Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 34 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-06, 10:13   #991
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez softgrey Pokaż wiadomość
Wampierz, jaki kolor kredki do oczu/eyelinera polecasz dla chłodnego lata?
zastanawiam się między brązem a grafitem; niestety chłodny brąz nielatwo znaleźć, wszystkie mają cieply odcień albo drobinki.
Faktycznie trudno. Poszukaj w Inglocie, mają większy wybór brązów. Poza tym oczywiście grafit i możesz poeksperymentować z kolorami: fioletem, granatowym.

---------- Dopisano o 11:13 ---------- Poprzedni post napisano o 11:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
Wampierz w pomarańczowych, ostrych , jaskrawych kolorach szminek i nude jest mi okropnie, tak myślę. Sa jakieś kolory ubrań, które po przymierzeniu mogłyby mnie zaklasyfikować do pewnego typu ? Czy jak przymierze biel i czern tzn ,ze mam rozpatrywać w kierunku zimy?
Jeszcze są inne kolory wiosny i jesieni, ciepłe róże, ciepła czerwień, czyste (wiosenne) lub zgaszone (jesienne) i szminki wpadające mocniej w brąz (jesienne).

Jeśli się przymierzy różne odcienie bieli i czerni i w porównaniu wyjdzie, że czysta i chłodna, zimowa biel i głęboka czerń są najlepsze, to zdecydowanie wiadomo, że zima i pozostaje tylko określić podtyp. Czysty, ale ciepławy prawie biały krem + mocna czerń sugeruje raczej intensywną wiosnę.

Przez rożne odcienie mam na myśli, że powinny być zarówno ciepłe jaki chłodne, czyste i zgaszone. Bo nawet zimie prawdopodobnie będzie lepiej w czystym wiosennym kremowym niż mocno zgaszonym ecru jesiennym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 10:20   #992
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

I jak wy to widzicie drogie wizażanki ?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC01672.jpg (106,8 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01673.jpg (74,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01685.jpg (81,9 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01666.jpg (71,8 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01663.jpg (71,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC01669.jpg (81,9 KB, 4 załadowań)
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 10:24   #993
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Na allegro oczywiście
http://allegro.pl/listing/listing.ph...ie+dzia%C5%82y
Acz nie ma żadnej ciekawej i sensownej.
no właśnie widziałam te na allegro już wczesniej, ale wyglądają na stratę pieniędzy
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 11:33   #994
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Hej. Mam nadzieję,że pomożecie mi zgadnąć jaki mam typ urody.

1. Spalam się dość szybko na kolor czerwony, dopiero po jakimś czasie skóra staje się bardziej brązowa. Wydaje mi się,że lekko przykurzony, ale nie dam sobie ręki uciąć.

2. taki szaro-niebieski, ale niektórzy mi nawet mówią,że zielony.
tęczówki mają ciemniejszą obwódkę w środku troszkę brązowych plamek jakby. brwi i rzęsy takie szaro-mysie.

3. nie wiem na prawdę, ale skłaniałabym się ku złotawo ciepłym

4. ciężko mi powiedzieć, ale chyba nie żadne róże, nie oliwka.
Jak zamawiałam próbki podkładów z MEOW to chyba najbardziej pasował odcień golden beige i warm. http://images65.fotosik.pl/142/a0722369f1a20600.jpg

5. Blond, taki średni mi się wydaje,w wakacje od słońca mają złoty odcień.

6. według mnie różowy, raczej ciemniejszy

7. dobrze się czuję, w czarnym, w granatowym, w ciemnej czerwieni, w stonowanym różowym, ale nie wiem czy takie kolory mi pasują czy to tylko kwestia mojego gustu.

8. Wydaje mi się,że pasuje mi czarny i bardziej kremowy niż biały.

9. Chyba nie bardzo w ogóle takich nie noszę.

10.Nie wiem czy mi pasują, ale na pewno lepiej się w nich czuje niż w jakichkolwiek jaskrawych.

