Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.III - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-05, 15:57   #4501
Listopadowaa
Zakorzenienie
 
Avatar Listopadowaa
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Trochę tu i tam
Wiadomości: 14 980
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

BU się szarpnęło n a konkurs. Do wygrania 10% rabatu na zakupy
Listopadowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 17:13   #4502
Moyraa
Rozeznanie
 
Avatar Moyraa
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 592
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
BU się szarpnęło n a konkurs. Do wygrania 10% rabatu na zakupy
łał, poszaleli... Aż nie dowierzałam i musiałam sama sprawdzić...
Moim zdaniem lepsza byłaby jedna nagroda, a porządna, ale ok.
__________________
"Porównywanie kogoś do chorągiewki na dachu zdradza brak wyobraźni:
widzi się tylko obroty, nie zaś intencje: koniec strzałki, który chce zatrzymać się i pozostać w strudze wiatru."
J. Cortázar
Moyraa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-05, 23:32   #4503
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Ja się nie oburzam, po prostu wydaje mi się, że ono nie jest stricte produktem "odmładzającym", tylko uniwersalnym nawilżająco-natłuszczająco-kojącym.

Chyba wezmę to retinolowe, z tego co pamietam moja mama je miała, tylko używała nieregularnie, tym razem jej przypilnuję. Oprócz tego będzie używała innych kosmetyków, więc myślę, że może być ok.
No retinol docelowo dziala przede wszystkim przeciwzmarszczkowo, wiec to serum to dobry wybor.

---------- Dopisano o 23:32 ---------- Poprzedni post napisano o 23:21 ----------

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja w ogóle mam pytanie z innej beczki. Chciałabym się rozjaśnić. Nie mam na myśli jak Michael Jackson jestem realistką, że z medium nie zejdę do light skin, ale cokolwiek aby pozbyć się opalenizny zastałej itd. Słyszałam, że tonik z ogórków jest ok, mam serum z wit. C. Zastanawiam się co jeszcze mogę używać Widziałyście po jakiś serach efekt rozjaśnienia cery?
Wydaje mi sie, ze te wszystkie ktore dzialaja na przebarwienia, rozjasniajaco beda dobre. U siebie rozjasnienie widze po migdale i po witaminie c. Moze warto rozejrzec sie po tych wybielajacych kosmetykach? Przeciez sporo teraz tego jest.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843

Edytowane przez pseudofeministka
Czas edycji: 2016-01-05 o 23:26
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 06:02   #4504
earthpace
Zakorzenienie
 
Avatar earthpace
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wro
Wiadomości: 5 120
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Myślę nad serum rozjaśniającym EXTRA, nawet jeśli nie rozjaśni to ma ciekawy skład. Nigdy nie zauważyłam tego serum.. miałyście może?
__________________
The two most powerful warriors are patience and time - Tołstoj

Moja pielęgnacja
earthpace jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 09:25   #4505
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

jak ma się stosowanie toniku z kwasami do niskich temperatur na zewnątrz?
zaprzestać stosowania - stosuje 2x na tydzień ?
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 15:36   #4506
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Myślę nad serum rozjaśniającym EXTRA, nawet jeśli nie rozjaśni to ma ciekawy skład. Nigdy nie zauważyłam tego serum.. miałyście może?
Myślę, że warto spróbować.
Ja używałam produktów z kwasami (serum migdałowe, tonik aha/bha 10%) i one przy okazji innych rzeczy usuwają zastałą opaleniznę, przynajmniej na mnie. Tylko, że jeśli akurat nie potrzebujesz z innych przyczyn mocnych kwasów, to może nie być dobry pomysł. Kosmetyk stricte rozjaśniający, jak to serum rozjaśniające, powinien być ok.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
jak ma się stosowanie toniku z kwasami do niskich temperatur na zewnątrz?
zaprzestać stosowania - stosuje 2x na tydzień ?
Imho nie widzę większego związku, chyba że po kwasach masz wyraźnie bardziej wysuszoną skórę.
Z kwasami, czy bez, przy mrozach trzeba się posmarować czymś ochronnym, najlepiej tłustym. Jeśli masz skórę wyjątkowo odtłuszczoną kwasami, po prostu dostosuj pielęgnację do bieżących potrzeb.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-06, 15:46   #4507
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Listopadowaa Pokaż wiadomość
BU się szarpnęło n a konkurs. Do wygrania 10% rabatu na zakupy
Muszę u nich zrobić zakupy, ale po tym, jak zobaczyłam wygraną w konkursie nie wiem, czy jest sens czekać na śmigającą promocję, czy nie lepiej kupować już to, czego potrzebuję, bo pewnie będzie jakiś hydrolat i olej tańsze o 1-2 zł...
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-06, 18:38   #4508
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Myślę, że warto spróbować.
Ja używałam produktów z kwasami (serum migdałowe, tonik aha/bha 10%) i one przy okazji innych rzeczy usuwają zastałą opaleniznę, przynajmniej na mnie. Tylko, że jeśli akurat nie potrzebujesz z innych przyczyn mocnych kwasów, to może nie być dobry pomysł. Kosmetyk stricte rozjaśniający, jak to serum rozjaśniające, powinien być ok.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------


