Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy. - Strona 111 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-06-02, 10:07   #3301
kadoza
Raczkowanie
 
Avatar kadoza
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 106
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Spryciula Tylko ja właśnie się zastanawiam,czy w dzisiejszych czasach kiedy zmieniamy kolor włosów co miesiąc, a koloryt poprawiamy pudrem można jeszcze mówić o typach kolorystycznych i ich zastosowaniu.
kadoza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 07:42   #3302
Peggybrown8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja także prosiłabym o analizę, wielokrotnie się zastanawiałam jakim typem jestem i zawsze mi coś nie grało...
1. Jak się opalasz - opalam się szybko, na początku na czerwono, potem stopniowo opalenizna brązowieje i jak już dalej się opalam to tylko na brązowo.
2. Kolor oczu - piwne.3. Piegi - Nie mam.
4. Cera - jasna, ale nie blada.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz.
6. Kolor ust- ciemno różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię fiolet, czerń, czerwień, biel,nie znoszę niebieskiego, ale w błękicie podobno mi bardzo ładnie, źle mi w limonkowym, jasno-zielonym.

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

http://img63.imageshack.us/i/dsc03829p.jpg/ i jeszcze fotka, może pomoże ; ) Jedyna jaka mam na tym komputerze, wiec przepraszam za jakość.
Peggybrown8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 13:39   #3303
yumei
Zadomowienie
 
Avatar yumei
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 902
12 typów kolorystycznych :kto robi taką analizę?

Witam, chciałabym zapytać, czy znacie wizażystki zajmujące się analizą kolorystyczną przyporządkowującą ludzi do 12, a nie 4 typów, tzw. flow colour analysis (http://www.prettyyourworld.com/colortheory.html) ?
yumei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 15:50   #3304
sarah22
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Zduńska Wola
Wiadomości: 772
GG do sarah22
Dot.: 12 typów kolorystycznych :kto robi taką analizę?

nie
sarah22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-03, 17:05   #3305
denq
Raczkowanie
 
Avatar denq
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 355
Dot.: 12 typów kolorystycznych :kto robi taką analizę?

zdaje mi się, że nie masz za bardzo szans takiej znaleźć, bo to nie jest powszechnie uznana teoria dotycząca podziałów kolorystycznych... raczej jednostkowe, nowatorskie spojrzenie autorki strony, ponadto jak dla mnie dość dziwne, bo liv tyler i anne hathaway są zaklasyfikowane do dwóch różnych typów, a nie licząc koloru oczu mają i-den-tycz-ny typ urody i nie wiem, czy kolor oczu może aż tak rzutować... ale istnieje pewne prawdopodobieństwo, że jestem ignorantką nawet spore natomiast jeśli chcesz dokładniej, niż wiosna-lato-jesień-zima to istnieje przecież jeszcze szczegółowszy podział na typy w obrębie "pór roku"... masz o tym, co prawda po angielsku, ale sądząc po przytoczonym przez Ciebie linku, to nie problem w analizach kolorystycznych http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=125607 -> http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...3&postcount=28
__________________
Jestem piękna i rozrzutna.
(Czyli pracuję nad cerą i staram się nie kupować nadprogramowych kosmetyków- projekt denko trwa!)
denq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 10:35   #3306
yumei
Zadomowienie
 
Avatar yumei
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 902
Dot.: 12 typów kolorystycznych :kto robi taką analizę?

na wielu zagranicznych stronach można znaleźć właśnie ten podział - 12 podtypów. Nie jest to autorska teoria tej jednej osoby - założycielki strony. Jeśli zaś chodzi o identyfikację znanych osób, to niestety na różnych stronach ta sama osoba czasem występuje jako inny typ -np A. Jolie -zima, jesień, lato, J. Foster- wiosna, lato, Calista Flockhart - wiosna, lato, jesień, N. Kidman- wiosna, jesień itp itd. I bądź tu człowieku mądry .
yumei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 10:54   #3307
wiwcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: tarnów/kraków/UK
Wiadomości: 96
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witam,

ja również prosiłabym o określenie mojego typu urody, gdyż całe życia mam z tym problem

Kolor oczu - szare, piegi - nie dużo, kolor szro-brązowy
4. Cera - jasna, ale nie blada.
5. Naturalny kolor włosów - mysi
6. Kolor ust- różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię fiolet, czerń, kolory pastelowe, brudny róż, nie lubię kolorów: pomarańczowego, czerwonego, żółtego, zielonego.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc w określeniu mojego typu.