11. Zabijcie mnie, ale nie mam pojęcia.

12. Raczej monochromatyczne, tak sądzę.

Nie jestem jakoś super pewna tych odpowiedzi. Daję foty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Bez ds2.jpg (34,8 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez nazdaswy 3.jpg (40,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy 1.jpg (9,6 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy 2.jpg (18,1 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Bez nazwy 3.jpg (51,1 KB, 20 załadowań)
__________________



Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 12:35   #995
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez kkkaaai Pokaż wiadomość
I jak wy to widzicie drogie wizażanki ?
Ale wiesz, musi być takie samo oświetlenie i takie samo tło - lepiej w raczej neutralnym kolorze. Rzeczy lepiej udrapować na ramionach, żeby podchodziły pod twarz lub prawie pod twarz.


Niestety tło, dość mocno zaburza efekt zdjęć, ale imho można powiedzieć tak:
-chłodny róż, wygląda nieźle. Nie jest super czysty, ale mocno zgaszony też nie.
-zgaszony, ciepławy granat. Chyba niezbyt.
-ciepły, intensywny róż. Bardzo się gryzie z kolorem ściany, więc trudno powiedzieć. Ale tragiczny raczej nie jest.
-spłowiały czarny. Raczej średni.
-biały. Całkiem nieźle, na ile da się ocenić po zdjęciu
-ecru. trudno powiedzieć

Spróbuj ocenić jak na żywo te kolory się porównują, tylko stój w jednym miejscu, nie na tle wiśniowej ściany (lepszy już biały czy inny jasny) i podłóż sobie te rzeczy bliżej twarzy.

Ogólnie z twoich zdjęć wychodzi, że jesteś raczej chłodna. Oczywiście to tylko zdjęcia, mogą wprowadzać w błąd. Przychodzą mi na myśl typy jasnego lata albo jakaś zima (nie ciemna ) W grę wchodzi też jasna wiosna. Wydaje mi się, że kolory dla ciebie nie powinny być zbyt zgaszone.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
no właśnie widziałam te na allegro już wczesniej, ale wyglądają na stratę pieniędzy
Trzeba też zwracać uwagę wg jakiego systemu.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 12:36   #996
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Albo to takie trudne albo ja jestem taki tępak :-D Dzieki wielkie
__________________
http://jslives.blogspot.com/
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 12:53   #997
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
Hej. Mam nadzieję,że pomożecie mi zgadnąć jaki mam typ urody.

1. Spalam się dość szybko na kolor czerwony, dopiero po jakimś czasie skóra staje się bardziej brązowa. Wydaje mi się,że lekko przykurzony, ale nie dam sobie ręki uciąć.

2. taki szaro-niebieski, ale niektórzy mi nawet mówią,że zielony.
tęczówki mają ciemniejszą obwódkę w środku troszkę brązowych plamek jakby. brwi i rzęsy takie szaro-mysie.

3. nie wiem na prawdę, ale skłaniałabym się ku złotawo ciepłym

4. ciężko mi powiedzieć, ale chyba nie żadne róże, nie oliwka.
Jak zamawiałam próbki podkładów z MEOW to chyba najbardziej pasował odcień golden beige i warm. http://images65.fotosik.pl/142/a0722369f1a20600.jpg

5. Blond, taki średni mi się wydaje,w wakacje od słońca mają złoty odcień.

6. według mnie różowy, raczej ciemniejszy

7. dobrze się czuję, w czarnym, w granatowym, w ciemnej czerwieni, w stonowanym różowym, ale nie wiem czy takie kolory mi pasują czy to tylko kwestia mojego gustu.

8. Wydaje mi się,że pasuje mi czarny i bardziej kremowy niż biały.

9. Chyba nie bardzo w ogóle takich nie noszę.

10.Nie wiem czy mi pasują, ale na pewno lepiej się w nich czuje niż w jakichkolwiek jaskrawych.

11. Zabijcie mnie, ale nie mam pojęcia.

12. Raczej monochromatyczne, tak sądzę.

Nie jestem jakoś super pewna tych odpowiedzi. Daję foty.
Na zdjęciach w ogóle nie wyglądasz jak ktoś o ciepłym typie urody, chyba że to kwestia aparatu albo oświetlenia. Od słonecznej strony jest cieplej ale też nie jakoś wyraźnie.