Imho nie widzę większego związku, chyba że po kwasach masz wyraźnie bardziej wysuszoną skórę.
Z kwasami, czy bez, przy mrozach trzeba się posmarować czymś ochronnym, najlepiej tłustym. Jeśli masz skórę wyjątkowo odtłuszczoną kwasami, po prostu dostosuj pielęgnację do bieżących potrzeb.
Tez tak uwazam. Zarowno w pierwszym jak i drugim przypadku
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 13:31   #4509
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Myślę, że warto spróbować.
Ja używałam produktów z kwasami (serum migdałowe, tonik aha/bha 10%) i one przy okazji innych rzeczy usuwają zastałą opaleniznę, przynajmniej na mnie. Tylko, że jeśli akurat nie potrzebujesz z innych przyczyn mocnych kwasów, to może nie być dobry pomysł. Kosmetyk stricte rozjaśniający, jak to serum rozjaśniające, powinien być ok.

---------- Dopisano o 15:36 ---------- Poprzedni post napisano o 15:32 ----------


Imho nie widzę większego związku, chyba że po kwasach masz wyraźnie bardziej wysuszoną skórę.
Z kwasami, czy bez, przy mrozach trzeba się posmarować czymś ochronnym, najlepiej tłustym. Jeśli masz skórę wyjątkowo odtłuszczoną kwasami, po prostu dostosuj pielęgnację do bieżących potrzeb.
stosuje aktualnie olejek z Evree magic rose, bo był bardzo chwalony niestety u mnie się nie sprawdził, już lepszy jest Bioliq. Chce ten różany po prostu skończyć.
Na razie po półtora miesiącu kuracji tonikiem z kwasami nie zauważyłam poprawy w stanie skóry, a nawet lekkie pogorszenie (wypryski, bolące guze) no chyba że to tak musi być i skóra się oczyszcza.
__________________
tlumaczenia-nowysacz
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 13:49   #4510
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
stosuje aktualnie olejek z Evree magic rose, bo był bardzo chwalony niestety u mnie się nie sprawdził, już lepszy jest Bioliq. Chce ten różany po prostu skończyć.
Na razie po półtora miesiącu kuracji tonikiem z kwasami nie zauważyłam poprawy w stanie skóry, a nawet lekkie pogorszenie (wypryski, bolące guze) no chyba że to tak musi być i skóra się oczyszcza.
Z tego co kojarze to te olejki z Evree maja wysoko w skladzie Caprylic Trigliceryde. U mnie on zazwyczaj powoduje masakre pryszczowa na twarzy, wlasnie czerwone , podskorne gule itd. Wiec lepiej zebys go odstawila.

A dobre skladowo serum nawilzajace ma Bielenda.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 14:22   #4511
imago84
Wtajemniczenie
 
Avatar imago84
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Nowy Sącz
Wiadomości: 2 473
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Z tego co kojarze to te olejki z Evree maja wysoko w skladzie Caprylic Trigliceryde. U mnie on zazwyczaj powoduje masakre pryszczowa na twarzy, wlasnie czerwone , podskorne gule itd. Wiec lepiej zebys go odstawila.

