aparat do masażu uciskowego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-01-29, 22:55   #1
Beata
Przyjaciółka Wizażu
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 2 113

aparat do masażu uciskowego


Panie Piotrze czy mogłabym poznać Pana zdanie na temat aparatów do masażu uciskowego (np. aparat Boa. zdaję sobie sprawę ,że masażu ręcznie wykonanego (oraz drenażu limfatycznego wykonanego przez wykwalifikowanego masażystę) nic nie zastąpi i nie można porównywać nawet tych metod , ale ciekawa jestem jaka jest Pana opinia?
__________________
Studio Urody-Beata Krajnik
ul.Beżowa 2 Szczecin
tel.505 097 568

www.ocean-urody.pl
Zapraszamy na kursy i szkolenia:kosmetyka,
fryzjerstwo,masaż,makijaż ,
paznokcie w Szczecinie
Beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-01-30, 13:38   #2
Piotr
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 708
Re: aparat do masażu uciskowego

Witam. Jak widze wychodzą na jaw zainteresowania nie tylko kosmetyczne ale i rehabilitacją. Pani Beato moje doswiadczenia jako masazysty ze sprzetem do masażu uciskowego, pneumatycznego są bardzo pozytywne, przede wszystkim po lini rehabilitacji. Mankiety pneumatyczne stosowane są min. w przypadku odrzeków kończyn dolnych i górnych. W onkologi po zabiegu mastektomi to jeden z zabiegów na który kieruje się na wyraźne zlecenie lekarskie. Cel odprowadzenie obrzeków limfatycznych.
(Gdy pracowałem jeszcze w przychodni był tam także masaż pneumatyczny ale sprzęt o wiele prostszy niż te które teraz produkują). W takim stanie masaż wykonywany jest niezwykle ostroznie i dokładnie. Aparat uciskowy jest dobrym uzupełnieniem.

W przypadku np. przeczulicy możliwe jest iz pacjentka bedzie lepiej tolerowała mankiet, niż masaż wykonywany ręcznie. I tu może niektóre osoby sie usmiechną - no w końcu raz przyznał że są sytuacje kiedy jakieś urządzenie z powodzeniem zastępuje człowieka.

Ale poważnie. W wypadku schorzeń onkologicznych lub innych dolegliwości z obrzekami, urządzenia do masazu pneumatycznego, uciskowego wykorzystywać powinnismy po uprzednim skonsultowaniu z lekarzem. W kazdym razie w celach rehabilitacyjnych JESTEM ZA.

Jezeli chodzi o terapie cellulit - pewnie dlatego to pytanie -to przekonuje mnie sprzęt uciskowy jako uzupełnienie masażu ręczniego, w tym przypadku najlepiej drenazu limfatycznego. Z tego co wiem, aparat uciskowy Boa, ma dosyć dużą regulację i bardziej precyzyjne programy, niż jego "dziadkowie". Jest tam min, bardziej precyzyjna regulacja cisnień, a wielokomorowe mankiety w odróżnieniu od jednokomorowych - daja mozliwość wiekszej kontroli i ustalenia przebiegu zapiegu, np. wiekszy nacisk na daną część uda lub łydki. Nie znam ceny aparatu, ale przekonuje mnie. Tym bardziej, iż jak pamietam z ulotek produkuje go poważna firma która wytwarza sprzęt medyczny a nie rekreacyjny do odnowy biologicznej.

Pani Beato, aparaty do masazu uciskowego na zasadach pneumatycznych maja długoletnie zastosowanie, a coraz bardziej precyzyjne programy przekonują o skuteczności nie tylko w celach medycznych. Z tego co wiem aparat ten jest jednym z najlepszych w swoim rodzaju.
Myslę jednak, iż warto przed takim masażem wykonać masaż ręczny, chociaż raz, przede wszystkim w celach diagnostycznych, tego aparat nie potrafi.
Aparaty tego typu są reklamowane także jako sprzęt odchudzajacy, ale na ten temat nie mam zdania.
Pozdrawiam Piotr.
Piotr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:18.