Dołaczam zdjęcie żeby było łatwiej

Całuje Was gorąco
__________________
[eucerin][/eucerin]
wiwcia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-04, 13:35   #3308
Ann1988
Raczkowanie
 
Avatar Ann1988
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: A to różnie ;)
Wiadomości: 56
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Pomożecie mi się określić? Ja dochodzę do wniosku po kilku próbach że nie jestem w stanie wybrać, może jestem typem pomieszanym?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Hmm obecnie opalam się najpierw na czerwono (ale to chyba zw jest z uczuleniem bo jak byłam dzieckiem nic takiego mi się nie zdarzało) potem skóra robi się złotawo-brązowa, opalenizna trzyma się długo.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy ciemno brązowe, czasem nie widać źrenicy :P, rzęsy od zawsze czarne a brwi takie popielate.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe
ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi obecne, bardzo mało ich jest, złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Wydaje mi się że raczej ciepły, ale zawsze uważałam że jestm blada i w zasadzie nigdy się nie rumienię, chyba ze naprawdę bardzo się zmęczę :P


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Powiedziałabym że są takie popielato-mysie… w sumie trudni stwierdzić bo dawno ich nie widziałam:P


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta raczej w kolorze takiego brudnego różu… po umyciu zębów (masaż szczoteczką :P) mają bardzo ładny czerwonawy kolorek.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją
urodę?
Lubię ostrą czerwień, uwielbiam czerń, szary, beż od czasu do czasu. Dobrze czuje się w bieli, nienawidzę żółtego i niebieskiego w każdej postaci :P Zieleń lubię ale raczej nie przy twarzy- jakoś trupio wyglądam :P


Hmmm to chyba tyle:P
Dołączam zdjęcia (blond był już dawno, teraz mam te ciemniejsze, a z naturalnymi nie mam ani jednego zdjęcia, fotka z grzybkiem bez makijażu:P i jedena moja niebieska rzecz-sweterek:P)
Bardzo proszę o pomoc
Ann1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-04, 19:37   #3309
WasteTime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 25
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

*Opalam się bardzo szybko na złoty-brąz
*Kolor oczu to raczej średnio szary, ciemne obwódki, bardzo dużo plamek przez co z daleka wyglądają trochę jak zielono-szare
*Nie mam piegów
*Cera to raczej bardzo jasna oliwka, naturalnie mam delikatny rumień koloru różowego, który źle komponuje się z odcieniem skóry, rumienię się raczej na różowo-czerwono
*Mój kolor włosów to bardzo ciemny brąz raczej popielaty
*Nie umiem poprawnie zidentyfikować koloru swoich ust, więc dodaję zdjęcie Angeliny - gdyż mam identyczny kolor jak na tym zdjęciu LINK
*Dobrze wyglądam w czerni, czerwieni sądzę, że nieźle w granacie i bieli, zdecydowanie kiepsko w żółci, zieleni, różu i nie jestem pewna co do szarości

Z góry dziękuję
WasteTime jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 18:23   #3310
papapuga
Rozeznanie
 
Avatar papapuga
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 504
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A więc:


1.Opalam się szybko,na kolor brązowy,ani nie ciemny ani nie jasny.Taki średni.Bardzo ładny,słoneczny.

2.Mam tęczówki w kolorze ciemnego brązu.Mam gęste rzęsy i wkurzające,gęste brwi.Mam ciemną oprawę oczu.

3.Jeśli już to malutkie pieprzyki.Ciemnobrązowe.

4.Oliwkowy.Jestem południowym typem urody.Wołają za mną 'Włoszka' . Rumienie się na brzoskwiniowo.

5.Ciemny,gęste włosy,bardzo duża objętość.Ciemny brąz.M.więcej taki jak Penelope Cruz.

6.Jest w kolorze zgaszonego,ciemnego różu.Raczej matowa barwa.

7.Czuję się dobrze w zieleni,żółci,granacie,ja snych kolorach oraz brązowym i czarnym.

uf. : )
__________________
“In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.”
papapuga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-05, 21:14   #3311
iinnkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar iinnkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 717
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się ciężko- najpierw na czerwono, potem brązowieje

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
oczy szaro niebieskie, jasne, z plamkami
brwi i rzęsy jasne i rzadkie


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
piegi występują latem od słońca i są bardziej szaro brązowe

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
cera szarawa, barziej wpadająca w róż
rumienie sie często na różowo


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
włosy ciemny bląd, mysie,szare bez połysku

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
usta różowe ale bardziej wpadające w jasny kolor

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
czasami noszę jasne pastelowe kolory ale nie za często bo nie wiem czy nie za blado w nic wyglądam, czuje sie dobrze w czerni, w dość ciemnych kolorach


pomożecie?
iinnkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-06, 17:47   #3312
Shaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Witajcie, to mój pierwszy post tutaj, chciałabym prosić o analize kolorystyczną gdyż sama nie potrafię siebie określić...

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Opalam się raczej szybko, nigdy na różowo, od razu na brązowo
odcień opalenizny... hmmm jakby przykurzony

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Kolor oczu ciężko okreslić, na pewno jasne, z ciemniejszą obwódką, szaro-niebieskie jakby z żółtymi plamkami, z daleka wydają się zielonkawe
Oprawa oczu ciemna, brwi - czarne i grube, rzęsy też czarne, ale dość cienkie i rzadkie, przez co oczy wydaja się jasne

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Cera jasna, nie potrafię ocenić odcienia, bardzo rzadko się rumienię, jesli już to na blado różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Włosy ciemne, brązowe, przy skórze prawie czarne, końcówki jaśniejsze, w słońcu mienią się na miedziano-złotawo, ale niektóre pasemka mają granatowawy odcień...

