Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie. - Strona 25 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-03-28, 20:06   #721
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziewczyny, szukam jakiegoś dobrze kryjącego zaczerwienia podkładu do cery suchej, mogłybyście coś polecić?
Mam tendencję do pękających naczynek więc musi być to coś, co je ładnie zakryje i nie będzie wysuszać cery..
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 08:18   #722
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
Dziewczyny, szukam jakiegoś dobrze kryjącego zaczerwienia podkładu do cery suchej, mogłybyście coś polecić?
Mam tendencję do pękających naczynek więc musi być to coś, co je ładnie zakryje i nie będzie wysuszać cery..
Polecam Pharmaceris Delikatny fluid intensywnie kryjący (tylko w aptekach) - ładnie kryje i nie robi maski, ładnie nawilża i nie podkreśla suchych skórek. Ja go uzywam z pudrem, bo szybko się po nim świecę - mam cerę mieszaną, przy suchej powinien być idealny
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 08:51   #723
sylwia78
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Wiadomości: 228
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Nareszcie Was znalzłam

arbuzowaaa tak chodzi o tą emulsję TimeWIse do cery mieszanej i tłustej
Emulsja jest pozbawiona składników komedogennych - wszystkich tych, które figurują na liście składników, które najbardziej zapychają pory, tak więc dla mnie idealna, bo mam problemy z trądzikiem i odkąd uzywam całej serii zaczerwienia poschodziły i sporadycznie coś wyskakuje nowego i zazwyczaj tylko w okresie miesiączki. Emulsja jest tez dobra dla skóry naczynkowej - po prostu idealna dla mnie, bo mam cere tłustą, tradzik i naczynka

POdkład sredniokryjący też pozbawiony jest składników komedogennych

Aha kosmetyki są SKONCENTROWANE tzn. że jak normalny krem starcza na 2 miesiące to ta emulsja stracza na 4-6 miesięcy w zalezności ile specyfiku nakładasz. Ja jestem przyzwyczajono do dużego najkładania i mam emulsje 2 miesięcy i zostało mi ponad połowę opakowania.

Tak, więc czy produkty sa drogie?
NIe sądzę. Wyskoka jakość, skoncentrowane a więc starczają na bardzo długo. Jak się to przeliczy na miesiąc wychodzą grosze
Ja juz za bardzo zniszczyłam sobie cerę tanimi kosmetykami, wole dopłacić i mieć wysokiej jakości produkt i widzę efekty.

Zawsze myślałam, że kosmetyki Mary Kay to takie samo badziewie jak Avon czy Oriflame tym czasem nie ma porównania i co do kosmetyków i co do pracy konsultantów - zupełnie inna obsługa jak w przypadku kosmetyków selektywnych ... wiem co mówię, bo pracowałam dla Oriflame 5 lat i cieszę się, że zrezygnowałam mimo bycia liderem i w miarę wysokich prowizji ... zniszczyłam twarz dzięki Oriflame ( tradzik kosmetyczny ) i nie miałam zamiaru sprzedawać dłużej "syfu" klientkom ( składy INCI fatalne! Same zapychacze! )

o jakcie ale się rozpisałam już kończę , wybaczcie

Edytowane przez sylwia78
Czas edycji: 2010-03-29 o 08:54 Powód: dopisek
sylwia78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 09:57   #724
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Polecam Pharmaceris Delikatny fluid intensywnie kryjący (tylko w aptekach) - ładnie kryje i nie robi maski, ładnie nawilża i nie podkreśla suchych skórek. Ja go uzywam z pudrem, bo szybko się po nim świecę - mam cerę mieszaną, przy suchej powinien być idealny
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, już zapisałam Czy jeśli poproszę o jakąś próbkę w aptece, to nie będzie z nią problemu, jak myślisz?

I jeszcze może powiecie mi dziewczyny, czego to jest wina, że w niektórych przypadkach po nałożeniu na podkład pudru, podkład zaczyna się tak jakby ważyć na twarzy? Zauważyłam, że niektóre podkłady zachowują się tak, jakby gryzły się z niektórymi pudrami.. Czy jest to możliwe, czy może ja coś źle robię
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 10:16   #725
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
Dziękuję ślicznie za odpowiedź, już zapisałam Czy jeśli poproszę o jakąś próbkę w aptece, to nie będzie z nią problemu, jak myślisz?

