Filtry ochronne - ZBIORCZY - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-21, 14:39   #2581
Charlotte95
Wtajemniczenie
 
Avatar Charlotte95
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 206
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dzisiaj byłam w Naturze i pani przy mnie rzucała filtry z kartonów Oczywiście zapytałam czy będzie soraya 45 i będzie, za 22 zł. Także jutro kupuję a w sobotę testy.
Charlotte95 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 15:13   #2582
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w Naturze i pani przy mnie rzucała filtry z kartonów Oczywiście zapytałam czy będzie soraya 45 i będzie, za 22 zł. Także jutro kupuję a w sobotę testy.

ja wlasnie w Naturze kupilam sorayie 45 za 21,50zl , stosuje juz tydzien - jestem zdowolna , tylko raz mnie piekŁa w oczy ale jak daŁam troche filtra pod oczy i musialo sie cos dostac - takze omijac okolice oczu z daleka
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 15:25   #2583
lenka07661
Zadomowienie
 
Avatar lenka07661
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 420
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny, czy wszystkie nowe avenki mają parsol, czy może 30+ nie?
__________________



** Kiedy się czegoś pragnie, wtedy cały wszechświat sprzysięga się, byśmy mogli spełnić nasze marzenie. *
lenka07661 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 16:48   #2584
SzatAnka71
Zakorzenienie
 
Avatar SzatAnka71
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: ze Smoczej Jamy ;-)
Wiadomości: 12 737
GG do SzatAnka71
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Hexx ja rozumiem chodziło mi o to że jeśli piszesz nie kupuję w ciemno tzn ze coś chocby w składzie nie jest super,w tym wypadku cynamon,(czasem ze składu wynika że warto wypróbować)gdyby ten krem kosztował 40zł kupiłabym ale za dwa razy tyle bez próbki to już nie.Pozatym wiesz ze moje naczynka nie są w najlepszym stanie więc nie będę ich dobijać

Labirynth ta Pollena nie jest chyba tonującaale ponoć wchłania się do matu.Jest tania jeśli patrzysz na cenę ale jak popatrzysz na ml to juz taka tania nie jest ale pewnie dlatego że to jest filtr tylko na miejsca wrażliwe
__________________


SzatAnka71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 17:14   #2585
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Hexx ja rozumiem chodziło mi o to że jeśli piszesz nie kupuję w ciemno tzn ze coś chocby w składzie nie jest super,w tym wypadku cynamon,(czasem ze składu wynika że warto wypróbować)gdyby ten krem kosztował 40zł kupiłabym ale za dwa razy tyle bez próbki to już nie.Pozatym wiesz ze moje naczynka nie są w najlepszym stanie więc nie będę ich dobijać

Labirynth ta Pollena nie jest chyba tonującaale ponoć wchłania się do matu.Jest tania jeśli patrzysz na cenę ale jak popatrzysz na ml to juz taka tania nie jest ale pewnie dlatego że to jest filtr tylko na miejsca wrażliwe

Ja dziś w aptece pytałam o próbki Lierac, ale mimo, że mają pół regału tych kosmetyków, nie mieli żadnych próbek, a to dziwne We Wrocku gdy byłam w aptece nie pytając nawet o nic, oprócz żelu LRP babeczka włozyła mi do łapy chyba dwie próbki. W Arkadach to było.
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:45   #2586
monik@_monik@
Zadomowienie
 
Avatar monik@_monik@
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 791
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w Naturze i pani przy mnie rzucała filtry z kartonów Oczywiście zapytałam czy będzie soraya 45 i będzie, za 22 zł. Także jutro kupuję a w sobotę testy.
Widziałam wczoraj tą Sorayę w Realu, kosztowała mniej niż 22zł. Coś mi się kojarzy 20,50 zł
monik@_monik@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 18:47   #2587
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Charlotte95 Pokaż wiadomość
Dzisiaj byłam w Naturze i pani przy mnie rzucała filtry z kartonów Oczywiście zapytałam czy będzie soraya 45 i będzie, za 22 zł. Także jutro kupuję a w sobotę testy.