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
usta - chyba koralowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Dobrze czuje się w ciemnym fiolecie, morskiej zieleni, czarnym, czerwonym, bordo, białym, szarym, ciemnym różu, turkusowym, amarantowym
Wydaje mi się, że źle wyglądam w beżach, brazach, granatowym, zgniłej zieleni i w bladych, pastelowych kolorach
Ale co do kolorów to moje subiektywne odczucia

Wydaje mi się, że jestem zimą, ale mylą mnie te miedziano -złote przebłyski we włosach Pomożecie?
Shaiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 16:58   #3313
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Peggybrown8 Pokaż wiadomość
Ja także prosiłabym o analizę, wielokrotnie się zastanawiałam jakim typem jestem i zawsze mi coś nie grało...
1. Jak się opalasz - opalam się szybko, na początku na czerwono, potem stopniowo opalenizna brązowieje i jak już dalej się opalam to tylko na brązowo.
2. Kolor oczu - piwne.3. Piegi - Nie mam.
4. Cera - jasna, ale nie blada.
5. Naturalny kolor włosów - ciemny brąz.
6. Kolor ust- ciemno różowy.
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię fiolet, czerń, czerwień, biel,nie znoszę niebieskiego, ale w błękicie podobno mi bardzo ładnie, źle mi w limonkowym, jasno-zielonym.

---------- Dopisano o 08:42 ---------- Poprzedni post napisano o 08:37 ----------

http://img63.imageshack.us/i/dsc03829p.jpg/ i jeszcze fotka, może pomoże ; ) Jedyna jaka mam na tym komputerze, wiec przepraszam za jakość.
Czy kolor włosów jest ciemny brązowy, czy posiada refleksy?Rumienisz się?Czy białko oka kontrastuje z tęczówką?

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:18 ----------

Cytat:
Napisane przez wiwcia Pokaż wiadomość
Witam,

ja również prosiłabym o określenie mojego typu urody, gdyż całe życia mam z tym problem

Kolor oczu - szare, piegi - nie dużo, kolor szro-brązowy
4. Cera - jasna, ale nie blada.
5. Naturalny kolor włosów - mysi
6. Kolor ust- różowy
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? lubię fiolet, czerń, kolory pastelowe, brudny róż, nie lubię kolorów: pomarańczowego, czerwonego, żółtego, zielonego.

Będę ogromnie wdzięczna za pomoc w określeniu mojego typu.

Dołaczam zdjęcie żeby było łatwiej

Całuje Was gorąco
Wyglądasz na lato
Kolory z domieszką szarego i różu będą do Ciebie pasowały, unikaj czystych,ciemnych i ciepłych odcieni.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Ann1988 Pokaż wiadomość
Pomożecie mi się określić? Ja dochodzę do wniosku po kilku próbach że nie jestem w stanie wybrać, może jestem typem pomieszanym?

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?
Hmm obecnie opalam się najpierw na czerwono (ale to chyba zw jest z uczuleniem bo jak byłam dzieckiem nic takiego mi się nie zdarzało) potem skóra robi się złotawo-brązowa, opalenizna trzyma się długo.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?
Oczy ciemno brązowe, czasem nie widać źrenicy :P, rzęsy od zawsze czarne a brwi takie popielate.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe
ciepłe czy raczej szaro-brązowe?
Piegi obecne, bardzo mało ich jest, złoto-brązowe.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?
Wydaje mi się że raczej ciepły, ale zawsze uważałam że jestm blada i w zasadzie nigdy się nie rumienię, chyba ze naprawdę bardzo się zmęczę :P


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?
Powiedziałabym że są takie popielato-mysie… w sumie trudni stwierdzić bo dawno ich nie widziałam:P


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?
Usta raczej w kolorze takiego brudnego różu… po umyciu zębów (masaż szczoteczką :P) mają bardzo ładny czerwonawy kolorek.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją
urodę?
Lubię ostrą czerwień, uwielbiam czerń, szary, beż od czasu do czasu. Dobrze czuje się w bieli, nienawidzę żółtego i niebieskiego w każdej postaci :P Zieleń lubię ale raczej nie przy twarzy- jakoś trupio wyglądam :P


Hmmm to chyba tyle:P
Dołączam zdjęcia (blond był już dawno, teraz mam te ciemniejsze, a z naturalnymi nie mam ani jednego zdjęcia, fotka z grzybkiem bez makijażu:P i jedena moja niebieska rzecz-sweterek:P)
Bardzo proszę o pomoc
W blondzie było Ci ładniej niż w brązie
Podejrzewam, że jesteś łagodnym latem.Jest to chłodny typ urody, więc w kolorystyce ubioru i makijażu powinny znaleźć się chłodne, poszarzałe pastelowe odcienie. Do obecnego koloru włosów poleciłabym przyciemnienie brwi(powinny być lekko ciemniejsze od barwy włosów).Jeżeli pozostaniesz przy obecnej barwie włosów pomogę Ci zestawić możliwą kolorystykę, pasującą do aktualnego wyglądu
Ja polecałabym jednak w przyszłym farbowaniu powrót do chłodnego blondu.