Najlepszy sposób to przymiarka kolorów w domu:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

Od razu uprzedzam, że zdjęcia mogą przekłamywać, ale wyglądasz raczej na lato, bardzo ładnie ci w mocno zgaszonym fioletowym sweterku, imho na zdjęciach w białym i czarnych wyglądasz gorzej. Dlatego oceń sama na żywo, czy faktycznie tak jest, czy tylko zdjęcia tak wypadły. Jak zakładasz coś bardzo białego albo mocno czarnego, to cera ci się wyrównuje, rozświetla, czy odwrotnie, stają się bardziej widoczne niedoskonałości i przebarwienia, pojawiają się jakieś dziwne cienie i plamy na twarzy?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 13:30   #998
kkkaaai
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 64
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Poprzystawiałam do twarzy kilka kolorów i waham się miedzy chłodną zima i jasnym latem..
Ciężko mi powiedzieć coś o bieli , przed chwila myślałam, ze pasuje jak najbardziej ale.. ..np. białe cienie do powiek mi nie pasują, bardziej kremowe jeśli to ma coś do rzeczy
__________________
http://jslives.blogspot.com/

Edytowane przez kkkaaai
Czas edycji: 2014-01-06 o 14:21
kkkaaai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 13:49   #999
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dziękuje Wampierz
Jutro powyciągam wszystkie kolorowe ubrania z szafy i zrobię taką przymiarkę.
Wydaje mi się,że czarny jest taki neutralny, ale za to biały podkreśla u mnie niedoskonałości.
__________________



Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 14:55   #1000
Magdama1
Zakorzenienie
 
Avatar Magdama1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 250
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Pomyłka.

Edytowane przez Magdama1
Czas edycji: 2014-01-07 o 07:30 Powód: Niepotrzebny post zajmujący miejsce.
Magdama1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-06, 15:58   #1001
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość

Sorry there was a problem with your file upload.

It may be have been a format we weren't expecting (jpg is best) or it was too large. It is also possible you didn't select a file.
zmniejszyłam zdjęcie i dalej nic

A neony pasują! Jak to komu? Cyber gotom!

Edytowane przez 201607040946
Czas edycji: 2016-07-03 o 21:25
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-06, 23:41   #1002
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Magdama1:


Najlepiej zrób sobie przymiarkę kolorów w domu, tu jest instrukcja:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 13:44   #1003
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Magdama1 Pokaż wiadomość
Pomyłka.
To do mnie? czyli czarny jest zły zarówno jak i biały czy na odwrót?

Porobiłam sobie trochę zdjęć w różnych kolorach, ale za cholerę nie mogę dojść co do której palety powinno być. Z tego obrazka wynika,że wiosna i jesień to pomarańcze,żółcie czerwienie etc etc czyli kolory ciepłe, ale chyba oprócz tego istnieją też zimne odcienie tych kolorów tak? Bo np. w palecie zimy jest intensywny żółty kolor.

Najgorzej chyba jest w tym kolorach: klik klik klik
Tu jest tego trochę więcej jakby ktoś chciał mi pomóc klik. Może da się już stanowczo odrzucić któryś typ? W bliskim mieście znalazłam studio gdzie zajmują się analizą kolorystyczną niestety jestem przed studniówką i jestem pozbawiona funduszy na takie przyjemności.
__________________




Edytowane przez Wera014
Czas edycji: 2014-01-07 o 15:20
Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 16:09   #1004
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
To do mnie? czyli czarny jest zły zarówno jak i biały czy na odwrót?

Porobiłam sobie trochę zdjęć w różnych kolorach, ale za cholerę nie mogę dojść co do której palety powinno być. Z tego obrazka wynika,że wiosna i jesień to pomarańcze,żółcie czerwienie etc etc czyli kolory ciepłe, ale chyba oprócz tego istnieją też zimne odcienie tych kolorów tak? Bo np. w palecie zimy jest intensywny żółty kolor.

