Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-13, 13:51   #1
Eli878
Przyczajenie
 
Avatar Eli878
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5
Post

Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?


Moje postanowienie brzmi następująco : Pozbędę się trądzika w tydzień. Dlaczego w tydzień? W niedziele mam bardzo ważną uroczystość na której zauważy mnie tysiąc osób. Nie wiedziałam wczesniej że dana uroczystosc sie odbedzie więc dlatego nie byłam przygotowana do takich "metamorfoz". Dowiedziałam się wczoraj.

Co dzień planuje inny zabieg. Kosmetyki i inne "wynalazki" jakich użyje to :

- mydło Protex
- lekki krem brzozowy Sylveco
- peeling z miodu , manny i twarogu
- domowa maseczka z miodu
- herbatka z bratka
- parówka ( z dodatkiem cytryny )
- maseczka z banana
- peeling z cukru

zamierzam użyć tych wszystkich wynalazków w tydzień , nie wszystkie naraz , dzisiaj akurat uzyłam tylko parówki i peelingu z miodu jutro kolej na inne rzeczy.

Chce sie dowiedziec co wy o tym sądzicie , co byście odstawili a co dodali?

Dodam że cere mam tłustą pod oczami suchą , mam 4 ropne pryszcze a pozostałe to blizny i rany po trądziku ( około z 7 ) wiem że to mało ale naprawde ochydnie potrafi wyglądać pod nosem , na brodzie i na czole
Eli878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 14:37   #2
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

w tydzień to Ty się nie pozbędziesz trądziku, co najwyżej jak zastosujesz te wszystkie metody o których napisałaś, to Twoja twarz wręcz odwrotnie - będzie zaczerwieniona, podrażniona.

Ludzie leczą latami trądzik, a Ty chcesz wyleczyć w tydzień - powodzenia życzę

Ja na Twoim miejscu co najwyżej postawiłabym na parówkę z cytryną, jakieś oczyszczenie peelingem (ale tam gdzie nie ma krost żeby nie zaognić twarzy), krem nawilżający (podstawa) a na noc łagodzący sudocrem. To zdecydowanie lepiej by podziało.
Jeśli chodzi o plany z piciem bratka...to z tego co kojarzę i wiem, to bratek w początkowej fazie picia może spowodować nadmierny wysyp, który jest efektem oczyszczania, także nie wiem czy ten efekt spodobałby Ci się.

Protex to Ty sobie daruj dziewczyno, bo tak wysuszysz twarz, że będziesz miała podwójny wysyp. Co najwyżej delikatny peeling - żel myjący z Yves Rocher, do tego emulsja łagodząca do mycia Cetapaphil. Z protexem lepiej nie zaczynać zabawy,,,

Oczyszczaj i nawilżaj - krem np. z wiesiołka nawilżający firmy oerapol, czy avene krem regenerujący i nawilżający

Edytowane przez katarzyniak
Czas edycji: 2012-08-13 o 14:44
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:29   #3
Eli878
Przyczajenie
 
Avatar Eli878
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 5
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

to chyba dziewczyno cie nie posłucham Yves Rocher ? na samą myśl o tej nazwie robi mi sie niedobrze .. ty zdajesz sobie sprawe ile tam jest parabenów , paraffinum , alkoholu i różnych świństw ? ok , jak chcesz takie cos używać to powodzenia życze. ja nie skorzystam . A co do Protexu - znasz takie słowo : PUNKTOWO ? Nakładasz mydełko patyczkiem , a następnie zmywasz. Tak bardzo podrażni "całą skóre" jak mówiłaś? Nie sądze..
Eli878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 17:38   #4
summerparadise
Rozeznanie
 