---------- Dopisano o 17:58 ---------- Poprzedni post napisano o 17:46 ----------

Dziewczyny!

W MIARĘ MOŻLIWOŚCI PROSZĘ DOŁĄCZAJCIE DO POSTÓW ZDJĘCIA (NA FORUM BĄDŹ PRYWATNIE)!

__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 17:41   #3314
Ann1988
Raczkowanie
 
Avatar Ann1988
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: A to różnie ;)
Wiadomości: 56
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Dziękuję bardzo Babydoll1985 za poradę Prawdę mówiąc cały czas wacham się między powrotem do blondu a ciemnymi włosami bo naturalne mam ciemne, sporo osób też uważa, że w tym mi lepiej. Ja czuję się dobrze w obydwu kolorach:P Jeśli mogłabym porosić to jakie odcienie blond byś proponowała? Albo może jakiś szatyn jak np garnier 100% color jasny sztyn opalizujący nad którym też się zastanawiałam buziaki Dołączam jeszcze kilka zdjęc w blondzie
Ann1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 18:04   #3315
Niezmienna
Wtajemniczenie
 
Avatar Niezmienna
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 648
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej Czy ja rownież mogłabym prosic o pomoc?

1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko?

Opalam się dosc szybko, nigdy na czerwono.Kolor opalenizny to mleczny brąz.

2.Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu to brąz, raczej dosc ciemny,tęczówki nie mają ciemniejszej obwódkiKolor jest czysty bez plam.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Zimą piegów nie posiadam, natomiast latem gdy się opalę jest ich sporo, są złotawe i ciepłe

4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma odcień jasny , ale ciepły.Jeśli się juz rumienie <co się zdarza rzadko i tylko gdy jestem zdenerwowana> to na różowo

5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne włoski to ciemny, ale ciepły brąz, mam złotawe refleksy.

6.Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust mam dośc jasny, ale ciepły.

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Dobrze czuję się w bieli, czerni, żółtym, rózu pastelowym, jasnym fiolecie,jasnym brązie, złocie.
Natomiast uważam, że bardzo źle wygladam w odcieniach zieleni zgniłej, czerwieni, niebieskim, siwym.


Bardzo prosze o radę, bo kiedys wydawalo mi sie , że jestem zimą , ale teraz mam zupelnie inne odczuciaJeśli mam dołaczyc fotkę to wolałabym na priv
Dziękuje z góry

Edytowane przez Niezmienna
Czas edycji: 2010-06-07 o 18:06
Niezmienna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-07, 18:12   #3316
Peggybrown8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

babydoll1985 moje włosy są ciemno brązowe, nie mają refleksów. Tak, rumienię się i białko kontrastuje z tęczówką.
Peggybrown8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 16:41   #3317
kasiaM83
Przyczajenie
 
Avatar kasiaM83
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Ja również poproszę o pomoc w ocenie jakim typem urody jestem...Przewertowałam setki stron, ale jakoś sama nie potrafię tego jednoznacznie stwierdzić

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko na brąz
Odcień opalenizny jest raczej przykurzony, taki brudnawy

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Oczy mam zielonkawe - jakby oliwkowe, z niebieskawymi i piwnymi plamkami, tęczówki mają ciemniejszą obwódkę
Oprawa oczu - ciemna, w kolorze brązu, ale nie jakoś strasznie mocna


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

brak


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera jest dość ciemna, oliwkowa, trochę naczynkowa przy nosie, z widocznymi cieniami pod oczami
Rzadko się rumienię, ale jak już to chyba na czerwono

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włoski mam w kolorze brązu, chłodnego - szatynka. Jak byłam dzieckiem to włosy miałam w kolorze blond.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta mam w koralowo - różowe, z przewagą koralowego

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuje się w czarnym, popielatym, szarym, oliwkowym/khaki, morskim, fuksja, białym i ecru nie najgorzej.
Na pewno źle podkreśla moją urodę kolor cielisty - taki złoty beż, granat-atramentowy, nie do końca odpowiada mi też czerwień.

