Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 70 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-22, 15:30   #2071
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
macie jakieś źródła potwierdzające szkodliwość opalania się w solarium przy braniu retinoidów ?
ogólnie wygugluj sobie opalanie przy kwasach, bo to praktycznie to samo, skóra jest wrażliwa, łuszcząca
uwaga: przebarwienia mogą wyjść dopiero po latach!

Cytat:
Napisane przez nAtaL!a Pokaż wiadomość
6roove, z przetłuszczaniem minie w sobote minie mi miesiac brania i tez na poczatku mialam problem z przetluszczajacymi sie wlosami i potwornym lupiezem(wczesniej nie wystepowal), a teraz moge myc wlosy co 4-5dni i tak wygladaja ladnie, poczatkowo buzia wygladzila sie, fajnie wygladala,za to od 2tygodnia juz wysypuje, skóra jest podrazniona, w niektórych mijescach schodzi jak po kwasach, luszczy sie i swedzi.Wychodza bolące guzy.No i skóra ogólnie przesuszona, sciagnieta, szukam na to specyfiku, bo humektan faktycznie srednio sobie radzi.Miałam tez problem z ustami, włosy mi leca, ale nie wiem czy od tabletek, bo ogólnie przed tez sporo mi wypadało. Wszystko zniosę, byle pomogło
dzięki

dziś kolejny dzień, usta bardzo suche, ciągle nakładam pomadkę, jakieś małe krostki (które wcale nie chcą schodzić), łuszcząca się delikatnie skóra na nosie,
ogólnie po umyciu twarz była bardzo gładka, wow.
Niestety włosy .. rano wyglądały nawet ok, jednak teraz są już okropne! przetłuszczone i ble..
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 12:29   #2072
andariel1984
Raczkowanie
 
Avatar andariel1984
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 53
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam,
ja jestem już (albo dopiero 2 miesiąc od zakończenia kuracji izo - i jak na razie, odpukać, nie powracają stany zapalne, ale niestety włosy wróciły do normy (tzn. szybciej się przetłuszczają), plecy nadal bolą, ostrość widzenia gorsza (ale ponad 8h praca przed komputerem, więc nei wiem czyja to wina), ogólnie nadal jestem zadowolona z kuracji i żałuję, że wcześniej nei miałam jej przeprowadzonej, bo może bym uniknęła blizn od wyciskania:/

czekam aż będę mogła zastosować coś mocniejszego na lico (jakieś złuszczania w gabinecie), żeby spłycić blizny

mam nadzieję, że wszystkie z was będą zadowolone efektami tak jak ja
pozdrawiam izo-kuracjuszki

ps. do smarowania ust stosowałam linomag maść, baume repareteur sephory, gęste błuszczyki też się świetnie sprawdzały (tisane i carmex w ogóle na mnei nei działały, były jakby za "suche")

Edytowane przez andariel1984
Czas edycji: 2010-10-24 o 12:31
andariel1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 07:27   #2073
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez andariel1984 Pokaż wiadomość
witam,
ja jestem już (albo dopiero 2 miesiąc od zakończenia kuracji izo - i jak na razie, odpukać, nie powracają stany zapalne, ale niestety włosy wróciły do normy (tzn. szybciej się przetłuszczają), plecy nadal bolą, ostrość widzenia gorsza (ale ponad 8h praca przed komputerem, więc nei wiem czyja to wina), ogólnie nadal jestem zadowolona z kuracji i żałuję, że wcześniej nei miałam jej przeprowadzonej, bo może bym uniknęła blizn od wyciskania:/

czekam aż będę mogła zastosować coś mocniejszego na lico (jakieś złuszczania w gabinecie), żeby spłycić blizny

mam nadzieję, że wszystkie z was będą zadowolone efektami tak jak ja
pozdrawiam izo-kuracjuszki

ps. do smarowania ust stosowałam linomag maść, baume repareteur sephory, gęste błuszczyki też się świetnie sprawdzały (tisane i carmex w ogóle na mnei nei działały, były jakby za "suche")
ja również żałuję, że dopiero teraz robię kurację, mam mnóstwo blizn, pod makijażem tego tak nie widać, ale pod światło brr, czasami nienawidzę swojej cery
Andariel, życzę abyś już na zawsze pozostała gładka zwłaszcza po kwasach, które masz w planach (też chcę po zakończeniu kuracji potraktować buźkę kwasami).

