nie to mąż do Anglii na pewno wyjeżdża. Tylko pytanie jak najlepiej to załatwić? Jeśli zajdę to czy powinnam zostać w kraju, urodzić i dopiero z dzieckiem tam przyjechać? Tu jestem wciąż zatrudniona na umowę o pracę. Czy mogę jechać od razu z nim? Jeśli on będzie pracował to czy przysługuje mi tam bezpłatny poród, opieka itd? Ile czasu trzeba pracować w UK, żeby mieć dostęp do takich "usług"? Może podpowiecie coś mądrego?
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 21:12   #2
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Wyjazd do UK a ciąża

Cytat:
Napisane przez Madziuniusia Pokaż wiadomość
Sprawa wygląda tak:
Planujemy z mężem w kwietniu wyjechać do pracy do Anglii, aczkolwiek właśnie się okazało, że mam PCOS, rozpoczęłam leczenie i tak naprawdę wypatruję ciąży. Zajdę do kwietnia czy nie to mąż do Anglii na pewno wyjeżdża. Tylko pytanie jak najlepiej to załatwić? Jeśli zajdę to czy powinnam zostać w kraju, urodzić i dopiero z dzieckiem tam przyjechać? Tu jestem wciąż zatrudniona na umowę o pracę. Czy mogę jechać od razu z nim? Jeśli on będzie pracował to czy przysługuje mi tam bezpłatny poród, opieka itd? Ile czasu trzeba pracować w UK, żeby mieć dostęp do takich "usług"? Może podpowiecie coś mądrego?
jeśli mąż pracuje legalnie i odprowadza składki możesz korzystać tu z opieki medycznej.
Weź jednak pod uwagę, że jest to opieka zdecydowanie różniąca się od opieki polskiej. Prowadzenie ciąż bez problemów to zadanie położnych i lekarza rodzinnego. Wtwoim przypadku zapewne włączyłby się gin, i opieka mogłaby być intensywniejsza.
Nie będzie ci jednak przysługiwać żaden zasiłek podczas czasu bezpośrednio po porodzie (jak rozumiem w Polsce miałabyś szansę na płatny urlop macierzyński).
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-17, 06:44   #3
Madziuniusia
Zakorzenienie
 
Avatar Madziuniusia
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 202
Dot.: Wyjazd do UK a ciąża

Cytat:
Napisane przez ajah Pokaż wiadomość
jeśli mąż pracuje legalnie i odprowadza składki możesz korzystać tu z opieki medycznej.
Weź jednak pod uwagę, że jest to opieka zdecydowanie różniąca się od opieki polskiej. Prowadzenie ciąż bez problemów to zadanie położnych i lekarza rodzinnego. Wtwoim przypadku zapewne włączyłby się gin, i opieka mogłaby być intensywniejsza.
Nie będzie ci jednak przysługiwać żaden zasiłek podczas czasu bezpośrednio po porodzie (jak rozumiem w Polsce miałabyś szansę na płatny urlop macierzyński).
Czyli jednak powinnam zostać w Polsce na to wychodzi. A gdybym podczas urlopu macierzyńskiego wyjechała to chyba nie będzie mi odebrane prawo do takiego urlopu? Mogę wtedy po porodzie wyjechać i już siedzieć sobie tam na miejscu?
Madziuniusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-17 07:44:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:08.