Edytowane przez kasiaM83
Czas edycji: 2010-06-08 o 18:01
kasiaM83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 19:44   #3318
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Prawdopodobnie jesteś mocnym latem





---------- Dopisano o 20:41 ---------- Poprzedni post napisano o 20:40 ----------

Cytat:
Napisane przez Ann1988 Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo Babydoll1985 za poradę Prawdę mówiąc cały czas wacham się między powrotem do blondu a ciemnymi włosami bo naturalne mam ciemne, sporo osób też uważa, że w tym mi lepiej. Ja czuję się dobrze w obydwu kolorach:P Jeśli mogłabym porosić to jakie odcienie blond byś proponowała? Albo może jakiś szatyn jak np garnier 100% color jasny sztyn opalizujący nad którym też się zastanawiałam buziaki Dołączam jeszcze kilka zdjęc w blondzie
Raczej polecałabym chłodny jasny blond, jeżeli zależy Ci na naturalnym wyglądzie. Moim zdaniem taki jest najpiękniejszy, bo czyni nas oryginalnymi (zwłaszcza, że naturalny wygląd jest aktualnie najmodniejszy- wydobywanie z kobiety tego, co posiada pięknego, nie przekształcanie jej w kogoś innego).


---------- Dopisano o 20:44 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Niezmienna Pokaż wiadomość
Hej Czy ja rownież mogłabym prosic o pomoc?

1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko?

Opalam się dosc szybko, nigdy na czerwono.Kolor opalenizny to mleczny brąz.

2.Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu to brąz, raczej dosc ciemny,tęczówki nie mają ciemniejszej obwódkiKolor jest czysty bez plam.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Zimą piegów nie posiadam, natomiast latem gdy się opalę jest ich sporo, są złotawe i ciepłe

4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma odcień jasny , ale ciepły.Jeśli się juz rumienie <co się zdarza rzadko i tylko gdy jestem zdenerwowana> to na różowo

5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne włoski to ciemny, ale ciepły brąz, mam złotawe refleksy.

6.Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust mam dośc jasny, ale ciepły.

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Dobrze czuję się w bieli, czerni, żółtym, rózu pastelowym, jasnym fiolecie,jasnym brązie, złocie.
Natomiast uważam, że bardzo źle wygladam w odcieniach zieleni zgniłej, czerwieni, niebieskim, siwym.


Bardzo prosze o radę, bo kiedys wydawalo mi sie , że jestem zimą , ale teraz mam zupelnie inne odczuciaJeśli mam dołaczyc fotkę to wolałabym na priv
Dziękuje z góry
Ja podejrzewam raczej ciepły typ, i to zdecydowaniePoproszę fotkę na priv.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-08, 21:59   #3319
Shaiya
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A dla mnie? Bardzo proszę... Niecierpliwie czekam na odpowiedź, może mój post był nieczytelny... wkleję jeszcze raz:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się raczej szybko, nigdy na różowo, od razu na brązowo
odcień opalenizny... hmmm jakby przykurzony


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu ciężko okreslić, na pewno jasne, z ciemniejszą obwódką, szaro-niebieskie jakby z żółtymi plamkami, z daleka wydają się zielonkawe
Oprawa oczu ciemna, brwi - czarne i grube, rzęsy też czarne, ale dość cienkie i rzadkie, przez co oczy wydaja się jasne


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera jasna, blada, nie potrafię ocenić odcienia, bardzo rzadko się rumienię, jesli już to na blado różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy ciemne, brązowe, przy skórze prawie czarne, końcówki jaśniejsze, w słońcu mienią się na miedziano-złotawo

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

usta - chyba koralowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuje się w ciemnym fiolecie, morskiej zieleni, czarnym, czerwonym, bordo, białym, szarym, ciemnym różu, turkusowym, amarantowym
Wydaje mi się, że źle wyglądam w beżach, brazach, granatowym, zgniłej zieleni i w bladych, pastelowych kolorach
Ale co do kolorów to moje subiektywne odczucia


Jeszcze raz, bardzo, bardzo proszę
Shaiya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-09, 06:58   #3320
kasiaM83
Przyczajenie
 
Avatar kasiaM83
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

babydoll1985 bardzo dziękuję za pomoc Tak właśnie zastanawiałam się nad latem a zimą, ale jednoznacznie mie potrafiłam określić. Teraz już wiem
kasiaM83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-09, 15:46   #3321
black_guitar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

A ja jaki mam typ urody? Bo jak tak czytam, to wydaje mi się, że mogłabym być każdym.

1. Opalam się tak ze średnią prędkością, na początku na czerwono, a potem przechodzi w brązik

2. Oczy mam niebieskie z ciemnoszarą obwódką i raczej jasna oprawa oczu

3. Nie mam piegów, ale na ciele mam wiele znamion

4. Cera dosyć blada, ale raczej ciepła niż zimna (chociaż w zimie czasem sinawa), rumienię się na mocny róż

5. Włosy ciemny blond, ciemniejsze przy końcach, jaśniejsze końcówki, miodowo przebłyski, czasem w słońcu rudawe

6. Usta dosyć jasne, różowe

7. Mówią mi, że dobrze wyglądam w niebieskim, szarym i fiolecie i dobrze się czuję w tych kolorach. Lubię jeszcze chodzić w żółtym, czarnym, białym lub po prostu kolorowo
Nie wiem, czy jest jakiś kolor, w którym źle się czuję... Może róż (wydaje mi się, że mam w nim różową cerę)