----------
jestem tydzień od początku zażywania leku i .. chyba zaczyna się wysyp
broda i nad ustami, dużo podskórnych, bolących, no i zaczyna się skóra łuszczyć w różnych miejscach
nie wiem, jak przetrzymam ten czas, zwłaszcza, że człowiek chodzi normalnie do pracy i obcuje z ludźmi na małe odległości, ech

czyli efekty uboczne te same + początek wysypu

na usta najbardziej pomaga mi gruba warstwa kremu nivea (no ale nie wyjdę przecież z domu z białymi ustami )
pomadki ochronne są do d., mam wrażenie, że tylko natłuszczają.
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 17:14   #2074
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie 21 dzień, pierwszy raz musiałam rano użyć krem pod podkład inaczej chyba bym go nie rozprowadziła Poza tym sporo nowych krost szczególnie w okolicy brody i na bokach policzków ale nie wiem czy to wysyp czy tak przed okresem po prostu. Pojawił się łupież nie jakiś tragiczny póki co ale wcześniej go nie było. Z ustami już sobie radzę trochę doskwierają mi oczy dzisiaj rano pierwszy raz nie byłam w stanie założyć soczewek. Jestem w trakcie 2 opakowania w przyszły weekend muszę zbadać cholesterol i do dermatologa zobaczymy co powie
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 17:45   #2075
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja jestem już ponad miesiąc na dawce 40mg/58kg m.c.
Ból pleców nadal jest, do tego doszło pogorszenie widzenia... Czy to także może być od izo? Już mam wadę -2 ...Nie chcę jeszcze jej pogłębiać, tym bardziej, że ostatnio zainwestowałam w droższe okulary i teraz na wymienianie szkieł nie bardzo mam kasę...
__________________
Kasia


WYMIANA

WISHLISTA


jest : 75kg ---razem z Ewą Chodakowską--- będzie : 55kg
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 22:55   #2076
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez kmb1 Pokaż wiadomość
Ja jestem już ponad miesiąc na dawce 40mg/58kg m.c.
Ból pleców nadal jest, do tego doszło pogorszenie widzenia... Czy to także może być od izo? Już mam wadę -2 ...Nie chcę jeszcze jej pogłębiać, tym bardziej, że ostatnio zainwestowałam w droższe okulary i teraz na wymienianie szkieł nie bardzo mam kasę...
niestety pogorszenie wzroku jest wymieniane jako jeden ze skutkow ubocznych
co najdziwniejsze, u siebie zauwazyłam od razu, po dosłownie dwóch dawkach po 20mg, jak w nocy wsiadlam za kółko, na początku nawet nie skojarzylam, że to od izo, pozniej "oświeciło" mnie - w ulotce jak byk: pogorszenie widzenia w ciemności, nagłe zmiany widzenia (zaniki)
mam tylko nadzieję, że nie pogorszy mi się jakoś drastycznie wzrok, w sensie, że uniknę okularów,
pracuję przy kompie i na mikroskopach, wiec wzrok i tak leci