W Superpharm już są filtry Sorayi i Lirene. Soraya chyba 19 zł. kosztowała, nie mogłam się oprzeć i kupiłam. Potrzebuję nowej szafy na filtry, kto mi kupi?
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 18:49   #2588
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez SzatAnka71 Pokaż wiadomość
Hexx ja rozumiem chodziło mi o to że jeśli piszesz nie kupuję w ciemno tzn ze coś chocby w składzie nie jest super,w tym wypadku cynamon,(czasem ze składu wynika że warto wypróbować)gdyby ten krem kosztował 40zł kupiłabym ale za dwa razy tyle bez próbki to już nie.Pozatym wiesz ze moje naczynka nie są w najlepszym stanie więc nie będę ich dobijać

Labirynth ta Pollena nie jest chyba tonującaale ponoć wchłania się do matu.Jest tania jeśli patrzysz na cenę ale jak popatrzysz na ml to juz taka tania nie jest ale pewnie dlatego że to jest filtr tylko na miejsca wrażliwe
Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Ja dziś w aptece pytałam o próbki Lierac, ale mimo, że mają pół regału tych kosmetyków, nie mieli żadnych próbek, a to dziwne We Wrocku gdy byłam w aptece nie pytając nawet o nic, oprócz żelu LRP babeczka włozyła mi do łapy chyba dwie próbki. W Arkadach to było.
Powiem Wam,ze bardzo mnie kusi ten filtr-z probkami jest ciezko ale planuje zakupy netowe i jak beda mieli tester to odleja z niego-oby....wiec jak cos to zdam relacje chyba,ze wczesniej inna droga dorwe filtr
Szkoda,ze przy takiej cenie marnie z probkami


Prosze wpisywac sie z nowosciami filtrowymi 2010
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-04-21 o 18:51
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:13   #2589
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Kusi mnie ta mineralna Lirenka - mam nadzieję, że jest w pełni fotostabilna.
Bo obecnie mi tylko filtry fizyczne zostały
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:26   #2590
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez azure Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o odpowiedź osoby, które miały styczność ze starą i nową Avenką - czy zmieniła się konsystencja nowej emulsji Avene? Zawsze ją kupowałam ze względu na lekkość i naturalny mat, jaki dawała. Teraz jestem w kropce
mam już porównanie, jestem po pierwszej aplikacji nowej wersji emulsji tej z parsolem (no niestety...). nie mam dobrych wiadomości. wrażenia: konsystencja taka jakby bardziej kremowa i bardziej tłusta niż poprzedniczka, troszkę trudniej się wchłania, troszkę bardziej błyszcząca. pod koniec dnia wyskoczyły mi po niej na brodzie dwie krostki co się raczej nie zdarzało po poprzednich wersjach emulsji tak więc chyba straciłam faworyta filtrowego po tej zmianie. nie wiem, czy nadal będę kupowac avenkę emulsję, chyba potestuję inne filtry
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:31   #2591
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
Kusi mnie ta mineralna Lirenka - mam nadzieję, że jest w pełni fotostabilna.
Bo obecnie mi tylko filtry fizyczne zostały
Filtry mineralne zawsze są fotostabline.Tylko trzeba uważać,żeby ich nie zetrzeć.
Jeśli ktoś miałby skład tej mineralnej lirenki to prosiłabym o wpisanie.
Zależy mi również na informacji czy zawarte w niej (zapewne)tlenek cynku i dwutlenek tytanu są mikronizowane(nie wiem czy tak się to nazywa,chodzi mi o nanocząsteczki).
katty86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-21, 19:36   #2592
_anguisette_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 91
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Dziewczyny nie zalamujcie mnie Kupilam ta emulsje Avene bo chcialam miec wreszcie jakis filtr pod makijaz, a tu sie okazuje ze on ma parsol...(jak on sie nazywa w skladzie?)
Dla pewnosci, mowicie o emulsji w pomaranczowej tubce z pompka?

