Tarczyca A Tycie - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-15, 13:14   #121
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Tarczyca A Tycie

ja wiem ze nie powinnam wszystkiego na tarczyce zwalac,bo za duzo podjadam,w te swieta to przesadzilam.mam masakryczna oponę na brzuchu,jak widze ze w pasie jestem szersza niz w biodrach to plakac sie chcestaram sie cwiczyc,ale sama jestem sobie winna ze olewam to i objadam sie za czesto......smutno troche,cieplo sie robi a w kazdym ubraniu wygadam odpychająco przez ta opne ktorą sie wylewa z kazdych spodni....
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 15:12   #122
guantanamera
Zakorzenienie
 
Avatar guantanamera
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 5 358
GG do guantanamera
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez podusia Pokaż wiadomość
ja wiem ze nie powinnam wszystkiego na tarczyce zwalac,bo za duzo podjadam,w te swieta to przesadzilam.mam masakryczna oponę na brzuchu,jak widze ze w pasie jestem szersza niz w biodrach to plakac sie chcestaram sie cwiczyc,ale sama jestem sobie winna ze olewam to i objadam sie za czesto......smutno troche,cieplo sie robi a w kazdym ubraniu wygadam odpychająco przez ta opne ktorą sie wylewa z kazdych spodni....
wiec nie zrzedz tylko ogranicz weglowodany, tluszcze i pocwicz troche, chociaz 15 minut dziennie...
tez mam chora tarczyce.. jedyny sposob na nią to ruch... schudlam juz 14 kg- dlugo to trwalo ale mozna... Tobie tez sie uda
__________________
Bardzo Babski Blog?
www.babialnia.pl
guantanamera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 16:48   #123
podusia
Rozeznanie
 
Avatar podusia
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 780
Dot.: Tarczyca A Tycie

Dzięki za słowa otuchy,jakos jak się wie że komuś sie udało jest lepiej na duszy staram sie ćwiczyć, ograniczac jedzenie ale wydaje mi sie że to tez kwestia leków,bo jak miałam inna dawkę to było mi łatwiej i nawet schudłam.a teraz jest gorzej,nawet włosy zaczęly mi wypadac i skóra przesuszać,za tydzień idę na badanie krwi. a teraz idę na twistera
__________________

podusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:19   #124
vida888
Przyczajenie
 
Avatar vida888
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej jestem tu pierwszy raz i mam pytanie choruje na niedoczynność tarczycy od dwóch tygodni biorę Euthyrox N 50 1/2 tabletki przez 10 dni a teraz całą tabletkę czy można schudnąć od Euthyroxu? kiedy są widoczne rezultaty??a jeśli nie to jaką dietę mogę zastosować,jem mało,nie jadam słodyczy a moja waga ciągle stoi w miejscu nie wiem już co mam robić jestem zdesperowana,a bardzo boję się znowu przytyć błagam dziewczyny,pomóżcie!!!!!! !!!!!!!!!!!Pzdr
vida888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:38   #125
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Tarczyca A Tycie

Ja po Euthyroxie chyba nie schudłam, ale w ulotce wyraźnie pisze, że może się tak zdażyć. Moim zdaniem nie ma co liczyć na cud, ale faktycznie po zażywaju Euthyroxu przestałam puchnąc i woda przestała mi się gromadzić w organizmie, a więc wróciłam do normy..chyba;]

Jeśli chcesz schudnąć polecam także gimnastykę ]

Pozdrawiam
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:47   #126
vida888
Przyczajenie
 
Avatar vida888
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Tarczyca A Tycie

Dzięki ale też ćwiczę jeżdzę codziennie na rowerku ale nie widzę żadnej poprawynie wiesz kiedy będzie możliwa poprawa przemiany materii po tych tabletkach tzn. kiedy będą w pełni działać??ja biorę dopiero 2 tygodnie.
vida888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 09:56   #127
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Tarczyca A Tycie