----
jeszcze małe sprawozdanie
niestety glowa mnie swędzi, wlosy się przetłuszczają, skóra na twarzy też swędzi i mam pełno taki plytkich podskórnych swędzących krostek wokół ust
przetrzymamy
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-31, 17:17   #2077
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Druga kuracja, w trakcie 4 op. Izo.
Do niedawna nadal byłam niepocieszona stanem mojej skóry, pryszcze trzymały się na niej nawet do 3tygodni, u mnie to norma.Kazdy szkodnik zostawia slad w postaci czerwonych blizn Jednak nadszedł ten moment, który już raz przeżyłam, z uśmiechem patrze na siebie w lustrze bez makijażu, z jednej strony twarzy już od dawna nic mi się nie pojawiało, mam tam tylko troche przebarwien, z drugiej strony goi się pryszcz już ponad miesiąc ale i tak już jest o niebo lepiej niż było. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej, nie wiem ile potrwa moja druga kuracja, liczę ze już wkrótce pożegnam się z Izo i z trądzikiem z którym borykam się już 8 okropnych lat, pragne jak pewnie wiekszosc z was wyjsc do ludzi bez makijazu bez wstydu.
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 07:12   #2078
lady3m3r4ld
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 88
GG do lady3m3r4ld
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja już kończę ostatnie opakowanie tylko już dawka 10mg. pozostalo mi 15 tabl. i pożegnam się z izo bo problem nadal nie zniknął. Największą zmorą były zajady. . A włosy dalej przetłuszczają się często więc izo nie dało rady na kudły i będzięmy z dermem co innego próbować. Ale za to mam piękną gładką buzie, plecy ramiona... I w reszcie normalną cere a nie tłustą
__________________
Lady Emerald . <3
lady3m3r4ld jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 15:45   #2079
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

mi zostało już jakieś dwa-trzy miesiące do końca.
nie wierze ze az tyle przetrwałam. az bo juz 8 miesiecy.
jak ten czas szybko leci . niedawno byl marzec, a tu proosze listopad mamy.

nie zaluje ze rozpoczelam kuracje, i kaazdemu bede polecac!

dziekuje ludziom ktorzy wynalezli ten lek
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 15:47   #2080
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Racja, czas leci jak szalony - rok temu o tej porze miałam 4. dzień kuracji. A teraz już 5 miesięcy po jej skończeniu.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 15:54   #2081
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez aktogimka Pokaż wiadomość
Racja, czas leci jak szalony - rok temu o tej porze miałam 4. dzień kuracji. A teraz już 5 miesięcy po jej skończeniu.
I jak wrażenia? i dalsze efekty?

Ja mam dylemat. Mam już wyjedzoną dawkę minimalną, równe 120 mg/kg. Brałam Tretinex, po 40 mg dziennie. Teraz moja dermatolog przepisała mi 2 opakowania po 10 mg, mam brać 2 tabletki czyli 20 mg dziennie. I nie wiem czy na tym poprzestać czy jednak dobić do 150 mg/kg Jak wezmę jeszcze te tabletki, które mam przepisane to wyjdzie mi 133,33
Niby trądzik miałam również na plecach i dekolcie, ale już od prawie 2 miesięcy z moją cerą jest wszystko w porządku, nie mam żadnych niespodzianek. Co prawda nadal mam przebarwienia i blizny, ale z tym to już chyba sobie tabletki nie poradzą. Nie wiem co robić, boję się, że jak nie dobiję do 150 mg to trądzik powróci... Z drugiej strony to minimum już mam, a kasy w portfelu coraz mniej.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-02, 16:30   #2082
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Witam wszystkich. Mam pytanie do osób, które w trakcie kuracji brały suplementy wspomagające stan włosów, czy zauważyłyście mniejsze ich wypadanie?

Mam bardzo cienkie i rzadkie włosy i obawiam się, że całkowicie wyłysieję zanim skończę kurację.

Zapytałam farmaceutkę i ona powiedziała, że w tym wypadku jako, że jest to skutek uboczny stosowania leku to nic nie powstrzyma wypadania.
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 16:33   #2083
otako
Zakorzenienie
 
Avatar otako
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 11 587
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tes6 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich. Mam pytanie do osób, które w trakcie kuracji brały suplementy wspomagające stan włosów, czy zauważyłyście mniejsze ich wypadanie?