I jeszcze może powiecie mi dziewczyny, czego to jest wina, że w niektórych przypadkach po nałożeniu na podkład pudru, podkład zaczyna się tak jakby ważyć na twarzy? Zauważyłam, że niektóre podkłady zachowują się tak, jakby gryzły się z niektórymi pudrami.. Czy jest to możliwe, czy może ja coś źle robię
Nie ma za co ja dostałam wcześniej próbkę z testera, czyli pani w aptece do pojemniczka nalała mi trochę testera, bo skończyły się normalne próbki. Tak że nie powinno byc problemu.

Z tym ważeniem to jest tak, że po prosty trzeba odczekać chwilę zanim się nałozy puder. Ja zawsze po nałożeniu podkładu czekam kilka minut żeby odparowała woda i lepiej się wtopił w skórę, albo jeśli się spieszę to delikatnie przyciskam do twarzy husteczkę i dopiero wtedy pudruję. Wcześniej, kiedy tak nie robiłam to zawsze ważył mi się puder, pewnie dlatego, że twarz zaraz po nałożeniu podkladu jest jeszcze taka lekko wilgotna.
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 10:56   #726
mademoiselle jeanne
Zakorzenienie
 
Avatar mademoiselle jeanne
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 018
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Nie ma za co ja dostałam wcześniej próbkę z testera, czyli pani w aptece do pojemniczka nalała mi trochę testera, bo skończyły się normalne próbki. Tak że nie powinno byc problemu.

Z tym ważeniem to jest tak, że po prosty trzeba odczekać chwilę zanim się nałozy puder. Ja zawsze po nałożeniu podkładu czekam kilka minut żeby odparowała woda i lepiej się wtopił w skórę, albo jeśli się spieszę to delikatnie przyciskam do twarzy husteczkę i dopiero wtedy pudruję. Wcześniej, kiedy tak nie robiłam to zawsze ważył mi się puder, pewnie dlatego, że twarz zaraz po nałożeniu podkladu jest jeszcze taka lekko wilgotna.
To super, w takim razie będę musiała uśmiechnąć się do pani w aptece przy najbliższej okazji
Powiedź mi jeszcze jak z ich gamą kolorystyczną? Mam dosyć jasną cerę, mam nadzieję, że uda mi się dobrać jakiś odpowiedni dla mnie kolor..

Co do tego ważenia to właśnie o dziwo wydawało mi się, że pojawiało się one po jakimś czasie od wykonania makijażu, przy czym zawsze starałam się te kilka minut od nałożenia podkładu, do pudru poczekać.. I właśnie raz było, a raz nie
__________________
♥♥♥

Każdy szuka swojego miejsca na świecie,
gdzie czułby się tak dobrze, jak u Tiffany'ego



mademoiselle jeanne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 14:35   #727
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Question Casting na podkład idealny :D

Witam dziewczyny
Potrzebuję rady, jakiejś wskazówki dotyczącej wyboru podkładu/pudru w kremie etc. Używałam dotąd kiepskich, oj kiepściutkich kosmetyków (nie umiałam dobrać do swojej skóry+brak kasy+nieznajomość tematu, ech..), dlatego mam ochotę w końcu to zmienić i zacząć używać czegoś z czego będę zadowolona

Moja cera:
- lekko zaleczony trądzik (różowaty - więc zostały zaczerwienienia na policzkach),
- wypryski, zaskórniki,
- błyszczenie w sferze T (mam chyba cerę mieszaną),
- rozszerzone pory na policzkach (bardzo widoczne),
- nierówny koloryt skóry cienie pod oczami),
- popękane naczynka,

Zależy mi najbardziej na:
- NATURALNOŚCI!!! Nienawidzę kiedy podkład jest widoczny na twarzy,
- wyrównaniu kolorytu skóry, bez efektu maski (więc nie krycie na 100% ale też nie kiepskie maskowanie),
- zmatowieniu twarzy, rozświetleniu jej, nadaniu zdrowego kolorytu i wyglądu,
- podkład nie może zatykać porów, ani pogarszać stanu skóry (i tak już złego)


Dziewczyny, proszę doradźcie mi coś dobrego - co pomogło wam, a może coś co waszym zdaniem po prostu pasuje do mojego opisu cery i moich "wymagań" dotyczących podkładu

Edytowane przez SubRosa1985
Czas edycji: 2010-03-29 o 16:34
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-29, 17:10   #728
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: Casting na podkład idealny :D

