Jaki powinnien byc czas wykonania balejażu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-26, 22:44   #1
stokrotka06
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1

Jaki powinnien byc czas wykonania balejażu?


Witam, chciałam prosic o rade w związku z balejażem.
Nie długo wybieram się do fryzjerki na balejaż, która ma swój mały salon w domu. Powiedziała mi że całosc z malowaniem, ścięciem i modelowaniem potrwa 1,5 godz. Czy to troche nie zakrótko? Mam włosy do ramion koloru ciemny brąz, które bedą podcinane. Myslałam o rozjasnianiu: blond pomieszany z czekoladą. Z tego co pamietam w profesjonalnym zakładzie schodziło się mi tak około 3 godzin. Obawaim się że będe miała spalone, wysuszone włosy. Na co zwracac uwage przy balejażu? Jakich farb czy numerów rozjaśniaczy powinna fryzjerka użyc żebym nie miała za bardzo zniszczonych włosów. Zdaje sobie sprawe ze każde farbowanie niszczy je ale niechce żeby włosy mi wychodziły garściami. Bardzo będe wdzieczna za wszelkie rady.

Edytowane przez stokrotka06
Czas edycji: 2011-02-26 o 22:49
stokrotka06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 09:44   #2
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Jaki powinnien byc czas wykonania balejażu?

ja bym się raczej obawiała, że w tak krótkim czasie będę miała żółte a nie spalone włosy, bo rozjaśniacz może nie zdążyć się utlenić :P

ale czy ta fryzjerka w ogóle Cię widziała? może tylko tak na oko powiedziała ile mniej więcej może to zająć, bo to rzeczywiście trochę krótko
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 17:02   #3
wrily_curly
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 645
Dot.: Jaki powinnien byc czas wykonania balejażu?

u mnie na trochę dłuższych niż Twoje włosach schodziło 4-5 godzin balejaż (ale to i tak była porażka ), ja bym się upewniła czy fryzjerka po prostu nie umie szacować czasu i będziesz tylko dłużej u niej siedziała czy już sobie umówiła kogoś zaraz po Tobie i zrobi wszystko po łepkach żeby tylko zdążyć.
wrily_curly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-27, 18:48   #4
kitkulka
Zakorzenienie
 
Avatar kitkulka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 18 974
Dot.: Jaki powinnien byc czas wykonania balejażu?

no ja mam np. taką długość włosów jak w avatarze i kiedy robiłam balejaż u fryzjera to siedziałam tam bite 3 godziny (łącznie z myciem, podcinaniem i suszeniem/układaniem)
kitkulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-28, 12:43   #5
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Jaki powinnien byc czas wykonania balejażu?

Chyba bym nie zaryzykowała. U mnie na włosach do łopatek trwa to około 3.5-4 h. Chyba że pani nałoży Ci kilka pasemek i nie będzie to balejaż tylko właśnie pojedyńcze pasemka, i chyba raczej nie bedzie nakładana odżywka, bo przecież ona potrzebuje też czasu zeby porządnie zadziałać.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:19.