Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 147 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-10-28, 19:05   #4381
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uprzejmie proszę o analizę serum na przebarwienia Clinique, jak ze składem, czy rzeczywiście rozjaśni przebarwienia i rozświetli skórę, wyrówna koloryt?
Zrobiłem zdjęcie składu, lepszej jakości się nie udało zrobić

Clinique, Even Better Clinical Dark Spot Corrector (Serum na przebarwienia).


http://i39.tinypic.com/2u7oi3d.jpg
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 07:42   #4382
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ja mam pytanie odnosnie tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...se.html&next=1 czy jest on naprawde dla + 35? Ja mam 24... i go troche zaczelam uzywac, nawilza mnie chyba jako jedyny :/ ale boje sie ze moze zaszkodzic na dluzsza mete
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 08:54   #4383
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
Ja mam pytanie odnosnie tego kremu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...se.html&next=1 czy jest on naprawde dla + 35? Ja mam 24... i go troche zaczelam uzywac, nawilza mnie chyba jako jedyny :/ ale boje sie ze moze zaszkodzic na dluzsza mete
smialo uzywaj, jesli ci sluzy. to 35+ jest raczej orientacyjne... ale kremu nie dobieramy do wieku, tylko do potrzeb skory. twoja potrzebuje nawilzenia i ten krem jej to zapewnia nie ma w nim niczego, czego nie moznaby nalozyc na mlodsza skore.
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 08:57   #4384
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziekuje Ci bardzo

bo naprawde mam okropna ta cere znowu (a latem byla taka piekna... )

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

to jeszcze tak na szybko czy ten krem jest naprawde taki naturalny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ii.html&next=1

musze powrocic do naturalnej pielegnacji, tylko potrzebuje cos w rozsadnych cenach
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-29, 10:46   #4385
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
dziekuje Ci bardzo

bo naprawde mam okropna ta cere znowu (a latem byla taka piekna... )

---------- Dopisano o 09:57 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

to jeszcze tak na szybko czy ten krem jest naprawde taki naturalny? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ii.html&next=1

musze powrocic do naturalnej pielegnacji, tylko potrzebuje cos w rozsadnych cenach
jesli sie pytasz, czy ten krem dostalby jakis certyfikat super-eko, to raczej nie. zalezy od ilosci skladnikow nienaturalnych i od tego, czego uzyto jako zapachu. ale nie znaczy to, ze sklad jest zly - przeciwnie, uwazam wrecz, ze calkiem fajny. i przez to, ze krotki i nieskomplikowany, ma mniejszy potencjal na podrazniacza
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 10:05   #4386
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o analizę serum na przebarwienia Clinique, jak ze składem, czy rzeczywiście rozjaśni przebarwienia i rozświetli skórę, wyrówna koloryt?
Zrobiłem zdjęcie składu, lepszej jakości się nie udało zrobić

Clinique, Even Better Clinical Dark Spot Corrector (Serum na przebarwienia).


http://i39.tinypic.com/2u7oi3d.jpg
Witam, bardzo proszę o pomoc
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-30, 14:06   #4387
lulaluna
Rozeznanie
 
Avatar lulaluna
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 630
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pharmaceris A puri-sensilium pianka oczyszczająca:

Skład: Aqua, Betaine, Cocamidopropyl Betaine, Glycerin, Methyl Gluceth-20, Disodium Ricinoleamido MEA-Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Panthenol, Hydroxyethylcellulose, Allantoin, Quaternium-15

Yves Rocher Teint serum repulpant:

Skład: Aqua, Rosa Damascena Flower Water, Propylheptyl Caprylate, Glycerin, Methylpropanediol, Corlyus Avellana Seed Oil, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Rosa Canina Fruit Oil, Trilaurin, Polyglyceryl-3 Ricinoleate, Lauroyl Lysine, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii Butter, Polyglyceryl-2 Oleate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Candelilla Cera, Cera Alba, Rosa Centifolia Flower Extract, Rosa Damascena Flower Oil, Disteardimonium Hectorite, Lecithin, Parfum, Tocopherol, Dimethicone Crosspolymer, Maltodextrin, Ethylhexylglycerin, Potassium Sorbate, Xanthan Gum, Cyclohexasiloxane, Citronellol, Geraniol, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Cinnamal, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol, Anise Alcohol [+/- (May Contain: Mica, CI77491 / CI77492 / CI77499 (Iron Oxides), CI77891 (Titanium Dioxide)]