Avatar summerparadise
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 771
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

trądzik to nie jest taka łatwa choroba skóry, ludzie leczą ją latami i czasami bez skutków. Ja mam trądzik od kilku lat, czasem silniejszy, czasem słabszy.. różnie bywa, ale nigdy, zapamiętaj, nigdy, nie pozbędziesz się go w tydzień.. niestety.
__________________
'Prawdziwe życie zaczyna się wraz z prawdziwym marzeniem. Kto potrafi marzyć, nie stracił nadziei. A nadzieja może wszystko.'
summerparadise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 18:05   #5
Khadaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 190
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Oj, oj, oj... Fajnie by było, gdyby dało radę tak leczyć. Ja swój leczyłam od 1 klasy gimnazjum i przełom nastąpił dopiero przed studniówką... Choć na wieczór przed nią i tak nawiedziły mnie dwie pięknie zapowiadające się krosty... ;/ Ale jeśli już to polecam Ci Benzacne. Ja do niedawna miałam już cerę całkiem ładną, jednak po nieudanym doborze tabletek antykoncepcyjnych znów się zaczęło i obecnie dobrze zapowiada się ten krem. Stosuję od 2 dni i zapowiada się całkiem nieźle. Ładnie zredukował 2 zaczerwienione punkty i małe grudki na brodzie wielkości zaskórników, jednak jest to chyba ten typ "zamkniętych". Dodatkowo stosuję Afronis, fajnie oczyszcza. Oba produkty są dość wysuszające, jednak ja w ogóle nie czuję przesuszenia, ale może dlatego, że obecnie nie wychodzę w domu, relaksuje się na działce i mogę pozwolić sobie na chodzenie z grubszą warstwą nawilżacza na twarzy i bez makijażu. Jako nawilżacz stosuję Cetaphil.

Może spróbuj też punktowo na pryszcza nałożyć olejek z drzewa herbacianego. W aptece nieco ponad 10zł.

Ale lepiej nie przemęczać zbytnio twarzy, bo jeśli ją przesuszysz to niestety, ale efekt będzie odwrotny.

A na tą okoliczność może zainwestuj w dobrze kryjący korektor .

Życzę gładkości.
Khadaki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:09   #6
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Cytat:
Napisane przez Eli878 Pokaż wiadomość
to chyba dziewczyno cie nie posłucham Yves Rocher ? na samą myśl o tej nazwie robi mi sie niedobrze .. ty zdajesz sobie sprawe ile tam jest parabenów , paraffinum , alkoholu i różnych świństw ? ok , jak chcesz takie cos używać to powodzenia życze. ja nie skorzystam . A co do Protexu - znasz takie słowo : PUNKTOWO ? Nakładasz mydełko patyczkiem , a następnie zmywasz. Tak bardzo podrażni "całą skóre" jak mówiłaś? Nie sądze..
Jesteś trochę niemiła, poczytaj składy nowych żeli i kremów Yves Rocher, od dawna nie ma w nich parafiny, alkoholi i większości parabenów (nie wszystkie są szkodliwe i przeniakają przez skórę, polecam poczytanie o tym na stronie Komisji Europejskiej)
Protex punktowo nie usunie Ci pryszczy, bardziej polecałabym coś jak Brevoxyl lub Benzacne z nadtlenkiem benzoilu, ładnie zredukuje zaczerwienienie i po jakimś tygodniu-dwóch pryszcze powinny zniknąć. Herbatka z bratka może spowodować mega-wysyp (u mnie zaczął się po tygodniu od rozpoczęcia picia, przeszedł po ok. miesiącu), a peeling z cukru rozniesie tylko bakterie, lepiej zrobić jakiś enzymatyczny lub maseczki oczyszczające z glinką bądź algami.
Niestety, w tydzień trądziku się nie pozbędziesz, możesz co najwyżej go trochę zmniejszyć, bardziej zadbać aby nic nowego nie wyskoczyło.

Ja pozbyłam się "trądziku" (u mnie to były czerwone, paskudne krostki), niestety zostały mi przebarwienia, na które stosuję od jakiś 2 tygodni kwas migdałowy 10% Pharmaceris, na razie zauważyłam tylko lekkie blaknięcie, toteż Twoje blizny i ranki na pewno nie znikną w tydzień. Na to trzeba miesięcy kuracji.

Edytowane przez Nemme
Czas edycji: 2012-08-13 o 21:24
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-13, 21:22   #7
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Cytat:
Napisane przez Eli878 Pokaż wiadomość
Moje postanowienie brzmi następująco : Pozbędę się trądzika w tydzień. Dlaczego w tydzień? W niedziele mam bardzo ważną uroczystość na której zauważy mnie tysiąc osób. Nie wiedziałam wczesniej że dana uroczystosc sie odbedzie więc dlatego nie byłam przygotowana do takich "metamorfoz". Dowiedziałam się wczoraj.