Nie wiem, kazdy organizm reaguje inaczej. Ja miałam większa dawkę euthyroxu bo 75. Ale spokojnie, wrócisz do normy zobaczysz. Unikaj soli, kapusty - tego nie lubi tarczyca. Poczytaj o diecie, która walczy z niedoczynnością tarczycy
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-18, 16:27   #128
vida888
Przyczajenie
 
Avatar vida888
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Tarczyca A Tycie

Bardzo Ci dziękuje a powiedz mi jeszcze jeśli możesz co myślisz na temat diety kopenhaskiej??bo mam ją stosować ale trochę się boje ponieważ przeczytałam na forum że wypadają od niej włosy i powoduje efekt jo-jo.pzdr
vida888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-23, 13:39   #129
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Smile Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez vida888 Pokaż wiadomość
Dzięki ale też ćwiczę jeżdzę codziennie na rowerku ale nie widzę żadnej poprawy nie wiesz kiedy będzie możliwa poprawa przemiany materii po tych tabletkach tzn. kiedy będą w pełni działać??ja biorę dopiero 2 tygodnie.
Hej może coś podpowiem
Odkryłam moją koleżankę-niedoczynność jakieś dwa lata temu po przyjeździe z Anglii. Mimo diet i ograniczeń ciągle tyłam i tylko masakryczne głodzenie pozwalało zmniejszyć(chwilowo) wagę ciała. Ile ja diet stosowałam!! Oprócz tego nękały mnie typowe objawy tarczycy: senność, nadpobudliwość, nerwowość, zimne dłonie i stopy, kołotanie serca, szara cera, wypadające włosy i oczywiście zmiany wagi ciała i opuchnięcie spowodowane zatrzymywaniem wody w organizmie. Poszłam do 4 lekarzy i każdy mówił coś innego...każdy zlecał bądź nie różne badania. Byłam załamana...Każdy dzień zaczynał się od płaczu ,że jestem gruba i nie mam się w co ubrać. Każdy problem urastał do rangi tragedii życiowej.
W końcu trafiłąm na cudowną lekarkę, która odemieniła moje życie. Kobieta ta podeszła do tego na tyle profesjonalnie ,że nawet zadbała o przyszłą ciążę, przestrzegając mnie przed skutkami nie "wyleczonej" niedoczynności. I tak z TSH 3,5 po 5 miesiącach obniżyło się do 1,3 i mogę w końcu marzyc o zajściu w ciążę Poza tym czuję się super( nie zapeszając). W końcu mój sposób odżywiania zaczął przynosić efekty i rozmiar 38 zagościł w mojej szafie( a było ponad 40). Biorę Euthyrox 25 a w piatek, sobotę i niedzielę 50. Efekty przychodzą wolno bo po 3 miesiącach. Także warto dac sobie te 3 miesiące i wtedy zobaczyć jak leki działają. Woda w organizmie na pewno już tak się nie zatrzymuje.
Pozdrawiam
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 20:41   #130
vida888
Przyczajenie
 
Avatar vida888
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Tarczyca A Tycie

Bardzo Ci dziękuje za odpowiedz powiedz naprawdę po 3 miesiącach widać jakieś zmiany w organizmie po Euthyroxie??Ja biorę Euthyrox N 50 przez miesiąc a potem idę do endo ale co będzie dalej nie wiem.Powiedz mi czy jak bierze się Euthyrox to można dalej tyć????? i czy woda dalej zatrzymuje się w organiżmie proszę odpisz to bardzo ważne dla mnie.Bardzo Ci dziękuje.pzdr
vida888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-19, 12:49   #131
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Tarczyca A Tycie

Przepraszam, że tak późno odpisuję.
Ja przestałam tyć i zatrzymywać wodę w organizmie po około 5 miesiącach dobrze ustalonej dawki. Najważniejsze to odpowiednia dawka leków. Resztę dopełni organizm i będzie w porządku. Odkąd biorę 50 w pt,sb i ndz , a w pozostałe dni 25 czuję się świetnie. Zycie nabrało tempa, a ciało nie sprawia mi psikusów.
Znajdź dobrego lekarza i wsłuchaj się w jego rady. Moja Pani doktor jest cudowna i dzięki jej wysiłkom teraz idę już z górki. ( ale nie zapeszając)
Pozdrawiam
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-25, 11:26   #132
vida888
Przyczajenie
 