Mi się wydaje,ze na pewno nie spiszą się dobrzepodkłady o przedłużonej trawałości-wysuszą i zapchają- czyli Revlon Colorstay i EL Double Wear między innymi.
Spróbuj coś Bourjoisa może(ew.True Match L'Oreala)
Poza tym - KWC się kłania
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 17:28   #729
SubRosa1985
Raczkowanie
 
Avatar SubRosa1985
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 135
Dot.: Casting na podkład idealny :D

Dziękuję Panno Ewelino za poradę
KWC to moja lektura obowiązkowa przed zakupami , jednak DOBRY wybór podkładu jest dla mnie na tyle ważny, że postanowiłam 'pozawracać' wam głowę hmm... "osobiście" Wyłowiłam już sobie na KWC kilka podkładów, które mogłyby się sprawdzić na mojej skórze - Faberlic, [DK] Delikatny puder w kremie,
Hean, Mat Touch, Profesjonalny podkład silikonowy,
Manhattan Clearface, Anti Shine Make up (Fluid matujący do cery tłustej),
Ale nadal nie wiem który z nich - może coś innego? Rady mile widziane
SubRosa1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-29, 19:58   #730
Lenka87
Rozeznanie
 
Avatar Lenka87
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 942
Dot.: Casting na podkład idealny :D

Tak jak już napisała poprzedniczka, nawet nie próbuj Double Wear - co z tego, że kryje, jak tworzy maskę przeokropną.
A polecić mogę Superfit Clinique.
Lenka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 09:12   #731
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez mademoiselle jeanne Pokaż wiadomość
To super, w takim razie będę musiała uśmiechnąć się do pani w aptece przy najbliższej okazji
Powiedź mi jeszcze jak z ich gamą kolorystyczną? Mam dosyć jasną cerę, mam nadzieję, że uda mi się dobrać jakiś odpowiedni dla mnie kolor..

Co do tego ważenia to właśnie o dziwo wydawało mi się, że pojawiało się one po jakimś czasie od wykonania makijażu, przy czym zawsze starałam się te kilka minut od nałożenia podkładu, do pudru poczekać.. I właśnie raz było, a raz nie
Może faktycznie niektóre podkłady nie chcą współpracować z pudrem spróbuj odciskania chusteczką.

Podkład Pharmaceris występuje tylko w 3 kolorach, ale są dość "uniwersalne" (poczytaj na kwc ). Ja używam nr 2 - też mam jasną cerę. Miałam próbkę numeru 1 kiedyś, ale był o dziwo za jasny (po raz pierwszy jakis podklad był dla mnie za jasny!), będzie pasował dla kogoś z niemal białą cerą

Cytat:
Napisane przez SubRosa1985 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Potrzebuję rady, jakiejś wskazówki dotyczącej wyboru podkładu/pudru w kremie etc. Używałam dotąd kiepskich, oj kiepściutkich kosmetyków (nie umiałam dobrać do swojej skóry+brak kasy+nieznajomość tematu, ech..), dlatego mam ochotę w końcu to zmienić i zacząć używać czegoś z czego będę zadowolona

Moja cera:
- lekko zaleczony trądzik (różowaty - więc zostały zaczerwienienia na policzkach),
- wypryski, zaskórniki,
- błyszczenie w sferze T (mam chyba cerę mieszaną),
- rozszerzone pory na policzkach (bardzo widoczne),
- nierówny koloryt skóry cienie pod oczami),
- popękane naczynka,

Zależy mi najbardziej na:
- NATURALNOŚCI!!! Nienawidzę kiedy podkład jest widoczny na twarzy,
- wyrównaniu kolorytu skóry, bez efektu maski (więc nie krycie na 100% ale też nie kiepskie maskowanie),
- zmatowieniu twarzy, rozświetleniu jej, nadaniu zdrowego kolorytu i wyglądu,
- podkład nie może zatykać porów, ani pogarszać stanu skóry (i tak już złego)


Dziewczyny, proszę doradźcie mi coś dobrego - co pomogło wam, a może coś co waszym zdaniem po prostu pasuje do mojego opisu cery i moich "wymagań" dotyczących podkładu
proponowałabym coś z apteki (może vichy do cery mieszanej, albo avene) - na pewno będą delikatne i nie pogorszą stanu cery. Ewentualnie możesz spróbować tego nowego loreala mattemorphose
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 11:31   #732
mel89
Zakorzenienie
 
Avatar mel89
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: porto
Wiadomości: 3 445
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez ally5 Pokaż wiadomość
Może faktycznie niektóre podkłady nie chcą współpracować z pudrem spróbuj odciskania chusteczką.