Pomożecie? W jakie kolory powinnam się ubierać i jak robić makijaż?
Z góry bardzo dziękuje
black_guitar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-10, 17:59   #3322
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

  • raczej szybko łapie mnie słonko -początkowo jestem czerwona, po 2 dniach lekko brązowieje, jednak nie opalam się mocno, ale nigdy mi nie schodziła skóra(!)
  • oczy mam niebiesko-zielone, tęczówki mają ciemniejszą oprawę, brwi i rzęsy mam jasne ,kiedyś bardzo jasne, teraz trochę ciemniejsze, można powiedzieć ,że jasny brąz teraz.
  • Piegi u mnie nie występują
  • skóra ma odcień oliwkowy,tego to jestem pewna(jest b. jasna, wszystkie drogeryjne podkłady są za ciemne) ! Rumienie się pod wpływem stresu, jednak nie wiem na jaki kolor :P
  • naturalny kolor włosów to ciemny blond (jak byłam mala były wręcz białe) a wyglądają dziwnie… jakbym spędziła 2 tyg. W jakimś ciepłym kraju(ciemny blond z jaśniejszymi „pasemkami”)
  • usta mam jasne, ciężko mi określić kolor, jednak jakbym miala strzelać to myśle,że są koralowe.
7. Lubię niebieski(kobaltowy szczególnie), zielony, czarny też, natomiast chyba nie wyglądam najlepiej w bieli i w czerwieni.



taka mala prośba ode mnie,już kompletnie się pogubilam w tych typach... prawdopodbnie jestem latem... ale może nie ?

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2010-06-10 o 21:02
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-12, 21:45   #3323
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 76
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody?

To ja też poproszę

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Szybko, na różowo, potem robi się ładny brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Jasne, obwódka ciemniejsza jest, kolor raczej czysty. Brwi i rzęsy ciemne.



3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasna, ale raczej z ciepłym odcieniem, rumieńce jeśli już się robią to są czerwone, nawet bardzo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny blond, zdecydowanie mysi.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Dobrze się czuję w beżach, brązach, czarnym.

Edytowane przez 94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee
Czas edycji: 2010-06-12 o 21:46
94f483c9eca2c603752ca4794686f87e80e1e683_6085f47210bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-13, 18:12   #3324
MartusiaB5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 19
Post Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Bardzo prosze aby ktos pomogl mi z analiza mojej twarzy. Dolaczam swoje zdjecia w dziennym swietle, bez makijazu
MartusiaB5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-14, 17:28   #3325
Frezja94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko?

Opalam się bardzo wolno, nigdy na czerwono. Kolor opalenizny to jasny brąz bardzo szybko schodzi.

2.Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu to niebieski , raczej dosc ciemny,tęczówki mają ciemniejszą obwódkę(mocno szarą), mają małe plamki. Rzęsy i brwi takiego koloru jak włosy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie posiadam.

4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma odcień zimny jasny .Jeśli się juz rumienie (co się zdarza bardzo rzadko i tylko gdy jestem zdenerwowana) to na różowo

5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne włoski to blond, złotawe refleksy

6.Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust mam dośc jasny, bardziej w różowy

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w żółtym, fiolecie, niebieskim, ciemnym zielonym, brązie, czarnym.
Uważam, że bardzo źle wygladam w odcieniach czerwonym, pomarańczowym, jasno zielonym i różowym


Bardzo prosze o radę. Jeśli mam dołączyc fotkę wolałabym na priv
Dziękuje z góry

Edytowane przez Frezja94
Czas edycji: 2010-06-14 o 17:34
Frezja94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-14, 19:27   #3326
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez Shaiya Pokaż wiadomość
A dla mnie? Bardzo proszę... Niecierpliwie czekam na odpowiedź, może mój post był nieczytelny... wkleję jeszcze raz:

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się raczej szybko, nigdy na różowo, od razu na brązowo
odcień opalenizny... hmmm jakby przykurzony


2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu ciężko okreslić, na pewno jasne, z ciemniejszą obwódką, szaro-niebieskie jakby z żółtymi plamkami, z daleka wydają się zielonkawe
Oprawa oczu ciemna, brwi - czarne i grube, rzęsy też czarne, ale dość cienkie i rzadkie, przez co oczy wydaja się jasne


3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie mam piegów

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera jasna, blada, nie potrafię ocenić odcienia, bardzo rzadko się rumienię, jesli już to na blado różowo

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Włosy ciemne, brązowe, przy skórze prawie czarne, końcówki jaśniejsze, w słońcu mienią się na miedziano-złotawo

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

usta - chyba koralowe

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuje się w ciemnym fiolecie, morskiej zieleni, czarnym, czerwonym, bordo, białym, szarym, ciemnym różu, turkusowym, amarantowym
Wydaje mi się, że źle wyglądam w beżach, brazach, granatowym, zgniłej zieleni i w bladych, pastelowych kolorach
Ale co do kolorów to moje subiektywne odczucia


Jeszcze raz, bardzo, bardzo proszę
Ja prosze o zdjecie

---------- Dopisano o 19:47 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez black_guitar Pokaż wiadomość
A ja jaki mam typ urody? Bo jak tak czytam, to wydaje mi się, że mogłabym być każdym.