Chcialam jeszcze zapytac czy jesli nakladam filtr ok godz 10 rano to czy pod koniec dnia (18-21) istnieje jeszcze jakas ochrona? Bo powiem szczerze ze nie mam mozliwosci reaplikacji kremu w pracy, bo musialabym sie malowac od nowa. No a teraz lato sie zbliza, po pracy pewnie bede wychodzic na miasto dopiero i tak sie zastanawiam co z tym fantem zrobic. Niech mi ktos podpowie plz.
__________________
"Kochaj jak wola Twoja"
_anguisette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 19:47   #2593
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez _anguisette_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny nie zalamujcie mnie Kupilam ta emulsje Avene bo chcialam miec wreszcie jakis filtr pod makijaz, a tu sie okazuje ze on ma parsol...(jak on sie nazywa w skladzie?)
Dla pewnosci, mowicie o emulsji w pomaranczowej tubce z pompka?
butyl methoxydibenzoylmethane to parsol
mówimy o tej właśnie emulsji
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:33   #2594
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Powiem Wam,ze bardzo mnie kusi ten filtr-z probkami jest ciezko ale planuje zakupy netowe i jak beda mieli tester to odleja z niego-oby....wiec jak cos to zdam relacje chyba,ze wczesniej inna droga dorwe filtr
Szkoda,ze przy takiej cenie marnie z probkami


Prosze wpisywac sie z nowosciami filtrowymi 2010
Ja też będę polować, jescze zajde do tej apteki we wroooo
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:42   #2595
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Filtry mineralne zawsze są fotostabline.Tylko trzeba uważać,żeby ich nie zetrzeć.
Jeśli ktoś miałby skład tej mineralnej lirenki to prosiłabym o wpisanie.
Zależy mi również na informacji czy zawarte w niej (zapewne)tlenek cynku i dwutlenek tytanu są mikronizowane(nie wiem czy tak się to nazywa,chodzi mi o nanocząsteczki).
To dobrze Mam nadzieję, że jakiś filtr mineralny mojej cerze się spodoba - Bo ona wybredna jest (jak jej właścicielka )
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 20:45   #2596
alice'
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 110
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
mam już porównanie, jestem po pierwszej aplikacji nowej wersji emulsji tej z parsolem (no niestety...). nie mam dobrych wiadomości. wrażenia: konsystencja taka jakby bardziej kremowa i bardziej tłusta niż poprzedniczka, troszkę trudniej się wchłania, troszkę bardziej błyszcząca. pod koniec dnia wyskoczyły mi po niej na brodzie dwie krostki co się raczej nie zdarzało po poprzednich wersjach emulsji tak więc chyba straciłam faworyta filtrowego po tej zmianie. nie wiem, czy nadal będę kupowac avenkę emulsję, chyba potestuję inne filtry
A bieli tak samo, czy może mniej ? O jakiej emulsji dokładnie piszesz: 50+ dla cery mieszanej ?
Bo ja z kolei używałam kremu dla suchej 50+ i ten ze świecącego, ale bielącego minimalnie zmienił się w taki jak dawniej emulsja 50+ (nie świeciła się, konsystencja mniej odżywcza niż krem, ale bieliła). Ja jestem zainteresowana nie bieleniem, świecenie może ewentualnie być
alice' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 21:02   #2597
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez alice' Pokaż wiadomość
A bieli tak samo, czy może mniej ? O jakiej emulsji dokładnie piszesz: 50+ dla cery mieszanej ?
Bo ja z kolei używałam kremu dla suchej 50+ i ten ze świecącego, ale bielącego minimalnie zmienił się w taki jak dawniej emulsja 50+ (nie świeciła się, konsystencja mniej odżywcza niż krem, ale bieliła). Ja jestem zainteresowana nie bieleniem, świecenie może ewentualnie być
tak, piszę o emulsji 50+ do cery normalnej i mieszanej. bielenie jest niewielkie, porównywalne do poprzedniej emulsji.
wygląda na to, że krem zmienili w stronę emulsji, a emulsję w stronę kremu, hmmm dziwne
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 13:41   #2598
_anguisette_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 91
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

bosti dziekuje za odp.
Kurcze jak mnie wkurza jak zmieniaja sklady i "ulepszaja" i tak dobre produkty.
__________________
"Kochaj jak wola Twoja"
_anguisette_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 14:35   #2599
bosti
Zadomowienie
 