A dobre skladowo serum nawilzajace ma Bielenda.
No to dzięki za rady
miałam kiedyś to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-anti-age.html i nic mi się po nim właśnie nie działo
__________________
tlumaczenia-nowysacz

Edytowane przez imago84
Czas edycji: 2016-01-07 o 14:24
imago84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-07, 14:38   #4512
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
No to dzięki za rady
miałam kiedyś to https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...-anti-age.html i nic mi się po nim właśnie nie działo
No wlasnie o to mi chodzilo
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-07, 16:52   #4513
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej,
chce się rozjaścić ale to mój pierwszy kontakt z BU, myślicie że AHA 10% to dobry pomysł dla mnie?
mam cerę naczynkową i mnóstwo przebarwień, troszke kaszki i wychodzą mi pojedyncze pryszczole.

P.S. Ewentualnie gdzie jeszcze można coś kupić, bo jak widzę za przesyłkę 12zł a za AHA 19zł to stwierdzam, że drogo. Może gdybym miała coś jeszcze zamówić...
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 10:10   #4514
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej,
chce się rozjaścić ale to mój pierwszy kontakt z BU, myślicie że AHA 10% to dobry pomysł dla mnie?
mam cerę naczynkową i mnóstwo przebarwień, troszke kaszki i wychodzą mi pojedyncze pryszczole.

P.S. Ewentualnie gdzie jeszcze można coś kupić, bo jak widzę za przesyłkę 12zł a za AHA 19zł to stwierdzam, że drogo. Może gdybym miała coś jeszcze zamówić...
No, to jest chyba najmocniejszy produkt kwasowy tam i jest to raczej złuszczający kosmetyk.
Jeśli już kiedyś używałaś kwasów aha/bha i dobrze je tolerowałaś, to imho możesz brać, ale jeśli nie masz żadnych doświadczeń albo używałaś tylko słabych to nie wiadomo jak ci się sprawdzi.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 11:47   #4515
Marcusia
Rozeznanie
 
Avatar Marcusia
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 786
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Póki co zużyłam tylko jedną tubkę 20% kw azelainowego. Nie zauważyłam podrażnień czy złuszczania, mimo codziennego stosowania.
To jedyny kwas jakiego używałam do tej pory. Więc nie wiem od czego tak naprawdę powinnam zacząć.
__________________
Myśl pozytywnie i częściej się uśmiechaj!
Marcusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-08, 12:12   #4516
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witam wszystkich
Mam zamiar zrobić sobie zakupy na BU i rozpocząć przygodę z przygotowywaniem samodzielnym kosmetyków. Zależy mi na dobrym serum pod dermaroller 0,5 mm oraz jakieś fajnej maseczce na serum.
Skórę mam mało wymagającą: nie przetłuszcza się, nie jest sucha, w sumie normalna, czasami wyskakują mi pojedyncze wypryski. Chciałabym się przede wszystkim pozbyć małych blizn potrądzikowych, nawilżyć i zapobiec powstawaniu drobnych zmarszczek. Czy jest coś co szczególnie polecacie uwzględniając moje wymagania i aby się dobrze nadawało pod roller?
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 17:59   #4517
Iwonalodz
Zakorzenienie
 
Avatar Iwonalodz
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 19 967
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Ja w ogóle mam pytanie z innej beczki. Chciałabym się rozjaśnić. Nie mam na myśli jak Michael Jackson jestem realistką, że z medium nie zejdę do light skin, ale cokolwiek aby pozbyć się opalenizny zastałej itd. Słyszałam, że tonik z ogórków jest ok, mam serum z wit. C. Zastanawiam się co jeszcze mogę używać Widziałyście po jakiś serach efekt rozjaśnienia cery?
Mnie wit. C rozjaśnia


Cytat:
Napisane przez imago84 Pokaż wiadomość
jak ma się stosowanie toniku z kwasami do niskich temperatur na zewnątrz?
zaprzestać stosowania - stosuje 2x na tydzień ?
Nie bardzo chyba rozumiem pytanie, ale ja stosuję kwasy też zimą.


Cytat:
Napisane przez Marcusia Pokaż wiadomość
Hej,
chce się rozjaścić ale to mój pierwszy kontakt z BU, myślicie że AHA 10% to dobry pomysł dla mnie?
mam cerę naczynkową i mnóstwo przebarwień, troszke kaszki i wychodzą mi pojedyncze pryszczole.