Co dzień planuje inny zabieg. Kosmetyki i inne "wynalazki" jakich użyje to :

- mydło Protex
- lekki krem brzozowy Sylveco
- peeling z miodu , manny i twarogu
- domowa maseczka z miodu
- herbatka z bratka
- parówka ( z dodatkiem cytryny )
- maseczka z banana
- peeling z cukru

zamierzam użyć tych wszystkich wynalazków w tydzień , nie wszystkie naraz , dzisiaj akurat uzyłam tylko parówki i peelingu z miodu jutro kolej na inne rzeczy.

Chce sie dowiedziec co wy o tym sądzicie , co byście odstawili a co dodali?

Dodam że cere mam tłustą pod oczami suchą , mam 4 ropne pryszcze a pozostałe to blizny i rany po trądziku ( około z 7 ) wiem że to mało ale naprawde ochydnie potrafi wyglądać pod nosem , na brodzie i na czole
Bez sensu, możesz sobie podrażnić skórę i wyglądać jeszcze gorzej. W tydzień to poszukaj dobrego sposobu na kryjący makijaż.

Dobrze by był zrobić jakiś peeling, tylko ostrożnie przy ropnych i rankach. Z miodu i twarogu to żaden peeling a cukier na twarz... nie wiem czy nie za ostry będzie. Lepiej kupić porządnej jakości peeling sklepowy, można też glinką kaolinową zrobić peeling. Albo jeszcze lepiej - peeling enzymatyczny.

Jeśli chcesz dać z siebie wszystko to zrezygnuj z produktów mlecznych, cukru, wedlin i ogólnie produktów przetwarzanych.

Moje zastrzeżenia:
- mydło Protex - działa anytbakteryjnie i wysuszająco - lepiej użyć wody utlenionej. Takie punktowe nakłądanie jak piszesz raczej nie ma szczególnego działania.

- lekki krem brzozowy Sylveco - jeśli już go używałaś, spoko. Jeśłi nie, chcesz rzyykowac że pogorszy ci cerę na ostatnią chwilę?
- peeling z miodu , manny i twarogu - peeling kaszą manną - ugotowana bez sensu, surowa za twarda
- domowa maseczka z miodu - ok, miód jest dobry i nie podrażnia (chyba że masz alergię)
- herbatka z bratka - nie zdąży zadziałać
- parówka ( z dodatkiem cytryny ) - dobry pomysł, tylko nie przesadź
- maseczka z banana - nie widzę jakby miała podziałać
- peeling z cukru - nie ryzykowałabym, cukier moze być za ostry na twarz
__________________
Blog o analizie kolorystycznej