Dziewczyny, która z tych rzeczy może być przyczyną wysypki? Który produkt, które składniki? Bardzo proszę o analizę pod tym kontem i taką ogólną.
lulaluna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-10-31, 11:05   #4388
demona177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Ostrów
Wiadomości: 60
Talking Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! proszę o analizę żelu do mycia twarzy!
Biały jeleń, Żel do mycia twarzy hipoalergiczny premium z oczarem wirginijskim, complex ecoderm głęboko oczyszczający, dla cery tłustej i trądzikowej ze skłonnością do alergii.

skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, gycerin, lactitol, xylitol, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, allantoin, citric acid, hamamelis virginiana leaf water, tetrasodium EDTA, trimethylopropane trioleate
(and) laureth-2, PEG-14M, parfum, sodium benzoate, CI 42090.

pojemność 200ml, cena: ok 6 zł.
Jeśli ktos używał tego żelu chętnie poznam opinie !
demona177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 18:22   #4389
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasiabelgia Pokaż wiadomość
czy moglabym prosic o analize fluidu
Lancome, Photogenic Lumessence Light Mastering Smoothing Makeup
Skład: Aqua/Water, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glycerin, Ethylexyl Methocinnamate,Hd1/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Peg-10 Dimethicone, Dimethicone/Peg-10/15 Crosspolymer, Dimethicone/Polyglicerin-3 Crosspolymer, Bis-Digliceryl Polycladipate-2, Sodiumhyaluronate, Aluminium Hydroxine, Magnesium Sulfate, Disodium Stearoylglutimate, Propyle Glicol, Citronellol, Pentylene Glicol, Butylphenyl Metylpropional, Parfum/Fragrance, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, Methylaraben, Phenohyethanol, Butylparaben, Diazolidnylurea,+/- (May Contain: Ci 77499, Ci 77499, Ci77481, Iron Oxides, Ci77891, Titanum Dioxide (28.02.2010)

do tej pory urzywalamRevlon, ColorStay, Makeup with SoftFlex for Combination ale jak przeczytalam analize skladu to troche sie przerazilam i chyba juz wiem z kad sie biora niespodzianki na mojej twarzy musze koniecznie go zmienic ale nie mam pojecia na jaki , mam probke fluidu ktory mi sie spodobal
Helena Rubinstein, Face Sculptor Make-up (Podkład dla cery dojrzałej)
na probce jest napisane to :
AQUA / WATER, ISOHEXADECANE,DIPENTAERYT HRITYL HEXACAPRYLATE/HEXACAPRATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, ISODECYL NEOPENTANOATE, GLYCERIN, PEG-30 DIPOLYHYDROXYSTEARATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, DICAPRYLYL CARBONATE, CERA MICROCRISTALLINA /MICROCRISTALLINE WAX , DIMETHICONE / VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIMETHICONE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, METHYLPARABEN, SILICA, CYCLOPENTASILOXANE, ALUMINUM HYDROXIDE, MAGNESIUM SULFATE, DISODIUM STEAROYL GLUTAMATE, DISODIUM EDTA, PROPYLPARABEN, PROPYLENE CARBONATE, CAPRYLYL GLYCOL, HYDROGENATET POLYISOBUTENE , HYDROLYZED RICE PROTEIN, TRISTEARIN, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, ACETYLATED GLYCOL STEARATE, ACETYL TRIFLUOROMETHYLPHENYL VALYLGLYCINE, ETHYLENE /ACRYLIC ACID COPOLYMER, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, ACRYLATES COPOLYMER, DIAZOLIDINYL UREA.
(+/- MAY CONTAIN: CI 77891 / TITANIUM DIOXIDE, CI 77499, CI 77491 / IRON OXIDES ) . CODE F.I.L.:B29114/1
wszystko wpisywalam recznie mam nadzieje ze dobrze
1.
ten podkład podobnie jak colorstay rowniez zawiera silikony. Nie sadze jednak, by był rownie ciezki. Chociaz nie powinien zapchac porow moze sie nie sprawdzic na tlustej cerze.
Zawiera filtr przeciwsloneczny
2.
tutaj takze obecne sa silikony (moim zd to zadne przeciwskazanie do stosowania- zalezy jakie jest twoje podejscie do silikonow) dzieki czemu cera optycznie ''sie wygladzi''.
Zawiera filtr przeciwsloneczny.
Podobnie jak pierwszy- niekoniecznie sprawdzi sie na tlustej cerze czy mieszanej w kierunku tlustej. Ten jest ciezszy a ze wzgledu na woski parafinowe w skladzie ma wiekszy potencjal do zapchania porow.