Avatar vida888
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Dot.: Tarczyca A Tycie

Dziękuje za odpowiedz a powiedz mi jeszcze jeśli coś wiesz na ten temat czy przy niedoczynnośći mogą być problemy z zajściem w ciążę??i czy można być bezpłodnym bo słyszałam że tak i bardzo się tego boje chodz teraz nie planuję jeszcze dziecka,to nie ukrywam że chciałabym w przyszłości je mieć jeśli coś wiesz na ten temat to proszę pisz.Dziękuje.
vida888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 15:35   #133
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez vida888 Pokaż wiadomość
Dziękuje za odpowiedz a powiedz mi jeszcze jeśli coś wiesz na ten temat czy przy niedoczynnośći mogą być problemy z zajściem w ciążę??i czy można być bezpłodnym bo słyszałam że tak i bardzo się tego boje chodz teraz nie planuję jeszcze dziecka,to nie ukrywam że chciałabym w przyszłości je mieć jeśli coś wiesz na ten temat to proszę pisz.Dziękuje.
Ja właśnie jestem na etapie starania się o dziecko po uzyskaniu zielonego światła od endokrynologa. Tylko uregulowany poziom hormonów uchroni Ciebie i dziecko przed komplikacjami. Tarczyca to silnik naszej płodności więc nie bagatelizuj problemu tylko znajdź dobrego specjalistę.
Sam okres nie jest specjalnie stresujący,a fakt uregulowania sprawia, że czuję się bezpieczniej kontrolując sytuację. Oczywiście bezpłodność to szerokie pojęcie. W przypadku tarczycy można tu mówić o czasowej niepłodności.
Jeśli kobieta w ciąży ma objawy kliniczne niedoczynności i nie jest leczona, szansa na urodzenie zdrowego dziecka jest mała. Natomiast gdy niedoczynność jest wyrównana (prawidłowe stężenie hormonów, ustąpienie objawów), wtedy dziecko najczęściej rodzi się zdrowe. Wrodzona niedoczynność może wystąpić także u dziecka, którego matka nie miała z tarczycą żadnych problemów. Nieleczona może prowadzić do umysłowego i fi zycznego niedorozwoju. Obecnie w Polsce u każdego noworodka w 4.–5. dniu życia wykonuje się oznaczenie hormonu TSH (w tym celu dziecku pobiera się krew z pięty). Pozwala to na wczesne wykrycie i odpowiednie leczenie niedoczynności, które w większości wypadków zapewnia prawidłowy rozwój dziecka.
Poczytaj na stronach w internecie, jest mnóstwo artykułów , które wiele Ci wyjaśnią. Oczywiście polecam rozmowę i endokrynologiem, który poprowadzi Cię przez chorobę.
Trzymaj się i życzę zdrówka
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-28, 16:05   #134
aniolka
Zadomowienie
 