Edytowane przez Wampierz
Czas edycji: 2012-08-13 o 23:28
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-13, 23:15   #8
pressgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 73
GG do pressgirl
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Gdyby wyleczenie trądziku w tydzień było możliwe to nie mielibyśmy tylu dermatologów ani kosmetyków i leków na półkach
Niestety, stosując podane przez siebie sposoby jesteś na dobrej drodze, żeby jeszcze pogorszyć stan cery, lepiej postawić na dobrze zrobiony makijaż niż podrażnioną buzię i stany zapalne, które trudno jest ukryć a można nabawić się pamiątek na dobre - trudnych do usunięcia blizn.
Żeby załagodzić to co masz na twarzy obecnie staraj się jak najbardziej nawilżać buzię, a nie wysuszać czy robić peelingi, jeśli już to enzymatyczne.
Polecam łagodzące płukanki na twarz z rumianku, szałwii i zielonego ogórka (wystarczy kilka plasterków do miski z naparem tych ziół lub zmiksowana papka, wszystko razem trochę musi pobyć w misce, żeby "sobą przeszło" i soki się wymieszały. Przemywaj, przepłukuj tym po prostu twarz. Taką mieszankę możesz też przelać do butelki po jakimś kosmetyku w sprayu i co jakiś czas spryskiwać buzię, chwilę potrzymać i potem przyłożyć papierowy ręcznik, żeby wchłonął wodę. Mnie takie mieszanki bardzo pomagały, łagodziły stany zapalne i zaczerwienia - polecam, oczywiście jeśli nie jesteś uczulona na żaden ze składników.
__________________
http://lexiebella.blogspot.com/
pressgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 06:52   #9
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Cytat:
Napisane przez Eli878 Pokaż wiadomość
to chyba dziewczyno cie nie posłucham Yves Rocher ? na samą myśl o tej nazwie robi mi sie niedobrze .. ty zdajesz sobie sprawe ile tam jest parabenów , paraffinum , alkoholu i różnych świństw ? ok , jak chcesz takie cos używać to powodzenia życze. ja nie skorzystam . A co do Protexu - znasz takie słowo : PUNKTOWO ? Nakładasz mydełko patyczkiem , a następnie zmywasz. Tak bardzo podrażni "całą skóre" jak mówiłaś? Nie sądze..
Nieładnie, nawet jak sie nie zgadzasz z treścią to wypada nie atakować autorki. Parafina- nie każdego zatyka, może przyczyna twojego problemu nie jest zatykanie porów a hormony , po za tym alkohol jest bardzo częstym składnikiem eko kosmetyków.
Trądzik jest chorobą przewlekłą i leczy się ją miesiącami jak nie latami. Najpierw leczy żeby uzyskać poprawę a później żeby ten stan utrzymać.
A wszelakie zabiegi kosmetyczne na trądzik maja to do siebie że na początku zamiast byc lepiej jest gorzej, ponieważ skóra się dodatkowo oczyszcza.
W tydzień to mozesz: odstawić wszelkie kosmetyki kolorowe, oczyścić twarz u kosmetyczki, pielęgnacje ograniczyć do mycia i nawilżania, a przed imprezą wykonać makijaż u profesjonalistki z UZYCIEM silikonów, kamuflaży, korektorów, bazy i wielu innych produktów komedogennych.
O siebie trzeba dbać cały czas a nie tylko na wielkie wyjścia, po imprezie możesz spokojnie wybrac się do dermatologa żeby ustalił leczenie twojego trądziku.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 09:06   #10
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

- mydło Protex - zrezygnuj, możesz sobie wysuszyć buzię; ewentualnie stosuj raz na 2 dni.
- lekki krem brzozowy Sylveco - jeśli Ci odpowiada to ok.
- peeling z miodu , manny i twarogu
- domowa maseczka z miodu
- herbatka z bratka - nie zdąży zadziałać w tydzień, lepiej nie zawracać sobie głowy.
- parówka ( z dodatkiem cytryny ) - może pomóc.
- maseczka z banana
- peeling z cukru

Jeśli chodzi o peelingi z cukru to odradzam, są za ostre, mogą Ci roznieść krostki na twarzy. Polecałabym ze swojej strony masowanie i peelingowanie buzi namoczonymi w niewielkiej ilości mleka/wody płatkami owsianymi. Ładnie łagodzą zaczerwienienia

Do maseczek również dodawałabym parę kropli soku z cytryny, pomoże rozjaśnić przebarwienia.

Ogólnie piłabym również 2,0 l wody dziennie i jadła cytrusy, dzięki którym skóra nabierze blasku.
__________________
Młodość to...

Edytowane przez prettysimple
Czas edycji: 2012-08-14 o 09:09
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-14, 11:33   #11
greenimagine
Przyczajenie
 
Avatar greenimagine
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Eli, pytasz co o tym sądzimy, a jak ktoś się wypowie - atakujesz. Trochę to dziwne, ale Twoje prawo

Stanę trochę w obronie Twojego pierwszego posta, stwierdzając, że chyba po prostu dałaś nieadekwatny tytuł, który rozśmiesza wszystkich walczących z trądzikiem od lat. Jak piszesz, masz 4 krostki i kilka blizn. Moim zdaniem, z tak lekką odmianą trądziku dasz sobie radę w tydzień.