P.S. Ewentualnie gdzie jeszcze można coś kupić, bo jak widzę za przesyłkę 12zł a za AHA 19zł to stwierdzam, że drogo. Może gdybym miała coś jeszcze zamówić...
Do cery naczynkowej kwas AHA nie jest wskazany. Wprawdzie to indywidualna reakcja, ale radziłabym zacząć od mniejszego stężenia.



Dziewczyny czasem, jak macie jakieś pytanie stricte związane z pielęgnacją i doborem kosmetyku to może też warto zapytać BU? Nie wiem, jak to wygląda teraz, ale kilka lat temu szybko odpisywali i doradzali
__________________
" – Pani Iwonko! Pani wytrze tę szminkę, bo klient znów się będzie pieklił ... "




NA PEWNO piszemy NA PEWNO oddzielnie!
NAPRAWDĘ piszemy NAPRAWDĘ łącznie!
Iwonalodz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-09, 18:06   #4518
Klutka
Rozeznanie
 
Avatar Klutka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 535
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Zrobiłam zamówienie dzisiaj
hydrolat z róży
sok z aloesu (nie wiem jak się będzie sprawdzał, aloes jest w sumie na wsio pomocny, ale słyszałam też dużo negatywnych opinii)
serum - olejek gojący na blizny i rozstępy
żel 5xHA 3% mam nadzieję, że tak wychwalany produkt przyniesie i u mnie dobre efekty
i ten kwas migdałowy 40%

Jak będę stosować jeszcze nie wiem, muszę poobczajać jak mi przyjdzie przesyłka.
__________________
2014 - kosmetolog lic
2016 - turystyka rekreacyjna i odnowa biologiczna mgr
2.05.2012

Insta

śpiewam



Klutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:20   #4519
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez Iwonalodz Pokaż wiadomość
Mnie wit. C rozjaśnia
Do cery naczynkowej kwas AHA nie jest wskazany. Wprawdzie to indywidualna reakcja, ale radziłabym zacząć od mniejszego stężenia.
Ja tam stosuję i nigdy mi naczynka nie reagowały na AHA czy BHA, za to na retinol tak i na ten nadtlenek benzoilu czy jak mu tam. Może to kwestia indywidualna, a może kwestia tego, na ile się po czymś takim wystawiasz na słońce.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-15, 12:14   #4520
Nika0503
Zakorzenienie
 
Avatar Nika0503
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kaczawa
Wiadomości: 4 063
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Witajcie, ja od lat używam kosmetyków z BU i innych takich, chętnie tu dołączę.
Co do produktów wybielajacych, to kiedyś używałam toniku PHA 6% i nawet były niezłe efekty ,ale nie miałam zbyt wiele wtedy do wybielania, troche przebarwień,ale delikatnych, mocniejszych toników dawno już nie stosowałam
Zamówiłam sobie w zeszłym tygodniu serum migdałowe,już je ukreciłam...ale z pierwszym zastosowaniem zaczekałam na dziś wieczór bo nie wiem jak zareaguje moja skóra mam pewne obawy,że dostaje takiego wysypu,że wstyd będzie wyjść do ludzi , ale czego się nie robi...dla zdrowej cery, niestety mam dużo zaskórników ,zdażają mi się pojedyncze wypryski...
Kupiłam też płatek do mycia buzi i muszę przyznać, że bardzo go polubiłam, delikatnie oczyszcza skórę,chociaż za pierwszym razem za długo tarłam buzię i wyglądałam nieco dziwnie ... Czerwoną jak burak,ale na szczęście rano niem było już widać Zaskórniki są płytsze,ale mam nadzieję ,że kwasy pomogą . Mam też trochę małych przebarwień po wakacjach i od czasu do czasu wyskakujących wyprysków.
Na dzień stosuję eliksir z ZSK wygładzający, który bardzo lubię i po przygodach z Sylveco i innymi kremami - wiernie do niego powróciłam,za co skóra jest mi wdzięczna.
Nika0503 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-15, 12:30   #4521
vandis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 5
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Bardzo fajny patent z tym, że można sobie samodzielnie mieszać składniki - jak ktoś jest uczulony na coś konkretnego to może po prostu to pominąć/zamienić
vandis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 14:10   #4522
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Hej Co tu taka cisza?