---------- Dopisano o 19:10 ---------- Poprzedni post napisano o 18:50 ----------

Cytat:
Napisane przez vanniaa Pokaż wiadomość
witam,
dorwalam ostatnio taki krem, ma w skladzie retinol, wiec sie zainteresowalam:
balance active formula-regenerating night cream with agisium c2 and retinol

oto jego sklad:

aqua, glicerin, neopentyl glicol diethylhexanoate, methylsilanol mannuronate, caprylic/capric trigliceride, cetearyl alkohol, gliceryl stearate, cetearyl glucoside, sodium stearoyl lactytate, phenoxyethanol, stearic acid, carbomer, sodium stearoyl-2-lactylate, ethylhexylglycerin, parfum, disodium edta, tocopheryl acetate, lactic acid, retinol, sorbic acid

co o tym sadzicie?
Z tego co sie orientuje nie sa to drogie kremy, kosztuja kilka funtow... wiec mozna przetestowac.
Ale co mamy w skladzie:
poczatek to woda glicerin, dalej emolienty,
a także kwas stearynowy., mlekowy i sorbowy (?). w kremie jest interesujaca cie wit a (dobra dla tradzikowych cer , dzialanie przeciwzmarszczkowe) . Rozumiem ze interesuje cie dzialanie przeciwzmarszczkowe. Retinol to wit a w czystej postaci nie jest to kwasowa pochodna tej wit.
Najsilniej na zmarszczki wplywaja wlasnie kwasowe formy tej wit.
Kolejność od najsilniejszych to najsłabszych retinoidów to:
tazarotene
tretinoina
retinol, retinaldehyd
palmitynian retinylu
krem nawilzy skore. Nie jest to super bron na zmarszczki ale mozna sprobowac

---------- Dopisano o 19:22 ---------- Poprzedni post napisano o 19:10 ----------

Cytat:
Napisane przez annje Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu kremu Aveeno Ultra Calming Soothing Moistuiser
pod jakim kontem analizowac? nie wiem nawet jaka masz cere...
krem wyglada na zwykly krem nawilzajacy. na jego korzysc przemawia to, ze zawiera filtry
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-10-31 o 17:53
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 20:55   #4390
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Potrzebuję filtra na moją atopową twarz, znalzałam coś takiego jednak długość składu mnie przeraża i obawiam się, że z treścią będzie tak samo jednak chciałabym żeby zobaczył to ktoś kto się zna
Z góry dziękuje bardzo

Flos-Lek dla dzieci, krem przeciwsłoneczny dla dzieci, SPF 50+

Skład :Aqua, Octocrylene, Titanium Dioxide, Silica, Dimethicone, C12-15 Alkyl Benzoate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Ethylhexyl Stearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Butylene Glycol, Dicaprylate/Dicaprate, Butyrospermum Parkii Butter, Cyclomethicone, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor oil, Sodium Chloride, Tocopheryl Acetate, Parfum, Cetyl Dimethicone, Methylparaben, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Propylparaben.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-10-31, 22:43   #4391
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

A ja wlasnie zakupilam krem do twarzy na dzień z Flosleku "beECO", opisany jako Bio-certyfikowany krem na dzień", głęboko nawilzajacy.
Ogolnie szukam czegos, co bedzie działalo wlasnie doglebnie, mam 26 lat, wiec stopniowo chce przejsc na przeciwzmarszczokowa pielegnacje - czy ten krem bedzie odpowiedni czy przez te swoja naturalnosc moze byc za slaby?