Najgorzej chyba jest w tym kolorach: klik klik klik
Tu jest tego trochę więcej jakby ktoś chciał mi pomóc klik. Może da się już stanowczo odrzucić któryś typ? W bliskim mieście znalazłam studio gdzie zajmują się analizą kolorystyczną niestety jestem przed studniówką i jestem pozbawiona funduszy na takie przyjemności.
Niestety zdjęcia nie są dobrej jakości, na jedynych np włosy wyglądają trochę ciepło, na innych już nie. Efekt trzeba ocenić na żywo, aby zauważyć jak cera reaguje. Ja zostałam poprzez zdjęcia określona jako chłodne lato, zrobiłam też test z linku podawanego przez dziewczyny - wyszła mi prawdziwa zima, poprosiłam więc męża, aby on go zrobił na tym samym zdjęciu i wyszła mu zgaszona jesień Trudno więc tak po zdjęciach stwierdzić, czy kolor nam służy czy nie, zwłaszcza że często jest to kwestia gustu, np: mam brązowe oczy, jako chłodne lato powinny mi pasować srebrne i szare cienie, w realu wyglądam w nich jak teatralne upory Za to bardzo lubię cienie, które są polecane dla zgaszone jesieni, bo wyglądam w nich świeżo i delikatnie, ładnie podkreślają mi oczy, a nie szarość skóry. Takie efekty tylko na żywo zauważysz
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005

Edytowane przez AnnGe
Czas edycji: 2014-01-07 o 16:13
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 16:36   #1005
Wera014
Raczkowanie
 
Avatar Wera014
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 245
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

W sumie tak myślałam,że ciężko będzie cokolwiek stwierdzić na podstawie zdjęć, a szkoda trochę. Myślicie dziewczyny,że warto wydawać 200zł na taką przyjemność jak analiza kolorystyczna w salonie ?
__________________



Wera014 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 16:45   #1006
Magdama1
Zakorzenienie
 
Avatar Magdama1
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 250
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
To do mnie? czyli czarny jest zły zarówno jak i biały czy na odwrót?

Porobiłam sobie trochę zdjęć w różnych kolorach, ale za cholerę nie mogę dojść co do której palety powinno być. Z tego obrazka wynika,że wiosna i jesień to pomarańcze,żółcie czerwienie etc etc czyli kolory ciepłe, ale chyba oprócz tego istnieją też zimne odcienie tych kolorów tak? Bo np. w palecie zimy jest intensywny żółty kolor.

Najgorzej chyba jest w tym kolorach: klik klik klik
Tu jest tego trochę więcej jakby ktoś chciał mi pomóc klik. Może da się już stanowczo odrzucić któryś typ? W bliskim mieście znalazłam studio gdzie zajmują się analizą kolorystyczną niestety jestem przed studniówką i jestem pozbawiona funduszy na takie przyjemności.

Absolutnie nie po prostu wpisałam coś bez sensu i jak usunęłam to podałam powód
Magdama1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 17:08   #1007
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
W sumie tak myślałam,że ciężko będzie cokolwiek stwierdzić na podstawie zdjęć, a szkoda trochę. Myślicie dziewczyny,że warto wydawać 200zł na taką przyjemność jak analiza kolorystyczna w salonie ?
Ja gdybym mogła, to bym dała póki co próbuję sama, ale byłam już chyba każdym typem, oprócz jasnych i typowo ciepłych
Samej jest mega ciężko się określić, bo jak tu wyłączyć gust Jeżeli jakiś kolor mi się podoba, to od razu micha mi się cieszy i jestem zachwycona, za to mina mego męża - bezcenna
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 17:33   #1008
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Ja gdybym mogła, to bym dała póki co próbuję sama, ale byłam już chyba każdym typem, oprócz jasnych i typowo ciepłych
Samej jest mega ciężko się określić, bo jak tu wyłączyć gust Jeżeli jakiś kolor mi się podoba, to od razu micha mi się cieszy i jestem zachwycona, za to mina mego męża - bezcenna
może poproś jakąś przyjaciółkę albo kuzynkę? spróbuj kogoś zarazić ciekawością i określajcie sobie na wzajem to najlepszy sposób na brak obiektywizmu
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 18:16   #1009
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
może poproś jakąś przyjaciółkę albo kuzynkę? spróbuj kogoś zarazić ciekawością i określajcie sobie na wzajem to najlepszy sposób na brak obiektywizmu
Oj próbowałam wciągnąć w temat moją przyjaciółkę, ale jej ten temat nie wciągnął Prawdę mówiąc miała tego już dość, więc nie wspominam już kolo niej o tym. Za to mój mąż nie ocenia jak kolor wpływa na mój wygląd, tylko czy mu się on podoba. W rezultacie mam masę ciuchów, które nie pasują do siebie i trudno z nich stworzyć zestaw Został wykreślony z listy doradców