Mam bardzo cienkie i rzadkie włosy i obawiam się, że całkowicie wyłysieję zanim skończę kurację.

Zapytałam farmaceutkę i ona powiedziała, że w tym wypadku jako, że jest to skutek uboczny stosowania leku to nic nie powstrzyma wypadania.
Moja dermatolog powiedziała to samo. Trzeba przeczekać.
__________________
Notorycznie padam ofiarą własnej wyobraźni.



otako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 16:44   #2084
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Dzięki, to już się nie będę łudzić i zacznę kurację. Raz kozie śmierć.
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-02, 21:38   #2085
uparta Marti
Zakorzenienie
 
Avatar uparta Marti
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 033
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

no nie wiem, ja używam Tonik Garnier Neril i łykam skrzyp-efekty są.
u mnie juz 21dzien brania aknenorminu. włosu suche(jak kiedyś myłam codziennie to teraz raz na 3 dni, takie suche są), bóle pleców coraz częstsze, skóra na twarzy się łuszczy, wysypu żadnego nie miałam, cera jest gładka, bez zadnego wyprysku
__________________
'We smiling high, watching the good things passing by.
Pretend the feeling fine, but inside we're crying sometimes'

Edytowane przez uparta Marti
Czas edycji: 2010-11-03 o 09:03
uparta Marti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 13:37   #2086
KarolciaU2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 299
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez uparta Marti Pokaż wiadomość
no nie wiem, ja używam Tonik Garnier Neril i łykam skrzyp-efekty są.
u mnie juz 21dzien brania aknenorminu. włosu suche(jak kiedyś myłam codziennie to teraz raz na 3 dni, takie suche są), bóle pleców coraz częstsze, skóra na twarzy się łuszczy, wysypu żadnego nie miałam, cera jest gładka, bez zadnego wyprysku
jakie efekty?
poczekaj jeszcze kilka miesiecy z tym wypadaniem, bo to sie po pewnym czasie zaczyna, u mnie przynajmniej bylo to mniej wiecej po 3miesiacach kuracji i trwa do dzisiaj mimo ze jestem juz 4miesiace po zakonczeniu.
KarolciaU2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 16:34   #2087
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

ja uzywam szamponu garnier neril do wypadających i jakiegos tam toniku (nie przypomne sobie, bym musiala isc do lazienki i zobaczyc, a mi sie dupska nie chce ruszyc )

na poczatku zachwycona nie bylam, cholerstwo drogie, a nic nie pomagalo, natomiast teraz zauwazalna poprawa
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 19:31   #2088
marina06
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 145
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez otako Pokaż wiadomość
I jak wrażenia? i dalsze efekty?

Ja mam dylemat. Mam już wyjedzoną dawkę minimalną, równe 120 mg/kg. Brałam Tretinex, po 40 mg dziennie. Teraz moja dermatolog przepisała mi 2 opakowania po 10 mg, mam brać 2 tabletki czyli 20 mg dziennie. I nie wiem czy na tym poprzestać czy jednak dobić do 150 mg/kg Jak wezmę jeszcze te tabletki, które mam przepisane to wyjdzie mi 133,33
Niby trądzik miałam również na plecach i dekolcie, ale już od prawie 2 miesięcy z moją cerą jest wszystko w porządku, nie mam żadnych niespodzianek. Co prawda nadal mam przebarwienia i blizny, ale z tym to już chyba sobie tabletki nie poradzą. Nie wiem co robić, boję się, że jak nie dobiję do 150 mg to trądzik powróci... Z drugiej strony to minimum już mam, a kasy w portfelu coraz mniej.

Skończyłam 1 kurację wyjadając minimalną dawkę i okropieństwo powróciło, jak masz możliwość jedz póki możesz może to zapewni ci mniejsze ryzyko nawrotu.