Avatar aniolka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Niebo:D
Wiadomości: 1 468
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Czarniawa228 Pokaż wiadomość
Ja właśnie jestem na etapie starania się o dziecko po uzyskaniu zielonego światła od endokrynologa. Tylko uregulowany poziom hormonów uchroni Ciebie i dziecko przed komplikacjami. Tarczyca to silnik naszej płodności więc nie bagatelizuj problemu tylko znajdź dobrego specjalistę.
Sam okres nie jest specjalnie stresujący,a fakt uregulowania sprawia, że czuję się bezpieczniej kontrolując sytuację. Oczywiście bezpłodność to szerokie pojęcie. W przypadku tarczycy można tu mówić o czasowej niepłodności.
Jeśli kobieta w ciąży ma objawy kliniczne niedoczynności i nie jest leczona, szansa na urodzenie zdrowego dziecka jest mała. Natomiast gdy niedoczynność jest wyrównana (prawidłowe stężenie hormonów, ustąpienie objawów), wtedy dziecko najczęściej rodzi się zdrowe. Wrodzona niedoczynność może wystąpić także u dziecka, którego matka nie miała z tarczycą żadnych problemów. Nieleczona może prowadzić do umysłowego i fi zycznego niedorozwoju. Obecnie w Polsce u każdego noworodka w 4.–5. dniu życia wykonuje się oznaczenie hormonu TSH (w tym celu dziecku pobiera się krew z pięty). Pozwala to na wczesne wykrycie i odpowiednie leczenie niedoczynności, które w większości wypadków zapewnia prawidłowy rozwój dziecka.
Poczytaj na stronach w internecie, jest mnóstwo artykułów , które wiele Ci wyjaśnią. Oczywiście polecam rozmowę i endokrynologiem, który poprowadzi Cię przez chorobę.
Trzymaj się i życzę zdrówka
czyli jesli od ponad roku biore euthyrox i mam co kilka miesiecy wizyty u endokrynologa tzn, ze za kilka lat bede mogla miec normalnie dzieci?
__________________
Jestem przeciez wirtualna. Jak anioł. Anioly też sa wirtualne.
Zawsze takie były. Nawet na tysiac lat przed Internetem.
Ale w moim przypadku to kłamstwo.
Ja TYLKO jestem wirtualna.
Nic nie mam wspólnego z aniołem



Być szczęśliwym - tego trzeba się uczyć.
aniolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-29, 21:38   #135
vida888
Przyczajenie
 
Avatar vida888
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 11
Post Dot.: Tarczyca A Tycie

Czarniawa228 kamień spadł mi z serca,bardzo mnie pocieszyłaś dziękuje,mam nadzieje że wszystko będzie dobrze,ale powiedz mi jeśli biorę już Euthyrox od dłuższego czasu typowe objawy minęły tsh mam w normie,mam już dobrą przemianę materii,idę teraz na usg tarczycy,no i za 2 miesiące wizytę u endo,to znaczy że wszystko jest wporządku?? czy mam zmieniać lekarza??żeby dowiedzieć się czegoś więcej??bo mój szczeże mówiąc nie jest zbyt wylewny,raczej mało mówi,a przez to nie mam pojęcia czy mam dobrze dobraną dawkę czy też nie,lekarz mimo że pytam dużo mi nie chce mówić,więc już nie wiem co mam o tym myśleć,chciałabym o tyle zapytać i się czegoś więcej dowiedzieć wkońcu to chodzi o moje zdrowie i mojego przyszłego dziecka,a podobno żeby zmienić endo i zapisać się do innego graniczy z cudem bo nie ma wolnych miejsc,a jak jest u Ciebie??co o tym myślisz??odpisz dziękujei pozdrawiam
vida888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 09:31   #136
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez aniolka Pokaż wiadomość
czyli jesli od ponad roku biore euthyrox i mam co kilka miesiecy wizyty u endokrynologa tzn, ze za kilka lat bede mogla miec normalnie dzieci?
Porozmawiaj z endo na jakim poziomie są Twoje hormony..
Unormowany poziom i od razu możesz się starać I to nie muszą być lata.
Powodzenia