Podkład Pharmaceris występuje tylko w 3 kolorach, ale są dość "uniwersalne" (poczytaj na kwc ). Ja używam nr 2 - też mam jasną cerę. Miałam próbkę numeru 1 kiedyś, ale był o dziwo za jasny (po raz pierwszy jakis podklad był dla mnie za jasny!), będzie pasował dla kogoś z niemal białą cerą



proponowałabym coś z apteki (może vichy do cery mieszanej, albo avene) - na pewno będą delikatne i nie pogorszą stanu cery. Ewentualnie możesz spróbować tego nowego loreala mattemorphose
Może warto kupić bazę silikonową?
__________________
not all who wander are lost.
mel89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 15:07   #733
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Casting na podkład idealny :D

witajcie u mnie problem polega na tym, że jakiego podkładu bym nie użyła (a było ich trochę), po niedługim czasie od nałożenia i zmatowienia pudrem, i tak się świecę a cera jest dalej tłusta, taka hmm.. dziwna w dotyku i co by to nie było, nic nie zdaje egzaminu by to wyeliminować
ida cieplejsze dni i myślałam o zmianie na krem tonujący, myślicie że to dobry pomysł i w połączeniu z korektorem/pudrem będzie jakoś działało? niestety nie mam cery idealnej a zależałoby mi na zadowalającym efekcie
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 15:31   #734
ally5
Zakorzenienie
 
Avatar ally5
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 029
Dot.: Casting na podkład idealny :D

Cytat:
Napisane przez miiisiek Pokaż wiadomość
witajcie u mnie problem polega na tym, że jakiego podkładu bym nie użyła (a było ich trochę), po niedługim czasie od nałożenia i zmatowienia pudrem, i tak się świecę a cera jest dalej tłusta, taka hmm.. dziwna w dotyku i co by to nie było, nic nie zdaje egzaminu by to wyeliminować
ida cieplejsze dni i myślałam o zmianie na krem tonujący, myślicie że to dobry pomysł i w połączeniu z korektorem/pudrem będzie jakoś działało? niestety nie mam cery idealnej a zależałoby mi na zadowalającym efekcie
A mineralnych podkładów próbowałas?
ally5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 15:44   #735
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Casting na podkład idealny :D

Tak, jednak tylko próbki, mimo wszystko - to samo.
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 21:57   #736
Just_Smile
Zadomowienie
 
Avatar Just_Smile
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 600
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Witam
Chciałam skorzystać z okazji i zapytać się o podkłady dla bladej cery.Tak tak jest o tym kilka wątków ale to nie to czego szukam.
Jutro wybieram się na zakupy po nowe kosmetyki, m.in podkład.
Mam cerę bardzo jasną,bladą, wpada nieco w żółtawy odcień. Zastanawiałam się nad Max Factor Lasting Performance 100 ale opinie na jego temat są bardzo podzielone. Miałam już kilka podkładów ale żaden z nich nie był trafiony w odcień mojej skóry.Dodam też że nie chcę mieć efektu maski na twarzy, tym bardziej że jestem jeszcze młoda.
Pomożecie?
Just_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-30, 23:39   #737
Motylek1985
Raczkowanie
 
Avatar Motylek1985
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 146
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez Just_Smile Pokaż wiadomość
Witam
Chciałam skorzystać z okazji i zapytać się o podkłady dla bladej cery.Tak tak jest o tym kilka wątków ale to nie to czego szukam.
Jutro wybieram się na zakupy po nowe kosmetyki, m.in podkład.
Mam cerę bardzo jasną,bladą, wpada nieco w żółtawy odcień. Zastanawiałam się nad Max Factor Lasting Performance 100 ale opinie na jego temat są bardzo podzielone. Miałam już kilka podkładów ale żaden z nich nie był trafiony w odcień mojej skóry.Dodam też że nie chcę mieć efektu maski na twarzy, tym bardziej że jestem jeszcze młoda.
Pomożecie?
a moze nowy astor pperfect stay? w tym samym przedziale cenowym...bo jesli chodzi o inne z wyzszej półki to jest tego wiele do jasnych cer ale ceny od 150 zl. Astor jest chwalony,moze spróbujesz?tylko ze jest jeden odcien jasny:/ ja mam ten podklad zamiar wyprobowac w najblizyszm czasie bo juz mam dosc este laudera double wear.
Motylek1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 07:36   #738
Just_Smile
Zadomowienie
 