Kupilam sobie ostatnio kilka kosmetykow:

1. Krem regenerujacy winogronowy,
2.Tonik z kwasem BHA 2%
3.Prokolagen.

Ktoras z Was cos miala?
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-01, 15:04   #4523
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Hej Co tu taka cisza?

Kupilam sobie ostatnio kilka kosmetykow:

1. Krem regenerujacy winogronowy,
2.Tonik z kwasem BHA 2%
3.Prokolagen.

Ktoras z Was cos miala?
Miałam tonik, właśnie idzie do mnie ponownie. Teraz kończę tonik z bha z mazideł, ale zostawia tłustawą powłoczkę i średnio się nakłada na to serum/krem. Poza tym wzięłam serum migdałowe, też już kiedyś je miałam. Potem zużyłam dwie albo trzy buteleczki serum mezo-cośtam Bielendy, ale wydaje mi się, że to z BU działa konkretniej W ogóle trochę poszalałam z kwasami, bo jeszcze migdał 40% i serum azelo Do tego puder bambusowy, puder perłowy, ten silikonowy wynalazek do mycia twarzy.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-04-02, 00:13   #4524
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez havana Pokaż wiadomość
Miałam tonik, właśnie idzie do mnie ponownie. Teraz kończę tonik z bha z mazideł, ale zostawia tłustawą powłoczkę i średnio się nakłada na to serum/krem. Poza tym wzięłam serum migdałowe, też już kiedyś je miałam. Potem zużyłam dwie albo trzy buteleczki serum mezo-cośtam Bielendy, ale wydaje mi się, że to z BU działa konkretniej W ogóle trochę poszalałam z kwasami, bo jeszcze migdał 40% i serum azelo Do tego puder bambusowy, puder perłowy, ten silikonowy wynalazek do mycia twarzy.

Uuuu to zaszalalas, kiedy Ty to zuzyjesz? :P Ja wlasnie wczoraj uzylam po raz pierwszy toniku BHA, wczesniej uzywalam serum migdalowe. Ale serum przestalo tak fajnie dzialac jak na poczatku, wiec uznalam, ze wczesna wiosna - czas na cos silniejszego. A na zakup toniku BHA czailam sie juz od jakiegos czasu.Jak nie uda mi sie go zuzyc, to bede nakladala na skore glowy

Ja mialam to serum z Bielendy i mam odwrotne odczucia, ze ono dziala silniej niz to z BU, ale po tym z BU nie mialam wypryskow, a z Bieledy juz tak. Zreszta oba produkty bardzo lubie A serum migdalowe to moja

Dzisiaj pierwszy raz uzylam tego prokolagenu - kurde, az zaskoczona jestem, bardzo fajnie wygladza Moje drobne zmarszczki mimiczne - niemal niewidoczne. Kiedys mialam kolagen natywny z Colwaya, ale nie dzialal tak fajnie jak ten.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 09:29   #4525
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

A ja przyszłam się pożalić... Zamówiłam w poniedziałek jak co pół roku kilka kosmetyków, których używam regularnie i potrzebowałam uzupełnić zapas, bo wszystko mi się pokończyło i taka byłam zadowolona, że przelew BU dostała samego dnia, zaś paczkę wysłała we wtorek... Dostałam wczoraj przesyłkę, a ona najwyraźniej została przez kogoś otwarta w drodze od BU do mnie, ktoś zabrał wydruk który powinien znajdować się za folią i wpisał mój adres ręcznie byle jak na jednej ze ścianek kartonu. I wiecie co? Ktoś mi zabrał jeden z zestawów. Napisałam do Biochemii i szybko zareagowali, wyślą mi ponownie brakujący zestaw ale jestem zniesmaczona tym co poczta zrobiła, zwłaszcza że to nie był jakiś luksusowy kosmetyk a półprodukty zapakowane w buteleczki i folie. Następne zamówienia będę brała przez kuriera... Mama mi kiedyś opowiadała że lata temu jak jeszcze przesyłki nie były tak dokładnie rejestrowane ginęły jej rzeczy z paczek, ja myślałam że to już nie te czasy. :/
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 13:30   #4526
ktsw
Zakorzenienie
 