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:22 ----------

Cytat:
Napisane przez vida888 Pokaż wiadomość
Czarniawa228 kamień spadł mi z serca,bardzo mnie pocieszyłaś dziękuje,mam nadzieje że wszystko będzie dobrze,ale powiedz mi jeśli biorę już Euthyrox od dłuższego czasu typowe objawy minęły tsh mam w normie,mam już dobrą przemianę materii,idę teraz na usg tarczycy,no i za 2 miesiące wizytę u endo,to znaczy że wszystko jest wporządku?? czy mam zmieniać lekarza??żeby dowiedzieć się czegoś więcej??bo mój szczeże mówiąc nie jest zbyt wylewny,raczej mało mówi,a przez to nie mam pojęcia czy mam dobrze dobraną dawkę czy też nie,lekarz mimo że pytam dużo mi nie chce mówić,więc już nie wiem co mam o tym myśleć,chciałabym o tyle zapytać i się czegoś więcej dowiedzieć wkońcu to chodzi o moje zdrowie i mojego przyszłego dziecka,a podobno żeby zmienić endo i zapisać się do innego graniczy z cudem bo nie ma wolnych miejsc,a jak jest u Ciebie??co o tym myślisz??odpisz dziękujei pozdrawiam
Ja przeszłam przez 4 endokrynologów i dopiero po kilku miesiącach znalazłam odpowiedniego lekarza. Pani doktor jest osobą przemiłą, kompetentną, szczerzą , empatyczną i długo by wymieniać... Wizyta trwa do 50 minut z zapisaniem wszystkiego w odpowiednim przygotowanym przez nią zeszycie Trudno się do niej umówić ale nie dałam za wygraną i czekałam 3 miesiące w końcu się udało i już jej nie zmienię. Ważne żeby lekarz uświadomił Cię o zagrożeniach, objawach i dodatkowych spostrzeżeniach związanych z niedoczynnością. Moja robiłą mi EKG, skierowała na wszystkie badania łącznie z USG tarczycy i piersi. Kazała zmienić ginekologa i laboratorium. Nawet wpisała siebie mój numer telefonu do komórki w razie ciąży i szybkiej reakcji.
Nie chcę zapeszać ale jest świetna. Dużo mówi i ja czuję się bezpieczniej.
Porozmawiaj ze swoim lekarzem. Jeżeli nie spełni Twoich oczekiwań dzwoń, czytaj dowiaduj się czy jest ktoś lepszy. Jeżeli wszystko masz ładnie wyregulowane nie ma potrzeby zmian... nie każdy musi być gadułą ważne żebyś czuła się dobrze i żeby Twój poziom hormonów sprzyjał zajściu w ciążę. W razie wątpliwości pisz, na tyle na ile będę mogła pomogę
Trzymaj się ciepło.
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 10:56   #137
Anu666
Raczkowanie
 
Avatar Anu666
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: nibylandii
Wiadomości: 68
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej Towarzyszki
ja od soboty biorę Euthryox na razie 25mg chyba przez 2 tyg, potem 50 mg , 75 i w końcu 100
niestety waga mi też podskoczyła
i chociaż na encortonie za dużo nie przytyłam, to teraz czuję tzn widzę na wadze różnicę
mocne postanowienie - do świąt bez słodyczy, ograniczam też spożycie tłuszczy :p
trzymajcie kciuki
__________________

Anu666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-30, 15:46   #138
Czarniawa228
Rozeznanie
 
Avatar Czarniawa228
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Olsztyn, Warm.-Maz.
Wiadomości: 553
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Anu666 Pokaż wiadomość
Hej Towarzyszki
ja od soboty biorę Euthryox na razie 25mg chyba przez 2 tyg, potem 50 mg , 75 i w końcu 100
niestety waga mi też podskoczyła
i chociaż na encortonie za dużo nie przytyłam, to teraz czuję tzn widzę na wadze różnicę
mocne postanowienie - do świąt bez słodyczy, ograniczam też spożycie tłuszczy :p
trzymajcie kciuki
hej Anu666 a na co się leczysz?? niedoczynność??Jakie wyniki?
Pozdrawiam

A jak wpisałaś ten cytat pod kreską bo ja nie wiem gdzie to zrobić )

Edytowane przez Czarniawa228
Czas edycji: 2009-11-30 o 15:52
Czarniawa228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-14, 09:06   #139
Sylwia 2186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie nogi poniosa
Wiadomości: 246
Dot.: Tarczyca A Tycie

ja nie wiedzac ze mam problemy z tarczyca przytylam niecale 20 kilo przez 2 lata... mialam wrazenie wrecz ze puchne! bylam u rodzinnego z 4 razy przeciagu pol roku na choroby gardla, ale ona nie powiazywala tego z tarczyca i ja sama na to nie wpadlam przez ten okres czasu.. pewnego dnia zauwazylam ze mam tarczyce powiekszona i bardzo widoczna...dziwne ze wczesniej tego nie widzialam.. i tak sie zaczelo...usg-tarczyca powiekszona.. 4 guzki ale tsh mam w normie 2,30... teraz czekam na boibsje, wyniki i wkoncu zaczne leczenie...mam nadzieje ze wroce do poprzedniej wagi..tylko najpierw chce sie podleczyc... wlosy wypadaja... skora przesuszona..czeste przeziebienia...ciagle zmeczenie i sennosc.. teraz ciesze sie ze znalazlam powod tego wszystkiego i mam nadzieje ze leczenie przyniesie skutki
Sylwia 2186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-16, 20:30   #140
f154c2744ba0c8b7d0fb1b523e73ac052b4c9473_6387eeb28dd5f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4 212
Dot.: Tarczyca A Tycie