Wydaje mi się, że większość z dziewczyn, które proszą o radą na forum robi to, bo nie ma kogo się poradzić w realu. Ja przeszukuję sieć w poszukiwaniu gotowych zestawień dla danego typu, a potem przymierzam to w sklepie.
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-07, 18:45   #1010
paolinka3991
Raczkowanie
 
Avatar paolinka3991
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 113
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1.Jak się opalam? - Najpierw na czerwono,pózniej brązowieje(na wieczór)
2.Kolor oczu? - Bursztynowe (mieszanka piwnego i zielonego,b.jasnego)
3. Piegi? - brak
4. Cera? - jasna, wrażliwa na emocje,temperature (często pojawiają się rumieńce)
5.Kolor włosów naturalny? - mysi blond
6. Kolor ust? - Coś w rodzaju delikatny koralowy czerwień
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze,a w których zle? - Dobrze czuje sie w nasyconych kolorach,fioletowym, ale także pastelowych,zle czuje się w szarym, białym, czerwonym.
8.Czy pasuje Ci czysta biel/czerń?- biel raczej nie, czerń jak najbardziej
9.Czy pasuja Ci olory jaskrawe i intensywne? - tak, szczegolnie latem przy opaleniznie
10.Czy pasuja Ci kolory szarawe, zgaszone?- Nie
11.Czy pasuja Ci kolory cieple czy zimne, a moze jedne i drugie?- Tak, oba rodzaje, jednak najbardziej ciepłe. Z biżuterii raczej srebro.
12.Czy kolory możesz dobierać kontrastowo? - Tak, jeżeli chodzi o kolory, czerń i biel nie.
paolinka3991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 19:46   #1011
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam prośbę (szczególnie do Wampierz ), rzucicie okiem na swatche różów z Annabelle? Którzy z nich miałby szansę dobrze leżeć na ciemnej jesieni? Cerę mam ciepła, średnio-jasną, z opisów na blogach wydawało mi się że Nude ale może ktoś obiektywny jeszcze się wypowie?

http://annabelleminerals.pl/sklep/roze/15-roz.html

PS. Na hasło Czarszka Annabelle udziela 10% rabatu

Edytowane przez biala17a
Czas edycji: 2014-01-07 o 19:47
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 20:00   #1012
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
W sumie tak myślałam,że ciężko będzie cokolwiek stwierdzić na podstawie zdjęć, a szkoda trochę. Myślicie dziewczyny,że warto wydawać 200zł na taką przyjemność jak analiza kolorystyczna w salonie ?
Nie, dopóki nie wiesz z zaufanego źródła, że wizażystka jest naprawdę godna polecenia.

---------- Dopisano o 20:50 ---------- Poprzedni post napisano o 20:48 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Oj próbowałam wciągnąć w temat moją przyjaciółkę, ale jej ten temat nie wciągnął Prawdę mówiąc miała tego już dość, więc nie wspominam już kolo niej o tym. Za to mój mąż nie ocenia jak kolor wpływa na mój wygląd, tylko czy mu się on podoba. W rezultacie mam masę ciuchów, które nie pasują do siebie i trudno z nich stworzyć zestaw Został wykreślony z listy doradców

Wydaje mi się, że większość z dziewczyn, które proszą o radą na forum robi to, bo nie ma kogo się poradzić w realu. Ja przeszukuję sieć w poszukiwaniu gotowych zestawień dla danego typu, a potem przymierzam to w sklepie.
Dlatego nie zawsze bliska osoba to dobry doradca.

Dobrze się sprawdzają często osoby z wykształceniem plastycznym, zwykle nie powinny mieć problemów z rozpoznaniem cech kolorów, ale mogą silnie swój gust niestety narzucać.

