profil w liceum a kierunek studiów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-04-25, 18:39   #1
idkxola5214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4

profil w liceum a kierunek studiów?


Jestem w 2 gimnazjum i powoli zastanawiam się nad przyszłością..
Sprawa wygląda tak:
Zdecydowanie nie chcę w liceum iść na profil humanistyczny, ponieważ nie lubię ani polskiego, ani historii.
Mat-fiz też odpada, a jedyny profil jaki mi pasuje i się podoba to bio-chem.
Jest tylko jeden problem - chcę iść na studia w Angli, prawdopodobnie prawo.
Czy z profilem bio-chem, i tymi przedmiotami na maturze jest szansa na studia w Anglii o kierunku prawo? Jak to wygląda, patrzą na maturę?
idkxola5214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 00:07   #2
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Moment, moment, bo chyba czegoś nie łapię. Pomijając rekrutację (choć moim zdaniem dziwnie wyglądałaby matura z chemii u kandydata na prawo), to jak sobie wyobrażasz studiowanie tego prawa? Bo z biologią i chemia to ma raczej niewiele wspólnego.
Czy patrzą na matury? Z doświadczeń znajomych: patrzą. I dość indywidualnie określają, jakich wyników oczekują. Chyba że ktoś dostanie unconditional offer, ale do tego trzeba mieć mocne argumenty.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 16:15   #3
idkxola5214
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 4
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez casus_belli Pokaż wiadomość
Moment, moment, bo chyba czegoś nie łapię. Pomijając rekrutację (choć moim zdaniem dziwnie wyglądałaby matura z chemii u kandydata na prawo), to jak sobie wyobrażasz studiowanie tego prawa? Bo z biologią i chemia to ma raczej niewiele wspólnego.
Czy patrzą na matury? Z doświadczeń znajomych: patrzą. I dość indywidualnie określają, jakich wyników oczekują. Chyba że ktoś dostanie unconditional offer, ale do tego trzeba mieć mocne argumenty.
Tylko po co mi rozszerzony język polski i historia (Polski), jeśli chcę studiować i później zamieszkać w Anglii?
idkxola5214 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 18:34   #4
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez idkxola5214 Pokaż wiadomość
Tylko po co mi rozszerzony język polski i historia (Polski), jeśli chcę studiować i później zamieszkać w Anglii?
Aby zweryfikować, czy dajesz sobie radę z przedmiotami tego typu. Z dużo większym naciskiem na historię.

Za granicą studia są traktowane inaczej niż u nas, dla uczelni ma znaczenie to, co się robiło przed studiami, czy kandydat rozwijał się samodzielnie w dziedzinie, którą chce studiować. Z maturą z chemii i biologii możesz wyglądać jak urwana z choinki, która w ostatniej chwili zmieniła zdanie o 180 stopni co do swojej przyszłości.

Rzecz jasna jeśli rekrutacja dopuszcza przyjęcie na prawo na podstawie wyników z chemii, to szanse masz, liczby będą się zgadzały, pytanie czy czynnik ludzki nie zadecyduje jednak o tym, czy Ci nie podziękują.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 19:09   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Dla słabych uczelni to w sumie wszystko jedno, takie "Uksfordy z Koziej wólki" są chyba na całym świecie, ale te lepsze "lubią" kandydatów ze spójną wizją siebie i studiów. Poza tym, miałam w klasie osoby, które myślały o studiach w Anglii i wiem, że wymagano od nich przedmiotów związanych z kierunkiem, w przypadku koleżanki była to m.in. ta niepotrzebna Twoim zdaniem historia.

PS personal statement (chyba tak to się nazywa) "lubię chemię i biologię, dlatego chciałabym studiować prawo" cóż, przynajmniej by się wyróżniał

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2016-04-26 o 21:49
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-26, 19:13   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Ano właśnie - trzeba najpierw sprawdzić wymagania rekrutacyjne.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-01, 01:22   #7
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Pytanej czy rozszerzona historia ma co coś wspólnego z prawem.
Bo ja nie zdawałam matury z historii - a raczej byłam kiepska z tego przedmiotu - bo mnie zwykle nudził. Lubiłam niektóre "rozdziały", a niektóre strasznie mnie męczyły. Jestem na I roku prawa w zasadzie już kończę... i uważam, że już bardziej wos się przydaję...
wos jest często połączony z geografią i j.angielskim w liceach.
biol-chem to chyba bardziej na medycynę
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-01, 22:01   #8
mes_
Raczkowanie
 
Avatar mes_
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 221
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Cytat:
Napisane przez Kornellis Pokaż wiadomość
Pytanej czy rozszerzona historia ma co coś wspólnego z prawem.
Bo ja nie zdawałam matury z historii - a raczej byłam kiepska z tego przedmiotu - bo mnie zwykle nudził. Lubiłam niektóre "rozdziały", a niektóre strasznie mnie męczyły. Jestem na I roku prawa w zasadzie już kończę... i uważam, że już bardziej wos się przydaję...
wos jest często połączony z geografią i j.angielskim w liceach.
biol-chem to chyba bardziej na medycynę
Według mnie matura z historii (w założeniu, że ktoś się jej nauczył a nie po prostu zdał) zmniejsza materiał, który trzeba się nauczyć z historii państwa i prawa. Przynajmniej w moim przypadku zagadnienia z państwa będą szybką powtórką. Można poradzić sobie bez matury z historii, ale w sumie fajnie jest musieć uczyć się później jednak nieco mniej.
mes_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 06:30   #9
Kornellis
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 289
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

Hehe w moim programie studiów nie ma tego przedmiotu :P :P
Jest tylko Tradycja prawa i w zasadzie nie wiem czego się po tym przedmiocie spodziewać bo jak na razie ciągle nam odwołują ten przedmiot.
Kornellis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-02, 11:57   #10
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: profil w liceum a kierunek studiów?

90% kierunków studiów nie pokrywa się z materiałem szkolnym, a reszta pokrywa się w stopniu minimalnym, ale uczelnie jakieś kryteria ustalić muszą. Inaczej na medycynę ludzie startowaliby choćby z polskim, a na filologie z fizyką, trochę dziwnie by było, prawda?
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-02 12:57:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:09.