Cytat:
Aloe Barbadensis Leaf Juice, Tricaprylin, Butyrospermum Parkii Butter, Cetearyl Wheat Straw Glycosides, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Olea Europaea Fruit Oil, Cetearyl olivate, Sorbitan Olivate, Galactoarabinan, Simondsia Chinensis Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Squalane, Propanediol, Glycerin, Aqua, Buddleja Davidii Extract, Thymus Vulgaris Flower/Leaf Extract, Salvia Sclarea Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Cera Alba, Parfum, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid, Gluconolactone, Sodium Benzoate, Tocopheryl Acetate, Citric Acid, Benzoic Acid.
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-01, 10:36   #4392
demona177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Ostrów
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Zapomniałam dodadac, że mam cere wrażliwą, naczynkową i od czasu do czasu pojawiaja sie u mnie pryszcze oraz mam problem z zaskórnikami .
[QUOTE=demona177;30241959]Witam! proszę o analizę żelu do mycia twarzy!
Biały jeleń, Żel do mycia twarzy hipoalergiczny premium z oczarem wirginijskim, complex ecoderm głęboko oczyszczający, dla cery tłustej i trądzikowej ze skłonnością do alergii.

skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, gycerin, lactitol, xylitol, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, allantoin, citric acid, hamamelis virginiana leaf water, tetrasodium EDTA, trimethylopropane trioleate
(and) laureth-2, PEG-14M, parfum, sodium benzoate, CI 42090.

pojemność 200ml, cena: ok 6 zł.
Jeśli ktos używał tego żelu chętnie poznam opinie !
[/QU
demona177 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 13:32   #4393
porcelain777
Przyczajenie
 
Avatar porcelain777
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

"skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide DEA, cocamidopropyl betaine, decyl glucoside, gycerin, lactitol, xylitol, butylene glycol, peg-60 almond glycerides, caprylyl glycol, carbomer, nordihydroguaiaretic acid, oleanolic acid, allantoin, citric acid, hamamelis virginiana leaf water, tetrasodium EDTA, trimethylopropane trioleate
(and) laureth-2, PEG-14M, parfum, sodium benzoate, CI 42090."

Ja bałabym się stosować ten produkt, ze względu na dość wysoko postawiony SLES. Jest to substancja myjąca, która w dużym stężeniu może działać drażniąco, a tutaj jest od razu na drugim miejscu.
Wydaje mi się, że nie powinien zapychać, chociaż niektóre źródła podają, że butylene glycol tak właśnie działa.
Ja bym jednak na Twoim miejscu poszukała czegoś innego, może z kwasem salicylowym w składzie, który działa zbawiennie jeśli chodzi o pory.
porcelain777 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-01, 22:39   #4394
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Poproszę o analizę składu serum.

Naturmedicin, Lerosett, Vitamin Serum (Koncentrat dla wymagającej cery)

Koncentrat witaminowy dla wymagającej cery. Zawiera maksymalne stężenie wielu aktywnych składników. Pozostawia promienną, nawilżoną i gładką cerę.

Skład: Aqua, Glycerin, Larrea Divaricata Extract, Squalane, Panthenol, Ammonium Acryloyldimethyltuarate / VP Copolymer, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Rhizobian Gum, Glyceryl Caprylate, Phenylpropanol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Potassium Sorbate, Propylparaben, Buthylparaben, Isobuthylparaben, Tocopheryl Acetate, Niacinamide, Sodium Ascorbyl Phosphate, Silica, Calcium Pantothenate, Pyridoxine Hydrocloride, Amylodextrin, Maltodextrin, Polymethyl Methacrylate, Retinyl Palmitate, BHT, Tricaprylin.