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Cytat:
Napisane przez paolinka3991 Pokaż wiadomość
1.Jak się opalam? - Najpierw na czerwono,pózniej brązowieje(na wieczór)
2.Kolor oczu? - Bursztynowe (mieszanka piwnego i zielonego,b.jasnego)
3. Piegi? - brak
4. Cera? - jasna, wrażliwa na emocje,temperature (często pojawiają się rumieńce)
5.Kolor włosów naturalny? - mysi blond
6. Kolor ust? - Coś w rodzaju delikatny koralowy czerwień
7. W jakich kolorach czujesz się dobrze,a w których zle? - Dobrze czuje sie w nasyconych kolorach,fioletowym, ale także pastelowych,zle czuje się w szarym, białym, czerwonym.
8.Czy pasuje Ci czysta biel/czerń?- biel raczej nie, czerń jak najbardziej
9.Czy pasuja Ci olory jaskrawe i intensywne? - tak, szczegolnie latem przy opaleniznie
10.Czy pasuja Ci kolory szarawe, zgaszone?- Nie
11.Czy pasuja Ci kolory cieple czy zimne, a moze jedne i drugie?- Tak, oba rodzaje, jednak najbardziej ciepłe. Z biżuterii raczej srebro.
12.Czy kolory możesz dobierać kontrastowo? - Tak, jeżeli chodzi o kolory, czerń i biel nie.
Przede wszystkim zrób sobie przymiarkę kolorów, coś w rodzaju autoanalizy:
http://barwyurody.blogspot.com/2012/...oznac-typ.html

---------- Dopisano o 21:00 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Mam prośbę (szczególnie do Wampierz ), rzucicie okiem na swatche różów z Annabelle? Którzy z nich miałby szansę dobrze leżeć na ciemnej jesieni? Cerę mam ciepła, średnio-jasną, z opisów na blogach wydawało mi się że Nude ale może ktoś obiektywny jeszcze się wypowie?

http://annabelleminerals.pl/sklep/roze/15-roz.html

PS. Na hasło Czarszka Annabelle udziela 10% rabatu
Ledwo co widać na tym zdjęciu... mogliby dodać opis odcieni.

Nude raczej niezbyt wygląda (na tym zdjęciu, bo kto wie, jak wygląda na żywo). Jak chcesz delikatny efekt rumieńców to pewnie jakiś ciepły i lekko zgaszony róż byłby dobry, jeśli ten nude tak wygląda to super, ale na zdjęciu jest strasznie cielisty i mdły.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 20:08   #1013
biala17a
Zadomowienie
 
Avatar biala17a
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Bieszczady
Wiadomości: 1 476
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość

[/COLOR]
Ledwo co widać na tym zdjęciu... mogliby dodać opis odcieni.

Nude raczej niezbyt wygląda (na tym zdjęciu, bo kto wie, jak wygląda na żywo). Jak chcesz delikatny efekt rumieńców to pewnie jakiś ciepły i lekko zgaszony róż byłby dobry, jeśli ten nude tak wygląda to super, ale na zdjęciu jest strasznie cielisty i mdły.

Z boku każdego koloru są opisy (sparafrazowałam je troszkę żeby było szybciej )
- romantic ( chłodny róż)
- sunrise (róż wpadający w brzoskwinię)
- nude (przygaszony, pudrowy róż)
- coral (karmazynowy odcień)
- honey (ciepły, ceglasty odcień)
- rose (lilaróż)

Z opisu chyba bardziej pasowałby Sunrise? Albo honey, choć trochę się boję tej cegły?
biala17a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 20:49   #1014
paolinka3991
Raczkowanie
 
Avatar paolinka3991
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 113
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Spróbuje tej przymiarki, oby mi pomogło w doborze koloru włosów, bo zaczęłam rozjaśniać ;pp pozdrówka
paolinka3991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 21:15   #1015
zadbanaMama
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cześć dziewczyny! Liczę na Waszą pomoc