Avatar bosti
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 1 117
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

no właśnie! po jaką cholerę "ulepszają" coś, co jest bardzo dobre?? przestałam lubic avene
__________________

miarą człowieczeństwa jest nasz stosunek do zwierząt


http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv731aikhjqs.png
bosti jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 15:07   #2600
201604131205
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 135
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Ja dziś pierwszy raz nałożyłam Avene mleczko spf 50+ do twarzy i ciała (wg opakowania "bez parabenów, nowa formuła").
Wrażenia: nakładam przepisową ilość, i się wchlonęlo, blysk taki sobie, w oczy nie szczypie co jest ogromnym plusem. Za to ma przeogromny minus: bielenie na max! Wyglądałam jakbym spędziła 2 tygodnie w kostnicy: twarz biała z lekkim odcieniem różówo-fioletowym. Nie planowałam dziś wychodzić z domu za wiele i nie chciałam się pudrować, ale bez tego nie mogłabym sie nawet domownikom pokazać. Poczekałam 15 minut w nadziei, że może kolor jakoś znormalnieje, ale nic z tego, musiałam walnąć na to skrobię z cynamonem. A i tak miałam wrażenie, że mi spod spodu biel wychodzi. Ale taki 'puder' mi się bez zarzutu na Avene do teraz trzyma.
Pachnie jak krem Nivea ( lepsze to niż alkoholowy zapach antheliosów).
Podsumowując: nigdy już nie kupie, ta biel przekreśla wszystkie ewentualne plusy.
Mam też próbkę antheliosa spf 50+ fluidu barwiącego, i będę testować jutro, to zdam relację
201604131205 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:13   #2601
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
To dobrze Mam nadzieję, że jakiś filtr mineralny mojej cerze się spodoba - Bo ona wybredna jest (jak jej właścicielka )
Filtry mineralne nie sa takim idealnym rozwiazaniem-moze na ekspozycje czynna owszem ale tez trzeba pamietac o sumiennej reaplikacji i dosmarowywaniu bo niestety duzo latwiej przy nich oslabic ochrone.Druga sprawa to nie wyobrazam sobie zrobienia makijazu na filtrze mineralnym juz nie wspominajac o tym jak spadnie ochrona....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:24   #2602
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Pachnie jak krem Nivea ( lepsze to niż alkoholowy zapach antheliosów).
Podsumowując: nigdy już nie kupie, ta biel przekreśla wszystkie ewentualne plusy.
Mam też próbkę antheliosa spf 50+ fluidu barwiącego, i będę testować jutro, to zdam relację
Czekam na wrażenia, bo ja włąśnie uzywam LRP fluidu 50+ ale białego jak do tej pory, nawet ostatnio kupiłam, bo innego nie było.

A mam takie WAZNE pytanie. Czy antka mozna nakładać na popękane naczynka? mam je na całej brodzie i rzadko na plikach, stąd też biorą się moje mega stany zapalne na skórze. A antek przeciez ma dużo alkoholu (czego nie mogę znieść)....
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:31   #2603
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Czekam na wrażenia, bo ja włąśnie uzywam LRP fluidu 50+ ale białego jak do tej pory, nawet ostatnio kupiłam, bo innego nie było.

A mam takie WAZNE pytanie. Czy antka mozna nakładać na popękane naczynka? mam je na całej brodzie i rzadko na plikach, stąd też biorą się moje mega stany zapalne na skórze. A antek przeciez ma dużo alkoholu (czego nie mogę znieść)....