Bardzo dziękuję!
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 10:08   #4395
lvi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 261
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Bardzo proszę o analizę dwóch kosmetyków oriflame

One Step Hand Recovery Odnawiający scrub do rąk

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ry.html&next=1

Skład:SODIUM CHLORIDE, PARAFFINUM LIQUIDUM, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, CERA ALBA, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, SUCROSE, VITIS VINIFERA, ETHYLENE/PROPYLENE/STYRENE COPOLYMER, PARFUM, BUTYLENE/ETHYLENE/STYRENE COPOLYMER, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SHELL POWDER, TOCOPHERYL ACETATE, RICINUS COMMUNIS OIL, BHT, CI 7749


oraz

Renewing Hand Scrub Odnawiający scrub do rąk

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ak.html&next=1


Skład:AQUA, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, COCO-GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCOL DISTEARATE, SODIUM CHLORIDE, PARFUM, LAURETH-4, SODIUM HYDROXIDE, 2-BROMO-2-NITROPROPANE-1,3-DIOL

Dziękuję
__________________
lvi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-02, 18:24   #4396
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analize skladu kremu matujacego pod wzgledem zapychania,dla cery tradzikowej

Farmona, Dermacos Anti Acne, Krem matujący, UVA/UVB z bioaktywnym wyciągiem z borowiny.


Skład: Aqua, Propylene Glycol, Cyclomethicone, Isohexadecane, Polypropylene, Aluminum Starch Octenyl-Succinate, Isopropyl Palmitate, Gluconolactone, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol Dicaprylate / Dicaprate. Decyl Cocoate, Pelan Extract Aloe, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Salix Alba Extract, Cetearyl Alcohol, Gluconolactone, Titanium Dioxide, Diethylhexylcarbonate, Polyglyceryl-6, Polyhydroxystearate, Alcohol Denat., Tocopheryl Acetate, Allantoin, Saccharomyces Silicon / Ferment, Sodium Benzoate, Parfum, Xanthan Gum, Acrylates C10-C30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Zinc Pca, Disodium Edta, Sodium Hydroxide, BHA.


The Body Shop, Tea Tree, Skin Clearing Lotion

Skład: Aqua (Solvent/Diluent), Cyclopentasiloxane (Skin-Conditioning Agent/Emollient), Cyclohexasiloxane (Chelating Agent), Aluminum Starch Octenylsuccinate (Absorbent/Anticaking Agent), Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer (Viscosity Increasing Agent), Caprylyl Glycol (Skin Conditioning Agent), Acrylamide/Ammonium Acrylate Copolymer (Binder), Melaleuca Alternifolia Leaf Oil (Natural Additive), Calophyllum Inophyllum Seed Oil (Skin Conditioning Agent), Polyisobutene (Binder), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer (Stabiliser/Viscosity Modifier), Salix Alba Bark Extract (Natural Additive), Polysorbate 20 (Emulsifier), Sorbitan Isostearate (Emulsifier), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Limonene (Natural Additive), Laureth-4 (Emulsifier/Surfactant), Citral (Natural Additive), Leptospermum Petersonii Oil (Natural Additive), Tocopherol (Antioxidant)

Bioderma, Sebium Mat, Anti - Shine Cream - Gel (Krem matujący dla skóry tłustej i mieszanej)

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclopentasiloxane, Xylitol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Isostearyl Alcohol, Butylene Glycol Cocoate, Di-C12-13 Alkyl Malate, Mannitol, Rhamnose, Fructooligo-Saccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Zinc Gluconate, Pyridoxine HCl, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Cyclohexasiloxane, Polyacrylamide, Silica, C13-14 Isoparaffin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Laureth-7, Propylene Glycol, Ethylcellulose, Glyceryl Polyacrylate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dodecyl Gallate, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Fragrance (Parfum).