1. Jak się opalasz -ciężko, na czerwono, powoli opalenizna przechodzi w brąz


2. Kolor oczu - jasne, oprawa też jasna

3. Piegi - na karku i ramionach, złotawe ciepłe


4. Cera Ciepły brzoskwiniowy wpadający w róż. Jeżeli się rumienię, to na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - jasne, miedziane, kolor ciepły, ze złotymi refleksami

6. Kolor ust - ciepły brzoskwinia wpadająca w czerwień

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerni, szarościach, bieli, granacie; nie znoszę czerwieni, kolorów jaskrawych

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? myślę że i to i to dobrze pasuje.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? jeśli już, to tak w miarę.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? nie lubię, nie noszę , więc nie wiem.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Zdecydowanie zimne, choć nie znoszę niebieskiego; widzę się w srebrze, absolutnie nie w złocie

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? zdecydowanie druga opcja - stroje niewzorzyste.
__________________

Dziękuję!
zadbanaMama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 21:44   #1016
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Oj próbowałam wciągnąć w temat moją przyjaciółkę, ale jej ten temat nie wciągnął Prawdę mówiąc miała tego już dość, więc nie wspominam już kolo niej o tym. Za to mój mąż nie ocenia jak kolor wpływa na mój wygląd, tylko czy mu się on podoba. W rezultacie mam masę ciuchów, które nie pasują do siebie i trudno z nich stworzyć zestaw Został wykreślony z listy doradców

Wydaje mi się, że większość z dziewczyn, które proszą o radą na forum robi to, bo nie ma kogo się poradzić w realu. Ja przeszukuję sieć w poszukiwaniu gotowych zestawień dla danego typu, a potem przymierzam to w sklepie.
z tej strony na to nie patrzyłam, bardziej brałam pod uwagę, że chcemy się dowiedzieć od kogoś kto ma jakieś doświadczenie lub większa wiedzę

ten pomysł z gotowymi zestawami jest fajny, jakkolwiek chyba strasznie praco/czasochłonny?

mój mąż jak się ubierze sam to czasem mnie wmurowuje w ziemię, więc do listy doradców też się nie nadaje, za to mój tata jest w tym świetny aczkolwiek mu się nie chce
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 22:15   #1017
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
z tej strony na to nie patrzyłam, bardziej brałam pod uwagę, że chcemy się dowiedzieć od kogoś kto ma jakieś doświadczenie lub większa wiedzę

ten pomysł z gotowymi zestawami jest fajny, jakkolwiek chyba strasznie praco/czasochłonny?

mój mąż jak się ubierze sam to czasem mnie wmurowuje w ziemię, więc do listy doradców też się nie nadaje, za to mój tata jest w tym świetny aczkolwiek mu się nie chce
Szukanie zestawów jest, przynajmniej dla mnie, bardzo fajne. Za to trudniej znaleźć to w sklepach.

Ja mam obecnie inny problem. Praktycznie odnalazłam już swój typ, na 80% określiłabym się jednak jako prawdziwe lato (pomimo tej zgaszonej jesieni wg mojego męża), ale ten makijaż nie daje mi spokoju... Próbowałam dziś granatu, po raz setny srebrnego i chłodnego fioletu i zaliczyłam znowu porażkę Cera robi się szaro-fioletowa, a usta nabierają dziwnego, ciemnego, czerwonego koloru. Wyglądam jak napuchnięta, oczy mi się zapadają...ogólnie wyglądam strasznie....
Jak to możliwe, że ciuchy w kolorach lata są ok, a makijaż nie Jakieś rady
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-07, 23:00   #1018
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez biala17a Pokaż wiadomość
Z boku każdego koloru są opisy (sparafrazowałam je troszkę żeby było szybciej )
- romantic ( chłodny róż)
- sunrise (róż wpadający w brzoskwinię)
- nude (przygaszony, pudrowy róż)
- coral (karmazynowy odcień)
- honey (ciepły, ceglasty odcień)
- rose (lilaróż)

Z opisu chyba bardziej pasowałby Sunrise? Albo honey, choć trochę się boję tej cegły?
Najlepiej obczaić blogi z recenzjami, które mają zdjęcia.