1. Opalam się tak ze średnią prędkością, na początku na czerwono, a potem przechodzi w brązik

2. Oczy mam niebieskie z ciemnoszarą obwódką i raczej jasna oprawa oczu

3. Nie mam piegów, ale na ciele mam wiele znamion

4. Cera dosyć blada, ale raczej ciepła niż zimna (chociaż w zimie czasem sinawa), rumienię się na mocny róż

5. Włosy ciemny blond, ciemniejsze przy końcach, jaśniejsze końcówki, miodowo przebłyski, czasem w słońcu rudawe

6. Usta dosyć jasne, różowe

7. Mówią mi, że dobrze wyglądam w niebieskim, szarym i fiolecie i dobrze się czuję w tych kolorach. Lubię jeszcze chodzić w żółtym, czarnym, białym lub po prostu kolorowo
Nie wiem, czy jest jakiś kolor, w którym źle się czuję... Może róż (wydaje mi się, że mam w nim różową cerę)

Pomożecie? W jakie kolory powinnam się ubierać i jak robić makijaż?
Z góry bardzo dziękuje
Prawdopodobnie lato

Kolory dla Twojego typu to chłodne, średnie pastele: niebieskoszary, marynarski, morski, jasny róż, czekoladowy brąz, cytrynowy, fuksja, kolor bzu, szaro-czarny

Do oczu polecam chłodny fiolet, szary, metaliczną zieleń

---------- Dopisano o 19:52 ---------- Poprzedni post napisano o 19:47 ----------

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
  • raczej szybko łapie mnie słonko -początkowo jestem czerwona, po 2 dniach lekko brązowieje, jednak nie opalam się mocno, ale nigdy mi nie schodziła skóra(!)
  • oczy mam niebiesko-zielone, tęczówki mają ciemniejszą oprawę, brwi i rzęsy mam jasne ,kiedyś bardzo jasne, teraz trochę ciemniejsze, można powiedzieć ,że jasny brąz teraz.
  • Piegi u mnie nie występują
  • skóra ma odcień oliwkowy,tego to jestem pewna(jest b. jasna, wszystkie drogeryjne podkłady są za ciemne) ! Rumienie się pod wpływem stresu, jednak nie wiem na jaki kolor :P
  • naturalny kolor włosów to ciemny blond (jak byłam mala były wręcz białe) a wyglądają dziwnie… jakbym spędziła 2 tyg. W jakimś ciepłym kraju(ciemny blond z jaśniejszymi „pasemkami”)
  • usta mam jasne, ciężko mi określić kolor, jednak jakbym miala strzelać to myśle,że są koralowe.
7. Lubię niebieski(kobaltowy szczególnie), zielony, czarny też, natomiast chyba nie wyglądam najlepiej w bieli i w czerwieni.



taka mala prośba ode mnie,już kompletnie się pogubilam w tych typach... prawdopodbnie jestem latem... ale może nie ?
Masz jakieś swoje zdjęcie?

---------- Dopisano o 19:55 ---------- Poprzedni post napisano o 19:52 ----------

Cytat:
Napisane przez MartusiaB5 Pokaż wiadomość
Bardzo prosze aby ktos pomogl mi z analiza mojej twarzy. Dolaczam swoje zdjecia w dziennym swietle, bez makijazu
Jeżeli chodzi o typ urody to prawdopodobnie jesteś latem, co do dokładniejszej analizy to pomóc mogłabym jedynie "na żywo", ze zdjęcia jest trudno powiedzieć coś konkretnego.

---------- Dopisano o 20:25 ---------- Poprzedni post napisano o 19:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Frezja94 Pokaż wiadomość
1.Jak się opalasz - szybko czy ciężko?

Opalam się bardzo wolno, nigdy na czerwono. Kolor opalenizny to jasny brąz bardzo szybko schodzi.

2.Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu to niebieski , raczej dosc ciemny,tęczówki mają ciemniejszą obwódkę(mocno szarą), mają małe plamki. Rzęsy i brwi takiego koloru jak włosy.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Nie posiadam.

4.Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Cera ma odcień zimny jasny .Jeśli się juz rumienie (co się zdarza bardzo rzadko i tylko gdy jestem zdenerwowana) to na różowo

5.Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Naturalne włoski to blond, złotawe refleksy

6.Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Kolor ust mam dośc jasny, bardziej w różowy

7.W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w żółtym, fiolecie, niebieskim, ciemnym zielonym, brązie, czarnym.
Uważam, że bardzo źle wygladam w odcieniach czerwonym, pomarańczowym, jasno zielonym i różowym


Bardzo prosze o radę. Jeśli mam dołączyc fotkę wolałabym na priv
Dziękuje z góry
Poproszę fotkę

---------- Dopisano o 20:27 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

[1=94f483c9eca2c603752ca47 94686f87e80e1e683_6085f47 210bee;19949765]To ja też poproszę

1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Szybko, na różowo, potem robi się ładny brąz.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Jasne, obwódka ciemniejsza jest, kolor raczej czysty. Brwi i rzęsy ciemne.