witam,
tak jak większość z was leczę się na niedoczynność tarczycy
została wykryta niespodziewanie ( dobrze, że wykryto)
przez ponad rok chodziłam do endokrynologa, lecz mimo zapisywania mi lekarstw nic nie pomagały i nadal tyłam
wczoraj byłam u innego endokrynologa i babka wydaje się fajna. Zapisała mi Eltroxin 50 i 100 . Narazie mam go brać na zmianę przez dwa tygodnie, potem w poniedziałki i piątki 50 a w pozostałe dni 100. Zleciła mi też zrobić inne badania. Poleciła mi też wspaniałą dietetyczkę (będę się do niej umawiać).
Mam nadzieję, że wkońcu schudnę , a przede wszystkim wkońcu dobiorą mi odpowiednie leki .

Trzymajcie się
f154c2744ba0c8b7d0fb1b523e73ac052b4c9473_6387eeb28dd5f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 21:43   #141
abt1984
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 1
Dot.: Tarczyca A Tycie

Hej Witam Wszystkich!
Przeczytałam wszystkie wypowiedzi w tym wątku i napisze Wam jak to jest u mnie z niedoczynnością tarczycy. W przeciągu dwóch lat urodziłam dwoje dzieci. Syn ma obecnie 5 miesięcy. Z powodu przedłużającej sie miesiączki odwiedziłam mojego gina. Po badaniu ginekologicznym stwierdzil ze nie widzi przyczyn ginekologicznych ale zauwazyl u mnie powiększoną tarczyce. Wypisal na karte mnostwo badan do zrobienia i skierowal do endo. Moje TSH wyszlo powyzej 100, nie wiadomo o ile powyzej bo urządzenie oznacza tylko do 100, FT4 0,2 przy normie od 0,9 antyTPO >600. Wszystkie wyniki krwi wskazują na niedoczynnosc tarczycy + autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (choroba Hashimoto). Nigdy nie chorowalam na tarczyce, w mojej rodzinie taka choroba tez nie występuje. Nie wiem co moze byc przyczyną ale widocznie padło na mnie. Dodam też ze na usg tarczycy w lewym płacie wykryto guza o średnicy ok 1 cm.Biorę od tygonia Euthyrox 100 (ale poinformował mnie endo ze w moim przypadku ta dawka i tak jest za mala, niestety wiekszej nie mógł mi przepisac bo pikawa chyba dostalaby zawału).Co do wagi. Mimo niedoczynnosci, ktorą wg endo mam juz od jakiegos czasu udało mi sie schudnąć 5kg w przeciągu 3 miesięcy. Dodam ze specjalnie sie nie odchudzałam (zrezygnowalam tylko ze słodyczy)ale cwiczyłam na orbitreku jakąś godzine dziennie + cwiczenia na miesnie brzucha(wiadomo po ciazy brzuch nei taki jaki byc powinien). Aktualnie waze tyle co przed ciążą,moze nawet 1kg mniej.Endo poinformowal mnie ze po Euthyroxie powinnam schudnąć.Kazał mi sie zważyc w dniu kiedy zaczęlam brac leki i za mniesiąc przyjsc do kontroli.Od tygodnia nie widze zadnej roznicy,ale moze tez potrzeba wiecej czasu zeby lek zadzialal. Jesli chodzi o inne objawy to mi osobiscie nie jest zimno, ani nie bylo, nie jestem senna, rozdrazniona,nerwowa. Moimi jedynymi objawami niedoczynnosci byly przedluzajaca sie miesiączka (ponad miesiąc)i wypadajace włosy(to niespecjalnie mnie zmartwilo bo po ciazy to normalka),Gdyby nie ta miesiączka to do dzis nie wiedzialabym ze jestem chora.
abt1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 21:20   #142
MerriqueMayfair
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: woj. opolskie
Wiadomości: 938
Dot.: Tarczyca A Tycie

