HENNA ..prosze o radę - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-03, 23:12   #1
Caffe__
Raczkowanie
 
Avatar Caffe__
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 72
GG do Caffe__

HENNA ..prosze o radę


WitamNigdy nie robiłam sobie henny...chcialabym zorbic sobie henne rzęs tylko obawiam sie,ze bardzo je zniszczy.Jakie Wy macie doswiadczenia na ten temat??Warto jest ja robic?? jesli tak to jajkiej firmy henna jest najlepsza(najdelikatniejs za)??
Caffe__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-03, 23:38   #2
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: HENNA ..prosze o radę

Nie piszesz czy zamierzasz nałożyć sobie hennę sama czy udać się z tym do kosmetyczki, więc nie wiem czy moje rady przydadzą Ci się w ogóle, mam jednak nadzieję, że tak

Ja robie sobie henne od ponad 5 lat i nie zauważyłam, żeby w jakikolwiek sposób zniszczyła mi rzęsy. Bardziej bałabym się o oczy, ponieważ czasami przez moją nieuwagę henna dostanie się do oka i wtedy nieźle piecze

Wszystko zależy od tego jaką masz naturalną oprawę oczu. Ja jestem jasną blondynką, z czym wiąże się oczywiście jasny kolor brwi i rzęs. Dlatego stosuję brązową hennę, którą z brwi zmywam dosłownie minutę po nałożeniu, a na rzęsach pozostawiam tyle, ile zaleca producent Piszę o tym, ponieważ doskonale pamiętam mój "pierwszy raz" Chodziłam wtedy jeszcze do ósmej klasy i coś mnie podkusiło, żeby sobie przyciemnić brwi. Uznalam, że jeśli zamiast 15 minut potrzymam ją 5 minut, to będzie OK. W rezultacie brwi wyszły zupełnie czarne, a ja tak "wyszykowana" poszłam na szkolną dyskotekę i oświetlone miejsca omijałam szerokim łukiem Wiem, że może trochę odbiegam od tematu, ale piszę o tym, żeby Cię przestrzec

Co do wyboru rodzaju henny, to ja spotkałam się z dwoma. Niestety nie pamiętam firm, jednak mogę Ci opisać ich opakowania. Jeden rodzaj henny dostępny jest w papierowych pudełeczkach z rysunkiem oka, wewnątrz których jest henna i woda utleniona do rozpuszczania (ja jednak zawsze używam tej aptecznej w płynie ) a drugi rodzaj można dostać w małych szklanych(?) pojemniczkach, które pakowane są w przezroczystą folię. Osobiście wolę tą drugą (jest bardziej trwała), jednak wybór należy do Ciebie
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-04, 10:27   #3
Caffe__
Raczkowanie
 
Avatar Caffe__
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 72
GG do Caffe__
Dot.: HENNA ..prosze o radę

Dziekuje Ci za odpowiedz;-) i no wolałabym zrobic sobie ta henne sama...bo kosmetyczki pewnie zadnych cud henny nie maja...a nie moge sobie tak pomardzudzic;-) ja tez mam jasne rzesy bo jestem blondynka...na wszelki wypadek jak bede robic to potrzymam z 2min;-) zeby za bardzo mi ich nie wyzarło;-) bo wloski z natury mam BAAAAAAAAAAAAAAAARDZO podatne na farbowanie wiec rzesy z pewnoscia tez maja delikatna strukture dziekuje Ci bardzo za odpowiedz...troszke mnie "oświeciłaś".....zaryzyku je najwyzej zostane bez rzęs;P slyszlam ,ze chenna bardzo je niszczy i troche sie obawiam ...ale a wlasnie jeszcze jak dlugo henna przecietnie sie utrzymuje?
Caffe__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 19:20   #4
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: HENNA ..prosze o radę

Co do czasu, przez jaki henna utrzymuje się na rzęsach, to prawdę mówiąc nigdy nie zwracałam na to zbyt wielkiej uwagi, więc odpowiedź na Twoje pytanie nie będzie dokładna Zazwyczaj robię sobie hennę jak zauważę, że "wyblakłam". Myślę, że wypada to raz na dwa/trzy tygodnie. Zaznaczam jednak, że nie maluję się na codzień, więc zależy mi na tym, żeby efekt przyciemnionych rzęs utrzymać widoczny

Nie wiem jak planujesz nakładać hennę, ja jednak ze spokojnym sumieniem mogę Ci polecić wykonanie tego przy użyciu starej szczoteczki po maskarze Nakładasz dokładnie tak, jakbyś malowała rzęsy (oczywiście z pominięciem dopracowywania efektu rozdzielonych rzęs )
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 21:41   #5
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: HENNA ..prosze o radę

Dla mnie najdelikatniejsza jest henna w zelu ( no... takiej pascie ) RefectoCil. Nie lapie od razu wiec spokojnie mozna skorygowac cos. Ja na twoim miejscu jednak nie robilabym henny rzes sama bo jak wpadnie do oka szczypie pieronsko Ale i tak mniej niz ta polska w proszku Kolor intensywny utrzymuje sie do 2 tyg, pozniej blaknie ale i tak rzesy sa ciemniejsze ( jesli ktos ma swoje jasne )
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 21:44   #6
Caffe__
Raczkowanie
 
Avatar Caffe__
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 72
GG do Caffe__
Dot.: HENNA ..prosze o radę

dziekie...wlasnie wolalabym w zelu..moze sie skucze na ta henne ...trudno najwyzej odpadna:P
Caffe__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-05, 23:27   #7
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Dot.: HENNA ..prosze o radę

odpasc nie odpadna ale tak jak mowie moze szczypac
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-06, 15:31   #8
Caffe__
Raczkowanie
 
Avatar Caffe__
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 72
GG do Caffe__
Dot.: HENNA ..prosze o radę

No wiec zakupilam taka henne : Laboratorium DELIA Cosmetics :/ kosztowała 2zł??inne nie znalzlam w slepie:/ dobra ona jest???
Caffe__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:33.