3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegów brak.


4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Jasna, ale raczej z ciepłym odcieniem, rumieńce jeśli już się robią to są czerwone, nawet bardzo.


5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Ciemny blond, zdecydowanie mysi.


6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Różowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?


Dobrze się czuję w beżach, brązach, czarnym.[/QUOTE]
Prawdopodobnie jesteś latem.
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-14, 19:48   #3327
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

dodaje zdjęcie,reszta w poście 3315 ,proszę o analizę

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2010-06-15 o 21:39
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 18:43   #3328
babydoll1985
Raczkowanie
 
Avatar babydoll1985
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 200
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Prawdopodobnie jesteś łagodnym latem
W urodzie masz przewagę chłodnych barw, dlatego kolory które będą pasowały do Twojego typu urody będą to chłodne, "przykurzone" pastele takie jak szaroniebieski, morski,niebiesko-zielony,kamienny beż, ecru, szaro-czarny, malina, jasny fiolet, pudrowy róż, cytrynowy, gorzka czekolada

P.S Dzięki za zdjęcia
__________________
"Dobra kobieta inspiruje mężczyznę, dowcipna go interesuje, piękna oczarowuje, lecz współczująca go dostanie"

Victor Marie Hugo

http://mjutkiewicz.blogspot.com/

Edytowane przez babydoll1985
Czas edycji: 2010-06-15 o 18:47
babydoll1985 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 20:55   #3329
Caroline_88
Zadomowienie
 
Avatar Caroline_88
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 081
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

Hej czy ja również mogę prosić o pomoc w określeniu mojego typu
1. Jak się opalasz - szybko czy ciężko(najpierw na czerwono bądź różowo). Odcień opalenizny jest ciepły - złotawo-brązowawy czy raczej taki lekko przykurzony, szaro-beżowy?

Opalam się szybko i zazwyczaj odrazu na brąz, czasami zdarzy się, że najpierw lekko na czerwono i za chwile brązowieje.

2. Kolor oczu - ciemne, jasne... czy tęczówki mają ciemniejszą obwódkę, czy kolor ich jest czysty, a może mają plamki? Jaka jest oprawa oczu (brwi i rzęsy)-jasna czy raczej zdecydowana?

Kolor oczu to piwne, dosyć ciemne. Czarne rzęsy i brązowo/popielate brwi.

3. Piegi - jesli występują, to są złotawe ciepłe czy raczej szaro-brązowe?

Piegi ( sporadyczne ) tylko latem od słońca, w ciepłej tonacji.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra? Ciepły brzoskwiniowy, oliwkowy, złotawy czy jasny, chłodny wpadający w róż lub porcelanowy? Jeżeli się rumienisz, to na jaki kolor-czerwony czy różowy?

Myślę, że raczej ciepły odcień brzoskwiniowy chociaż do końca nie jestem przekonana. Wahałabym się pomiędzy brzoskwiniowym a oliwkowym (zależy od pory roku ). Rumienie się na prawdę bardzo rzadko i jeśli już tak jest to na różowy.

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, jasny. Jaki odcień? Czy ma złotawo-brązowe przebłyski czy raczej mysie, bardziej popielate?

Mój naturalny kolor włosów jest ciemny, który wpada w przebłyski raczej mysie.

6. Kolor ust (naturalny oczywiście) jest dość jasny, różowy czy ciepły - nasycona czerwień, brzoskwinia czy koral?

Usta raczej w kolorze pomiędzy tonacją średniego / ciemnego różu.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Dobrze czuję się w żywych kolorach (czerwień, czerń, biel, fiolet,żółty, czasami szarości), nie mam jakiś swoich ulubionych.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc i z góry dziękuję
Dodaję również fotkiii.
__________________
Pieniądze szczęścia nie dają - dopiero zakupy.

- Marilyn Monroe

Edytowane przez Caroline_88
Czas edycji: 2010-06-16 o 01:28
Caroline_88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-06-15, 21:14   #3330
akasha5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 36
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy.

witamczy mogłaby któraś z wizażanek pomóc mi określić mój typ urody?poniżej mała ściąga:
1)opalanie-najpierw na czerwono,potem brązowieję(odcień beżowy)
2)kolor oczu-zielono-piwne,oprawa oczu-jasny brąz
3)piegi-niewiele,złotobrązowe
4)cera-jasna,odcień jasny brąz,beż
5)włosy-ciemny szatyn ze złotymi refleksami
6)usta-różowe lub lekko koralowe
7)kolory-lubię żółty,turkus,jasna zieleń,koralowy,czerwony, beżowy,niebieski,czarny i biały
bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.
akasha5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:38.