A ja tyje coraz bardziej i plakac mi sie chce jestem 4 tydzień bez jakichkolwiek hormonów tarczycy i został mi jeszcze tydzień do przetrzymania przytyłam już ok. 5kg w tym czasie mimo aerobiku 4 razy w tygodniu po godzinie, czestych spacerow i zwracania uwagi na diete. Od lipca biorę aerobik 5 razy w tygodniu, dostane leki spowrotem i lekka dietka i schudne wiecej niz przytylam, ot co. Ale na razie jestem zalamana
__________________
" Ciekawość zabiła kota, satysfakcja go wskrzesiła "


http://www.stephenking.pl

http://www.suwaczki.com/tickers/6qw2a069sfwd4tsq.png

Zużywam kosmetyki, nie kupuję nowych


Edytowane przez MerriqueMayfair
Czas edycji: 2010-06-18 o 21:28
MerriqueMayfair jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-26, 22:53   #143
Karoliiina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 5
Dot.: Tarczyca A Tycie

No to czas na mnie.
Tarczycę wykryłam przypadkiem kiedyś jak robiłam badania (TSH wyszło ponad 18). Poszłam do lekarza, tak jak większość tu dostałam Euthyrox (od tego czasu różne już dawki). Na usg wyszedł brak połowy lewego płata. Dodatkowo wypadanie płatka mitralnego (straszliwe kołatania serca).
Obecnie biorę Euthyrox 75 (TSH coś w okolicach 3) i Betaloc Zok 0,25 (na serce).
Leki przyjmuję już parę ładnych lat a tyję cały czas. Mało tego ciągle bym coś jadła (bez opcji głodu). Do tego słaby metabolizm.
Także ja nie wiem jak Wy chudniecie biorąc leki
Karoliiina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 11:24   #144
generma
Raczkowanie
 
Avatar generma
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 183
Dot.: Tarczyca A Tycie

Kochane
Moja historia jest już całkiem masakryczna.
Usunięto mi tarczycę w kwietniu gdyż miałam guzki. Zostawiono mi tylko małą część prawego płata. Biorę Euthyrox 100, jedną tabletkę dziennie. Od jakiegoś czasu ciągle się powiększam. Waże już 70 kg i troszkę źle się z tym czuję. Pocieszam się tym, że jestem na l4, mam mało ruchu bo po operacji zbytnio nie mogłam sie przeciążać. W lipcu wybieram się do pracy, chcę zapisać się na fitness, ograniczyć słodycze, chipsy i te wszystkie inne małe grzeszki, które powodują zbędne kilogramy

Podbudowujące jest to , że piszecie o schudnięciu z Euthyroxem
Z tego wszystkiego zaletą i radością jest mój rozmiar biustu - jest duży
__________________

generma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-08, 16:57   #145
Marciszek84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Tarczyca A Tycie

Witam

Od września zeszłego roku wykryto u mnie niedoczynność tarczycy, byłam nawet w szpitalu na dodatkowych badaniach, brałam Euthyrox N25 najmniejsza dawke na początku wydawało mi się,że pomaga...ale teraz moje TSH wynosi 10:45!!!!!! lekarka zwiekszyła mi dawke na N50 na dwa tygodnie a po tych dwóch tyg mam zacząć przyjmować Euthylox N75, od małego miałam problem z waga a teraz to się zwiększa masakrycznie!!!
Niedawno okazało się, ze jestem w początkowej ciąży z czego sie bardzo cieszę poniewaz przy niedoczynności tarczycy jest bardzo ciężko zajść w ciąże, lekarka oznajmiłą mi że to powinnam najpierw unormowac hormony a potem zajść w ciąże,a;e teraz najważniejsze jest dziecko i leczenie tarczycy by hormony wrociły do normy, wiem ze w ciazy si przytyje bo to normalne ale boje sie ze przez te chorobe bede wygladala jak slonica,dodam ze nie mam wogole apetytu na poczatku tej ciazy.