PYTANIE
do dziewczyn, jakie podkłady stosujecie, a może coś polecacie do ukrycia przebarwień?
marina06 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-03, 19:37   #2089
agataaa5390
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

cześć dziewczyny Mam pytanko, zaczynam tą kurację, ale jestem na diecie Dukana :P Myślicie że powinnam ją skończyć i zacząć się normalnie odżywiać?
agataaa5390 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-11-03, 21:59   #2090
6roove
Zakorzenienie
 
Avatar 6roove
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: głównie z fotela ;)
Wiadomości: 4 512
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hej!

widzę mały ruch w wątku

U mnie połowa miesiąca z izo, dawka 40mg na dobę.

Zaczęła się niezła wylinka, skóra bardzo się łuszczy, zwłaszcza wokół ust, nosa, na brodzie.
Dziś robiąc mejkap do pracy męczyłam się z nosem, aby ukryć skórki, nie jest to łatwe, ale cóż..

włosy coraz mniej się przetłuszczają !
największe wow: brak łojotoku! siedzę ósmą godzinę w pracy i ani razu nie musiałam matowić skóry! nawet nie odcisnęłam sebum na papierowym ręczniku! a mam na twarzy podkład, puder w kamieniu i miejscowo korektor.

minusy: łuszczenie skóry, usta spierzchnięte jak jeszcze nigdy w życiu, czasami ostry reumatyczny ból jakiegoś miejsca (np. kolana), pogorszenie widzenia, niestety

Cytat:
Napisane przez marina06 Pokaż wiadomość
Skończyłam 1 kurację wyjadając minimalną dawkę i okropieństwo powróciło, jak masz możliwość jedz póki możesz może to zapewni ci mniejsze ryzyko nawrotu.

PYTANIE do dziewczyn, jakie podkłady stosujecie, a może coś polecacie do ukrycia przebarwień?
ja używam zwykłego podkładu Lirene City Matt, tyle że to bardziej na ujednolicenie kolorytu, korektor też mam najzwyklejszy, Synergen z Rossmanna, bardzo dobrze kryje, jednak są tylko 3 odcienie, na trudne przebarwienia mieszam go z odrobinką dermacolu, krycie totalne.

Cytat:
Napisane przez agataaa5390 Pokaż wiadomość
cześć dziewczyny Mam pytanko, zaczynam tą kurację, ale jestem na diecie Dukana :P Myślicie że powinnam ją skończyć i zacząć się normalnie odżywiać?
przed stosowaniem leku dermatolog na pewno zleci badania, wtedy zobaczysz, co z dietą,
z tego co się orientuję na dukanie spozywasz duzo biala, tluszczu, wątroba moze byc bardziej obciązona niż na diecie odpowiednio zbilansowanej.

Trzymajcie się dziewczyny!
__________________

6roove jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-07, 19:30   #2091
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

witam wszystkich!
Jestem tu nowa i biorę od miesiąca Axotret. Skutków ubocznych właściwie nie mam. Może lekko suche usta ale da się przeżyć. Niestety męczy mnie jednak wysyp okropne, duże, podskórne wrzody, a na dodatek bolące powiedzcie, czy to normalne, jak długo mogę to mieć? Zdaję sobie sprawę, że na każdego działa to inaczej, ale może ktoś tak jak ja po 2 tyg.od brania leku miał tzw.wysyp?? Po jakim czasie mogłabym się spodziewać że to minie. Bo już tracę nadzieję że ten lek w ogóle mi pomoże... ;(
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 10:42   #2092
knautia79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 30
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