---------- Dopisano o 23:59 ---------- Poprzedni post napisano o 23:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zadbanaMama Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Liczę na Waszą pomoc

1. Jak się opalasz -ciężko, na czerwono, powoli opalenizna przechodzi w brąz


2. Kolor oczu - jasne, oprawa też jasna

3. Piegi - na karku i ramionach, złotawe ciepłe


4. Cera Ciepły brzoskwiniowy wpadający w róż. Jeżeli się rumienię, to na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów - jasne, miedziane, kolor ciepły, ze złotymi refleksami

6. Kolor ust - ciepły brzoskwinia wpadająca w czerwień

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w czerni, szarościach, bieli, granacie; nie znoszę czerwieni, kolorów jaskrawych

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? myślę że i to i to dobrze pasuje.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"? jeśli już, to tak w miarę.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? nie lubię, nie noszę , więc nie wiem.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Zdecydowanie zimne, choć nie znoszę niebieskiego; widzę się w srebrze, absolutnie nie w złocie

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? zdecydowanie druga opcja - stroje niewzorzyste.
__________________

Dziękuję!
Powinnaś zrobić przymiarkę, link do instrukcji w moim poprzednim poście.

---------- Dopisano o 00:00 ---------- Poprzedni post napisano Wczoraj o 23:59 ----------

Cytat:
Napisane przez AnnGe Pokaż wiadomość
Szukanie zestawów jest, przynajmniej dla mnie, bardzo fajne. Za to trudniej znaleźć to w sklepach.

Ja mam obecnie inny problem. Praktycznie odnalazłam już swój typ, na 80% określiłabym się jednak jako prawdziwe lato (pomimo tej zgaszonej jesieni wg mojego męża), ale ten makijaż nie daje mi spokoju... Próbowałam dziś granatu, po raz setny srebrnego i chłodnego fioletu i zaliczyłam znowu porażkę Cera robi się szaro-fioletowa, a usta nabierają dziwnego, ciemnego, czerwonego koloru. Wyglądam jak napuchnięta, oczy mi się zapadają...ogólnie wyglądam strasznie....
Jak to możliwe, że ciuchy w kolorach lata są ok, a makijaż nie Jakieś rady
Jesteś na 100% pewna, że to makijaż w kolorach chłodnego lata?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 06:27   #1019
AnnGe
Raczkowanie
 
Avatar AnnGe
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 242
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

[QUOTE=Wampierz;44489232

Jesteś na 100% pewna, że to makijaż w kolorach chłodnego lata?[/QUOTE]

Staram się wybierać chłodne kolory, więc myslę że tak. Tyle że czysto chłodne w makijazu jakoś nie sprawdzają się. jeżeli znasz jakiś konkretny cień, który pasował by do brązowych oczu to zapodawaj, wypróbuję Ja używam cienie Avonu Pink Sands, ale czy to są cienie dla chłodne lata Podobne widziałam jako dla soft autumn w necie
__________________
Milenka 21-08-2009
Marcinek 31-10-2005
AnnGe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-08, 09:39   #1020
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wera014 Pokaż wiadomość
W sumie tak myślałam,że ciężko będzie cokolwiek stwierdzić na podstawie zdjęć, a szkoda trochę. Myślicie dziewczyny,że warto wydawać 200zł na taką przyjemność jak analiza kolorystyczna w salonie ?
Wera014, ja uważam, że warto, jeśli naprawdę zależy Ci na poznaniu swoich kolorów a nie masz wprawnego oka. Są przypadki bardziej i mniej oczywiste. Ja jeszcze za czasów systemu 4 pór roku bez przekonania określiłam się jako jesień; po szybkiej, powierzchownej analizie [przy okazji jakiegoś targu kulinarno-artystyczno-modowego] pani kolorystka stwierdziła, że jestem latem [!]; tutaj ze zdjęć na forum też ciężko było określić, ale ostatecznie po analizie na żywo u kolorystki wyszła ciepła wiosna i chyba wreszcie jestem w domu. Wydałam 150 zł [w cenie była analiza chustami i dobór makijażu z poradą co do konkretnych kosmetyków i ich odcieni], bo trafiłam na jakimś kupbonie czy grouponie. Poszukaj takiej okazji!

Edytowane przez neeta_
Czas edycji: 2014-01-08 o 09:44
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:49.