Tołpa, Huminea Strefa T, Matujący krem korygujący (do cery trądzikowej, z niedoskonałościami)

aqua, glycerin, cyclomethicone, peat extract, cetyl alcohol, cetearyl olivate, propylene glycol, sorbitan olivate, biosaccharide gum - 1, arctium majus root extract, capryloyl glycine, sarcosine, cinnamomum zeylanicum bark extract, xanthan gum, tetrasodium EDTA, allantoin, panthenol, carbomer, sodium hydroxide, parfum, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, butylparaben, propylparaben, isobutylparaben, DMDM hydantoin.
: roza::r oza::ro za:

Edytowane przez morello cherry
Czas edycji: 2011-11-03 o 10:06
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 12:59   #4397
anngeli
Zadomowienie
 
Avatar anngeli
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 314
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dostałam z zagranicy i stoi już pół roku, nic po polsku, piszą tylko żeby nałożyć niewielką ilość w skalp i masować, potem roszczesać delikatnie szczotką, zwracając szczególną uwagę na końce... Nie piszą nic, czy zmyć, czy na mokre czy suche i zastanawia mnie skład, więc proszę o analizę :

Organic Root Stimulator
Jojoba oil


ingredients: Petrolatum, Soyben oil (glicine soja), cyclomethicone, Lanolin, paraffin, Coconut oil (cocos nucifera), Jojoba oil (simmondsia chinenssis), Castor oil (ricinus communis), isopropyl myrisitate, Tocopheryl acetate (vitamin E), benzocaine, parfum, citral, citronellol, coumarin, d'limonene, linalool, bht.

Zdjęcie słoiczka --> klik

Nie wiem czy używać jakoś, czy sprzedać... Proszę o pomoc
__________________
blonding&zapuszczanie

6.07.2008r.
T.

anngeli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 14:47   #4398
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

wiem, ze to troche 'nie z tej strony' pytanie, ale czy znacie jakas farbe/szampon koloryzujacy (dostepne w drogeriach) ktory ma w miare bezpieczny sklad? Musze sie przerzucic na drogeryjne farby/szampony kol. a boje sie zniszczyc wlosy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-03, 19:56   #4399
nienormalna 89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 20
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Dostałam z zagranicy i stoi już pół roku, nic po polsku, piszą tylko żeby nałożyć niewielką ilość w skalp i masować, potem roszczesać delikatnie szczotką, zwracając szczególną uwagę na końce... Nie piszą nic, czy zmyć, czy na mokre czy suche i zastanawia mnie skład, więc proszę o analizę :

Organic Root Stimulator
Jojoba oil


ingredients: Petrolatum, Soyben oil (glicine soja), cyclomethicone, Lanolin, paraffin, Coconut oil (cocos nucifera), Jojoba oil (simmondsia chinenssis), Castor oil (ricinus communis), isopropyl myrisitate, Tocopheryl acetate (vitamin E), benzocaine, parfum, citral, citronellol, coumarin, d'limonene, linalool, bht.

Zdjęcie słoiczka --> klik

Nie wiem czy używać jakoś, czy sprzedać... Proszę o pomoc
Wygląda zachęcająco, dużo olejów i skład dość naturalny, ja bym próbowała i to jak najszybciej
nienormalna 89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-11-04, 13:39   #4400
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nienormalna 89 Pokaż wiadomość
Wygląda zachęcająco, dużo olejów i skład dość naturalny, ja bym próbowała i to jak najszybciej
ja bym nie probowala. oleje tam sa, i to dobre, ale na ktorym miejscu? baza jest ciezka... lepiej wybrac mieszanki na bazie olejow naturalnych, ktore tez co nieco wniosa poprzez zawarte w nich kwasy tluszczowe i witaminy - np. cos z khadi. albo pomieszac samemu

a ja mam pytanie, czy ktorys z tych kremow tonujacych nada sie do wrazliwej, ale tlustej cery:

Claire Fisher Natur Classic Tagescreme getönt natur (tonujacy krem na dzien)
Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Prunus Armeniaca Kernel Oil, Cyclopentasiloxane, Glycerin, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetyl Alcohol, Glyceryl stearate, PEG-100 Stearate, Cyclohexasiloxane, Theobroma Cacao Seed Butter, Canola Oil, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Cpopolymer, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Mica, Sodium Citrate, Citric Acid, Talc, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Parfum, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.