krótkie sprawozdanie:
prawie 4 tyg. temu zakończyłam kurację, wyjadając 120 mg/kg.
plany były takie, żeby dobić do 150, ale dałam sobie spokój.
po pierwsze, nie mogłam znieść strasznego bólu pleców, który strasznie utrudniał mi życie, nie wysypiałam się w nocy, rano z trudem podnosiłam się z łóżka
ponadto podczas całego leczenia, moja buzia wyglądała, hmmm... nieładnie i straciłam nadzieję, że wybranie większej dawki coś zmieni.
łykałam po 60 mg dziennie (max. dawka dobowa), więc spodziewałam się dość szybkiej poprawy, tak się jednak nie stało- oprócz ciągle obecnych zmian zapalnych miałam pełno czerwonych plam bez makijażu- porażka
pierwszego dnia po odstawieniu akne zaczęłam używać do mycia twarzy iwostinu purritin, nie zrobił mi krzywdy
nie przesuszył, a ładnie wygładził i zwęził pory, które w trakcie leczenia wyglądały jak kratery
dopiero teraz zaczęłam być zadowolona ze swojego wyglądu, nie stał się cud, skóra bynajmniej nie jest gładziutka jak pupcia niemowlęcia, ale jest w miarę normalnie, jak nie muszę to się nie maluję
moim marzeniem było wyglądać tak, żeby chodzić bez makijażu do pracy, ale to niestety bez szans, aż tak świetnie nie jest (mam kontakt z klientami i muszę wyglądać dobrze)

podsumowując: leczenie aknenorminem na pewno mi pomogło (przynajmniej na jakiś czas), ale spodziewałam się więcej
jak długo się da będę podtrzymywała obecny stan skóry suplementami i środkami zewnętrznymi, ale nie mam złudzeń- jeśli ma nastąpić nawrót, to nastąpi
trzymam kciuki za Was i za siebie, żeby było ok
knautia79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 12:35   #2093
mruuczek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 25
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
witam wszystkich!
Jestem tu nowa i biorę od miesiąca Axotret. Skutków ubocznych właściwie nie mam. Może lekko suche usta ale da się przeżyć. Niestety męczy mnie jednak wysyp okropne, duże, podskórne wrzody, a na dodatek bolące powiedzcie, czy to normalne, jak długo mogę to mieć? Zdaję sobie sprawę, że na każdego działa to inaczej, ale może ktoś tak jak ja po 2 tyg.od brania leku miał tzw.wysyp?? Po jakim czasie mogłabym się spodziewać że to minie. Bo już tracę nadzieję że ten lek w ogóle mi pomoże... ;(
Hej! U mnie wysyp tez zaczal sie w 2 tygodniu brania roaccutane, i trwal z trzy i pol miesiaca i bylo naprawde zle teraz juz koncze 6 miesiac kuracjii i jest dobrze, cos tam malutkiego jeszcze czasem wyskoczy i sa blizny ale ogolnie jest fajnie)) takze cierpliwosci...)) pozdrawiam
mruuczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 13:20   #2094
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

w sumie u mnie dziwnie wygląda ten wysyp. Na czole i lewym policzku jest juz super, nic nie wyskakuje a buzia robi sie gladka. Natomiast na prawym jest masakra wulkan na wulkanie ;(
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 13:37   #2095
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

http://www.izotek.pl/niepozadane_sku...zg_3222.0.html

widzial ktos to? ja faktycznie zaobserwowalam to ze mam oslabiona koncentracje i ze ciezko mi jest sie skupic albo przypomniec sobie np date. ale myslalam ze to jest zwiazane z tym ze zakonczylam nauke nie mam potrzeby skupiac sie na niczym i pamietac dat. jestem tez rozkojarzona a gorsze mam dni gdy mam problemy , ale zeby zaraz mi humor sie pogorszyl? nie zauwazylam
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 14:43   #2096
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

To jest straszne co ten lek może zrobić. Chcę wyleczyć moją cerę ale nie za wszelką cenę. Dziewczyny czy gra jest warta "świeczki"????

Te informacje znalazłam w internecie kilka dni temu i nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,1...aminy.html?v=2
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 17:18   #2097
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Tes6 Pokaż wiadomość
To jest straszne co ten lek może zrobić. Chcę wyleczyć moją cerę ale nie za wszelką cenę. Dziewczyny czy gra jest warta "świeczki"????