Avatar Just_Smile
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 600
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Dziękuje bardzo za odpowiedź .
Zaraz sobie poczytam o tym podładzie.Czy też masz baldą/jasną cere? I czy ten jeden odcień z jasnych który tam jest nie bedzie za ciemny?
Just_Smile jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-03-31, 21:40   #739
verus92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 6
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

a co sądzicie o podkładzie korygującym Vichy Dermablend odcien 25 <nude>?
verus92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-03, 09:07   #740
gusiagatko
Zakorzenienie
 
Avatar gusiagatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 3 202
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez verus92 Pokaż wiadomość
a co sądzicie o podkładzie korygującym Vichy Dermablend odcien 25 <nude>?
Vichy Dermablend bardzo wchodził mi w pory, co wyglądało nieestetycznie. Ale odcień Nude bardzo mi się podobał i podkład ładnie krył.


A znacie może jakiś odpowiednik Maybelline Wonder finish ??
Uzywałam odcienia Sand ładnych parę lat, ale już nigdzie oprócz allegro nie mogę go dostać ( nie mieszkam w Polsce, wiec ciężko mi allegro zamawiać). Może istnieje coś podobnego??

pozdrawiam
__________________

06.07.2011
06:06
gusiagatko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 14:33   #741
babulenka
Rozeznanie
 
Avatar babulenka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 866
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

SubRosa, na chorą skórę z zaczerwieniami powinien ci sie sprawdzić apteczny Unifiance podklad korygujący - idealnie kryje wszelkie zaczerwienienia i długo sie utrzymuje, nie zapycha, nie powoduje podraznień. Poproś o próbki w aptece i dodatkowo o próbki korektora zielonego unifiance. Dopiero potem decyduj sie na kupno. Gdy miałam chorą skóre tylko ten zdał egzamin Latem jest dobra 13, a w pozostałe zimowo wiosenne miesiące 11. Dla całkiem białolicych jest tez 10-tka.
Życzę szybkiego uporania sie z problemem.

Just_Smile kolor dobierzesz idealnie, gdy posmarujesz sobie paski na sczęce w kierunku szyi i wyjdziesz na światło dzienne - ten który stopi ci sie idealnie i nie będzie widoczny jest właściwy. Sprawdż tez sobie Affitione leigt beige - kolor idealny dla jasnych cer o odcieniu żółtawym.
Nigdy nie sprawdzamy koloru na dŁoni !

Edytowane przez babulenka
Czas edycji: 2010-04-03 o 14:40
babulenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-03, 18:01   #742
travirra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 337
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cytat:
Napisane przez gusiagatko Pokaż wiadomość
Vichy Dermablend bardzo wchodził mi w pory, co wyglądało nieestetycznie. Ale odcień Nude bardzo mi się podobał i podkład ładnie krył.


A znacie może jakiś odpowiednik Maybelline Wonder finish ??
Uzywałam odcienia Sand ładnych parę lat, ale już nigdzie oprócz allegro nie mogę go dostać ( nie mieszkam w Polsce, wiec ciężko mi allegro zamawiać). Może istnieje coś podobnego??

pozdrawiam
Tez bylabym zaintersowana jakims odpowiednikiem Wondera ale do tej pory nigdzie podobnego fluidu nie znalazlam.
__________________
Paulina + Tomuś
travirra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 16:23   #743
Lady_Louboutin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Home, sweet home
Wiadomości: 20
Estee Lauder Double Wear Stayin-Place Powder Makeup vs. Clinique Almost Powder Makeup

Mam dylemat - nie wiem, czy nabyć Podkład mineralny prasowany [SPF 15] Clinique, czy Podkład w kompakcie [SPF 10] Estee Lauder. Chciałam kupić pierwszy z wymienionych, ale przeczytałam w recenzjach , że przez talc, który ma w składzie jest "zapychaczem" i nabrałam wątpliwości. Natomiast drugi podobno "potrafi wysuszyc jesli cera nienawilzona odpowiednio." [cytat z recenzji użytkownika mycka]. A ja mam problematyczną cerę - z jednej strony męczę się z trądzikiem, a z drugiej z przesuszoną skórą (nie tylko na policzkach, w strefie T także).

Mogę poprosić o opinie, który jest lepszy? Bardziej odpowiedni przy mojej cerze?

Czy firma Estee ma bardzo jasne kolory?