DermaSel Med Gesichtscreme Tag getönt (tonujacy krem do twarzy)
Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglycerides, Isopropyl Palmitate, Cetyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Maris Sal (Dead Sea Salts), Xanthan Gum, Sodium Stearoyl Glutamate, Allantoin, Tocopherol, Sodium Lactate, Lactic Acid, Serine, Urea, Sorbitol, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Propylene Glycol, Methylisothiazolinone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxides), CI 77491(Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).

i cos z natury:

Logona getönte Tagescreme mattierend (matujacy krem tonujacy na dzien)
Ingredients (INCI): Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydogenated Vegetable Oil, Glycerin, Kaolin, Mica, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Sorbitol, Hydrogenated Lecithin, Punica Granatum Seed Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Galactoarabinan, Silica, Xanthan Gum, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Limonene, Geraniol, Linalool, Citronellol, Coumarin, Benzyl Salicylate, Citral, Silver Oxide, CI 77891, CI 77491, CI 77492


niby sama sie troche skladami zajmuje, ale przy kremach najczesciej wysiadam wiele smarowidel albo podraznia, albo wzmaga przetluszczanie i po prostu ze mnie splywa... najbardziej bym sie ucieszyla, gdyby logona sie nadawala
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-04, 18:22   #4401
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez anngeli Pokaż wiadomość
Organic Root Stimulator
Jojoba oil


ingredients: Petrolatum, Soyben oil (glicine soja), cyclomethicone, Lanolin, paraffin, Coconut oil (cocos nucifera), Jojoba oil (simmondsia chinenssis), Castor oil (ricinus communis), isopropyl myrisitate, Tocopheryl acetate (vitamin E), benzocaine, parfum, citral, citronellol, coumarin, d'limonene, linalool, bht.
Ja bym nie używała,to jednak głównie petrolatum jest owszem trzy olejki z których jeden to rycynowy...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-05, 05:34   #4402
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

a czy ziaja maslo kakaowe lekka formula jest naprawde dosc lekka, czy raczej tez pozapycha? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...la.html&next=1
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 12:37   #4403
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę pod względem zapychania, krycia, czy nadaje się do tłustej-trądzikowej cery

Rimmel, Match Perfection, Cream Gel Foundation (Podkład dopasowujący się do cery)

Skład: Aqua, Water, Cyclopentasilixane, Sodium, Acrylate, Sodium Acryloyldimethyl, Taurate, Copolymer, Hydrogenated, Polydecene, Sorbitan Laurate, Mica, Sodium Pca, Capryl, Glycol, Lecithin, Ascorbyl, Glucoside, Cinnamal, Tocopheryl, Dimethicone, Limoneneailylate, Buthyl Phenyl, Mathelpropional, Sapphire Powder.
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-06, 12:56   #4404
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o pomoc
Ja w sprawie tego serum, jeszcze raz bardzo proszę pomóc mi....
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 13:55   #4405
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny mam pytanie: czy ten płyn do demakijażu oczu z carrefoura jest coś wart ?
Nie zaszkodzi oczom ?
Czy lepiej dać sobie z nim spokój ?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2216.jpg (106,4 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Zdjęcie2220.jpg (80,0 KB, 11 załadowań)
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-07, 14:31   #4406
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Ładnie proszę o analizę szminki ochronnej
Nivea pure&natural Milk&Honey

Skład:
Octyldodecanol, Cera Microcristallina, Hydrogenated Polydecene, Cetyl Palmitate, Ricinus Communis Oil, Polyisobutene, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Myristyl Myristate, C20-40 Alkyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Butyrospermum Parkii Butter, Cera Carnauba, Glycerin, Simmondsia Chinensis Oil, Tocopheryl Acetate, Cera Alba, Mel, Sine Adipe Lac, Vitis Vinifera Seed Oil, Aqua, Maltodextrin, Neohesperidin Dihydrochalcone, BHT, Linalool, Benzyl Salicylate, Parfum, CI 77492.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-08, 19:29   #4407
sallie
Rozeznanie
 
Avatar sallie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 666
który krem lepszy?

może ktoś porównać skład tych 2 kremów? który lepszy? avene droższy, ale nie wiem czy się opłaca?