ALE! Nie jestem pewna, czy wybrałaś dobry sposób. To wszystko, o czym piszesz, owszem można sobie wypróbować, ale na spokojnie i na pewno nie przed wielką imprezą, bo nigdy nie wiesz jak Twoja cera zareaguje na coś nowego.
Sama mam dość ładną cerę, ale lubię "skubać" i mam na buzi, na własne życzenie kilka blizn, od czasu do czasu pojedyncze krostki. Jak mam większe wyjście - mam również motywację, żeby przestać skubać, podsuszyć wszystko, co wyszło, speelingować i nawilżyć.

Punktowo: spirytus salicylowy+maść cynkowa. Jak krostka wyschnie - smaruję żelem Fenistil na rany - 2 dni i nie ma śladu.
Na całą buzię: brevoxyl + krem z wiesiołka.
Jeśli o mnie chodzi - tydzień takiej kuracji BEZ żadnego WYCISKANIA i cera wraca do normy, jest gładka, lekki makijaż i prawie idealna.

Może po prostu zastosuj coś sprawdzonego, to, co kiedyś ci pomogło i powinno być ok. Ja zawsze wracam do tych wyżej wymienionych specyfików. Udanej imprezy życzę

Pozdrawiam.

Edytowane przez greenimagine
Czas edycji: 2012-08-14 o 11:37
greenimagine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-14, 12:02   #12
katarzyniak
Rozeznanie
 
Avatar katarzyniak
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 909
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Skoro nie chcesz nikogo słuchać to po co dajesz pytanie czy Twój przyszły plan pielęgnacyjny jest ok?
Każdym ma prawo wypowiadać się na dany temat, tym bardziej, jeśli pytasz się czy to Ci pomoże.

Wszystkie odpowiedzi dziewczyn tutaj na tym wątku są świętą racją i tylko takim działaniem możesz nieco załagodzić trądzik (ale na pewno nie pozbędziesz się go w tydzień ).


PS. w sumie to Twoja twarz i rób z nią co chcesz, my Cię tutaj tylko ostrzegałyśmy, jak nie chcesz to nie słuchaj, tylko nie licz na jakąkolwiek poprawę po "myzianiu" zmian Protexem.
Tyle na ten temat.
katarzyniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 22:18   #13
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 025
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Cytat:
Napisane przez Eli878 Pokaż wiadomość

Dodam że cere mam tłustą pod oczami suchą , mam 4 ropne pryszcze a pozostałe to blizny i rany po trądziku ( około z 7 ) wiem że to mało ale naprawde ochydnie potrafi wyglądać pod nosem , na brodzie i na czole
Na ropne pryszcze znacznie lepsze będzie zastosowanie Benzacne (5% albo 10%, które w tydzień bardzo ładnie wysuszy i wybieli.
Niestety z ranami po trądziku trzeba walczyć troszkę dłużej. Nie dałaś nic co może pomóc je zniwelować. W dodatku jeżeli są czerwone. Tu można popróbować z kwasami albo aptecznymi specyfikami z zawartością kwasów. Mnie bardzo pomógł kwas glikolowy.
Parówki nie polecam, bo zastosowana nieodpowiednio może zainfekować twarz i spowodować podrażnienia oraz wysyp nowych pryszczy.
Kup sobie dobrze kryjący korektor albo podkład i zobaczysz jakie cuda potrafi zdziałać dobry makijaż.
e5f8e1654645f7f709e372d7f739a8569d1c32e2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 10:46   #14
jahewelina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Jest to problem dość często spotykany i wydaje mi się, że jest to niemożliwe w tak krótkim czasie. Trzeba uzbroić się w cierpliwość.
jahewelina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-29, 14:56   #15
kael
Raczkowanie
 
Avatar kael
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 107
Dot.: Czy w tydzień zdołam wyleczyć trązik?

Wiem, że ten tydzień już dawno minął, ale mogę i tak powiedzieć, że na mojej problematycznej skórze lekki krem brzozowy, który był tu wymieniony, się sprawdził - działa kojąco, złagodził zaczerwienienia, nie spowodował zapchania ani wysypu. Na dłuższą metę warto spróbować. Oczywiście wspomagająco do innych metod
kael jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:05.