To juz bardzo indywidualna sprawa- z reguly alkohol denat.podrazniac moze jak najbardziej ale wszystko zalezy od ogolnego skladu a nie jednego skladnika-nie ma tutaj sztywnej reguly choc dla odmiany ja np.zle reaguje na filtry Vichy,ktore tez nie stronia od tego skladnika....
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:41   #2604
Trawa_cytrynowa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Legionowo/Warszawa
Wiadomości: 361
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To juz bardzo indywidualna sprawa- z reguly alkohol denat.podrazniac moze jak najbardziej ale wszystko zalezy od ogolnego skladu a nie jednego skladnika-nie ma tutaj sztywnej reguly choc dla odmiany ja np.zle reaguje na filtry Vichy,ktore tez nie stronia od tego skladnika....

A czy reakcja naczynek na filtr z alkoholem zazwyczaj pojawia się już na początku, czy może być "bombą" z opóźnionym zapłonem? Póki co moja cera bardzo dobrze przyjmuje Antka AC Pomimo dość płytkiego unaczynienia i malutkich pajączków głównie na policzkach i okolicach nosa (dosłownie kilka sztuk - 2 może 3), nie reaguje ani zaczerwienieniem, ani pieczeniem, ani podrażnieniem.
Wiem, że to sprawa indywidualna i oczywiście cały czas obserwuję twarz. Chciałabym jednak zgłębić teorię
__________________
Od czekania dusza rdzewieje.
C.R.Zafón

Edytowane przez Trawa_cytrynowa
Czas edycji: 2010-04-22 o 16:42
Trawa_cytrynowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 16:47   #2605
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

No ja dziś przeżywam koszmar... i zaczełam się zastanawiać dlaczego az tak powaznie reaguje cały czas w tym samym miejscu moja skóra. Przyjżałam się naprawde bardzo dkokładnie i zauwazyłam, że mam cała brodę a niektórych miejscach aż do przebarwienia maciupkie chyba z milion opękanych naczynek..... wiem, to się kwalifikuje do elczenia, ale nigdy dotąd nie zajmowałam sie pielęgnacją cery mieszanej z popekanymi naczynkami...
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 17:21   #2606
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Trawa_cytrynowa Pokaż wiadomość
A czy reakcja naczynek na filtr z alkoholem zazwyczaj pojawia się już na początku, czy może być "bombą" z opóźnionym zapłonem? Póki co moja cera bardzo dobrze przyjmuje Antka AC Pomimo dość płytkiego unaczynienia i malutkich pajączków głównie na policzkach i okolicach nosa (dosłownie kilka sztuk - 2 może 3), nie reaguje ani zaczerwienieniem, ani pieczeniem, ani podrażnieniem.
Wiem, że to sprawa indywidualna i oczywiście cały czas obserwuję twarz. Chciałabym jednak zgłębić teorię
Niestety nie ma tutaj reguly-moze to byc takze opozniona reakcja-trzeba obserwowac cere.
Poza tym jeden kosmetyk moze wywolac podraznienie a drugi nie;sa skladowe gdzie alkohol denat.jest neutralizowany przez inne skladniki podobnie jak propylene glycol ktory jest tzw.rozpuszczalnikiem.
Nie ma gotowej recepty,niestety tylko metoda prob i bledow oraz unikanie potencjalnych zagrozen.