La Roche Posay, Nutritic, Odżywczy krem regenerujący do skóry bardzo suchej (5% biolipidy)



Skład: Aqua, Glycerin, Petrolatum, BIS-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Paraffinum Liquidum, Cyclopentasiloxane, Synthetic Wax, Prunus Armeniaca, Dimethicone, Coriandrum Sativum, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyrospermum Parkii, Glyceryl Stearate, Behenyl Alcohol, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glyceryl Stearate, Citrate, Ribes Nigrum, Dimethiconol, Sodium Dicocoylethylenediamine PEG-15 Sulfate, Echium Lycopsis, Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Disodium Edta, Hydroxypalmitoyl Sphinganine, Xanthan Gum, Acrylates Copolymer, Isobutane, Glycine Soja, Citric Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Parfum (15.02.2007.)

Avene, Creme Nutritive Compensatrice (Krem odżywczy z wit. C)


Skład: Avene aqua, cyclomethicone, PPG-15 stearyl ether, paraffinum liquidum, cetearyl alcool, glycerin, decyl oleate, glyceryl stearate, PEG-100 starate, cetearyl glucoside, benzoic acid, beta-sitosterol, BHT, C13-14 isoparaffinum, chlorphenesin, disodium EDTA, parfum, laureth-7, magnesium ascorbate/PCA, phenoxyethanol, polyacrylamide, sodium hydroxide, tocopheryl acetate, trihydroxypalmitamidohydr oxypropyl myristyl ether, aqua, xanthan gum
sallie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-09, 19:09   #4408
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

kto pomoże w analizie podkładu pod względem zapychania do cery tłustej i trądzikowej ? jak z tym filtrem 20 ? będzie dobry przy kuracji brevoxylem ?

Pharmaceris FLUID MATUJĄCY z laktoflawiną (wit.B2) SPF 20


E1536 - 1538, Aqua, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Vinyl Dimethicone/ Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Triethylhexanoin, Lauryl PEG-9 Polydimethysiloxyethyl Dimethicone, Titanium Dioxide, Methyl Trimethicone, Dimethicone/ PEG-10/ 15 Crosspolymer, Acrylates/ Dimethicone Copolymer, Sodium Chloride, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Sorbitol, Glycerin, Lecithin, Tocopherol, Riboflavin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Dipropylene Glycol, CI 77891,CI 77492, CI 77491, CI 77499
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 17:42   #4409
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Wklejam skład prasowanego pudru matującego

The Balm; Sexy Mama (anti-shine,translucent powder)

Ingredients: Boron Nitride,Zea Mays(corn) Starch,Polyethylene,Silic a,Isoeicosane,Zinc Stearate,PTFE,Styrene/DVB Crosspolymer,Polyisobuten e, Dimethylimidazolidinone Rice Starch,Gossypium Herbaceum (cotton) Powder, Sodium Dehydroacetate, Dimethicone. May Content mica,Cl 77491, Cl 77 492,Cl 77499 (iron Oxides)

Głównie jestem ciekawa,czy marka słusznie jest lansowana jako naturalna (brak parabenów w składzie).
Dzięki i pozdrawiam
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-11-10, 20:22   #4410
agairl
Raczkowanie
 
Avatar agairl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Przechodzilam przez Aldiego i stwierdzilam ze machne szybkie zdjecie jednemy z tamtejszych kremow. Pomozcie w analizie , prosze, pod wzgledem zapychania, no i podobno to krem przeciwzmarszczkowy.

ALDI Krem przeciwzmarszczkowy na dzien - niestety nazwy calej nie zapamietalam
INCI:
Aqua , Glycerin, Octyldodecanol, Sodium Polyacrylate, Persea Gratissima Oil, Dicaprylyl Ether, Vitis Vinifera Seed Oil, Cardiospermum Helicacabum Flower/Leaf/Vine Extract, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Sodium Hyaluronate, Parfum, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Hexyl Cinnamal, Limonene, Citronellol, Phenoxethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Tocopherol, Mica, Silica, Cl 77891

Obiecuje,ze jak bede tam jeszcze raz to wrzuce pelna nazwe kremu
agairl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:59.