Pozdrawiam
Marciszek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 19:17   #146
MaryAnne
Rozeznanie
 
Avatar MaryAnne
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 762
Dot.: Tarczyca A Tycie

Marciszek84 mam nadzieję, że jak się dowiedziałaś o ciąży to pognałaś do lekarza. dla dziecka to jest bardzo niebezpieczne (problemy z tarczycą u matki) dlatego, z tego co mówił mój lekarz, w ciąży się zwiększa dawkę (przy niedoczynności, nie wiem jak przy innych problemach). czyli raczej nie powinnaś przytyć od tarczycy a w ogóle to gratulacje!!!
__________________

MaryAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 20:36   #147
Marciszek84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4
Dot.: Tarczyca A Tycie

MarryAnne witaj

oczywiscie jak tylko dowiedziałam sie o ciąży to poszłąm do lekarza i zwiększyła mi dawke leku ale uwiez mi że w ciągu 2 tygodni jak biorę wiekszą dawkę(czyli EuthyloX N50) nabieram masy widze to po sobie i czuje przede wszystkim,uda brzuszek ręce tyłek wszystko rośnie a jestem we wczesnej ciąży jak juz wspomniałam i nie powinnam jeszcze tyc...napisałaś na samym końcu,że jesteś coraz szczuplejsza co robisz?
Marciszek84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-10, 20:43   #148
klaudens
Zakorzenienie
 
Avatar klaudens
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 13 796
Dot.: Tarczyca A Tycie

moja mama bierze 75 naprzemian z 100 euthyrox i niestety ma brzuch jak balon, nie je dużo i nie je słodyczy a schudnąć nie może
klaudens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 00:22   #149
MaryAnne
Rozeznanie
 
Avatar MaryAnne
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 762
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez Marciszek84 Pokaż wiadomość
MarryAnne witaj

oczywiscie jak tylko dowiedziałam sie o ciąży to poszłąm do lekarza i zwiększyła mi dawke leku ale uwiez mi że w ciągu 2 tygodni jak biorę wiekszą dawkę(czyli EuthyloX N50) nabieram masy widze to po sobie i czuje przede wszystkim,uda brzuszek ręce tyłek wszystko rośnie a jestem we wczesnej ciąży jak juz wspomniałam i nie powinnam jeszcze tyc...napisałaś na samym końcu,że jesteś coraz szczuplejsza co robisz?
hej no na razie w dużym stopniu pozytywna afirmacja ale ćwiczę i staram się pilnować diety. może u Ciebie to raczej zatrzymanie wody w organizmie, a nie tycie? a może to przez zmiany hormonalne? tarczyca jak jest wyregulowana to nie powinna powodować tycia, wtedy organizm powinien działać "normalnie". ja w sumie dopiero niedawno doszłam do dobrego poziomu tsh, po wielu miesiącach dobierania dawki, więc liczę, że teraz schudnę (przede wszystkim teraz wreszcie mam siłę ćwiczyć, a nie tylko spać). ja bym się na Twoim miejscu nie przejmowała, uważaj, co jesz (ale też bez przesady, jak kobieta w ciąży dostaje sygnał z kosmosu na coś konkretnego, to nie ma dyskusji ) i ciesz się ciążą
__________________

MaryAnne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-11, 11:55   #150
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Tarczyca A Tycie

Cytat:
Napisane przez klaudens Pokaż wiadomość
moja mama bierze 75 naprzemian z 100 euthyrox i niestety ma brzuch jak balon, nie je dużo i nie je słodyczy a schudnąć nie może
A je odpowiednią ilość białka? Lekarz mi zalecił, poza lekami, dietę, w której znajdzie się PRZYNAJMNIEJ 100gr białka dziennie, gdyż białko wpływa dodatnio na przemianę materii. I oczywiście przynajmniej 2-2,5 litra wody do tego.

Warto dodatkowo ograniczyć węglowodany proste...

Może to coś da?
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 22:48:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:01.