Te informacje znalazłam w internecie kilka dni temu i nie wiem co o tym wszystkim myśleć.

http://forum.gazeta.pl/forum/w,216,1...aminy.html?v=2

warta...widocznie nie masz strasznego trądziku skoro jeszcze się zastanawiasz czy to brać czy nie. Znam kilka osób które brały izo i żyją i jest to o wiele lepsze życie niż z tymi syfami na twarzy. A jakbym zaczęła wierzyć we wszystko co piszą w internecie to dawno bym zgłupiała...Najważniejszy jest dobry lekarz prowadzący kurację. A skutki uboczne muszą być wymienione w ulotce co nie znaczy że muszą u wszystkich występować.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-08, 23:05   #2098
_szeherezada_
Raczkowanie
 
Avatar _szeherezada_
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 65
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

i moje sprawozdanie
cholesterol skoczył do 230 ale derma powiedziała że nie ma tragedii kazała za 3 tyg znowu zrobić badania i pozwoliła brać max dawkę (od dwóch dni biorę 50mg na jakieś 48,5kg). wysyp miałam po jakichś 2,5 tyg i twarz wyglądała masakrycznie i bolała od tych guli ale to była u mnie kwestia jakichś 4 dni i zaczęło się wchłaniać. Dzisiaj jest 35 dzień odkąd zaczęłam kurację i już kilka osób mi powiedziało pozytywne opinie o mojej buźce mimo że nie wiedzą o leczeniu to dodaje sił ale efekty uboczne są... ogólne osłabienie, niemoc w rękach, obniżona koncentracja i oczy... wzrok się pogorszył i ogólnie bolą mnie gałki, zrobiły się twardsze więc podejrzewam że wzrosło ciśnienie. twarz jest ogólnie gładziutka, rozszerzone pory na nosie ale już praktycznie bez wągrów, od czasu do czasu jakaś krosta wyskoczy ale podczas jednej nocy potrafi zniknąć bez śladu
_szeherezada_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 08:53   #2099
Tes6
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mam z czym walczyć i dlatego bardzo zależało mi na rozpoczęciu tej kuracji.

Niestety mam problem, który mnie niepokoi bo dopiero co zaczęłam leczenie tym lekiem i martwię się co będzie dalej.

Mam problem ze snem. Wieczorem jestem tak padnięta, że marzę tylko żeby się położyć do łóżka, a jak już w nim leżę to nie mogę zasnąć i wiercę się przez ponad godzinę. W końcu jak mi się uda zasnąć to tylko na 20-30 minut i później zaczyna się wszystko od nowa. Rano jestem tak padnięta, że nie jestem w stanie funkcjonować.

W moim życiu nie wydarzyło się nic nowego lub nadzwyczaj ekscytującego co by mogło tłumaczyć te problemy. Zaznaczam, że nigdy nie miałam problemów ze snem, wręcz przeciwnie znajomi śmiali się, że można by mnie wynieść razem z łóżkiem i bym się nie obudziła.

Czy ktoś zmagał się z takim problemem, jeśli tak to czy jest to przejściowe??
Tes6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-11-09, 12:17   #2100
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

hm...mysle że przejściowe. Ja u siebie nie zauwazylam niczego szczegolnego, poza tym że szybko rosna mi wlosy (ponad 3 cm przez miesiac) i polepszyl mi sie stan paznokci. Usta lekko suche ale jakos da sie przezyc. Ze snem nie mam problemow. Jedyne co mnie meczy i wkurza to ten wysyp na jednym policzku!!! cholera wszedzie jest ok ale na policzku tragedia jednak nadal biore i mam nadzieje ze bedzie ok, bo co innego mi zostalo??? nie chce juz miec tego dziadostwa.

_szeherezada_
duza masz dawke jak na Twoja wage. Mi skoczyl choresterol do 200 a biore 40 mg dziennie przy 58 kg. Wlasciwie tez jestem po miesiecznej kuracji dopiero...
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.