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
No ja dziś przeżywam koszmar... i zaczełam się zastanawiać dlaczego az tak powaznie reaguje cały czas w tym samym miejscu moja skóra. Przyjżałam się naprawde bardzo dkokładnie i zauwazyłam, że mam cała brodę a niektórych miejscach aż do przebarwienia maciupkie chyba z milion opękanych naczynek..... wiem, to się kwalifikuje do elczenia, ale nigdy dotąd nie zajmowałam sie pielęgnacją cery mieszanej z popekanymi naczynkami...
Wybralabym sie na Twoim miejscu do specjalisty bo trzeba przyznac,ze cera mieszana i naczynkowa dodatkowo to jedna z najtrudniejszych cer do pielegnacji.
Trzymam kciuki zeby wszystko bylo dobrze
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 17:54   #2607
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Filtry mineralne nie sa takim idealnym rozwiazaniem-moze na ekspozycje czynna owszem ale tez trzeba pamietac o sumiennej reaplikacji i dosmarowywaniu bo niestety duzo latwiej przy nich oslabic ochrone.Druga sprawa to nie wyobrazam sobie zrobienia makijazu na filtrze mineralnym juz nie wspominajac o tym jak spadnie ochrona....
To już chyba nie ma dla mnie żadnego filtra, bo to co jest teraz w aptekach, a jest chemiczne jest z parsolem Jedyna metoda dla mnie to filtr 15 w zwykłym kremie, ale co mam zrobić w lato?
Albo będę mogła używać MACi albo będę musiała używać Haushuki co mi się nie uśmiecha. A MACi kocham miłością czystą

Edytowane przez 201604211128
Czas edycji: 2010-04-22 o 17:55
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 17:57   #2608
azure
Zadomowienie
 
Avatar azure
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 793
GG do azure
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez bosti Pokaż wiadomość
mam już porównanie, jestem po pierwszej aplikacji nowej wersji emulsji tej z parsolem (no niestety...). nie mam dobrych wiadomości. wrażenia: konsystencja taka jakby bardziej kremowa i bardziej tłusta niż poprzedniczka, troszkę trudniej się wchłania, troszkę bardziej błyszcząca. pod koniec dnia wyskoczyły mi po niej na brodzie dwie krostki co się raczej nie zdarzało po poprzednich wersjach emulsji tak więc chyba straciłam faworyta filtrowego po tej zmianie. nie wiem, czy nadal będę kupowac avenkę emulsję, chyba potestuję inne filtry
To bardzo zła wiadomość ja przetestowałam multum filtrów i tylko stara Avenka nie robiła mi krzywdy
azure jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 18:00   #2609
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez dysk Pokaż wiadomość
To już chyba nie ma dla mnie żadnego filtra, bo to co jest teraz w aptekach, a jest chemiczne jest z parsolem Jedyna metoda dla mnie to filtr 15 w zwykłym kremie, ale co mam zrobić w lato?
Albo będę mogła używać MACi albo będę musiała używać Haushuki co mi się nie uśmiecha. A MACi kocham miłością czystą
Nie bardzo rozumiem pojecie MACi

Na Twoim miejscy wybralabym mniejsze zlo czyli dopasowala to do potrzeb swojej skory i podzielila ekspozycje na czynna i bierna.

Osobiscie nie daje sie zwariowac,nawet jak kwasilam sie czy stosowalam Diroseal to staralam sie zachowac zdrowy rozsadek bo mozna zwariowac inaczej
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-22, 18:04   #2610
201604211128
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 701
Dot.: Filtry Ochronne-zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Nie bardzo rozumiem pojecie MACi

Na Twoim miejscy wybralabym mniejsze zlo czyli dopasowala to do potrzeb swojej skory i podzielila ekspozycje na czynna i bierna.

Osobiscie nie daje sie zwariowac,nawet jak kwasilam sie czy stosowalam Diroseal to staralam sie zachowac zdrowy rozsadek bo mozna zwariowac inaczej
MACi - pieszczotliwa moja nazwa na firmę kosmetyczną MAC Cosmetics - tu jest wątek na wizażu - https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=399099
Dopasować to do mojej skóry to jest to -
Chyba zjadę na filtr 15 i nie będę szaleć bo nie ma co, a kwas muszę oddać, bo już mi nie jest potrzebny, a na dodatek ostatnio mnie podrażnia
A na lato się pomyśli. Wszystkie Avene mają teraz ten parsol?
201604211128 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.