Avatar ktsw
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 667
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

niestety też miałam taką akcję, że ktoś na poczcie bezczelnie otworzył paczkę z kosmetykami, wyjął parę rzeczy, resztę zostawił, zakleił paczke brązową taśmą i puścił do adresata. Udowadniaj że tam było coś więcej... masakra, zaczynam się zastanawiać nad komisyjnym otwieraniem paczek na poczcie :/
ktsw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 16:30   #4527
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
A ja przyszłam się pożalić... Zamówiłam w poniedziałek jak co pół roku kilka kosmetyków, których używam regularnie i potrzebowałam uzupełnić zapas, bo wszystko mi się pokończyło i taka byłam zadowolona, że przelew BU dostała samego dnia, zaś paczkę wysłała we wtorek... Dostałam wczoraj przesyłkę, a ona najwyraźniej została przez kogoś otwarta w drodze od BU do mnie, ktoś zabrał wydruk który powinien znajdować się za folią i wpisał mój adres ręcznie byle jak na jednej ze ścianek kartonu. I wiecie co? Ktoś mi zabrał jeden z zestawów. Napisałam do Biochemii i szybko zareagowali, wyślą mi ponownie brakujący zestaw ale jestem zniesmaczona tym co poczta zrobiła, zwłaszcza że to nie był jakiś luksusowy kosmetyk a półprodukty zapakowane w buteleczki i folie. Następne zamówienia będę brała przez kuriera... Mama mi kiedyś opowiadała że lata temu jak jeszcze przesyłki nie były tak dokładnie rejestrowane ginęły jej rzeczy z paczek, ja myślałam że to już nie te czasy. :/
W takich sytuacjach nalezy zlozyc reklamacje na poczcie - jako nienalezte wykonanie zobowiazania i na tej podstawie mozna domagac sie odszkodowania ( z tego co pamietam skladajac elektronicznie mozna 150 zl maksymalnie uzyskac ). Wiec na Twoim miejscu zlozylabym reklamacje albo zaptyalabym sie BU czy beda to robic.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-21, 17:37   #4528
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Czy ktoraś z Was kupowała gotowe produkty na Biochemii Urody? Jak wrażenia? Cz.

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
W takich sytuacjach nalezy zlozyc reklamacje na poczcie - jako nienalezte wykonanie zobowiazania i na tej podstawie mozna domagac sie odszkodowania ( z tego co pamietam skladajac elektronicznie mozna 150 zl maksymalnie uzyskac ). Wiec na Twoim miejscu zlozylabym reklamacje albo zaptyalabym sie BU czy beda to robic.
Zespół BU uznał, że nikt nie został "złapany za rękę" i reklamacji składać nie będą, kurier dostarczający paczkę musiałby zgłosić uszkodzenie paczki a nie zrobił tego - wówczas ja mogłabym odmówić przyjęcia a jakoś nic nie wydało mi aż tak się podejrzane przy odbieraniu. Teraz będę bardziej uważna. Możliwe też że paczka została uszkodzona nienaumyślnie i mój zestaw po prostu wypadł. Bo przecież kto by celowo zabrał foliowy woreczek z półproduktami...

Dziwna sytuacja, ale ładnie ze strony Biochemii że wysłali mi ponownie serum, choć to nie ich wina.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-31, 21:48   #4529
ferryboat
Zadomowienie
 
Avatar ferryboat
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 378
Dot.: Tonik z kwasami AHA/BHA 10% (BU)

Myślicie, że ten tonik z kwasami AHA/BHA 10%może pomóc na takie wągry na nosie jak na zdjęciu? Zastanawiam się również nad tonikiem BHA (bez alkoholu) jako że mam cerę lekko wrażliwą - korzystał ktoś?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg wagry-na-twarzy-i-nosie.jpg (40,6 KB, 40 załadowań)
__________________
Change your thoughts and you will change the world.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2016-11-05 o 12:34 Powód: Przesunięcie posta
ferryboat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 13:52   #4530
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 325
Dot.: Tonik z kwasami AHA/BHA 10% (BU)

Tonik z kwasami AHA/BHA czy sam tonik BHA nie sa delikatnymi kosmetykami. Lepiej zacznij od niższych stezen.


Może spróbuj najpierw z kremem, który ma 1% BHA? Ja go kiedyś miałam i nadawal się do cery wrażliwej, której również jestem posiadaczka. Mi fajnie na pory działa tez serum migdałowe 10% , a ten już w ogole super nadaje się do cery wrażliwej.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 20:03:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:21.