Z góry dziękuję.
I życzę wesołych Świąt.
Lady_Louboutin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 17:25   #744
filejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1
Dot.: Najlepszy i najgorszy podklad :)

Witam.Mam problem moze mi któraś z osob pomoże

Mam cerę tłusta w strefie T a policzki mam "normalne". Jaki fluid bym nie używała to będę się świeciła a i długo taki fluid u mnie nie "leży". Mam cerę z lekkimi wypryskami a w strefie T są wągry...wiec naprawdę ciężko mi dobrac fluid... Mam nadzieje ze ktoś miał kiedyś taki problem i mi pomoże..
filejka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 17:52   #745
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cześć dziewczyny ;]
Szukam jakiegoś podkładu do cery, która tłuści się w strefie T. Chodzi mi o to, aby ładnie wygładził twarz i zakrył kilka niedoskonałości powstałych po leczeniu dermatologicznym. Oprócz tego używam bazy pod podkład. Dobrze by było jakby nie zapychał. Liczę na waszą pomoc
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-04, 20:16   #746
czarnakoronka
Raczkowanie
 
Avatar czarnakoronka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 79
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Cześć.
Proszę o pomoc w doborze podkładu dla mnie.
Moja skóra jest masakrycznie wysuszona i skłonna do podrażnień - niegdyś byłam alergiczką i to chyba efekt tego właśnie. Do tego cienie pod oczami, których niczym nie da się zakryć.

Obecnie mam avonowy podkład w płynie z serii "color trend".
Próbowałam też tego typu rzeczy w proszku - pudry itp. - efekt zawsze ten sam - twarz jak decoupage, praktycznie wszystko mi podrażnia skórę i czuję że jest sucho aż wręcz w ustach.

Polećcie coś w cenach "rozsądnych", czas poświęcony na pracę w tym cudnym kraju nie zawsze jest wprost proporcjonalny do zarobków, jak pewnie wiecie ;]

Edytowane przez czarnakoronka
Czas edycji: 2010-04-04 o 20:25
czarnakoronka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 13:50   #747
Pati155
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Inowrocław
Wiadomości: 697
GG do Pati155
Dot.: Jaki podkład? Wątek zbiorczy. Tutaj zadaj swoje pytanie.

Czy może któraś z Was używała tego oto podkładu: http://allegro.pl/item976652409_lanc...a.html#gallery ?
Jeśli tak to bardzo bym prosiła, by napisała mi jego działanie oraz czy nadaje się do mojej cery mieszanej ze skłonnością do przetłuszczania się w strefie T. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pati155 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-05, 18:36   #748
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Jaki podkład - na maturę ;)

Proooszę o pomoc

Potrzebuję podkładu, który zakryje solidne rumieńce występujące w stresie w czasie matury ustnej. Mile widziany brak efektu maski, przystępna cena (do 50zł [z kosztem przesyłki, o ile nie znajdę gdzieś u się ]), nie spływanie z buzi wraz z potem itp. podobne niespodzianki. Nie jest konieczny solidny mat, bo przypudruję się przed wejściem najwyżej (cera mieszana).

Proszę, to raptem 29 dni
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 08:46   #749
CatyJusti
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Jaki podkład - na maturę ;)

Kayako
Jeśli faktycznie chcesz podkład bez efektu maski oraz taki,który nie będzie spływał z potem wypróbuj MATTEMORPHOSE.Nie wiem jeszcze jaka jest cena ale dzisiaj idę do drogerii i sprawdzę.Miałam próbkę.Podkład jest świetny!;D Polecam.
CatyJusti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-06, 11:28   #750
Kayako
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 676
Dot.: Jaki podkład - na maturę ;)

Cytat:
Napisane przez CatyJusti Pokaż wiadomość
Kayako
Jeśli faktycznie chcesz podkład bez efektu maski oraz taki,który nie będzie spływał z potem wypróbuj MATTEMORPHOSE.Nie wiem jeszcze jaka jest cena ale dzisiaj idę do drogerii i sprawdzę.Miałam próbkę.Podkład jest świetny!;D Polecam.
Wolałabym coś płynnego, a nie w musie. Myślałam o Mary Kay średnio-kryjącym, na Allegro cena nie zabija W zdecydowaniu się przeszkadza mi tylko opinia, że Mary Kay to taki amerykański Avon.
Znalazłam jeszcze PanStick I coś podobnego z Dermacol - w tym wypadku dziwi mnie cena, bo coś tak taniego może być aż tak dobre?
Kayako jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:23.